Komentáře

Pokud jste přihlášeni, nemusíte zadávat jméno a emailovou adresu.

Výpis komentářů

drogy | 23.08.2018 09:02
Václav
životní energie
Já mám zkušenost jen s konopím. Přišlo mi to určitým způsobem jako alkohol. Byl jsem u toho mimo, jakoby super stavy, druhý den trošku mimo. Podle mě, čím tvrdčí droga, tím blbější je pak druhý den. O tom se ale moc nemluví, všichni mluví spíš o tom prvním dnu.

Moc nechápu, proč různé holotropní a podobné látky lákají lidi jako nějaká cesta. Přeci když chci hledat/rozumět pravdě/skutečnosti, tak je logičtější dát si čistou vodu, sednout si s čistou hlavu do meditace, vnímat pravdu/skutečnost.

Případně použít nějakou tu techniku, ale to už je v podstatě droga, může aktivovat čakry, ukázat mi vizi/různý nevysvětlitelné zážitky. Já takto např. 2 roky ulítával na prodýchávání čaker a jasmínovém čaji, abych cítil čakry a z toho pak přišly pulsace, vystřelovalo mě to do astrálních dimenzí, apod.

Až mi jeden pán řekl, že dokud se budu věnovat těmto hrubým energiím, nikam dál se neposunu. Nehledě k tomu, že jsem měl občas zážitky jako nějaký schizofrenik (mluvil na mě výtah apod.), tedy kromě těch jakoby duchovně správných zážitků - předvídání informací apod. Ano, ale za jakou cenu..

Pán mi poradil vše v životě pozorovat, to že stačí. Pak jsem začal kolem lidí vidět energie, začaly mi chodit zajímavé informace - které se mi hodily v životě. To už bez podpůrných látek.

Pak jsem si uvědomil, že i on pocit, že se vyvíjím, duchovně vyspivam, je vlastně opět něco hrubého. Je to jen chtění nových/dalších zážitků, touha mít se lépe v životě.

Ale na druhou stranu, když už se mám dobře a mám nějaké ty další a další zážitky, to samozřejmě nevadí. Dokud se k tomu nepřipoutám. Což poznám, když přijde období, kdy se mám tzv. hůře, nejsou žádné vyjimečné zážitky, apod.

Ale zpět k drogám - pokud můžu doporučit, tak různé staré texty. Asparsajoga apod. Tam se mi občas stávalo, že jsem se jakby propadl do jiné dimenze, když jsem si v sobě něco uvědomil, a svět jsem pak vnímal jinak. Nevím jak přesně to popsat, ale nemyslim, že něco tak jemného, skutečného a dlouhotrvajícího může zprostředkovat droga.

Možná, když si dá někdo těsně před nějakým větším mezníkem nějakou tu látku, tak mu to otevře další vrátka. Jenže to je podle mě pro opravdu vyzrálé bytosti. Které rozpoznají začínající závislost - např. ve smyslu prahnutí po určitém typu zážitků.

Dále doporučuji cestovat, a nemusí to být nikam daleko. Stačí nová a neznámá místa. Každé místo má své energie, a kontakt s místem v nás něco mění. Tedy alespoň já to tak mám. Občas si někam vyjedu. Ne že bych potřeboval, nebo vyloženě chtěl. Spíš mě okolnosti vždy někam dovedou a já vidím, že to dává smysl.

Víš co? Já prdím na všechny šamany a tzv. duchovně pokročilé. Spousta z nich stejně jen na něčem ulítává a aktivovala se jim nějaka schopnost, která pak ostatní láká. Doporučuji ti lidi na ulici, úplně ty obyčejné. Pozoruj je, pozoruj sám sebe, občas si můžeš jen tak sednout a tolik nemyslet a tolik nechtít. Garantuji ti, že když to uděláš, a budeš chvíli dělat, vše se ti začne měnit. I v životě. Jemně, bezpečně, bez zpětných rázů.

A ještě poznámka, mám zkušenost, že závislost se může a stát úplně z cekoholiv. Takže nevěřím lidem, kteří se něčemu věnují 30 let a tvrdí, že v tom jsou dobří. Možná jsou jen závislí a ani si to neuvědomují.

Témata k analýzám: závislost na totožnosti k tělu, k osobě,.. závislost na technice léčení, sebepoznání, meditaci... závislost na pokroku, závislost na získávání nových zkušeností ... závislost na čemkoliv.. když toto vše člověk povypíná, když se vůbec někomu podaří toto v sobě povypínat, to se pak dějí věci...

Děje se život.

Obyčejný a tak krásný, rozmanitý, živý...

Co víc si přát, že?
| 23.08.2018 15:15
car1os
životní energie
Cítím to podobně jak píšeš.Trochu k tomu konopí,které má svou energii a informaci.Pro každého kdo právě pozoruje.Mě konopí ukázalo jak je možné se uvolnit,né že by to šlo hned ale člověk má podle čeho porovnávat a to je důležité.A není potřeba se dál vázat,jde jen o tu zkušenost a to je celé.Ano člověk má dál směřovat k jemnějším frekvencím,musí to být vývoj ne stagnace.
A to cestování to je taky dobrá věc.Každý rok když je to možné vyberu nějaký ostrov v řecku.Pokaždé jiný.Zkoumám energie.Nemám rád místa kde jsou velké hotely.Zatím jsem zjistil že moře a slunce jsou velké zdroje energie a pokud je ostrov zelený a hornatý,tak se domů vracím neskutečně nabitý,nemluvě o tom že většina domorodců mi vždy připadá totálně vychechtaná.Prostě u nás v kotly je to poněkud jiné a dost se o tu pránu tady bojuje.
| 23.08.2018 17:22
Fru
životní energie
Václave, otázka mimo téma, jak pozoruješ lidi? Co přesně?

car1os: ano, něco takového jsem měla na mysli, droga může přivodit zkušenost něčeho, co mi běžně moc nejde (uklidnit se, vnímat okolí, pozorovat, nechat věci být, zkusit si jiný přístup řešení problémů). Po návratu do reality z téhle zkušenosti můžu čerpat, můžu porovnávat. Popřípadě se mohou přihodit zážitky spirituálního rázu, které slouží pak jako taková kotva. Vědomí, že opravdu tam někde za tím balastem JE doopravdy právě ten božský klid, občas pak stačí jen vzpomínka nebo asociace a mnohem snáze se pak člověk zpřítomní.
léto | 25.08.2018 23:58
Václav
životní energie
car1los: přesně.. mimochodem ahoj z Gargana ;)
https://www.google.cz/search?q=gargano&tbm=isch

ráno cvičení u východu slunce na pláži, před chvílí noční koupání v moři při skoro úplňku.. nádherné energie..

jsme tu byli chvíli v jednom větším městě (Bari), chvíli na hotelu v turistickém městecku (Vieste),..teď kemp mezi mořem a olivovníky.. jen pár desítek km od sebe a přitom úplně jiné světy.. to mě baví pozorovat, ty rozdíly..

Fru: poslední dny pozoruju hlavně lidi na pláži, koukám italkám na zadky a tak ;) Nevím, jak popsat pozorování. Prostě se na to vše dívám, na ně, na mě, jak na ně reaguju, na to, jak spolu interagujeme, nebo jsme každý v jiné dimenzi a nepotkáváme se..

Je to takové trošku nezaujaté uvědomování si toho, co se děje okolo. Jako lampa, která to vše prosvětluje a já jsem tím světlem... a taky jsem tím človíčkem ;) a jsem v prostoru a prostorem.. který je utkaný z ticha ;) no a v tom se dějou ty příběhy těch všech lidí.. ale ne že bych vylitl pozornosti z člověka. Spíš to je takové jakoby bych zlehka člověkem a pak to plynule prostupovalo tím okolo. A čím dál od těla, tím to je jemnější. V místnosti to vědomi jakoby vyplni místnost, na moři zase pár km prostoru, kdyz se naštvu, tak se stáhne hlavně do těla + pár desítek cm okolo,

A jiní lidí, někdy je vnímán všechny stejně a nijak moc nevidím rozdíly mezi nimi, a někdy zase vidím rozdíly, to záleží, v jakem jsem zrovna rozpoložení - někdo se chová kamarádsky, někdo trošku namyšleně, přihlouple, vesele, vystrašeně, hodně lidí mi přijde trošku mimo, chyceno v různých mentálních pastích... a tak. A říkám si, co z toho je jejich a co z toho je mé :)

když se na ty lidi chvíli dívám, nebo jen sedím vedle nich, vidím jakoby lépe jejich životy, moudrost v nich, ale i smutné věci. A tu vidím např. vyloženě českou povahu u skupinky lidí, až si říkám, že to je fakt hrozné, jací jsme, a taky italskou a říkám si, jak jsou otevření oproti čechům.. a pak potkám otevřenou češku a vidim, že to je hlavně o každém jednotlivci zvlášť a vidím, jak rozmanití jsou lidé... a jak si z generace na generaci předáváme různé zvyky, a jak to je občas pitomé a občas zase krásné a užitečné..

a tím vším se vnitřně obohacuji o další rozměry.. někdy koukám, někdy jen tak jsem,..

a fakt nechápu ty drogy... neříkám, když to je něco, co doplní tu atmosféru.. pivo, trošku vína a tak.. ale asi to nemůže být záložené výloženě na té látce, ne? Tam pak přece není ta živá bdělá sounáležitost, ale jen mentální stav/pocit něčeho - štěstí, klidu,.. takže opět jen nějaka forma mentálního omezení .

prodýchat tělo, uvědomit si, že si uvědomuji...

kouknout na ten balast, jak píšeš, co že to vlastně je, a proč mi to brání být v klidu...

a pořád být v klidu, to by byla nuda, ne? takže je fajn, když se dějí i jiné věci.. takže si nevytvářet představy, že by to mělo být dnes zrovna tak a tak..

takto žít mi přijde tak nějak ok, děje se to, pozoruji to... co víc bych s tím měl dělat??

tak.. a kemp utichl.. jde se spát ;)
| 26.08.2018 19:32
car1os
životní energie
Díky za pozdrav z Gargana.Ano tady se to ukazuje a tys na to navázal(jak jsou otevření oproti čechům).Nechci kategoricky říkat že jedni jsou lepší a td.Ale ta energie se nějak projevuje a to je ono.Je jiná u moře a jiná u nás, nevím jestli je to kvantitou nebo kvalitou.Pivo nebo trocha dobrého vína myslím není na škodu,jen trochu té pohody a uvědomění doplní, ale je to jako s každým ohněm,jen ohřát a ne spálit.
Když jsi u toho moře zkusim jednu radu.Ale asi to každy citlivější člověk zná.Většina lidí preferuje písčité pláže.Já mám nejraději pláže s malými kamínky.Zjistil jsem že pak jsou moje prožitky mnohem hlubší patrně proto že když jsem bos a kameny mi masírují neustále nohy,moje nervová soustava to vnímá intenzivněji a má to vliv na celé tělo.A to celé i na moji energii.
Ale nestačí na to 5 minut,nejlepší je na takové pláži běhat,to je mazec.
moře | 26.08.2018 23:21
Václav
životní energie
Jj díky za tip. My tu máme písčitou i kamenitou pláž, ale kamínky celkem velké, se po tom blbě chodí. Jsme dnes zkoušeli s dcerkou obě a obojí má něco do sebe.

Jinak posledních pár hodin prší, my tu máme chatku a jsme na suchu (zatím), ale stany jsou celkem hezky zatopené, výjezd z kempu taky. Se s tím příroda nemaže.

Jinak k energiím, já si tu přijdu pocitově dost podobně jako v ČR. Přijde mi, že mě víc nabíjí vnitřní harmonie, nebo řekněme absence stresových situací, než vyloženě jen to sluníčko a moře.

Nemám tu noťas a nepracuju, víc spím, víc se hýbu. To taky udělá své.

Tu vyloženě nemedituju, pokud neberu jako meditaci jen takové pobývání v klidu. Kdyby chtěl ale člověk vyloženě nějaké para zážitky ;), šlo by to tady asi lépe, než v ČR. By to ale asi muselo být bez rodiny, bez dětí, bez restaurací, bez telefonu a bez komunikace s běžnými lidmi na ulici. Jen příroda, mantry, meditace, trošku jídla, meditace, .... ;)

Tak bych na to tedy šel já. S hezky čistou hlavou a pil bych jen vodu ;))
Droga jakožto cesta sebepoznání | 16.12.2018 15:37
Václav
životní energie
Před pár dny jsem mluvil s člověkem, který tvrdil, že droga je lepší než cokoliv (meditace, nějaká mentální technika,..). Že prý se člověk rychle dostane k nějakým zkušenostem a pak už je má. Že on to tak měl.

Jenže já se ho zeptal, kde jsou tedy jeho zkušenosti teď. Jestli je má k dispozici. Řekl, že ne, že neví, jak by se k tomu dostal (bez drogy).

To mi přijde jako dost zajímavý postřeh. Že se vlastně honíme za hlubokými zážitky, ale vůbec nám nejde o to, aby jsme je měli trvale k dispozici.

Mně třeba přijdou lepší méně hluboké stavy/rozpoložení, s tím, že to můžu žít pořád (v práci, při únavě, mezi lidmi). A když se to naučím a zvyknu si na tu úroveň, můžu pak jít zase o kousek dál.

Vím, co s čím souvisí, co je na čem závislé, proč se mi asi tak děje to, či ono. Takže s tím můžu snadno pracovat. Být u toho, prohlubovat to.

Pokud si dám ale nějakou drogu, je stále jen to "předtím" a to "potom". A zbytek udělala ta látka, ne já.

Leda že by to bylo něco hodně pozvolného a já bych neztratil schopnost, "být u toho". Což se při droze vlastně neděje. Tam se spíš děje to, že úplně ztratím kontakt sám se sebou a pak se jakoby někde uvědomím. Ne?

---------------------------------------------------

A pak je ještě něco, o čem se nejspíš moc nemluví. Měl jsem kamaráda, se kterým jsem trávil léta a on jel na všem možném. O drogách mluvil vesměs jako o něčem naprosto pozitivním. Teprve až po několika letech mi řekl, že to má i druhou stranu mince. Že si občas prožívá pěkné depky. A dodal, že není jednoduché brát drogy. Že člověk občas dost trpí, ale že to je daň za to "pěkné", co si občas prožije.

---------------------------------------------------

A dost mě udivuje, jak někteří lidé prosazují užívání drog. Mně v životě taky dost věcí pomohlo, ale že bych to každému doporučoval jako to nejlepší, to asi ne. O něčem ani raději moc nemluvím, protože by to některé lidi mohlo doslova zabít.

---------------------------------------------------

A když řeknu sport, nebo příroda, snad se musíme všichni shodnout na tom, že toto může člověku v mnoha případech pomoci (od problémů, od nemoci, od špatné nálady). Ale my se neshodneme. Jak jsem zjistil před pár dny. Pro některé lidi to už je něco, co je minulost a dnešní dobu vnímají jako postmoderno, kde je toto potřeba řešit přes virtuální realitu a speciální SW programy.

Takže jsem si chvíli přišel tak trošku starý. Že jsem ještě generace, která má přírodu jako něco "geniálního" :))
| 17.12.2018 11:05
Fru
životní energie
Václave, s tvým posledním příspěvkem bezvýhradně souhlasím.

Poskytnu ale trochu jiný pohled.
Jdu lesem. Mysl valí, les je jen kulisa typu "je prospěšné být v lese", ale já tam nejsem plně a vědomě. Základní nastavený stav. Bohužel.

Můžu začít meditovat, dýchat vědomě při chůzi, někdy to jde, někdy to nejde a mysl furt valí. Přiznám se, že čistá pozorovací meditace mi stále dělá problémy. Když se zadaří, je mi příjemně, vnímám les už lépe, zpomalím, zklidním. Fajn. Když to nejde, jsem otrávená (to se mi naštěstí děje čím dál méně).

Můžu se proběhnout, můžu běžet půl hodiny, vyplaví se patřičné hormony, jupí, je mi skvěle, mysl už nevalí. Mám chuť skákat, lézt na stromy, cítím energii a pocit štěstí. Les je napůl stále kulisa.

Sním pár lysohlávek, je-li sezóna, přímo z toho lesa, beru to jako dárek. Mysl vypíná, zpomaluju, plazím se, studuju lesní půdu, koruny stromů, kůru. Uvědomuju si, že zelená je fakt zelená, slyším věci, kterým bych si jinak nevšimla. Jsem plně v lese, rozhodně neztrácím kontakt se sebou a cítím mír, klid a mnohdy i Boha. Není to žádný umělý pocit. Uvědomím si, jak v reálném životě málo koukám, poslouchám a vnímám. Další dny se k tomu zážitku vracím a užívám si ho, zastavuju se, ale tentokrát už ne pod vlivem té látky, ale pod vlivem zkušenosti.

Když jdu příště lesa, lysohlávky už nejsou anebo je spíš už nechci. Můžu meditovat a můžu použít zážitky vzniklé působením psylocibynu. A ono to jde. Celá meditace je náhle lehčí, můj mozek už to zná a umí se naladit lépe na vnímání, které jde ze mě, nedělá to ta látka, ta k němu jen otevře tu zabetonovanou dávno zapomenutou cestičku snadněji. Jsem v lese víc, než bez toho zážitku. Jsem o kousek dál a to trvale.

A teď ten hlavní poznatek. Jde o malé, meditativní množství hub. Jde o to, že chci ten stav žít čistě, vědomě a kdykoliv a tudíž se nestanu závislá na houbách, které nejsou vždy po ruce. Mám zážitek a začnu na něm pracovat i jinak.

Na každého působí jinak jiná technika. Meditace statická, meditace pohybem, sport, půsty, jídlo, všechno je to ovlivňování mozku, chemická reakce. Stejně jako přiměřená dávka hub.

Pro někoho jsou zbytečné, dosáhne stejných či lepších výsledků jinak. Pro někoho jsou škodlivé, protože je ve srabu a má sklon se upínat k rychlým řešením a závislostem.

Cesta není jen jedna věc a kdyby byla, bylo by asi něco špatně. Pokud jsou drogy pro člověka jediná cesta, pak je to špatně. Stejně jako když zamrzne na jedné mentální "bohulibé" technice. Cílem je neustálá promněna, žádající od člověka zájem, zkoušení a vývoj. A od toho tu je spousta možností. Věřím, že kdo to myslím vážně, pozná, co je právě ta správná možnost.

Pokud tu je každý rok něco, co člověku ztracenému v rychlosti lidského mumraje dokáže takhle silně připomenout, co doopravdy je svět a on v něm, nevidím důvod, proč se tomu vyhýbat jen proto, že to někdo označil za drogu a spousta lidí to používá jen k zábavě bez cíle.

Tohle téma je rozsáhlé, jde o množství drogy, jde o důvody, proč to lidé používají, jak často to používají, jde o to, co dělají, když stav odezní, jak se získanými zážitky pracují.
-> Fru | 17.12.2018 16:04
Václav
životní energie
Jo, to si napsala hezky.

------------------------------------------------------------------------------

>> Jdu lesem. Mysl valí, les je jen kulisa typu "je prospěšné být v lese", ale já tam nejsem plně a vědomě. Základní nastavený stav. Bohužel.

A zkoušela si otočit tu pozornost směrem na tu mysl? Koukat, co se v ní děje? Proč to v ní tak jede? Co jsou to za myšlenky, které v ní lítají? Proč jich je tolik?

Ale jo, ja to samozrejme chapu. Toto jsou procesy, ktere se deji uvnitr v nas, je to prekryte vsim moznym, takze se neni lehke na to primo "podivat". Chce to cvik.

------------------------------------------------------------------------------

>> Můžu začít meditovat, dýchat vědomě při chůzi, někdy to jde, někdy to nejde a mysl furt valí.

Ma zkusenost je ta, ze dokud to delam ja (snazim se meditovat), nebo to delam kvuli necemu (medituju, aby neco), tak to vlastne zadna meditace ani neni. A neni tam ani ten efekt te meditace, o kterem jsem psal.

Jdu lesem, sednu si a divam se na strom. A jsem v meditaci. Ale neprovadim ji. Nedivam se na strom, abych byl v klidu. Ten klid neudela ta meditace, ale ten klid se objevi, protoze zrovna tolik nepremyslim (jsem v meditaci).

Pokud se budu snazit vylozene nepremyslet, tak mi to asi nepujde. Tedy me asi pujde, protoze jsme si s tim uz par let kdysi hral, takze reknu zadne myslenky a nejsou myslenky. Ale nemusi to jit nekomu, kdo ma plnou hlavu problemu, to je jasne.

To je asi jadro tohoto prispevku. Ze to jde i bez houbicek (treba mne). Ale ano, pokud to takto nekdo nema, muze na jit samozrejme jinak, treba pres houbicky. :)
-> Václav | 17.12.2018 20:36
Apas
životní energie
"Mně v životě taky dost věcí pomohlo, ale že bych to každému doporučoval jako to nejlepší, to asi ne. O něčem ani raději moc nemluvím, protože by to některé lidi mohlo doslova zabít. "

A tohle by mě zrovna zajímalo. :-D :-D
-> Apas | 17.12.2018 21:35
Václav
životní energie
Jo? Tak třeba klinická smrt je fajn věc. Ta může ledacos odemknout.

Nebo obecně zkušenosti blízké smrti toto umí..

Extrémní sporty, různé hraniční stavy při sexuálních hrátkách, experimenty s vysokými, nebo naopak nízkými teplotami, změněné stavy vědomí při extrémní únavě,..

Nebo chceš konkrétní techniky? Si tím někdo ublíží a mě pak zavřou :))

Pozn.: Samozřejmě nic z tohoto nikomu nedoporučuji a varuji před tím!
-> Václav | 17.12.2018 22:21
Apas
životní energie
Zajímají mě tyhle zkušenosti, i když sám nemám k těmto typům extrémností sklony... mám sklony k jiným typům extrémností. :-D

ale klidně se pochlub do mailu konkrétními technikami. :-D Já to provádět nebudu a radit někomu už vůbec ne. :-) Na druhou stranu - vězení by mohla být taky velice dobrá extrémní technika. :-D Někteří mystici vězení vysloveně využili, ať už soudobí či historičtí... :-)

Ale nejvíc mě zaujala ta klinická smrt a prožitky blízké smrti - tos zažil shodou okolností nebo ses o to nějak snažil? (jestli nechceš veřejně, klidně do mailu - pokud vůbec chceš sdílet - naprosto respektuju pokud ne)
-> Apas | 18.12.2018 00:06
Václav
životní energie
V pohode. Ja uz se od te doby taky trosku zmenil :) Ale toto byly fakt situace, ktere se mnou vzdy trosku zatrepaly, zacal jsem pak potkavat zajimave lidi a dely s mi pozoruhodne veci :))

No, experimentoval jsem s tim okamzikem, kdy uz ma clovek pri ponoreni pocit, ze se topi, a zkousel to prodluzovat. Pak me jednou odvezla sanitka. Jsem se tam malem utopil, ale ja uz v te dobe chvili meditoval, takze to byla takova meditace, kdy uz telo bez kysliku v krvi umiralo. pekne...

Toho bylo vic. Snazil jsem se treba aktivovat cakry a pak mi neco zacalo litat po pateri. A pri meditacich to pak bylo intenzivnejsi, jsem mel pocit, ze me to roztrha na kusy, a ja to stale prohluboval, az jsem mel pocit, ze uz me to musi i poskodit, ze se z toho pak proberu s poskozenou michou, nebo tak neco :) me to tehd prislo, ye kdzy se to jeste prohloubi, tak se royletim do vsech stran a ze to je jako to osvoiceni konecne.. tak jsem to tehdy vnimal.. :)) spousta energie, podivne bytosti, vhledy do ruznych koutu tohoto sveta... i jinych svetu.. hoodne vzdalenych.. ani nevim jak bych tu vzdalenost popsal.. jsem to trenoval napred na ceske republice, hop sem hop tam, a toto.. o par radu vyssi rychlosti.. tisice svetelnych roku? a uzas nad tim, kdyz jsem videl, ze i tam je tma stejna jako tady.. trosku strach samozrejme, ze tma uviznu :) jakysi casoprostor tam taky existoval.. a ta vzdalenost pak nebyla vzdalenosti a ja mohl byt tady i tam, nemusel jsem cestovat.. a tak.. :)

Pak jsem toto zacal michal s alkoholem, travou, jasminoveym cajem a tak, vse najednou, to byl pak celkem mazec.. jsme takto treba jeli par mesicu vkuse 6x tydne v klubech.. tedy v jednom konkretnim klubu.. :)

Ale ja bych prave nic podobneho nedoporucoval nikomu, protoze to byl podle me zbytecny kolotoc a zbytecne hazardovani s zivotem.. cca 10 let zpet..

Pak uz se mi toho delo spise jakoby mene.. Uz jen takova nuda. Cumim na nebe, na stromy, programuji, a tak :) Zadne kundalini, zadna jasnovidnost, krasa... :)

Obcas se ale pristihnu, ze si rikam, ze bych si dal nejaky ten vhled do ryby, do kytky, do jineho cloveka.. takovy ten na 100% kdy se tim stanu.. ale pak me to vzdy zase prejde.. :)

Vezeni - ano, to se jiste da nejak vyuzit, kdyz uz tam clovek je, jako cokoliv jineho.. ale prece se tam nebudu chtit snazit dostat.. bych tam nemel stromecky, dcerku, pocitac... :) a tak.. :)
-> Václav | 18.12.2018 07:47
Apas
životní energie
Je hrozně zajímavé, že tu píšeš o tom topení. Ono je to obecně na těchto stránkách, vždycky tu něco napíšeš v okamžik, kdy to synchronicitně ladí s něčím, čeho jsem se v životě zrovna dotkl. Poslední dny to byla nejedna věc.
Ale zpět k tomu topení - znám dva lidi, kteří byli na hranici smrti právě skrz topení. S jedním z nich jsme se o tom bavili zrovna před pár dny. Ty zážitky jsou u obou těch lidí dosti podobné. Shodovali se v tom, že to vlastně vůbec nebylo nepříjemné. Jeden z nich viděl anděly.

Jak příjemné/nepříjemné to bylo u tebe?
pod vodou | 18.12.2018 13:30
Václav
životní energie
byla to nadhera.. rozpousteni se do prostoru, prostorem vibrovala vesmirna hudba.. :)) neco jako hodne hluboka hlubina, kdy se clovek nori hloubeji a hloubeji a vse mizi.. ale soucasne se neco objevuje, neco vetsiho.. bdelost byla po celou dobu, telo jsem uz ke konci nevnimal..

tedy ja uz to vnimal pred tim.. prisel jsem na bazen a uz jsem to citil.. strach, zima, podivny pocit, ze se neco divneho stane.. mohl jsem odejit, ale lakalo me to..

jsem tehdy preplaval bazen pod vodou, pak jsem se otocil a preplaval to zpet, a pak jsem tam jeste nejakou dobu lezel..

probuzeni pak celkem bolelo, krece, mravenceni v celem tele od krku dolu, lekari, kteri jeli sanitkou uplne nahodou okolo, do me cosi pichali :)) dobre nacasovane..

par dni potom jsem si mohl na ten stav "vzpomenout".. z pohledu bezneho vedomi to uz nebylo prijemne, ale mega strasidelne.. mraz po zadech a tak.. fakt hodne.. pak uz to neslo se na to naladit.. uz si to pamatuju jen jako zazitek, nemam tu zkusenost..
synchronicita | 18.12.2018 13:37
Václav
životní energie
nevim, ja to nedelam nijak cilene.. pisu sem, kdyz mam chut psat..

haha, uz me i napadlo, ze to muze byt schizofrenie.. neco tu napisu a pak se prepnu a pod jinym jmenem si pochvalim, jak jsem se trefil do aktualnich temat.. pak se prepnu zase zpet a jsem nadsen, jak to vsechno hezky funguje.. :))
ad schizofrenie | 18.12.2018 20:28
Apas
životní energie
Dokonalé. :-D :-D :-D
| 20.12.2018 11:07
Fru
životní energie
Zajímavé zážitky!
Mě to připadá jako taková "duchovní puberta" a myslím si, že to člověk prostě potřebuje, zkusit si, získat nějaké extrémní zkušenosti, nastartovat se a odtrhnout se od běžné reality (od "dětství") a že to lze i bezpečnějšími způsoby :)
Aby se pak mohl časem uklidnit a přejít dál, protože ano, ono opravdu stačí jen pozorovat, ale neznám nikoho, kdo by k téhle "dospělosti" došel bez rebelie :)
-> Fru | 25.12.2018 23:51
Václav
životní energie
se na to můžeme dívat i tak, že ty naprosto "nejvhodnější" zkušenosti člověka stejně neminou (= fyzika), takže proč to vůbec řešit ://

mimochodem, ty už si teda přijdeš "dospělá", jo? :)

Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

A najednou pozorujete, že vše pracuje pro vás, všichni lidi, okolnosti, počasí atd. Jen být oddaný a tichý a žít v Jeho přítomnosti. (František Drtikol)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Rozbité zrcadlo = 7 let neštěs..
komentářů: 4, poslední: 30.03.2019
Pravda je neschůdná země - Jid..
komentářů: 21, poslední: 20.03.2019
Všetko je to v hlave. Tak sa z..
komentářů: 17, poslední: 12.04.2019
Předání energie jiným...
komentářů: 1, poslední: 18.03.2019

Pokračovatel Květoslava Minaří..
komentářů: 106, poslední: 19.04.2019
Křesťanství v Čechách
komentářů: 12, poslední: 13.04.2019
Neviditelné stíny
komentářů: 12, poslední: 19.03.2019
Duchovní, či jinak zajímavé fi..
komentářů: 266, poslední: 12.03.2019
Duchovno a duchovní
komentářů: 4, poslední: 25.02.2019
zivotni-energie.cz - vyhlidky
komentářů: 14, poslední: 25.02.2019


Anketa

Kolik je vám let?
-> -> -> -> -> -> ->
Celkem hlasovalo: 7716

Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0