Komentáře

Pokud jste přihlášeni, nemusíte zadávat jméno a emailovou adresu.

Výpis komentářů

Související úvaha // osobní pohled | 28.10.2018 03:11
Václav
životní energie
Možná se toto většiny lidí v ČR netýká, neboť mají kde bydlet. Mají byt/dům po rodičích, či prarodičích. Vždyť rozloha ČR je stále stejná a lidí zase tolik nepřibývá.

http://www.statistikaamy.cz/wp-content/uploads/2013/12/graf_porodnosti.jpg

Z tohoto pohledu mají ale lidé jako např. já celkem smůlu. Žijí v Praze, drží je tu např. úzce profilovaný obor, byt nevlastní, ceny nových bytů jsou vysoko nad jejich možnosti.

Pro mě jsou zajímavé diskuze na toto téma s různými lidmi, kteří se považují za tzv. "duchovní". Oni jsou totiž v určitém pohledu "zcela mimo".

Tvrdí mi např., jak si mám přát velký krásný dům a vesmír mi to splní, jako jim. A oni např. zdědili 3 byty v Praze, 2 pronajímají, ve třetím bydlí - do práce nechodí, žijí z příjmu z pronájmu. A oni si myslí, že to dělá jejich dosažená "duchovní úroveň".

Mám i další příklady. Opět tzv. "duchovní lidé" - ve smyslu, že se věnují ezoterice, buddhismu, rozvíjí různé "mimoslyslové schopnosti" apod. Dá se říct, že dělají tak trošku prasárničky. Takže se dostanou na několikanásobek průměrných příjmů. Ti zase pro změnu tvrdí, že je vše o úhlu pohledu. Podle mě spíše žijí na úkor ostatních, kteří jsou "poctivější" a "pracovitější" než oni sami.

A další kamarády už okolnosti odvedly mimo Prahu. Nebo šli do hypotéky a teď to nemají lehké. Mimochodem to je model, který já stále nemůžu pochopit (že ho lidé akceptují). Jeden člověk si nechá na bank. účtu ležet peníze a banka je půjčí někomu jinému (s vysokým úrokem). A ten chudák, co si půjčí, musí navíc sám něčím ručit. A typicky česká banka sídlí navíc mimo ČR, takže zisky jdou jinam. A hodně lidí to bere jako něco zcela normálního. Rozhodnu se půjčit si, a už v ten okamžik někomu dlužím např. 2 milióny Kč na úrocích. Do toho bych nešel. Asi hodně moc chtějí "bydlet ve svém" - i za tuto vysokou daň.

-----------------------------------------------------------------------

Jak tuto situaci (okolo bydlení) vnímám ze svého pohledu?

Rozhodně je zde vliv tzv. "okolností osudu"- co se týká rodiny a místa, kde se člověk narodí. Někdo se narodí v místech, kde se umírá hlady a někdo jiný v rodině, kde se dávají k vánocům jako dárek letadla. Možná náhoda, možná karma. Je celkem jedno, jak tomu říkáme. Ovšem - vyšší životní úroveň vždy neznamená radostnější život. To vidím zcela jasně - na různých lidech v okolí. Mnohdy je to spíše naopak (často).

Tedy závidět není co. Neznám jediného člověka, kterému bych záviděl jeho život. Protože bych to nikdy neměnil za to, jak mohu žít (a jak žiji) já.

Ke mně se chová vesmír velmi-velmi přátelsky. A já si toho vážím.

Co se ovšem momentálně bydlení týče - bohužel. ://

V určitém pohledu už to ale přestává být pouze "o mně". Viz manželka, naše malá ratolest, apod.

A tak občas opouštím věci, které mě opravdu baví. A které mi (dle mého pohledu) i jdou/šly. Např. nabídka léčení, a že to celkem fungovalo a lidem pomáhalo - a bylo to něco překrásného. To vidět, jak se to dělo, a jak jsem to nedělal já. Místnost plná světla, rotující energie v místnosti, překvapení a údiv těch lidí, že se jim udělalo lépe.

Když jsem si za léčení začal po pár letech říkat o peníze, začali chodit úplně jiní lidé. Rakovina apod. To jsem přestal dávat. Bezedné studny, děravé hrnce, do kterých tekly vodopády energie (tak jsem to tehdy alespoň viděl). Už snad ani ne kvůli tomu, aby se uzdravili, ale aby se připravili na odchod z tohoto světa.

Okolnosti mě odvedly jinam. A stále odvádí. Od toho co mě baví, k tomu, co mě - snad něco nového učí? A až mě to nové začne trošku jít, tak mě to začne i bavit. A až mě to hodně baví, tak mě to zase odvede jinam ://

Haha, důmyslné lekce života - pro běžný život ale trošku nepraktické :)
Mapa hodnocených obcí dle kvality života | 28.10.2018 03:27
Václav
životní energie
https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/kvalita-zivota-porovnani-mest-v-cesku/r~6b56f4ec6b2511e892700cc 47ab5f122/?redirected=1540693456

viz Praha

- Zdraví a životní prostředí 8.6/10 // vazne? no nevim

- Materiální zabezpečení a vzdělání 5.8/10 // vzdelani? to tu snad problem neni, ne?

- Vztahy a služby 10/10 // vztahy? haha..
Anketa | 28.10.2018 03:29
Václav
životní energie
Ubytování pro studenty | 28.10.2018 03:42
Václav
životní energie
Vysokoškoláci mají problém sehnat ubytování. Z nájmů je vytlačuje Airbnb, místa docházejí i na kolejích

https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/2577031-vysokoskolaci-maji-problem-sehnat-ubytovani-z-najmu-je- vytlacuje-airbnb-mista

// takze vlastne prd nejaka duchovnost, ale pouze egoisticky smyslejici spolecnost + s tim souvisejici byznys
-> Václav | 28.10.2018 12:38
Apas
životní energie
Ahoj Václave,
budu zas dosti volně asociovat, tak snad to nebude úplně mimo... :-)
Na mnoha místech v tomto textu mi vysloveně mluvíš z duše. Každopádně já to
mám tak, že nemám vlastního vůbec nic - a nejenom já, ale nikdo z naší rodiny. Tedy ani nic nemůžu nikdy zdědit. (Je to mimochodem docela zajímavý a dosti pikantní příběh, ale to spíš někdy mailem či při nějaké příležitosti.) Jsem z Brna. Nájmy se zde stále zvedají. Stejně tak ceny nemovitostí - za posledních cca 5 let vzrostly enormně. Tedy zdá se mi, že zkrátka hrozně moc záleží na výchozích podmínkách. A kdo je má horší, bude jaksi otrokem zvedání těch cen - bydlet ve svém tak z jistého pohledu přestává být luxus jako spíš strategie přežití. Mnoho lidí z mého okolí volí cestu hypotéky, i těch, kteří byli vždy radikálními odpůrci tohoto systému - nic jiného jim prostě nezbylo, pokud chtějí změnit podmínky svého současného života, mít prostor pro dítě atd. Situace to fakt není jednoduchá ani černobílá...

Ano, vyšší životní úroveň se nerovná vyššímu štěstí - opak je často pravdou, některé důvody se asi nabízí samy. Nicméně je to člověk od člověka - znám takové, kterým by vyšší životní úroveň zcela jistě jen pomohla. Zejména by jim umožnila tvořit v tomto světě - takto jsou sevření v kleštích a nemají možnosti. Na druhou stranu to je zas jenom ten náš lidský pohled, pohled osoby. :-) Často lze vidět, jak podivně nás to vede, jak se nám některé cesty uzavírají, ať děláme co děláme, aby se naopak mohly otevřít jiné. Jak někde nám není dána síla, aby se jinde mohla o to větší zakoncentrovat, zúžit na konkrétní oblast. Je to tajemné, jakým způsobem jsme vedeni. A často teprve s odstupem mnoha let či desítek let vidíme smysl toho všeho. A to, co jsme považovali za největší chyby svého života či to nejhorší, co se nám mohlo stát, ukázalo se nakonec, třeba za 5 či 10 let či více, tím největším požehnáním.

Ale běžný život je fakt něco jiného. Je to můj celoživotní boj. Mně vesmír v tom běžném životě vzal hodně. Ale nějak mi to postupem času přestává vadit. Dospěl jsem do bodu, kdy jsem se prostě přestal za čímkoli hnát, prostě jsem se vnitřně vzdal toho, co mají normální lidé a řekl si, že mi nezbývá, než to postavit úplně jinak. Na vnitřních věcech. Možná je to rezignace, z nouze ctnost, co já vím... :-)

Ano, hrozně snadno se to mluví těm lidem, kteří nemusí pracovat a žijí vysoce nadstandardně. Setkal jsem se s tím mnohokrát. Setkal jsem se i s argumentem, že pokud jde člověk dál, podmínky pro zrození si zvolil - včetně toho, jak na tom bude materiálně, jakého bude mít partnera atd... To se dá přijmout. Ale neměli by tito lidé pak podle mě radit druhým, jak stačí si správně přát v tomto světě.

Jak píšeš o těch přáních a tak, jak někteří říkají "přej si dům" atd... nikdy mi tohle uvažování nebylo moc blízké. Necítím prostě, že vesmír takhle přímočaře funguje. A tyhle směry strašlivě zvýrazňují ego a myslím si, že opravdu často tak člověk dosahuje věcí na úkor jiných, není to harmonické v celku. Možná, že na globální úrovni jsou takovým příkladem celé USA, odkud koneckonců tyhle postoje založené na pozitivní psychologii často pochází.

"Okolnosti mě odvedly jinam. A stále odvádí. Od toho co mě baví, k tomu, co mě - snad něco nového učí? A až mě to nové začne trošku jít, tak mě to začne i bavit. A až mě to hodně baví, tak mě to zase odvede jinam :// "

Mám to dosti podobně. A někdy jsem zažil i to, že to "odvedení jinam" nastalo nikoli postupně, ale náhle, v jednom okamžiku. V okamžiku, kdy se zdálo, že je vše na svém místě a stabilní, bylo vše vesmírem rozbito, abych musel jít zas jinam. :-)

A co se týče duchovního srdce Evropy? Docela dost jsem cestoval, do zemí vyspělejších i naopak rozvojových. V některých destinacích jsem pobyl i několik měsíců, např. Turecko či některé země Jižní Ameriky. Nejezdil jsem jako turista, vždy to mělo nějaký účel, dostal jsem se blízko k místním, naučil se třeba i španělsky. Mám tedy vcelku srovnání. K Česku mám tak dosti ambivalentní vztah. Kdykoli se vrátím, nemám vůbec dobrý pocit z té běžné "masy", z lidí, co potkávám na ulicích. Vnímám agresi, ignoranci a další věci. Na druhou stranu jsou v Česku jednotlivé osobnosti, které jsou prostě úžasné, vnímavé, zářící, inteligentní, otevřené... Třeba i na univerzitě jsem obklopen fakt super lidmi. Momentálně tedy pracuju v zahraničním týmu (mix nejrůznějších národností), ale myslel jsem teď Čechy. :-) Tedy jedinci někteří výjimečně pročištění, masy dost strašné. :-)

Bohužel vše často závisí na těch, kteří mají moc - ať už ve formě peněz, nebo postavení. Na těchto pozicích jsou u nás bohužel často barbaři, promiň mi ten výraz. Ale jsou opět i výjimky - například v malém vedoucí našeho ústavu. :-)

Nevím, jak to máš ty, ale já se opakovaně utvrzuju v tom, že kořenem všech problémů, individuálních i celospolečenských, které z těch individuálních vychází, je strach. A v Česku je obzvlášť silný. Částečně snad pozůstatek minulého režimu, z části asi duch národa. :-)
-> Apas | 28.10.2018 22:29
Václav
životní energie
Diky za komentar! Jeste ted budu chvili pracovat, tak jen strucne: to vse mi dava smysl. A podle me to neni jen strach. Nebudu to ted dal rozvijet, by se to rozjelo do neskutecnych rozmeru :)) Tak zatim ahoj.
..2apas | 30.10.2018 23:15
ferda
životní energie
Ahoj, rozveď moc prosím ten strach v české společnosti. Přijde mi to jako tisíckrát omílaná fráze a nikdy jsem od nikoho pořádně neslyšel přesný popis, co tím vlastně myslí a jestli se nad tím vůbec kdy zamýšlel (tím teď nemyslím tebe :-)
Čechy | 31.10.2018 23:59
Václav
životní energie
-> ferda | 1.11.2018 00:21
Václav
životní energie
tak třeba takto to mohlo s tím strachem začít

za komunismu

-----------------------------------------------------------

https://www.youtube.com/watch?v=soY6RV3-mLY

od 55:50

už před 6000 lety..

a na vše se zapomnělo..

protože neexistuje duše se říkalo..

všechno se stalo materialistické..

děti nebyly nábožensky vychovávané..

desatero - nesesmilníš, nepokradeš..

kdyby si to vzali, ono by se taky líp žilo..

zůstalo by to v té dušičce..

a jde to s dětmi celý život..

a náboženství se začalo považovat za něco špatného..

nenávist v komunismu..

udávání vlastních rodičů, bratra, nebo sestry..

to byl ten největší hřích..

potlačila se láska..

objevila se nenávist..

třídní boj..

a překynulo to až k udávání..

co se neunadávali lidi za války..

a to jen kvůli tomu, že měl někdo lepší obchod..

lepší ženu..

chytřejší děti..

a ono to překynulo..

a udávalo se..

a moc..

// pozoruj paní léčitelku, jak to v ní všechno zůstalo, jak ji to téma rozhodilo..

// tak to je podle mě ono, to je ten strach, na který se ptáš

-----------------------------------------------------------

A jak to máš ty, ferdo?

já to vnímám dost intenzivně

že to v nás je

na energetické úrovni

vyloženě hora strachu přes celé Čechy

místy už řídké, místy moc ne

a pak taky na nevědomé úrovni - když se třeba přistihnu, že něco dělám proto, že se bojím něčeho jiného

a to je skoro denně - drobné strachy

a to se možná ne úplně moc často pozoruji

takže spíš ještě častěji

v těch úplně běžných věcech

řešení se může zdát celkem lehké

žít ve vědomé přítomnosti

jenže buďte tak 24 hodin denně

a hlavně - ono může ten strach být i v tomto - ve snaze žít mimo strach - mimo tu "černou", resp. "červenou" minulost

protože člověk žije na určité úrovni i ten svůj rod (minulost), i tu svou zemi (čechy), i tu svou planetu (Země - archetypy)

a ono to je dobře, že to tak je

i to k tomu patří

-----------------------------------------------------------

k původnímu tématu diskuze:

https://www.youtube.com/watch?v=soY6RV3-mLY

od 20:45
Emoční paměť, transgenerační paměť | 1.11.2018 08:10
Apas
životní energie
Já si v sobě uvědomuju strach velice intenzivně. On asi strach není vždycky špatný, prostřednictvím něj se i jaksi orientujeme v tomto světě, přizpůsobujeme se, abychom přežili. Do jisté míry je to asi v pořádku, ale problém je, že někdy cítím, že podvědomě ovládá vlastně celý můj život. Velký vědomý i nevědomý strach není rozhodně jen otázka Česka, ale když jsem byl třeba delší dobu pobýval mezi lidmi, kde jsem ho v okolí prakticky necítil (oni ho v sobě ti lidi měli určitě taky, jen ne tak mega moc), tak i já sám jsem se začal uvolňovat. A pak jsem se vrátil do ČR a brzy to bylo zpátky ve starých kolejích. :-) Ale třeba v Srbsku jsem ho cítil ještě víc než v ČR. A vybavují se mi dva srbští kolegové, u kterých ho vnímám hodně výrazně, u jednoho velice okatě, u druhého spíše na hlubší úrovni. Asi je to hodně vidět u těch poválečných republik.

Nemusíme chodit ani do žádné esoteriky, i západní psychologové pracují s transgenerační pamětí. Zkušenost s holokaustem dle nich poznamenává až třetí generaci či tak nějak, aniž by třeba ti dotyční věděli, že jejich pradědové něco takového zažili.

Ale mnoho strachů u mě vzniklo až v průběhu tohoto života, na základě zkušeností v tomto těle. A dodnes jsem nepřišel na to, jak se osvobodit od emoční paměti, jak ji vyčistit. Ale jistě to lze, stejně jako lze vyčistit i ty transgenerační, rodové strachy a zátěže. Pokud máte někdo nějaké zkušenosti v tomto směru, budu rád za jakýkoli postřeh.
-> Vaclav | 7.11.2018 22:46
Apas
životní energie
A jak se ti líbí holky v duchovních centru Evropy v porovnání s jinými zemema, kdes byl? :-) Vyvazuje jejich krása alespoň trochu ty nepříznivé podmínky bydlení? ;-)
-> Apas | 8.11.2018 03:15
Václav
životní energie
nejlepším lékem by mohly být meditace

češky a slovenky - je z čeho vybírat :)
Ad hypotéky v ČR | 9.11.2018 13:08
Apas
životní energie
O víkendu jsem se bavil s bratrem ohledně hypotéky, do které ještě před pár týdny zamýšlel jít. Nakonec do ní nejde. Důvodem je demence systému...

Abychom mohli žádat o hypotéku, je třeba mít čím ručit. Tohle v tomto případě měli zvládnuté, neb mamka jeho přítelkyně disponuje nemovitostí. Je ale vidět, že už zde systém umožňuje něco získat jen těm, co už něco mají - a to něco musí mít vcelku vysokou hodnotu. Tedy opět na trochu jiný pád ono známé "více produkuje více, méně produkuje méně".
Ale pojďme k té největší vtipnosti: Aby banka vůbec mohla začít proces schvalování hypotéky, potřebuje kupní smlouvu k nemovitosti, na kterou ji schvaluje. Aby člověk ale získal tuto kupní smlouvu, musí realitce složit nemalou rezervaci. V tomto případě šlo o stovky tisíc. Tedy další předpoklad: člověk si tyhle prachy musí někde sehnat. I tohle měli předdomluvené s jedním známým. Ale vtip je v tom, že tato rezervace je nevratná. A tedy pokud banka hypotéku následně neschválí, člověk přijde o několik set tisíc. A to cena oné vyhlídnuté nemovitosti v jejich případě nebyla až tak závratná v porovnání s tím, co si někteří lidé pořizují - rezervace je poměrná, tedy tito by přišli ještě o daleko větší peníze. Bohužel to není jen teorie, ale bratr ví o několika lidech, kterých se taková nemilost skutečně přihodila.

Jak vidno, z tohoto systému osvícení a duchovnost přímo čiší. :-)))
JUST BEE | 9.11.2018 14:34
xmarek
životní energie
Kdybych měl analyzovat současnou situaci tak si můžu říct: http://bit.ly/2AfrSJW nic moc a nebo taky mám se skvěle.
Neplatím elektřinu, na nájem si někde seženu a na ulici už díky Bohu nejsem. Takže?
Jo a mám internet a můžu něco dělat, třeba SPAMOVAT atd.

Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Jakmile vítr utichne a mysl se zklidní, pak ve Mně, neomezeném oceánu, zmizí loď s nákladem celého vesmíru, ke škodě obchodníka, individuality. (Aštávakra Gíta)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Pocity ztraceného času
komentářů: 3, poslední: 22.04.2019
Rozbité zrcadlo = 7 let neštěs..
komentářů: 4, poslední: 30.03.2019
Pravda je neschůdná země - Jid..
komentářů: 21, poslední: 20.03.2019
Všetko je to v hlave. Tak sa z..
komentářů: 17, poslední: 12.04.2019

Pokračovatel Květoslava Minaří..
komentářů: 106, poslední: 19.04.2019
Křesťanství v Čechách
komentářů: 12, poslední: 13.04.2019
Neviditelné stíny
komentářů: 12, poslední: 19.03.2019
Předání energie jiným...
komentářů: 1, poslední: 18.03.2019
Duchovní, či jinak zajímavé fi..
komentářů: 266, poslední: 12.03.2019
Duchovno a duchovní
komentářů: 4, poslední: 25.02.2019

Svět barevných balónků
komentářů: 1, poslední: 23.04.2019


Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0