Kineziologie (One Brain) - hledání příčin problémů

Kineziologie je metoda, která je popisována jako hledání příčin problémů a odstraněním bariér, které v nás byly naprogramovány v minulosti a ovlivňují naší přítomnost. Uvádím zde klíčové vlastnosti, jak je tato metoda zpravidla publikovaná na internetu. Ponechám již na každém z vás, jaký si na Kineziologii uděláte názor.

Princip

kineziologieMetoda byla původně vyvinuta psychology pro dislektické děti. V současnosti se její použití rozšířilo na řešení téměř všech problémů, s nimiž se denně setkáváme. Pomocí One Brain je možno odstranit či zmírnit různé duševní i fyzické potíže.

Proces je založen na testování svalové reakce, kterou tělo reaguje na podnět. Jemným tlakem na natažené ruce klienta dostává terapeut zpětnou biologickou vazbu – odpověď. Touto cestou lze rychle, jemně a účinně získat potřebné informace.

Korekcí je celá řada, ale základní je uvědomění si minulé stresové situace a její nahrazení novou možností – ideálním průběhem. Při pozitivním znovuprožití se jakoby vymaže původní negativní vzpomínka a nahradí se novým, optimálním programem. Metoda nediagnostikuje ani neléčí, ale tím, že odstraníme blokády, uvolníme energetický tok v těle a zapojí se samoléčící síly organismu.

Dějiny Kineziologie

Tuto metodu objevil americký chiropraktik George Goodheart v 60 letech minulého století. Ten při své práci zjistil, že stlačováním různých bodů na lidském těle je možno posílit odpovídající svaly. Postupně zmapoval vztah mezi 16 různými tlakovými body na lebce, nad prsní kostí a za kolenem a všemi hlavními svalovými skupinami. Na základě těchto poznatků usoudil, že v těle existují určité energetické kanály, díky nimž existuje vztah mezi tlakovými body, svaly a jednotlivými orgány. Tyto energetické dráhy - meridiány jsou známy a využívány také v akupunktuře nebo akupresuře. Z jeho metody se postupně vyvinuly další kineziologické metody. Jednou z nich je metoda ONE BRAIN ( jednotný mozek), která je dnes nejpoužívanější a nejúčinnější

Kineziologie se brzy začala šířit Spojenými státy a před několika lety se díky americké pedagožce Carol Ann Hontzové, ženě, která je pověřená vedením kineziologických kurzů, přednášek a školení ve východní Evropě, objevila také v České republice.

One Brain

Metoda One Brain vychází z předpokladu, že lidský mozek funguje jako počítač, do jehož paměti ukládáme po celý život informace. Negativní zážitek má přivodit zablokování energetického proudění nejen v mozku, ale i v té části těla, kterou příslušná oblast mozku řídí. V tom kineziologie spatřuje příčiny různých psychických i fyzických problému. Stresové situace mohou podle této teorie zablokovat a odpojit i více než 75 % mozku, tj. levý přední mozek a celou pravou mozkovou hemisféru. Mozkové hemisféry pak spolu nejsou schopny komunikovat a člověk se ocitá v zajetí „destruktivních a neproduktivních reakcí“. Tato metoda si proto klade za cíl nastolit „jednotný mozek“ a odstranit zablokovaná místa, která jsou příčinou řady potíží zejména ve vzdělávacím úsilí.

Na co je vhodná kineziologie

Kineziologie může pomoci v následujících oblastech:

  1. kouření, přejídání, obezita, anorexie, bulimie
  2. alergie, astma, ekzémy
  3. deprese, bolest hlavy, problém s koncentrací
  4. dyslexie, dysgrafie
  5. koktavost, špatná výslovnost, tréma, zlozvyky
  6. bolest zad, chronické zdravotní potíže
  7. problémy se štítnou žlázou
  8. poruchy imunity, chronická únava
  9. některé druhy epilepsií, cukrovky, neplodnosti
  10. sebevražedné sklony

Vloženo: 26.01.2007

KOMENTÁŘE

počet komentářů: 4
poslední: 3.03.2016 09:17

SOUVISEJÍCÍ STRÁNKY


Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

A najednou pozorujete, že vše pracuje pro vás, všichni lidi, okolnosti, počasí atd. Jen být oddaný a tichý a žít v Jeho přítomnosti. (František Drtikol)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Astrologie: Narození vers. poč..
komentářů: 10, poslední: 15.10.2017
Různé pohledy na tzv. léčitels..
komentářů: 7, poslední: 13.10.2017
Vícebarevné stromy na podzim?
komentářů: 2, poslední: 7.10.2017
Meditace - odkazy, myšlenky, z..
komentářů: 2, poslední: 1.10.2017

Duchovní, či jinak zajímavé fi..
komentářů: 250, poslední: 13.10.2017
Hypnóza - praktické historky
komentářů: 2, poslední: 13.10.2017
Přátelství, osobní setkání, sp..
komentářů: 3, poslední: 10.10.2017
Burčák - taky si rádi dáváte?
komentářů: 4, poslední: 8.10.2017
Derealizace / depersonalizace
komentářů: 2, poslední: 6.10.2017
Muka
komentářů: 22, poslední: 3.10.2017


Anketa

Jste muž nebo žena?
-> ->
Celkem hlasovalo: 4930

Copyright © 2007-2017: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0