Komentáře

Pokud jste přihlášeni, nemusíte zadávat jméno a emailovou adresu.

JMÉNO NEBO PŘEZDÍVKA
E-MAIL (nepovinné)
TITULEK
TEXT
- vložené internetové adresy budou zobrazeny jako odkazy
- nepoužívejte HTML značky, budou převedeny na text
- maximální délka komentáře je 10.000 znaků
- pokud zadáte emailovou adresu, bude u komentáře zobrazena jako obrázek


KONTROLNÍ TEXT (napište co je opak slova bílá)


Výpis komentářů

fenomén zrcadla... | 23.03.2019 11:15
mila
životní energie
> mila | 23.03.2019 19:07
deina
životní energie
Zajímavý odkaz! Přivedl mě k jinému, ze kterého vybírám:
http://www.iliteratura.cz/Clanek/23757/zrcadlo-vsedni-i-nevsedni

Roku 1964 popsali psychologové Arthur Traub a James Orbach zvláštní typ zrcadla, jehož parametry bylo možné ovládat, mohlo odrážet konvexně i konkávně a mohlo být nastaveno i do podoby nijak nezkreslujícího, "obyčejného" zrcadla. S takovýmto zrcadlem autoři konfrontovali skupinu dobrovolníků. Každému z nich byla nejprve v zrcadle představena široká škála jeho zkreslených odrazů a poté byl vyzván, aby zrcadlo seřídil tak, aby nezkreslovalo a aby odráželo jeho "pravou" podobu. Jaké byly jejich reakce? Někteří prý byli neschopni se do tohoto zrcadla vůbec dívat. Jiní začali brzy trpět nevolností, bolestmi hlavy a jinými potížemi. Mnozí z nich po několika minutách svých pokusů uvést zrcadlo do "správného" stavu ostýchavě přiznali, že zapomněli, jak vypadají. Někteří naléhavě žádali, aby si směli sami sebe prohlédnout v obyčejném zrcadle, než budou pokračovat v experimentu.
> Václav | 23.03.2019 19:19
deina
životní energie
Odjakživa mi říkávali, že nemám stoupat na kanál, mám si třikrát plivnout přes levé rameno, když mi přes cestu přeběhne černá kočka a že budu mít 7 let neštěstí, když rozbiju zrcadlo. Vím, že ty pověry nemají žádné rozumové vysvětlení, ale co kdyby, že?
Ovšem s tím zrcadlem jste mi nasadili brouka do hlavy.
První zrcadlo se mi rozbilo v takovém "rozhoupaném" období. Snad proto jsem si na to vzpomněla pokaždé, když jsem mířila ke dnu. Dnes je pro mě legrační, že když už jsem si říkala, že 7 let končí, rozbila jsem další. Pak už jsem to jaksi přestala posuzovat.
zrcadlo | 30.03.2019 23:23
Václav
životní energie
Me toto tema napadlo ve sprse. Kdyz si striham vlasy, davam si k vane velike zrcadlo. Obcas si zhasnu a koupu se po tme. A stalo se, ze jsem do toho zrcadla po tme omylem kopnul. A po chvili mi zrcadlo spadlo na koleno, primo celni stranou, kde je sklo. A po dalsi chvili na hlavu. Vypada to jako bezne sklenene zrcadlo, tak me prekvapilo, ze se nerozbilo.

No a zvlastni bylo, ze me jako prvni nenapadlo, ze se muzu porezat, nebo ze budu muset nekam pro nove zrcadlo, ale ze mi to prinese N-let nestesti. Na tomto prikladu je hezky videt, jak silne jsou tyto "nesmyslne" vzorce, ktere nam cpali (nejen) rodice do nasich hlavicek.

Potom jsem se zamyslel nad tim, jestli to rozbite zrcadlo nemuze skutecne "nejak metafyzicky" ovlivnovat realitu. Kdyz se do nej clovek tolikrat za zivot podiva, jestli se tam treba nevytvori nejaka "vazba" a rozbite zrcadlo pak nemuze ovlivnit i neco uvnitr cloveka (skrze jine sfery).

Takto jsem se nad tim v posledni dobe parkrat zamyslel. Cele mi to ale prijde jako hovadina. :)Spis bych to videl tak, ze

1) u nekoho, kdo je napr. nesoustredeny, nebo se mu "klepou ruce", je vyssi pravdepodobnost, ze tu a tam neco rozbije - treba zrcadlo. Takovy clovek si muze svym rozpolozenim zpusobovat ruzne komplikace v zivote, jejich dusledky potom muze vnimat tak, ze se mu nedari, ma smulu apod. Ovsem to uz v podstate mel ve chvili, kdy to zrcadlo rozbil.

2) strach - kdyz nekdo rozbije zrcadlo a ma v sobe vzorec "nosi to smulu", muze si onu "smulu" skrze svuj strach privodit (clovek to strachem prizivuje, venuje tomu pozornost a ono se to pak muze dit)

3) kdyz uz nekdo veri tomu, ze to nosi smulu, tak si po rozbiti zrcadla vsugeruje, ze bude mit smulu a pak tu smulu zacne videt ve svem zivote. Viz "Kdo ma v ruce kladivo, vidi ve vsem hrebiky". :)


Ani v jednom pripade tedy neni na vine nejake zrcadlo, ale clovek sam.

Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

To podvědomí, tam, kde se neznám, mi vytváří to, co chci. (František Drtikol)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Kryoterapie - léčba mrazem: ex..
komentářů: 3, poslední: 19.08.2019
Geofyzikální válka
komentářů: 5, poslední: 1.08.2019
Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019

Takže na Měsíci nikdy nikdo ne..
komentářů: 26, poslední: 3.08.2019
Destilovaná voda - je rozumné ..
komentářů: 45, poslední: 1.08.2019
Petr Chobot - meditační akce
komentářů: 9, poslední: 1.08.2019
mystička Ivana Adamcová
komentářů: 73, poslední: 1.08.2019
Křesťanství v Čechách
komentářů: 13, poslední: 25.07.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 5, poslední: 19.07.2019Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0