Kineziologie (One Brain) - hledání příčin problémů

Kineziologie je metoda, která je popisována jako hledání příčin problémů a odstraněním bariér, které v nás byly naprogramovány v minulosti a ovlivňují naší přítomnost. Uvádím zde klíčové vlastnosti, jak je tato metoda zpravidla publikovaná na internetu. Ponechám již na každém z vás, jaký si na Kineziologii uděláte názor.

Princip

kineziologieMetoda byla původně vyvinuta psychology pro dislektické děti. V současnosti se její použití rozšířilo na řešení téměř všech problémů, s nimiž se denně setkáváme. Pomocí One Brain je možno odstranit či zmírnit různé duševní i fyzické potíže.

Proces je založen na testování svalové reakce, kterou tělo reaguje na podnět. Jemným tlakem na natažené ruce klienta dostává terapeut zpětnou biologickou vazbu – odpověď. Touto cestou lze rychle, jemně a účinně získat potřebné informace.

Korekcí je celá řada, ale základní je uvědomění si minulé stresové situace a její nahrazení novou možností – ideálním průběhem. Při pozitivním znovuprožití se jakoby vymaže původní negativní vzpomínka a nahradí se novým, optimálním programem. Metoda nediagnostikuje ani neléčí, ale tím, že odstraníme blokády, uvolníme energetický tok v těle a zapojí se samoléčící síly organismu.

Dějiny Kineziologie

Tuto metodu objevil americký chiropraktik George Goodheart v 60 letech minulého století. Ten při své práci zjistil, že stlačováním různých bodů na lidském těle je možno posílit odpovídající svaly. Postupně zmapoval vztah mezi 16 různými tlakovými body na lebce, nad prsní kostí a za kolenem a všemi hlavními svalovými skupinami. Na základě těchto poznatků usoudil, že v těle existují určité energetické kanály, díky nimž existuje vztah mezi tlakovými body, svaly a jednotlivými orgány. Tyto energetické dráhy - meridiány jsou známy a využívány také v akupunktuře nebo akupresuře. Z jeho metody se postupně vyvinuly další kineziologické metody. Jednou z nich je metoda ONE BRAIN ( jednotný mozek), která je dnes nejpoužívanější a nejúčinnější

Kineziologie se brzy začala šířit Spojenými státy a před několika lety se díky americké pedagožce Carol Ann Hontzové, ženě, která je pověřená vedením kineziologických kurzů, přednášek a školení ve východní Evropě, objevila také v České republice.

One Brain

Metoda One Brain vychází z předpokladu, že lidský mozek funguje jako počítač, do jehož paměti ukládáme po celý život informace. Negativní zážitek má přivodit zablokování energetického proudění nejen v mozku, ale i v té části těla, kterou příslušná oblast mozku řídí. V tom kineziologie spatřuje příčiny různých psychických i fyzických problému. Stresové situace mohou podle této teorie zablokovat a odpojit i více než 75 % mozku, tj. levý přední mozek a celou pravou mozkovou hemisféru. Mozkové hemisféry pak spolu nejsou schopny komunikovat a člověk se ocitá v zajetí „destruktivních a neproduktivních reakcí“. Tato metoda si proto klade za cíl nastolit „jednotný mozek“ a odstranit zablokovaná místa, která jsou příčinou řady potíží zejména ve vzdělávacím úsilí.

Na co je vhodná kineziologie

Kineziologie může pomoci v následujících oblastech:

  1. kouření, přejídání, obezita, anorexie, bulimie
  2. alergie, astma, ekzémy
  3. deprese, bolest hlavy, problém s koncentrací
  4. dyslexie, dysgrafie
  5. koktavost, špatná výslovnost, tréma, zlozvyky
  6. bolest zad, chronické zdravotní potíže
  7. problémy se štítnou žlázou
  8. poruchy imunity, chronická únava
  9. některé druhy epilepsií, cukrovky, neplodnosti
  10. sebevražedné sklony

Vloženo: 26.01.2007

KOMENTÁŘE

počet komentářů: 4
poslední: 3.03.2016 09:17

SOUVISEJÍCÍ STRÁNKY


Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Nekomplikovat a vše sjednotit, neb On sám je Jednoduchý. (František Drtikol)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Mystika a umění
komentářů: 29, poslední: 18.10.2018
Bdění při intelektuální činnos..
komentářů: 10, poslední: 14.10.2018
Hra na učitele a publikum
komentářů: 7, poslední: 27.09.2018
Koloidní stříbro
komentářů: 0

Reklama za každou cenu?
komentářů: 35, poslední: 18.10.2018
Obyčejná voda jako lék
komentářů: 6, poslední: 16.10.2018
Destilovaná voda - je rozumné ..
komentářů: 40, poslední: 15.10.2018
Duchovní, či jinak zajímavé fi..
komentářů: 260, poslední: 14.10.2018
Připadáte si jako mystik / mys..
komentářů: 6, poslední: 14.10.2018
Jak se pozná láska - láska a p..
komentářů: 3, poslední: 11.10.2018

Svět barevných balónků
komentářů: 1, poslední: 18.10.2018

Anketa

Které náboženství je vám nejbližší?
-> -> -> -> -> -> ->
Celkem hlasovalo: 7163

Copyright © 2007-2018: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0