Komentáře

Pokud jste přihlášeni, nemusíte zadávat jméno a emailovou adresu.

Výpis komentářů

E.Tomáš | 9.07.2007 21:50
Katerina
životní energie
Mám několik knih od pana Tomáše a patří k mým nejoblíbenějším, ale nedávno jsem narazila na stránky VEČERNÍ NEBE a pořád nechápu, kdo je ten člověk zač a co si mám o tom myslet. Nevíte náhodou co je v pozadí této nenávisti a osočování?
E.Tomáš | 10.07.2007 00:44
Václav
životní energie
Pravda a cesta k ni se da popsat ruzne. Zpusob, jakym ji popisuji Tomasovi se mi libi. Jejich slova na mne pusobi velice moudre. Nic cloveku nenuti, jen radi at kazdy hleda odpovedi na sve otazky sam v sobe a rozdava ostatnim bytostem lasku. Co je na tom spateho? Nic. Nevidim v jejich myslenkach zadne rozpory, vsechno do sebe pekne zapada. Taky vim, jak lide radi vsechno prevraceji, takze verim jen tomu, co funguje na moje problemy a texty Tomasovych na me presne tak pusobi.
Moji nejmilejší manželé Tomášovi | 30.07.2007 17:10
Jindřiška
životní energie
Mám též od nich několik knih, sledovala jsem i seriál vyprávění Eduarda Tomáše a zaujal mně na první pohled i poslech. Zažila jsem i jednu přednášku paní Tomášové asi rok před její smrtí. Tito úžasní lidé, v jejichž stopách se snažím jít, mně už budou chybět navždy. Žádné pomluvy a bláboly o nich nemohou zničit mou lásku k těmto lidem, a proto nepátrám po původu nějakých klevet.
Poděkování | 16.11.2007 23:39
Jan
životní energie
Děkuji Dr.Tomášovi za jeho učení.
Katerine | 5.12.2007 16:43
petrxh
životní energie
Vecerni nebe provozuje zena, jejimuz priteli udajne doporucila Mila Tomasova, aby se rozesli. Ten pak poslechl. Je to cizinka, v te dobe naprosto bez zazemi a ke vsemu byla tehotna. Je mi ji lito. Vecem, ktere pise o Tomasovych, neverim, ja jsem je poznal jako bezvadne lidi a veci, ktere rikali a psali pro me proste funguji. Ta zena casto o nich pise, jako o sektarich, coz vyvolava pocit, ze se snazili k sobe lidi pritahnout a udrzet, za jakoukoliv cenu. Z vlastni zkusenosti mohu rici, ze to jednoduse neni pravda. Delali pravy opak. A protoze lze v tomto, nemohu ji verit ani ostatni i kdybych chtel.
komentář | 27.01.2008 12:37
rek
životní energie
Není důležité, co se člověku "líbí" nebo co se "nelíbí". Důležité v mystické literatuře je, jak naložíte s "osobností" a "ctnostmi" - konáním dobra. Bez ctností a přeměně (vyhlazení) osobnosti je každá duchovní literatura brak (k ničemu). Ať si myslíte, co chcete.
Mluvili Tomášovci o tom, že je třeba jít cestou ctností a upravovat osobnost ?
Jestli nemluvili, pak jejich dílo je jednoznačné rozkladné a destruktivní.
K čemu je vám, když koncentracemi či jinými pracemi v sobě vydobudete dobrý stav, když ho pak utratíte ve světě k sobeckým účelům. Vždyť tak projídáte pouze svoji karmu. Na to mi stačí selský rozum. (Platí i pro Drtikola či Bruntona)

Přeju vám, ať naleznete dobré učení.
nejen rekovi | 27.01.2008 18:13
Daniel
životní energie
Děkuji,již jsem nalezl to pravé učení.Je to neoddělitelná dvojice velmi vzácných bytostí,jenž v dokonalé harmonii dokázala předkládat před každého hledajícího jemu potřebné poznatky pro jeho štěstí a tím pro štěstí všech bytostí.
Nikdy a nikde se nevyskytla žádná negace,či nabádání ke zlu.Naopak.A kdo to nepochopil-špatně studoval.Kdo to nezkusil-nemůže soudit.Skláním se před dílem a životem pani Míly Tomášové a pana Eduarda Tomáše.
Rekovi a podobným | 28.01.2008 07:31
Danuška
životní energie
Milý Reku,
kdyby jsi znal učení Tomášových v té čisté podobě, jak ho učili, nikdy by jsi nenapsal co jsi napsal, ale tvůj názor. Tomášovi učili čisté lásce, nikdy nenabádali k násili nebo nectnostem. Tlumočili učení Maharišího, které je přímou cestou a je to jedna z nejrychlejších cest jak dosáhnout osvícení...Učili tto jinak než třeba pan Vacek, ale podstata je stejná, láska, uvědomování se v pozorujícím vědomí já jsem, žádná negace, či špatné činy.......
To že jejich žáci se mezi sebou přou je věc ega a vůbec nepochopili podstatu učení....Přeji všem nechť naleznou co hledají!!!!
různí učitelé | 28.01.2008 16:46
Václav
životní energie
Mne byli dobrymi uciteli rodice a sourozenci. Dale to byli kamaradi a ucitele ve skole, kteri mi mnoho predali. Dale mnoho zen, se kterymi jsme zkouseli vytvorit harmonicky vztah. Dale jsem cetl nauky a texty ruznych lidi - Eduard Tomas, Kvetoslav Minarik, Stanislav Grof, Frantisek Drtikol, Mila Tomasova, Sri Ramana Maharsi, Sri Brahmam, a dalsi.. potkal jsem osobne Lama Lonsanga, Karmapu a pozdeji spoustu lecitelu v CR..

A pak jsem narazil na cloveka, ktery tomu vsemu nasadil korunu a ja pochopil, ze si celou tu dobu nosim toho nejlepsiho ucitele sam v sobe.. a od te doby je mi ucitelem kazdy clovek, ktereho potkam v kazdodennim zivote..
reakce na Václava Gerlu, Danuška, Daniel | 29.01.2008 12:10
rek
životní energie
S východími učeními se to má tak - většina lidí potřebuje gurua, protože sama se těžko může pomocí jógy dopracovat k vysokým výsledkům. Nemluvím o "citových stavech a citovém vyžívání". To je sice příjemné, ale důležité je stejně nejpozději na konci realizovat co nejvyšší stav a s tím souvisí mystická smrt (předtím samozřejmě mystická svatba atd..).
Tak a teď ke guruům (Tomášovi, Drtikol,....)
Pokud chcete jít pořádně (co nejvíce energie, kterou máte, musíte vrhnout k největšímu uskutečnění), je potřeba najít pouze jednoho gurua (jedno učení) a tím jít.
Jenže většina lidí (a pravděpodobně i vy - neberte to prosím jako urážku - pouze upozorňuji), si vybírá z každého učení, co se jim líbí (a to je osobnost (souvisí s egem), která se má předělat , či odstranit).
Tak a teď k těm guruům. Ani jednoho (Drtikol, Hejhal, Brunton, Tomášovi, Weinfurther, ...) jsem nepoznal osobně, proto je nebudu kritizovat. Ale poznal jsem některé části jejich učení a v knihách si můžu přečíst, co hlásali a od různých lidí si na internetu i jinde přečíst, jak se guruové chovali. A pokud je rozpor v jejich chování a tím co mluvili, je to špatné. A to pravděpodobně (bez urážky) nedovede poznat nikdo z Vás. A to z jednoho prostého ůvod. Osobně jste je nepoznali a pokud ano, tak jste nebili duchovně pokročilí, tak jak posoudíte skutky s tím co napsali? Opět mi na to stačí selský rozum. Sympatie a antipatie mezi vámi a nimi (či jejich učení) je málo. Protože žijete-li v nevědomosti (já o sobě netvrdím, že jsem lepší nebo horší než vy), nevíte, kde se ty sympatie či antipatie berou. A prosím nechoďte na mě s láskou. Vy co neco víte o buddhovu učení, tak víte, že kořeny musíte hledat v pohlavním pudu. To, že máte "hezký stav" když slyšíte něco hezkého, to ještě není láska. Ta se projeví až ve skutcích !!! (Ale pozor, ještě důležitější jsou pohnutky k těmto skutkům) atd....
Takže závěrem:
Pokud chci jít pořádně, musím všechnu energii vložit do rukou jednoho gurua (jednoho učení). A to je v dnešní době, kdy je hodně falešných guruů problém. Ale jinak to nejde.
Budoucnost ukáže, které učení byly falešné a které ne. Pořádně si přečtěte, co jednotlivý učitelé (Drtikol, Tomášovi, atd.) psali na vzájem o sobě, či jiných a zamyslete se nad tím.

Hezký den přeje ReK

P.S.: Já jsem taky pro lásku, ale většině toho, co dnešní lidé říkají láska, tak láskou není.
reakce na Václava Gerlu | 29.01.2008 12:23
rek
životní energie
Reakce na: Sri Ramana Maharsi mi ukazal, ze skutecna pravda je nad vsemi nabozenstvimi a naukami.
- Souhlasím, ale existují učení, které vás dovedou k vyššímu cíli nebo k nižšímu. Takže pokud hledáte Nejvyšší Pravdu, Absolutno apod musíte dobře hledat a jsou i učení, která vás zavedou do pekel...

Reakce na: Jiri Vacek me naucil, ze nejsou dobri a spatni ucitele, ale pouze ucitele, kteri mi v tu konkretni chvili vyhovuji/nevyhovuji.
- To neni pravda. Sice souhlasím s tím, že i "člověk jdoucí po špatné cestě, či člověk hlásající špatnou nauku" mě leccos (i dobrého) může naučit.
Ale když člověk hledá "Nejvyšší Pravdu", pak nehledá toho, kdo mu vyhovuje či ne, ale "nějakým" způsobem musí hledat učetele, který hlásá nejvyšší nauku.....
Nechci se přít o pojmy apod. Proto jen takto obecně.
A ještě k pokoře, soucitu a jiným dobrým vlastnostem. I tyto vlastnosti můžete TRVALE před ostatními hrát a drtivá většina lidí to nepozná, protože by museli být duchovně vidoucí. Takže není jednoduché poznat pokorného, soucitného, ... člověka (Není to namíře proti Karmapovi a pod.)
Hezký den.
-> rek | 29.01.2008 12:57
Václav
životní energie
> a od různých lidí si na internetu i jinde přečíst, jak se guruové chovali.
Tim se ale clovek nedozvi, jak se ten guru choval, ale pouze to, jak vnimali jeho chovani jeho posluchaci. A ti byli ruzni. A ti nejpokrocilejsi z nich nemaji potrebu nikde na internetu psat, ze jim guru vyhovuje.

> je potřeba najít pouze jednoho gurua
Myslim, ze hodne nevedomemu cloveku by byl i ten nejlepsi ucitel k nicemu. Potrebuje i "meziucitele".

> Mluvili Tomášovci o tom, že je třeba jít cestou ctností a upravovat osobnost?
Slysel jsem od nich tak 80 prednasek a mluvili i o ctnostech a uprave osobnosti, a pomerne casto.

Za to ostatni dekuji. S necim souhlasim, s necim ne, ale vetsi rozpory necitim.
pro Václava | 29.01.2008 13:05
rek
životní energie
Děkuji za reakci.

Jinými slovy se vyjádřím k chování guruů, nalezení gurua apod.

Vše člověk přijímá pouze s vírou !!! (Čili nemohu říci, je to tak a tak, ale pouze mohu říci: Věřím, že Tomášovi mají pravdu. Věřím, že .....)
A pokud věříte na Karmu (minulé životy, reinkarnaci), tak také asi věříte tomu, že učení si vybíráte na základě své (dobré či špatné) karmy, vytvořené v minulých životech.

Já mám na učení Tomášovích, Drtikola, Weinfurthera, Heihala, Bruntona negativní názor. NEVÉŘÍM jim. Mám pro to své osobní důvody. Nikomu to však nenutím a ani je a ani vás neodsuzuji. Oni sami nesou karmicky spoluodpovědnost za ty, co jejich učení uvěřili. A vy, co jim věříte, nesete odpovědnost za svou víru.

Hezký den přeje ReK
-> rek | 29.01.2008 13:44
Václav
životní energie
Souhlas.

Jen mne jeste neco napadlo.. mne neprijde, ze predkladaji Tomasovci svetu nauku, ktera nekoho nekam dovede. Spise jen popisuji posbirane zkusenosti za svuj zivot a snazi se lidem poradit, jak se dat na tu spravnou cestu.

Daleko propracovaneji na mne pusobila treba nauka Minarika. Ale i ten tam popisuje jen uplny zaver sve cesty. Myslim, ze si kazdy stejne musi vytvorit svoji vlastni cestu.. a cim ma okolo sebe pro nej lepsi ucitele, tim to ma snadnejsi. A potka ty ucitele, ktere si zaslouzi.

Mne obcas prijde, ze uz jsem ze vsech tech nauk intelektualne nasaklej jak houba. Ted uz jen delam to, ze overuju co mi z toho vseho funguje a co ne, a realizuju to, co citim ze je spravne.

Kdyz treba ctu o karme a reinkarnaci, tak ja citim z pohledu osobnosti, ze to tak nejak je. Ale kdyz se na to kouknu z pohledu neosobnosti, tak nevidim zadnou karmu a reinkarnaci. Ale stale je to hodne intelektualni.. na zaklade toho, co jsem slysel od hodne lidi, kteri na mne pusobi ze "vi" vice nez ja. A tady si myslim ze zacina prave ona "moje cesta". Ted uz mi nikdo neporadi jak na to mam jit.. ja sam musim jit a realizovat to. A pak zase pochopim vice a rozhodnu se, co dal.
Václavovi | 29.01.2008 14:09
rek
životní energie
Na začátku chci zdůraznit, že netvrdím, že vím více než kdo jiný (vím, že jsti mě neobvinil, ale raději to píšu).

Každý, kdo dá dohromady nauku a dostanou se k ní další, tak je ovlivňuje (i když to není třeba jeho záměr), protože lidé mu můžou uvěřit a dělat to, co se v nauce píše. Z toho vidíš, jakou má SLOVO moc (nejen řečené, ale i napsané). A když je v té NAUCE PRAVDA, ale je v ní i třeba jen JEDEN podstatný BLUD, tak i "taková maličkost" může člověka nakonec přivést na zcestí. (Ježíš říká Slepý vedou slepé - a i ten jeden blud je slepota.) Proto záleží na každé maličkosti. Čili Já v NAUKÁCH Tomášových, Drtikola, atd. "subjektivně vidím" i třeba jen malé bludy, které neodpvídají mému Poznání a víře. Proto každou nauku beru jako CELEK. Takže i NAUKU, která z mého subjektivního pohledu obsahuje 99,9 % dobrého a jen 0,01 špatného, považuji za špatnou, protože i jedna malá nedokonalost může způsobit můj pád na CESTĚ.

Píšeš, že jsi nasáklý jak houba vědomostmi (no to já taky, ale je to na nic. To jsem poznal.). Proto píšu, že je lépe všechnu energii vrhnout na jednu nauku (gurua) a tu uskutečnit. Nemá cenu mrhat energii na další vědomosti. Souhlasím s tím, že je problém, jak poznat Dobrou Nauku.

Doopravdy musíš najít a vybrat "sám" a hlavně NAUKU uskutečnit. Opravdová víra, touha a zralost Ti v tom může napomoci. Já třeba jsem celý život věřil této myšlence: "Chci najít ABSOLUTNÍ PRAVDU". (Záměrně jsem nehledal Boha, Ježíše, Buddhu, Tomášovi, Drtikola,....) Protože jak mám poznat komu věřit ?

K nauce K. Minaříka: Zdůrazňuji, že je to pouze můj subjektivní názor: Minaříkovu učení věřím ! V něm nevidím z pohledu celku (tak, jak toho jsem schopen) žádné rozpory.

I já mám svoji vlastní CESTU. Ale potřebuji pomoc (když není Guru, tak alespoň nauka, která dá pokyny). Sám se člověk v dněšní době NAUK a JÓG ztrácí.

Takže hodně úspěchů na CESTĚ.
BhaktivedantaBookTrust (BBT) | 19.02.2008 23:00
dasa
životní energie
v Bhagavad-gite TAKOVA JAKA JE od AC Bhaktivedanty Swamiho Prabhupady je popsana cesta primo od samotneho Sri Krsny, nejvyssi osobnosti bozstvi.
Skoda tech spekulaci, slava vsem hledacum!
Milarepa | 23.11.2008 14:29
Hitokage
životní energie
Děkuji moc....byl to zajisté vyjmečný člověk. Teď si chci přečíst od něj knihu Milarepa a doufám, že mi vnese zase víc světla do mé duchovní cesty.
Jiří | 6.06.2009 22:17
Jiří
životní energie
Dobrý večer,
náhodou jsem "objevil" tento portál na téma E.Tomáš-M.Tomášová a jelikož jsem měl tu čest se s těmito lidmi setkat osobně, byť jen jednou, cítím nutkavou potřebu se také k těmto lidem vyjádřit.Nyní si uvědomuji, jak trapné je o těchto lidech vyjadřovat své osobní názory ! Pan Eduard a paní Míla většinu svého života žili ve stavu Božské neosobnosti, tedy ve stavu o kterém drtiná většina bytostí na této planetě nic neví, což teprvě jej zakusili a v tom tkví právě ta trapnost.Každý z nás má možnost vydat se k pravdě a to třeba cestou nejrychlejší, které učili manželé Tomášovi. Jejich nauka a popisy cesty nejsou ničím jiným, než podrobnější popisy a trochu rozvedenější, než cesty jaké učil Kristus Ježíš.Je to to samé, ta samá cesta, kterážto vede ke stejnému cíli.Každý, kdo po této cestě vykročil, byť jen jeden krok, poznal a to zcela neotřesitelně, že pan Tomáš a jeho paní Míla byli svatí lidé.Není možno posuzovat a klábosit o těch, kdož vyšli na duchovní Mount Everest!Hlavní však je, že psát a říkat lze cokoli, pravý znak duchovnosti je však z člověka cítit a je vyciťován a to i velmi "nízkými" bytostmi (viz. Bible).Před mým setkáním s Tomášovými jsem měl na ně množství připravených otázek.Byl jsem na tom velmi psychicky špatně a měl strach, avšak po překročení prahu jejich chatičky v Jílovém, jsem již neměl otázky žádné, nebylo potřeba se na cokoli ptát, cokoli mi vysvětlovat, vše mi bylo jasné, bylo mi zcela zřejmé co mám dělat a co nikoli a kudy mám jít a to prosím nemusel nikdo vyslovit ani slovo ! Hlavně však strach z čehokili a kohokoli nenávratně zmizel a to jsem neabsolvoval žádné obřady a ceremonie, pouze jsem strávil pár minut v přítomnosti Božích dětí ....
K Jiřímu, 6.6., Sonja | 17.06.2009 12:30
sova
životní energie
Taky jsem "náhodou" objevila portál.
Upoměl mě znovu na ty neobyčejné lidi.
Moc hezké, pravdivé.
Diky | 15.07.2009 18:38
Marek Frelich
životní energie
Setkani s nimi zmenilo muj zivot...vse ostatni je neprenosne...

Marek
Poděkování | 27.11.2011 21:18
Iva
životní energie
S panem Tomášem jsem se nepotkala osobně, pouze se mi na mé cestě v pravý čas dostala do rukou jeho kniha, při jejím čtení jsem narazila na jednoduchý meditační návod, který tam předkládá jako duchovní zkratku, vyzkoušela jsem, trvalo to pár minut, ale změnilo to navždycky moje duchovní schopnosti, od té doby je pro mě mnohem snadnější zastavit mysl, procítit klid a ticho v srdci. Po této zkušenosti nemusím zkoumat učení pana Tomáše ani kam vede. Mám svou cestu. Jenom tento krůček na mé cestě mi pomohl udělat na ní kvantový skok. Bylo to půl roku po smrti pana Tomáše, bohužel seznámit osobně jsem se s ním nestihla, dříve jsem o něm nevěděla, intuice mě k němu dovedla takto. Přesto mu děkuji a věřím, že o mé vděčnosti ví, i když mě osobně neznal.
E.Tomas | 15.03.2012 22:05
Juraj
životní energie
Som vdacny osudu ze mi doprial spoznat ucenie skutocne velkych duchovnych majstrov manzelov Tomasovych - ktori popritom boli nesmierne skromni a bezprostredni.
Oči sú zrkadlom človeka | 29.12.2012 14:40
Boška
životní energie
Raz so videla na ČT 2 reláciu s JUDr.Eduardom Tomášom a bol to zážitok.Stačí vidieť jeho oči a prehovoria. Sú to oči Človeka s dušou, nádherné, uprimné,citlivé, múdre, láskavé. Jednoducho sú jeho zrkadlom.
... | 18.03.2013 23:02
Václav
životní energie
> Pondělí, 18. března, svátek má Eduard

všechno nejlepší !!!
EMT | 17.09.2014 18:57
Majka
životní energie
Sú úplne super! Spoznala som ich až po ich odchode z fyzického tela, sú pri mne a učia ma! A láskou Majka. ˇSťastni ať jsou všechny bytosti!

Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Mluví-li se o někom, ať už jakýmkoliv způsobem, tu jaksi se duše ztotožňuje s tou osobou a bere veškeré ty vlastnosti o kterých se mluví na sebe. A tím se poskvrňuje vlastní duše a přitahuje ony vlastnosti k sobě a stává se jimi. (František Drtikol)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019
Posedlost duchem
komentářů: 8, poslední: 14.06.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 4, poslední: 22.05.2019
Rozbité zrcadlo = 7 let neštěs..
komentářů: 4, poslední: 30.03.2019

Sdílení duchovních prožitků s ..
komentářů: 18, poslední: 13.07.2019
Reiki škodí
komentářů: 56, poslední: 13.07.2019
Cíl člověka a zbytku živých by..
komentářů: 5, poslední: 19.06.2019
Celoživotní problémy
komentářů: 17, poslední: 14.06.2019
Pokračovatel Květoslava Minaří..
komentářů: 114, poslední: 10.06.2019
Jak se lidem bydlí v duchovním..
komentářů: 15, poslední: 5.06.2019Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0