Komentáře

Pokud jste přihlášeni, nemusíte zadávat jméno a emailovou adresu.

Výpis komentářů

sdílení | 11.01.2019 05:16
Apas
životní energie
"Řada z nich to podle mě ale nesdílí ani se svými kamarády. Což už mi přijde trošku škoda. Nebo sdílí? Nevím. "
Jak kdo, jak co. Ale v mém blízkém okolí (které tedy neobsahuje zrovna převratný počet lidí, tedy těžko se může jednat o statisticky relevantní vzorek :-D ) se občas o těchto věcech promluví... a bývá to velice inspirativní... kdyby to ten člověk třeba za každou cenu nesdílel s tím, že je to jeho intimní zkušenost, nedošlo by k některým důležitým meditativním rozhovorům, kde se něco skutečně stane...

Já někdy mám pocit, že jsem se někde otevřel příliš - a cítím se divně, blbě... mám pak naopak tendenci se o to víc stáhnout... a pak se doslechnu, jakže to bylo důležité pro toho druhého, že jsem to či ono řekl... a já se trochu uklidním, že to tak asi mělo být. :-)
střídání období | 11.01.2019 05:19
Apas
životní energie
Období komunikativnosti a nekomunikativnosti se střídají i u mě...
Stejně tak to, zda mi zrovna samota vyhovuje, či ne... Někdy je to ten největší dar... někdy je to fakt pruda. :-D
sdileni | 11.01.2019 05:32
Václav
životní energie
>> Já někdy mám pocit, že jsem se někde otevřel příliš - a cítím se divně, blbě...

to i ja.. i kdyz uz ne tak jako drive.. si to vzdy dopredu trosku promyslim a tak nejak dokazu odhadnout reakci druhe strany...

obcas delam to, ze ucim nejaky predmet, treba neco o signalech z mozku, a pak do toho reknu, ze vidim aury, ze jsem je zacal videt, kdyz jsem navstivil jednoho lecitele.. studenti si to vetsinou nejak preberou.. vetsinou to berou jako zajimavost, jeden dva se zatvari jako ze jsem magor, a pak treba jeden, nebo jedna za mnou prijde po prednasce a rekne mi, ze to taky vidi a pekne si popovidame..

-----

>> Stejně tak to, zda mi zrovna samota vyhovuje, či ne... Někdy je to ten největší dar... někdy je to fakt pruda

haha, to jo.. u me tedy v naproste vetsine pohoda, ale kdyz uz tak fakt hnusny stavy.. jokoby se to nekde akumulovalo :)
| 11.01.2019 08:49
Monika
životní energie
>> Já někdy mám pocit, že jsem se někde otevřel příliš - a cítím se divně, blbě...

Z tohoto důvodu se držím spíš zpátky... ventiluju vše třeba před ségrou (a ona přede mnou), tzn. spíš s lidma podobně naladěnýma. Otevřenost ve mě vzbuzuje velkou zranitelnost (já to tak cítím)... z toho důvodu se otvírám spíš tam, kde najdu když ne úplné porozumění, tak aspoň ne odsouzení (ale to je taky můj problém potvrzování si vlastní hodnoty vnějším okolím).
akumulace | 11.01.2019 14:45
Apas
životní energie
"jakoby se to nekde akumulovalo"
slyšel jsem, že tohle se častěji stává mužům - že nejsou v kontaktu s určitou vrstvou svých emocí, aniž by si to uvědomovali, a ono se to právě akumuluje... a pak naráz to vybouchne... čímž rozhodně nechci říct, že to nutně musí být tvůj případ, jen sdílím, co mě k tomu napadlo...

ženy obvykle mají ke svým emocím blíže, takže vše prožijou hned a není, co by se akumulovalo...
zranitelnost | 11.01.2019 14:51
Apas
životní energie
"Otevřenost ve mě vzbuzuje velkou zranitelnost"
Ve mně právě taky. Myslím si, že tento druh zranitelnosti je naprosto reálný, nejde podle mě jen o subjektivní pocit... Prostě pokud se člověk nevhodně otevře, fakt se můžou stát blbé věci - které se někdy dlouho léčí.

Ale zranitelnost není něco špatného, naopak...
-> Apas | 11.01.2019 23:54
Václav
životní energie
>> slyšel jsem, že tohle se častěji stává mužům - že nejsou v kontaktu s určitou vrstvou svých emocí, aniž by si to uvědomovali, a ono se to právě akumuluje... a pak naráz to vybouchne...

jo, asi jo, muze byt

-----

>> Myslím si, že tento druh zranitelnosti je naprosto reálný, nejde podle mě jen o subjektivní pocit... Prostě pokud se člověk nevhodně otevře, fakt se můžou stát blbé věci - které se někdy dlouho léčí.

pokud se clovek uz dopredu boji, tak je asi lepsi to fakt nikde nesirit a neotvirat se kdekomu.. a spis si v sobe doresit ty strachy

ja treba toto vnimam ze me to spis posiluje - informace litaji sem a tam, ja si z toho vybiram to pro me..

a konkretne "duchovni" veci.. ono to ma casto tu vyhodu, ze si clovek mysli, ze zaziva neco mega hlubokeho, ale pak si diky temto rozhovorum uvedomi, ze to treba zase tak dulezite/hluboke neni.

a naopak zjisti, ze hluboky muze byt i pohled na list... pohlazeni od jine osoby... usmev.. Stepan by mozna rekl skutecne hodnoty.. :))

ale jo, pokud ma nekdo napr. pocit, ze uz urazil kus duchovni cesty, ma pred sebou jasny cil a pocit, ze se k nemu blizi, nebo ze je uz skoro u nej, takoveho cloveka mohou podobne diskuze dost ranit (zdanlive) - takze se jim bude vyhybat..

a co si budeme povidat, toto bude asi typicky duchovni clovek, ne??

ve skutecnosti se tu ale nic nedeje, nikdo tu neni, takze jak muze nekdo nekomu ublizit :))
-> Václav | 12.01.2019 15:23
Apas
životní energie
"pokud se clovek uz dopredu boji, tak je asi lepsi to fakt nikde nesirit a neotvirat se kdekomu.. a spis si v sobe doresit ty strachy"

Tohle je obecné, když se například bojím, že mi něco ublíží, raději to nedělat... třeba nějaká droga... nebo třeba nějaké jídlo... cokoli...
Ale s tou zranitelností spojenou s otevřením, tam je ještě něco jiného, alespoň to tak cítím... Otevřenost není jen o tom, co o sobě řekneme - cítím to tak, že je zde ještě jakási energetická otevřenost. To, že o sobě člověk řekne hodně, bude třeba mluvit i o nějakých intimnějších/niternějších zážitcích, ještě nemusí nutně znamenat, že se ten člověk otevře "energeticky". Asi nejintenzivněji toto člověk může zažít v hlubokých partnerských vztazích, ale funguje to do jisté míry i jinde.
-> Apas | 13.01.2019 22:34
Václav
životní energie
Ja toto asi nedokazu dost dobre uchopit. Mne to evokuje hodne slozity model, podle ktereho to v tele funguje.

Energeticky se muzu otevrit na ruznych urovnich - s nekym se muzu milovat (fyzicky i ne-fyzicky), flirtovat, nebo jen kamaradsky pristup, ve vedecke komunite to budou spis mentalnejsi vibrace, s nejakym delnikem na stavbe to budou asi hodne zemske energie, pri tzv. energetickem leceni se oteviraji zase uplne jine urovne, pri meditaci to je uz hodne jemne..

a to se pak jeste ruzne deli, napr. vedecka komunita - od hodne otevreneho pristupu az k hodne konzervativnimu, zalezi kde s kym o cem..

k tomu mame ruzne pocity, emoce, vizualni obrazy..

zranitelnost s tim urcite souvisi, ale ta souvisi i s dalsimi vecmi.. cele to je dost provazane..

clovek taky nestrka ruce do ohne, i kdyz by mohl. jednou si to treba zkusil a zjistil, ze to neni uplne to idelalni.. ale kdyz je mu zima, tak ruce rad prilozi k ohni..

a tak nejak bych rekl ze se lidi energeticky "ocmuchavaji" - kdyz se potkaji - nebo i na dalku treba pres internet - a pak voli ten ci onen pristup komunikace/otevreni se (na ruznych energetickych frekvencich/kanalech)..

ani nad tim neni vetsinou potreba premyslet, to za nas delaji (asi) nejake centra v mozku ??
sdílení intimních zážitků | 31.01.2019 17:54
Danča
životní energie
Zranitelnost. To mi přijde jako velice vhodný výraz. (ohledně toho, když člověk začne vyprávět nějaký intimní prožitek. Nevěděla jsem, jak to pojmenovat.

Mám to taky tak. Nebo se taky někdy stane, že uprostřed vyprávění do toho začne štěkat pes (na veverku) jak pominutý a já si říkam, tak mělo to zaznít? Nebo to přerušení byla je náhoda? :-))) A to jsem zrovna vyprávěla můj zážitek jednomu kamarádovi jogínovi. :-D

Podle mě, je tady prostě nějaké kolektivní vědomí - proud, který má tendenci strhávat a jít s davem jako ovečka). A když jde člověk trochu jinudy, jiné myšlení, pohled na svět, jiné reakce na situace, než většina očekává, je tady trochu v nevýhodě, nejde s mainstreamem. A je to jako hladit kočku proti srsti. Nějaká tato síla se ho snaží srovnat do průměru. A pak když se to vysloví nahlas, je to jakoby ještě "víc slyšet". A pak se člověk cítí trochu divně (zranitelně). (Z mého okolí to mám u několika lidí potvrzeno, že to taky tak mají).

Nebo jak si to vysvětlujete vy?

Tak možná je lepší (jak i doporučoval Květoslav Minařík) nehlásat to do světa, pracovat v skrytu... Podělit se o to pouze v malém okruhu stejně naladěných lidí. Tímto se v posledních letech řídim. Už nikomu necpu Poonju k Vánocům. :)
-> Danča | 31.01.2019 23:27
Václav
životní energie
Vsak jo, tady jsme male kolecko podobne nalazenych lidi.

https://www.youtube.com/watch?v=ldKgge2WUuE :))
:)) | 6.02.2019 12:43
Danča
životní energie
Podobně nalazených určitě. Ale teď jsem si třeba pročítala diskuzi na téma pokračovatel K. Minaříka. A tam to moc nevypadalo... :-D
-> Danča | 10.02.2019 01:44
Václav
životní energie
No jo Květoslav Minařík - trošku zacloumal časoprostorem :))
Strach z neracionálních zážitků | 14.06.2019 06:10
Lior
životní energie
Člověk se bojí říct věci, o kterých není věčina společnosti přesvědčena, že se můžou stát. Náš mozek protestuje a okolí to nepřijímá. Pak je těžké mluvit o tom, že třeba slyšíte hlas, vidíte energie, či nehmotné postavy. Nikdo nás na to nepřipravil.Je určitá společnost, která o tom dobře ví, ale nechce aby to lidé věděli. Snaží se v nás vyvolat strach o tom mluvit. Celkově se lidstvo drží ve strachu, pak se snadněji ovládá. Nejsou za tím jenom peníze, ale taky boj nízké energie. Kde je dobro, musí být i zlo. Černá a bílá:rovnováha. Je na Vás, co si zvolíte. Duše se tu přišla učit, nic není špatně. Denně se setkávám s lidmi, kteří mi říkají, že je něco nabádá dělat veci, které vlastně ani dělat nechtějí. Můj pracovní název je: Brnkání ze spod. Člověk je mnohdy vnitřně rozpoložen díky svým blokům, na které působí nízké energie a tím je provokují. Představte si blok jako strunu a nízkou energii jako prst co na ni brnka. Odstraníš li strunu, není nač brnkat.
https://lior-studio.webnode.cz/
Zážitky jako bonbónky a bublinky :)) | 25.06.2019 12:54
deina
životní energie
Moje zkušenost a praxe mi říkají, že:
- zážitky jsou jako bonbónky - vyskytují se hlavně na začátku duchovní cesty a jsou spíše ukazatelem chyb v praxi než pokrokem,
- jejich sdílení je nesmysl - není to jako prožít někde dovolenou a pak tam popisem nalákat druhé,
- povídat se o nic sice dá, ale proč, když každá bublina praskne?
- čím méně člověk praktikuje, tím více po nich touží :)

Osobně jsem nikdy v praxi nepoužila žádné podpůrné prostředky pro vyvolání nějakého zážitku. I přesto jsem párkrát "uletěla" jak nahoru, tak dolů. A ať to bylo nádherné, nebo děsivé, vždy jsem se horko těžko dávala dohromady. Tímto děkuji čemusi ve mně, co mi pomohlo udržet si zdravý rozum.
ALE
protože nic není jen kladné nebo záporné, připouštím, že je možné, že jsou lidé, kteří "kráčejí" i jinak...prostě že to jde i jinak.
YES !!! | 27.06.2019 00:01
Václav
životní energie
Všechny duchovní cesty jsou jen balónky, jako všechno. I praxe a zkušenosti.. větší, či menší. Není zde nic, než jen balónky. Já jsem ty balónky. Ty jsi ty balónky. Každý je ty balónky.

Můžeš -li a máš chuť sdílet, sdílej! Balónky to ocení. Nejde o to někoho někam nalákat. Je to hra balónků.

Jistě, všechny balónky jednou popraskají...

A každá kytka jednou uvadne. Ale to jí neubírá nic z její krásy, ne? Spíše naopak...
| 1.07.2019 08:36
Monika
životní energie
Mrkla jsem sem po "delší" době a narazím na tuto diskuzi, díky které si vybavím dnešní až mystický sen, kdy se jakoby z lesa, z prostoru ozýval zvláštní zvuk, něco jako: Stopni to/zastav to, stále dokola... měla jsem po probuzení trochu pocit, jako by se to týkalo právě toho zachování si zdravého rozumu. Neulítávat nikam. Já teď nijak zvlášť nepraktikuju, nečtu tak jak dřív (i když by se asi dalo polezimovat o tom, co je a co není praktikování). S nějakými zvláštními zážitky nemám zkušenosti (kromě nějakých mírných občasných přílivů energie v těle).

No a třeba ten sen žádný význam nemá, hra podvědomí :-) hra života :-)
Lior | 13.07.2019 17:36
Evza
životní energie
Já si zas uvědomují, že se někteří lidé chovají výrazně nelogicky i když se nepohybuji zrovna v umělecké sféře. Zkrátka někteří z nás se nechávají "unášet energiemi" nebo jsou to osoby s duševnimi problémy?, zkrátka soužití s nimi je mnohem náročnější a problematičtější než s jedinci, kteří se řídí rozumem.

Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Život je krásný vždy, i když je šedý, na tom však záleží, jak kdo naň hledí. (Míla Tomášová)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Kryoterapie - léčba mrazem: ex..
komentářů: 3, poslední: 19.08.2019
Geofyzikální válka
komentářů: 5, poslední: 1.08.2019
Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019

Takže na Měsíci nikdy nikdo ne..
komentářů: 26, poslední: 3.08.2019
Destilovaná voda - je rozumné ..
komentářů: 45, poslední: 1.08.2019
Petr Chobot - meditační akce
komentářů: 9, poslední: 1.08.2019
mystička Ivana Adamcová
komentářů: 73, poslední: 1.08.2019
Křesťanství v Čechách
komentářů: 13, poslední: 25.07.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 5, poslední: 19.07.2019


Anketa

Byl/a jste vždy sexuálně věrný/á své/mu partnerce/partnerovi?
-> ->
Celkem hlasovalo: 7960

Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0