Komentáře

Pokud jste přihlášeni, nemusíte zadávat jméno a emailovou adresu.

Výpis komentářů

mám výhrady | 23.09.2007 15:28
rev
životní energie
Tento článek nedává smysl. Říká nám, co máme udělat, aby naše duše dosáhla co největšího prospěchu pro sebe. To je ale ve své podstatě naprosto sobecké, nemorální a pochybuji, že to je tzv. cíl, nebo smysl života. Podobné bludy by se lidem neměly nalévat do hlavy.
-> rev | 23.09.2007 18:28
Václav
životní energie
Rekl bych, ze zde paradoxne plati, ze pokud chce nekdo pomahat ostatnim, mel by nejdrive zacit sam u sebe. Kazdy mame tu svou pravdu a tezko muzeme hodnotit, zda jsou nase ciny dobre nebo spatne. Kdybych ted vybehl na ulici a zacal lidem rozdavat penize, stejne to nikomu neprospeje. A mne budou mit za blazna, nebo nabozenskeho fanatika. Svetu nejvice pomuzu tim, ze na sobe budu pracovat a nikomu nebudu komplikovat zivot. Myslim timto jen na sebe? Co vy vite. Treba je mojim nejvyssim cilem zbavit se dobrych i spatnych karmickych dispozic, a potom jako pan osviceny pomahat vsem bytostem v celem vesmiru.
Karma | 30.09.2007 10:37
Zdenek J.
životní energie
K osvětlení karmy je něco i tady.
http://jurikz.ic.cz/index.php?rub=minarik&sub=005
reakce | 23.10.2007 11:21
Slídil
životní energie
Myslím, že tady nemá smysl řešit otázky morality. Je příjemné vědět, že existují lidé, kteří se zajímají o takzvané "vyšší poznání". Chápání karmy by mělo být svým způsobem na každém z nás. Čím víc se o převtělování dovíme, tím lepší představivost a vlastní názory by nás měly provázet. Nesouhlasím s přesně dannými hodnotami, ale někomu na opak mohou vyhovovat.
rozdiely | 15.11.2007 16:14
matoo
životní energie
V texte sa píše, s prekvapujúcou samozrejmosťou, že duša pri prvom pobyte v hrubohmotnom svete bola karmicky čistá a neskôr ako nasledok konania, buď čistou ostala, alebo sa zamotala do osídiel karmy a ma problem z nich vyviaznuť. čo je však príčinou rozdielnych reakcií na hrubohmotný svet, prečo všetky duše nejednajú rovnako, ak majú tie isté počiatočné podmienky? alebo bola duša len jedna a následkom karmických vplyvov sa rozpadla do mnohých entít, ktoré len s námahou zisťujú, že sú hologramom prapôvodnej jednojedinej duše?
to už jsem někde četla! | 5.02.2008 11:06
alenka
životní energie
pro ty, kdo cítí, že je to pravda - Abd-ru-shin: Ve světle pravdy.
re: rev | 7.12.2008 12:01
jago
životní energie
Měl bys číst pozorně, než něco napadneš, škodíš své karmě! V článku jasně stojí, že tvoje negativní myšlenky posilují negativní myšlenky druhých, kteří v důsledku toho mohou vykonat negativní čin, na kterém neseš tím pádem karmickou vinu. Je to tedy sobecké, pracovat na sobě, abys vždy šířil jen pozitivní energii, která pomáhá posilovat pozitivní vlákna ostatním, v důsledku čehož konají dobré věci a osvobozují se od karmy? A jen tak mimochodem posilují i tvá pozitivní vlákna a pomáhají ti tak k dobrým skutkům, které tě osvobozují od karmy?
Reakce na článek | 29.12.2009 14:38
Miši
životní energie
Tento napsaný text se mi moc líbí, vyjadřuje moje pocity, rozumím těmto napsaným slovům. Děkuji.
díkyy | 3.08.2010 23:42
Honzááá
životní energie
Věřím, že mnohým lidem může článek připadat zvláštní, ne-li hloupý, avšak mně pomáhá leccos pochopit. Mimochodem, také si nemyslím, že je sobecké začít s dobrem u sebe. Je snad naším posláním dělat dobro druhým, především bychom měli být čistí my sami. Aspoň takhle to cítím. Čím víc jedinců tohle pochopí, tím více bude na světě dobra. Takhle podobně to cítím já.
coruzizvouizvanojinak | 7.03.2011 23:20
copakjepojmene
životní energie
Mne pripada clanek velice srozumitelny a normalne pravdivy. Super, ze tu je, dekujeme.
velmi mě to zajímá | 15.04.2011 15:47
Věra
životní energie
Článek je velice zajímavý a objasnil mně spoustu věcí. Smutné je především to, že většina lidí žije především v materiálním světě a vůbec si neuvědomují, že je tu právě ještě ten - onen druhý svět, který ovlivňujeme všichni našimi myšlenkami, činy a jednáním. Ten svět, který nás pak obklopuje je toho důsledkem, nebo-li příčinou.
Totiž - jak člověk myslí, takový ve skutečnosti je ... a to zřejmě mluví za vše :-)
Opravdu článek je velmi pěkný a bylo by fajn, kdyby ho chápalo co nejvíce lidí a skutečně tak žilo.
Karma jako duchovní a etický princip | 20.04.2011 04:05
Václav
životní energie
- Karma jako mantinely vymezující naši cestu

- Karma jako zákon příčiny a následku

- Karma jako ozvěna našich činů

- Karma jako nahromaděná energie předchozích činů

http://www.novaduchovnicesta.cz/clanky-ii-30-59/a39a-karma-jako-duchovni-a-eticky-princip/
karma a reiki | 21.04.2011 07:53
MarK
životní energie
díky za odkaz, poněkud mě zarazil na konci odkaz na "pravdu o reiki", co si o tom myslíš? Začínám mít pocit, že jdu špatným směrem...
-> MarK | 21.04.2011 18:47
Václav
životní energie
tezko rict, zalezi kam mas v umyslu dojit :))
karma a reiki | 21.04.2011 21:39
MarK
životní energie
no puvodne jsem si myslel, ze s reiki jdu tak nejak automaticky za svetlem, a tady je to docela presvedcive vyvraceno. jsem z toho krapet zmateny. reiki mi prijde skvele, ale jak je psano, je to vedoma manipulace s energii i presto, ze si reiki voli sve cesty samo... necham si to par dnu ulezet v hlave a treba si na to udelam nazor... jsem zmaten...
Reiki | 22.04.2011 03:02
Václav
životní energie
Vezmu to trosku zesiroka:

CESTA A:
Odevzdani se, pokora, lidskost, skromnost, slusnost, prace pro druhe, uprimnost sama k sobe, opravdovost, jednoduchost ... aplikaci tohoto vseho v kazdodennim zivote chapu jako tu "nejcisci cestu". Clovek tak po zadne ceste vlastne ani nejde a zadneho mistra nepotrebuje, uci ho zivot sam, nemusi meditovat, nepotrebuje Reiki, vsechno co udela je spravne, vsechno co neudela je take spravne...

CESTA B:
Nase intelekty jsou dnes hodne rozvinute, casto mame pocit, ze potrebujeme neco delat, neceho dosahovat, CESTA A je pro nas az moc obycejna, zdanlive nikam nevede, odvadi nas od ni take ruzne vlastnosti jako lenost, pohodlnost, sobeckost, hrabivost, strach, chtivost, lpeni na jistotach, pocit viny, ukecanost apod. A tak meditujeme, nebo se modlime, provadime ruzne techniky (napr. pracujeme s Reiki), ucime se od ruznych mistru, hledame sami sebe apod. Kdyz to delame opravdove, dostane se tu a tam k CESTE A.

Z tohoto pohledu je ale trosku nesikovne tvrdit, ze existuje neco jako "pravda o Reiki", protoze tzv. Reiki vyucuje kazdy mistr uplne jinak - u nekoho to muze pripominat CESTU A, u nekoho CESTU B, u nekoho neco uplne jineho...

Cele Reiki je tedy v tomto pojeti predevsim o kvalitach "mistra", ktery Reiki vyucuje + schopnosti "zaka" tyto kvality prijmout.. nebo ne?? :))
Výčitky svědomí | 1.09.2011 00:22
DareDeer
životní energie
Mám velikou prosbu. Ublížila jsem někomu blízkému, něčím co jsem udělala a řekla. Jednoduše řečeno jsem mu zalhala, ale v něčem tak důležitém, že jsem mu opravdu velmi ublížila, stížila tehdejší situaci a dostala ho do maléru. Ten někdo o tom dosud neví. Nikdy se to nedozvěděl. Je to už více jak rok co se to stalo, a dokonce už to ani není aktuální protože to nenese následky až dodnes, ale mě se ta situace pořád vrací. Jde o člověka, který mi je na celém světě nejbližší, a tehdy to byl můj zoufalý pokus pomoci sama sobě, i když teď vím, jak nesmyslné to bylo. To, že tím jemu ublížím, jsem vůbec nebrala v potaz. Myslím si, že trest za to, co jsem udělala, už přišel, téměř ihned poté, a byl to trest trvající několik měsíců. Jakoby se mi ta situace o to víc zhoršila a ničím jsem si nepomohla, a byla to několik měsíců trvající bouře. Za tu dobu se k tomu už nevracíme, nemluvíme o tom, ten někdo to vzal tak, že takové věci holt někdy doživota přiházejí, nicméně že to bylo mým přičiněním neví, a nikdy se to nesmí dozvědět. Mám hrozné výčitky svědomí. Často se k té době vracím a přemítám si, co kdo řekl, udělal...všechno bez rozvahy, pouze z malichernosti. Vědomě jsem někomu ublížila a moc mě to mrzí. Důvod, proč nyní píšu, je ten, že jsem měla noční můru a ta situace se mi opakovala, ale daleko v horší podobě, jakoby přišlo to, co jsem si sama přivolala, a bylo to opravdu peklo, krvavé peklo. Nevím, jestli ten trest co přišel vzápětí byl dostqtečný. Neo jestli to byl vůbec trest. Ráda bych odčinila to, co jsem udělala. Chci vrátit všechno zpátky do rovnováhy, udělat něco, co mě zbaví té zátěže, výčitek. Ať už by to mělo být cokoli, týče se onoho člověka, nebo čehokoli jiného. Chcci smazat tenhle dluh, odčinit co jsem provedla. Ráda bych se vyzpovídala ale bojím se. Bojím se vyslvit nahlas co jsem udělala. je to už rok ale neskutečně se za to stydím. Nevím, kde mám začít, jak takovou věc odčinit, kde se případně vyzpovídat....nevím co by mi pomohlo. Prosím, poraďte.
Děkuju Vám. DareDeer
Odpusteni. | 5.09.2011 10:43
Berry
životní energie
Napada me jedno, odpustit sama sobe a pozadat sveho duchovniho pruvodce, andela strazneho, Boha proste nekoho komu verite,aby vedl vase kroky a pomohl najit cestu ven z toho peklicka, ktere jste si nadrobila.
Uprimna litost ma pry velkou silu a nachazi tam nahore vyslyseni... Hodne stesti preji.
"Radikalni odpusteni" | 7.09.2011 08:10
Berry
životní energie
kniha od Colin C. Tipping, tu bych ti jeste doporucila precist, mozna pak by se zmenil uhel pohledu na to co se stalo a proc a co s tim.
pro DareDeer | 20.09.2011 15:07
tuana
životní energie
někomu pomůže přečíst si S.N.Lazareva, jeho díla se dost věnují karmě. Jinak hodně je účinné v duchu, ale z celého srdce požádat toho, komu jsme ublížili, o odpuštění.
pro DareDeer | 11.11.2011 08:03
MarK
životní energie
Karma má v tomhle docela jasno, dokud všechno i se všemy následky neodčiníš, budou se další následky jen zhoršovat, tzn, budou se ti nabalovat další karmické vrstvy. A pokud to nebudeš řešit, budou se ty náznaky zhoršovat (jak sama zažíváš) a chodit v méně vhodnou dobu. Jak se zbavit karmických vrstev? Musiš prostě vše odčinit, přiznat se, omluvit se, napravit škody, zjistit, co všechno to způsobilo a napravit i to. Jinak to (dle mého názoru) nejde, a jinak se toho nezbavíš. Je dobře, že viš, v čem problém je, teď se ještě rozhodnout ho napravit. Bude to nepříjemné, ale za to si můžeš sama. Drzím palce. M.
napravování chyb | 11.11.2011 09:52
Petr
životní energie
Osobně mám takovou zkušenost, že napravování našich chyb nemusí vždy probíhat "přímo", tedy např. přiznáním se nebo nápravou vůči dotyčnému. Někdy by přiznání nebo podobná záležitost způsobily více škody než užitku, proto nás to Bůh/Vesmír/Universum nechá odčinit jinak - např. někde něco odpracujeme apod.

To, co je pro něj podle mě nejdůležitější, je náš duchovní vývoj - to, že si z příhod bereme ponaučení, pracujeme na sobě, posouváme se.

Osobně tedy "nejedu" podle nějakých pevně daných pravidel - třeba že se vždy člověk musí přiznat :-) , ale ptám se vždy "nahoru", co mám dělat. Mám v této záležitosti udělat to a to? Ok, jdu na to. Ne - tak něco jiného?

Řekl bych, že to celkem funguje :-)
napravovani chyb | 11.11.2011 10:19
MarK
životní energie
na jednu stranu s Tebou souhlasím, ale cílem by mělo být, odčinění dané karmické vazby... celkem snadno se dá zjistit, jestli to a to fungovalo, proste zmizí noční můry, neustále vracení se vzpomínek atp. A to proto, že tu ta vazba už snad nebude... taky může zmizet proto, že člověk podělá něco dalšího, a bude muset nejdříve vyřešit aktuální problém, a až pak se mu začne řešit opět ten starší problém.

Všechno jde samozrejmě daleko jednodušeji, a to trvalou prací na sobě, protože jedině tak začneš chápat své chyby tak, jak skutečně jsou, a pokud je skutečně pochopíš, může to být třeba jen bolest hlavy... ale musí člověk vědět proč a za co platí.

Když se omlouváš jen v duchu, a viš, že daný člověk za Tvou chybu stále platí, nijak mu tím nepomůžeš...

M.
bla bla bla | 4.02.2012 16:58
Martin
životní energie
Vedení planých řečí také vede k negativní karmě
Karma a karmický dluh | 22.05.2012 11:12
Hana Volhejnová
životní energie
Je to moc krásný text. Všechno dává smysl. Takovéto čtení mě moc obohacuje. Díky za tyto stránky. Hana
Někomu může tento článek pomoci | 20.01.2013 13:44
Petr
životní energie
Myslím že někomu může po přečtení článku svitnout. Například když se někdo užírá myšlenkou na něco špatného co se stalo, dokola a dokola - ničí mu to vlastně život a on sám si často neuvědomuje jak ho tento stav ovlivňuje ani jak se toho všeho zbavit. Začne dávat vinu ostatním, žárlit na úspěch a štěstí..když on má tu smůlu.... je to v kruhu. Člověka takové stavy mění a je dobré když si je uvědomí, se dokáže zorientovat a vyvodit nějaké závěry či řešení. Pochopením příčiny a následku a najitím způsobu jak to vyřešit se může z toho kruhu vymanit a dosáhnout změny. Myslím že věci okolo a celé této filozofie je přínosná, zvláště pro lidi kteří nemají to štěstí že by svým svým životem proplouvali v pohodě a bez problémů, takže o některých věcech ani nepřemýšlí.
Karma | 23.01.2013 10:35
Romana
životní energie
Nevím,ale připadá mi,že lidé mají v povaze škatulkovat a od toho se odvíjí nepochopení a neštěstí, které prožíváme.
Začíná to už ve školce, kdy paní učitelka je přesvědčená, že toto dítko je slabé a tudíš nemůže mít vedoucí funkci. Když se dítě neumí prosadit je slabé a nemá sebevědomí, a tak ho umístní na poslední místo... dítě si zafixuje, že někdo určil, že není toho hoden a ani se nesnaží.
Je mi líto, ale už tady na nás někdo páchá nějakou zátež... kterou si leckdo nese po celý život sebou.
článek propaguje dobro | 8.08.2016 18:54
dani
životní energie
Díky za napsání článku, když zkoumám svůj život, odpovídá to správně.
Info | 18.02.2019 22:36
Petr
životní energie
Super clanek a pravda.

Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Kdo dává víc než bere, stává se chudým. Kdo nebere, nevydává, stává se lakomcem. Lakomec čím méně dává, tím víc chce brát. Chudý čím míň bere, tím víc chce dávat. (František Drtikol)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Kryoterapie - léčba mrazem: ex..
komentářů: 3, poslední: 19.08.2019
Geofyzikální válka
komentářů: 5, poslední: 1.08.2019
Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019

Takže na Měsíci nikdy nikdo ne..
komentářů: 26, poslední: 3.08.2019
Destilovaná voda - je rozumné ..
komentářů: 45, poslední: 1.08.2019
Petr Chobot - meditační akce
komentářů: 9, poslední: 1.08.2019
mystička Ivana Adamcová
komentářů: 73, poslední: 1.08.2019
Křesťanství v Čechách
komentářů: 13, poslední: 25.07.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 5, poslední: 19.07.2019


Anketa

Byl/a jste vždy sexuálně věrný/á své/mu partnerce/partnerovi?
-> ->
Celkem hlasovalo: 7952

Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0