Komentáře

Pokud jste přihlášeni, nemusíte zadávat jméno a emailovou adresu.

Výpis komentářů

drogy | 23.08.2018 09:02
Václav
životní energie
Já mám zkušenost jen s konopím. Přišlo mi to určitým způsobem jako alkohol. Byl jsem u toho mimo, jakoby super stavy, druhý den trošku mimo. Podle mě, čím tvrdčí droga, tím blbější je pak druhý den. O tom se ale moc nemluví, všichni mluví spíš o tom prvním dnu.

Moc nechápu, proč různé holotropní a podobné látky lákají lidi jako nějaká cesta. Přeci když chci hledat/rozumět pravdě/skutečnosti, tak je logičtější dát si čistou vodu, sednout si s čistou hlavu do meditace, vnímat pravdu/skutečnost.

Případně použít nějakou tu techniku, ale to už je v podstatě droga, může aktivovat čakry, ukázat mi vizi/různý nevysvětlitelné zážitky. Já takto např. 2 roky ulítával na prodýchávání čaker a jasmínovém čaji, abych cítil čakry a z toho pak přišly pulsace, vystřelovalo mě to do astrálních dimenzí, apod.

Až mi jeden pán řekl, že dokud se budu věnovat těmto hrubým energiím, nikam dál se neposunu. Nehledě k tomu, že jsem měl občas zážitky jako nějaký schizofrenik (mluvil na mě výtah apod.), tedy kromě těch jakoby duchovně správných zážitků - předvídání informací apod. Ano, ale za jakou cenu..

Pán mi poradil vše v životě pozorovat, to že stačí. Pak jsem začal kolem lidí vidět energie, začaly mi chodit zajímavé informace - které se mi hodily v životě. To už bez podpůrných látek.

Pak jsem si uvědomil, že i on pocit, že se vyvíjím, duchovně vyspivam, je vlastně opět něco hrubého. Je to jen chtění nových/dalších zážitků, touha mít se lépe v životě.

Ale na druhou stranu, když už se mám dobře a mám nějaké ty další a další zážitky, to samozřejmě nevadí. Dokud se k tomu nepřipoutám. Což poznám, když přijde období, kdy se mám tzv. hůře, nejsou žádné vyjimečné zážitky, apod.

Ale zpět k drogám - pokud můžu doporučit, tak různé staré texty. Asparsajoga apod. Tam se mi občas stávalo, že jsem se jakby propadl do jiné dimenze, když jsem si v sobě něco uvědomil, a svět jsem pak vnímal jinak. Nevím jak přesně to popsat, ale nemyslim, že něco tak jemného, skutečného a dlouhotrvajícího může zprostředkovat droga.

Možná, když si dá někdo těsně před nějakým větším mezníkem nějakou tu látku, tak mu to otevře další vrátka. Jenže to je podle mě pro opravdu vyzrálé bytosti. Které rozpoznají začínající závislost - např. ve smyslu prahnutí po určitém typu zážitků.

Dále doporučuji cestovat, a nemusí to být nikam daleko. Stačí nová a neznámá místa. Každé místo má své energie, a kontakt s místem v nás něco mění. Tedy alespoň já to tak mám. Občas si někam vyjedu. Ne že bych potřeboval, nebo vyloženě chtěl. Spíš mě okolnosti vždy někam dovedou a já vidím, že to dává smysl.

Víš co? Já prdím na všechny šamany a tzv. duchovně pokročilé. Spousta z nich stejně jen na něčem ulítává a aktivovala se jim nějaka schopnost, která pak ostatní láká. Doporučuji ti lidi na ulici, úplně ty obyčejné. Pozoruj je, pozoruj sám sebe, občas si můžeš jen tak sednout a tolik nemyslet a tolik nechtít. Garantuji ti, že když to uděláš, a budeš chvíli dělat, vše se ti začne měnit. I v životě. Jemně, bezpečně, bez zpětných rázů.

A ještě poznámka, mám zkušenost, že závislost se může a stát úplně z cekoholiv. Takže nevěřím lidem, kteří se něčemu věnují 30 let a tvrdí, že v tom jsou dobří. Možná jsou jen závislí a ani si to neuvědomují.

Témata k analýzám: závislost na totožnosti k tělu, k osobě,.. závislost na technice léčení, sebepoznání, meditaci... závislost na pokroku, závislost na získávání nových zkušeností ... závislost na čemkoliv.. když toto vše člověk povypíná, když se vůbec někomu podaří toto v sobě povypínat, to se pak dějí věci...

Děje se život.

Obyčejný a tak krásný, rozmanitý, živý...

Co víc si přát, že?
| 23.08.2018 15:15
car1os
životní energie
Cítím to podobně jak píšeš.Trochu k tomu konopí,které má svou energii a informaci.Pro každého kdo právě pozoruje.Mě konopí ukázalo jak je možné se uvolnit,né že by to šlo hned ale člověk má podle čeho porovnávat a to je důležité.A není potřeba se dál vázat,jde jen o tu zkušenost a to je celé.Ano člověk má dál směřovat k jemnějším frekvencím,musí to být vývoj ne stagnace.
A to cestování to je taky dobrá věc.Každý rok když je to možné vyberu nějaký ostrov v řecku.Pokaždé jiný.Zkoumám energie.Nemám rád místa kde jsou velké hotely.Zatím jsem zjistil že moře a slunce jsou velké zdroje energie a pokud je ostrov zelený a hornatý,tak se domů vracím neskutečně nabitý,nemluvě o tom že většina domorodců mi vždy připadá totálně vychechtaná.Prostě u nás v kotly je to poněkud jiné a dost se o tu pránu tady bojuje.
| 23.08.2018 17:22
Fru
životní energie
Václave, otázka mimo téma, jak pozoruješ lidi? Co přesně?

car1os: ano, něco takového jsem měla na mysli, droga může přivodit zkušenost něčeho, co mi běžně moc nejde (uklidnit se, vnímat okolí, pozorovat, nechat věci být, zkusit si jiný přístup řešení problémů). Po návratu do reality z téhle zkušenosti můžu čerpat, můžu porovnávat. Popřípadě se mohou přihodit zážitky spirituálního rázu, které slouží pak jako taková kotva. Vědomí, že opravdu tam někde za tím balastem JE doopravdy právě ten božský klid, občas pak stačí jen vzpomínka nebo asociace a mnohem snáze se pak člověk zpřítomní.
léto | 25.08.2018 23:58
Václav
životní energie
car1los: přesně.. mimochodem ahoj z Gargana ;)
https://www.google.cz/search?q=gargano&tbm=isch

ráno cvičení u východu slunce na pláži, před chvílí noční koupání v moři při skoro úplňku.. nádherné energie..

jsme tu byli chvíli v jednom větším městě (Bari), chvíli na hotelu v turistickém městecku (Vieste),..teď kemp mezi mořem a olivovníky.. jen pár desítek km od sebe a přitom úplně jiné světy.. to mě baví pozorovat, ty rozdíly..

Fru: poslední dny pozoruju hlavně lidi na pláži, koukám italkám na zadky a tak ;) Nevím, jak popsat pozorování. Prostě se na to vše dívám, na ně, na mě, jak na ně reaguju, na to, jak spolu interagujeme, nebo jsme každý v jiné dimenzi a nepotkáváme se..

Je to takové trošku nezaujaté uvědomování si toho, co se děje okolo. Jako lampa, která to vše prosvětluje a já jsem tím světlem... a taky jsem tím človíčkem ;) a jsem v prostoru a prostorem.. který je utkaný z ticha ;) no a v tom se dějou ty příběhy těch všech lidí.. ale ne že bych vylitl pozornosti z člověka. Spíš to je takové jakoby bych zlehka člověkem a pak to plynule prostupovalo tím okolo. A čím dál od těla, tím to je jemnější. V místnosti to vědomi jakoby vyplni místnost, na moři zase pár km prostoru, kdyz se naštvu, tak se stáhne hlavně do těla + pár desítek cm okolo,

A jiní lidí, někdy je vnímán všechny stejně a nijak moc nevidím rozdíly mezi nimi, a někdy zase vidím rozdíly, to záleží, v jakem jsem zrovna rozpoložení - někdo se chová kamarádsky, někdo trošku namyšleně, přihlouple, vesele, vystrašeně, hodně lidí mi přijde trošku mimo, chyceno v různých mentálních pastích... a tak. A říkám si, co z toho je jejich a co z toho je mé :)

když se na ty lidi chvíli dívám, nebo jen sedím vedle nich, vidím jakoby lépe jejich životy, moudrost v nich, ale i smutné věci. A tu vidím např. vyloženě českou povahu u skupinky lidí, až si říkám, že to je fakt hrozné, jací jsme, a taky italskou a říkám si, jak jsou otevření oproti čechům.. a pak potkám otevřenou češku a vidim, že to je hlavně o každém jednotlivci zvlášť a vidím, jak rozmanití jsou lidé... a jak si z generace na generaci předáváme různé zvyky, a jak to je občas pitomé a občas zase krásné a užitečné..

a tím vším se vnitřně obohacuji o další rozměry.. někdy koukám, někdy jen tak jsem,..

a fakt nechápu ty drogy... neříkám, když to je něco, co doplní tu atmosféru.. pivo, trošku vína a tak.. ale asi to nemůže být záložené výloženě na té látce, ne? Tam pak přece není ta živá bdělá sounáležitost, ale jen mentální stav/pocit něčeho - štěstí, klidu,.. takže opět jen nějaka forma mentálního omezení .

prodýchat tělo, uvědomit si, že si uvědomuji...

kouknout na ten balast, jak píšeš, co že to vlastně je, a proč mi to brání být v klidu...

a pořád být v klidu, to by byla nuda, ne? takže je fajn, když se dějí i jiné věci.. takže si nevytvářet představy, že by to mělo být dnes zrovna tak a tak..

takto žít mi přijde tak nějak ok, děje se to, pozoruji to... co víc bych s tím měl dělat??

tak.. a kemp utichl.. jde se spát ;)
| 26.08.2018 19:32
car1os
životní energie
Díky za pozdrav z Gargana.Ano tady se to ukazuje a tys na to navázal(jak jsou otevření oproti čechům).Nechci kategoricky říkat že jedni jsou lepší a td.Ale ta energie se nějak projevuje a to je ono.Je jiná u moře a jiná u nás, nevím jestli je to kvantitou nebo kvalitou.Pivo nebo trocha dobrého vína myslím není na škodu,jen trochu té pohody a uvědomění doplní, ale je to jako s každým ohněm,jen ohřát a ne spálit.
Když jsi u toho moře zkusim jednu radu.Ale asi to každy citlivější člověk zná.Většina lidí preferuje písčité pláže.Já mám nejraději pláže s malými kamínky.Zjistil jsem že pak jsou moje prožitky mnohem hlubší patrně proto že když jsem bos a kameny mi masírují neustále nohy,moje nervová soustava to vnímá intenzivněji a má to vliv na celé tělo.A to celé i na moji energii.
Ale nestačí na to 5 minut,nejlepší je na takové pláži běhat,to je mazec.
moře | 26.08.2018 23:21
Václav
životní energie
Jj díky za tip. My tu máme písčitou i kamenitou pláž, ale kamínky celkem velké, se po tom blbě chodí. Jsme dnes zkoušeli s dcerkou obě a obojí má něco do sebe.

Jinak posledních pár hodin prší, my tu máme chatku a jsme na suchu (zatím), ale stany jsou celkem hezky zatopené, výjezd z kempu taky. Se s tím příroda nemaže.

Jinak k energiím, já si tu přijdu pocitově dost podobně jako v ČR. Přijde mi, že mě víc nabíjí vnitřní harmonie, nebo řekněme absence stresových situací, než vyloženě jen to sluníčko a moře.

Nemám tu noťas a nepracuju, víc spím, víc se hýbu. To taky udělá své.

Tu vyloženě nemedituju, pokud neberu jako meditaci jen takové pobývání v klidu. Kdyby chtěl ale člověk vyloženě nějaké para zážitky ;), šlo by to tady asi lépe, než v ČR. By to ale asi muselo být bez rodiny, bez dětí, bez restaurací, bez telefonu a bez komunikace s běžnými lidmi na ulici. Jen příroda, mantry, meditace, trošku jídla, meditace, .... ;)

Tak bych na to tedy šel já. S hezky čistou hlavou a pil bych jen vodu ;))

Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Ožeň se v každém případě! Dostaneš-li dobrou ženu, budeš šťastný. Dostaneš-li zlou, budeš filozofem. (Sókratés)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Mají psychopati duši?
komentářů: 8, poslední: 3.11.2018
Jak se lidem bydlí v duchovním..
komentářů: 14, poslední: 9.11.2018
Mystika a umění
komentářů: 36, poslední: 12.11.2018
Bdění při intelektuální činnos..
komentářů: 10, poslední: 14.10.2018

Jak mnoho meditovat?
komentářů: 74, poslední: 11.11.2018
Průvodci
komentářů: 4, poslední: 5.11.2018
Jíte maso? Jaké? Jak často?
komentářů: 102, poslední: 2.11.2018
Duchovní, či jinak zajímavé fi..
komentářů: 263, poslední: 29.10.2018
Hra na učitele a publikum
komentářů: 10, poslední: 26.10.2018
mystička Ivana Adamcová
komentářů: 67, poslední: 20.10.2018


Anketa

Měli jste někdy mimotělní zážitek?
-> -> ->
Celkem hlasovalo: 7250

Copyright © 2007-2018: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0