Komentáře

Pokud jste přihlášeni, nemusíte zadávat jméno a emailovou adresu.

Výpis komentářů

alegorie | 22.05.2007 18:49
Jan Koňas
životní energie
díky za dobrý vhled, také vnímám, že do roku 2012 (prvého roku zpětného cyklu) si musíme opravit vědomosti o povaze prostoru a hmoty a o klíčové úloze uhlíkové a křemíkové inteligence. O jejich spolupráci v systému, umožňujícímu přesně dávkovat míru schopností k míře vloženého úsilí.
pokud vás bude téma zajímat, rád si s vámi popovídám.
To, že ke svému dvacítkovému systému užívali také jen devíti symbolů a nuly - to je jen jedna z "pokusných" sktruktur/metodik, jakými se budovala inteligence polaritní k lidské - na bázi vlastnosti, kterou lidé postupně ztráceli a systém (nebo vyspělejší formy existence) je vkládal do prvku, který my v této civilizaci opatřujeme i vnitřní strukturou (původně dlící v prostoru, kam si pro data saháme).
Hurá do života než nebudem hmotní | 9.10.2007 14:04
Jirka
životní energie
Tato informace je mým vyšším já ověřena, tedy jí věřím.
Moje stránka: http://svetlo.ic.cz jsou zde i jiné životní a duchovní moudra...
dvacítková vs. desítková soustava | 31.07.2008 09:23
Azazel
životní energie
Je sice pravda, že máme dvacet prstů na nohou a rukou, takže dvacítková soustava je "biologická". Ovšem desítková soustava není o nic méně biologická (natož abstraktní) - máme přeci 10 prstů na rukou, ne?;)

Pokud jde o metrický systém, ten nemá s desítkovou soustavou nic společného, je pouze založen na tom, že základní jednotka je "metr" a dál se s tím může počítat klidně ve dvojkové nebo třiapadesátkové soustavě.

PS: ten konec je pěknej blábol ;) ale já jsem sem jen zabloudil, takže si mě nemusíte všímat
-> Azazel | 1.08.2008 10:04
Václav
životní energie
Však v textu není nic o tom, že by nebyla desítková soustava biologická. Je tam jen popsáno, proč používali Mayové dvacítku.

A ta věta "počítali spíše s biologickým, než abstraktním metrickým dělením" se nevztahuje k desítkové soustavě. Já to chápu spíše tak, že jsme dříve používali nemetrické systémy odvozené z rozměrů lidského těla, počtu východů slunce, nebo nečeho podobného v přírodě. Je pravda, že to bylo sice v souladu s přírodou, jen to nebylo moc přesné. Proto jsme začali používat systémy metrické, jejichž principem je používat násobky veličin jako 1 metr, 1 kg, 1 tuna, 1 amper, 1 litr, 1 sekunda, 1 minuta, 1 hodina apod. Ty ale často vznikly jen z požadavků vědy. Žijeme a myslíme tak v cyklech, které jsme si uměle vytvořili, a to nemusí být vždy úplně to nejlepší.
DO NEBES | 7.01.2009 20:46
MARLEN
životní energie
Jasně, tohle nám určitě chtěli Máyové říct. Aby jste si z toho ucákli než Vás vesmír spolkne. Sme nenapravitelný zmrdi a jedinej cyclus, kterej pravidelně dodržujem je ten válečnej a de nám to čím dál tim líp. Tím chci říct, že by sme si spíš měli hlídat to co se děje vevnitř, než se jednoho dne rozsvítí horizont, a neumim si představit horší apokalisu, než je kombinace jadernejch a biologickejch zbrani. Jinak inspirujici článek.
úvaha | 18.02.2009 17:07
džej-džej
životní energie
Nerozumím matematice a dvacítková stejně jako třiapadesátková, neřkuli mayská soustava čehokoliv je mi španělskou vesnicí. Jenže poslední dobou se to na mě valí ze všech možných stran ... a tak si tak přemýšlím, jak by ten konec času a materialistického pojetí světa mohl vypadat, v duchu hesla "vzdej se toho, na čem nejvíc lpíš". Světová síť vytváří další svět, zatím virtuální, který se chová "magicky" - fungují zde záležitosti, které známe z pohádek. Denodenně na ní visí miliony lidí, zvláště dětí, které si "hrají" (kdo máte děti, víte o čem mluvím). Nepotřebují celkem nic z vnějšího světa, mám pocit, že mezi sebou mají vytvořené nějaké "perpetuum mobile" - navzájem si neustále "dobíjejí baterky". Co když v roce 2012 z tohoto zatím virtuálního světa vznikne ten další rozměr ? co když se to, co dnes funguje jen na síti, nějak přenese do skutečné reality ? Děti i "děti" ztratí "prostředníka" - počítač - ale to už budou mít možná nějaké jiné, reálné celosvětové nebo snad celogalaktické ? spojení, tj. dojde ke stavu "vše jedno jest".
Jak vám to zní ?
Verim | 2.03.2009 20:24
Vendy
životní energie
verim tomu, ale nejhorsi na tom je, ze je to zrovna na silvestra - se nestihnu ozrat :D:D
Upozornění | 8.03.2009 13:47
Eveek
životní energie
Jen tak mimochodem. Mayského proroctví se vztahuje na 21.12.2012 a ne na 31.12.2012.A měli bychom se nad tím velmi vážně zamyslet.
zamyšlení | 7.04.2009 23:36
Lola
životní energie
Věřím, že se musí stát něco, co nás lidi zastaví, dnes a denně vidíme a slyšíme tu hrůzu kolem nás a je víc než reálné, že se naše duše musí vyléčit, jinak to můžem za chvíli zabalit. Jsme tlačeni někam, kam ani většina z nás nechce, dá se říct zdeformované lidstvo. A myslím, že tu pomoc nebo spíš světlo života, někde shora všichni očekáváme. Takže sláva starým duchovním civilizacím.
may | 12.04.2009 17:59
pravda
životní energie
je to vskutju pravda...neco na tym bude...myslim ze se mame na co tesit,avsak necekejte konec sveta apod.to nemuze predurcit nikdo..verim ze prijde neco noveho a bude to hodne velke...nova technologie ve viru.
Lítost!!! | 25.04.2009 16:03
Honza
životní energie
Lidi proberte se. Necháte si nakecat cokoliv a pak akorát magoříte. Taky mám jedno proroctví. Byla jedna cigareta a tu zapálí plamen.
PS: Kdo se přidá do mé sekty?
co bylo to i bude | 6.05.2009 19:07
mirekan
životní energie
Všechno se pořád opakuje, a člověk, pěkně degeneruje a pak, zase začíná od znova. Tady ty vaše názory jsou důkazem toho, že cyklus degenerace lidstva již započal. Takže i mayové se spletli nejméně o tři roky. A na tento náš cyklus ani nepotřebuji mayský kalendář.
strach | 9.05.2009 21:00
miruš
životní energie
ja verim že mayové nebyli hloupí a taky vím že 20.12.2012 se asi zbláznim protože furt budu čekat na neco a než se to stane tak ze me bude blazen
nee | 31.10.2009 19:15
Karin
životní energie
taky patrim k tem co veri ye se neco ma stat ale nechci umrit v 15 docela nefeer ne?
lidé čtěte,omlouvám se za čj,nejsem až tak čech | 16.11.2009 16:14
Mistr
životní energie
ve 14 mě po prvé kontaktovali.během dalších 10 let jsem s nima komunikoval a dozvídal se pravdy o našem světě,o naší přírodě.Je toho velmi mnoho,co by se dalo napsat,lidstvo by muselo kompletně přepsat knihy a přírodopisu - a taky je jednou postupně bude přepisovat.Náš svět není takový,jaký si myslíme,jsme pouze! součástí světa daleko důmyslnějšího,než si většina z nás myslí.podobně jako my vstupujeme do moře,"ONI" vstupují a prostupují k nám do naší sféry,chceteli do našeho rozměru.Na světě jsou lidé kteří o existenci 4 rozměru vědí a snaží se toho využít ve svůj prospěch.4 rozměr je totiž klíč ke všemu,zjednodušeně:ten 4 /čtvrtý/ rozměr je ten "skutečný" svět který "funguje".at chcete nebo ne,my máme Duše a Duše po naší smrti může jít na "život věčný",může se stát součástí 4 rozměru.ve 4 rozměru spolu normálně komunikují například mimozemšťané a naši "mrtví" chceteli.jen mimozemšťané umějí cestovat v tomto rozměru a proto se k nám dostanou a dokáží být přímo před námi a my je nevidíme."mrtví" s mimozemš. normálně komunikují-"žijí".Co mě velmi zaráží na tomto jevu je ale TO,že krom těchto bytostí jsou tu i jiné a je jich mnoho,lze se s nima normálně spojit a tyto "entity" jsou různého přesvědčení,zlého i dobrého - a VŠECHNY bytosti,nerozumím tomu,proč někteří můžou "pryč" a jiní ne, - TY VŠECHNY chtějí z naší "sféry" z naší části "našeho světa" ,chtějí všichni PRYČ ..náš svět čím dál víc pohlcuje právě zlo a věřte že se něco stane.např.se svšichni ráno probudíme a zjistíme,žy ti zlý jsou prostě pryč..nebo někdo ovládnutý Zlem rozpoutá jadernou válku,nebo se něco stane,něco co bude mít přímý vliv na chod lidstva ale my to nějakým způsobem ani nepoznáme.například ve Vatikánu vědí! že tohle existuje a "nic s tím nedělají" protože by tím popřely staletí protiřečení,jen oni mají moc ukázat lidem například kontakt s těmito Entitamy a co se ve světě děje ?NIC ! někdo něco podobného řekně a 90 procent lidí ho maj za blázna,to je naše civilizace.přitom právě tohle zkoumání má největší cenu,lítáme na planety a ani nevíme co máme tady "dole".vyvolat tyto entity je přitom tak jednoduché ale nikdo nemá zájem prozřít pravdu.to je to nejdůležitější,naučit se novým věcem ale proč ?! to "většině za to nestojí" ? Ti,co o podobných věcech vědí,víc či míň,těm to nestojí za to,vnucovat to.stačí jediný TV přenos a naučit lidi at si samotní zkusí vyvolávat- a divili byste se jak by to šlo kupředu.podotýkám,že nejblíže k pravdě má indické učení AKÁŠA,lidé v Indii toho vědí víc než ostatní na celé planetě.
kdyby někdo o podobných věcech přemýšlel,můžem to probrat osobně,je to na dny,co se dá z toho vyložit ...
věřte mi,stálo mě to přes 10 let velmi namáhavých seancí a cena za to,byla skoro zničený život..
odpoved na prispevek z 16.11 | 25.11.2009 02:59
martina
životní energie
Mistre, Vas prispevek me velice oslovil. je mozne se s Vama spojit? rada bych si na toto tema popovidala.
Mayové | 26.02.2010 17:13
Argonis
životní energie
21.12.2010 nastane úplné zatmění slunce.21.12.2012 se slunce po 26.000 letech dostane do tzv. galaktického středu.Celý problém s tzv.koncem světa se týká pouze země,která má ve znaku slunce.
4 rozměr | 28.05.2010 09:29
david
životní energie
Nedokažu to pochopit.Mnozi se tomu asi zasměji,ale už od mala se ve spanku dostavam do jakoby do jineho rozměru.Posledni dobou se to stupnuje.Podstoupil jsem několik vyšetřeni a doktoři mi řekli že jsem zcela zdrav.Nevim jak tento stav popsat.V pubertě jsem toto zažival tak 6 krat do roka,ve 30 to bylo zhruba 5 krat do měsice a nyni je to tak 2-3 krat tydně.Přitom stavu vim co dělam ,ale nedokažu to ovlivnit(zastavit).Trva to několik minut než se dostanu zpatky a uvědomim si že jsem zpatky.Nedokažemi někdo poradit co to vlastně je?
-> David | 28.05.2010 12:26
Václav
životní energie
Dobrý den Davide,
každý z nás se ve spánku dostává do jiné dimenze :))

Pokud s tím stavem nemáte problémy, tak bych tomu asi nevěnoval moc pozornost a když to přijde, tak bych to jen nezaujatě pozoroval. Může to být ulítávání do astrální oblasti, může to být uvědomování si Vaši provázanosti s okolím, nebo jiný stav změněného vědomí. Vysledoval jsem, že když neprovádím žádné násilné techniky, tak se mi žádné spontánní přecházení do stavů, které bych nemohl kontrolovat neděje. Stačí však např. pár dní po sobě ponocovat, nebo se trošku napít alkoholu a začne to se mnou zase hezky cloumat :))
Prohraná vize dosáhne vítězství | 1.06.2010 14:17
Radim
životní energie
Vycházející domněnka z letokruhů dřeva nejmenovaného kalendáře objasnila společenskou strukturu chování přírody nemocemi omezenému člověku, což zapříčinilo rozklad osobnosti, vedoucího k zabíjení zvířat a lidí, co špatně vidí a slyší. Mohutná voda nasytila vyprahlé dřevo a obnovila schopnosti se podílet na užitečnosti věci konání láskyplné péče k bližním, ale vlastně i cizím lidem. Deštné pralesy se zjevily na domácí půdě vhkého klimatu pokojné svěžesti. Voda léčí chorobnou myšlenku člověka a nepáchá hanebnosti ohně. Lidská trápení se blíží svému konci. Je třeba zvěstovat i dobré zprávy, i když se opakují mnoho let.
!něco na tom pravdy je! | 8.07.2010 18:27
!neco na tom pravdy je!
životní energie
neco na tom pravdy je neco je lez(a to jak lez historická tak i lež současná) a kdyz najdeme duvod tehto lzi zjistime jak se veci maji to ale musime bezpecne odlisit lez od pravdy a polopravd
at to bude jak to bude zadna vlada o tom nikdy predem neinformuje zpusobilo to paniku kdyz uz to bude treba zjistime ze se jedna o neco mene zavazneho aby panika byla co nejmensi
reknou nam jen jak se branit ted nereknou co budem delat potom to nam reknou az potom, tak to chodi, jinak to nejde
horoskop | 9.07.2010 20:21
leorosten
životní energie
protože jsem laik (do slova i písmene) a onehdá se mě kamarádka na toto téma ptala, zajímalo by mě, co na uvedený rok říká například tibetský, čínský, židovský nebo japonský kalendář - horoskop? já názor postrádám, opravdu. přeju hezký den a léto, mějte se fajn. děkuju
regenerace | 14.08.2010 14:37
M.a.TT.o.
životní energie
nemyslim si,ze vice nez polovina lidstva na svete tomuhle zacne verit ... diky temhle lidem se svet prave dostal do takovy katastroficky faze ve ktery je ... ja jsem presvedcenej,ze musi prijit neco co zastavi vsechno zlo na svete ... musi se neco vyznamne zmenit a tyhle lidi (mayove) ale ne jen primo oni ... myslim tim ruzne civilizice ,kteri se zemi ,prirodou a vsim co na ni zije a kvete vzajemne dychali,pecovali a zily ... urcite vedeli co rikaji ....
Zamyslete se | 5.11.2010 14:50
RNDr. Jaroslav Kubíšek
životní energie
Nejde o to jestli se jedna polovina lidí(věřících v apokalypsu) bude stále dohadovat s druhou polovinou(absolutně nepřesvědčitelných)ktéří by tomu nevěřily snad ani kdyby to viděli. Mužu jen říci z vědeckého hlediska že ta polovina lidí co v to věří bude mít v období roku 2012 a zvláště po roce 2012 výhodu v tom,že nebudou tak překvapeni.
Nebudu vám zde psát o tom jak skončí svět a jen ti dobří zůstanou a bla bla bla,ne to nevíme,ale budu se držet toho co zaručeně víme a to je fakt že v roce 2012 při zimním slunovratu nastane galaktický střed.Procházíme neobyčejným obdobím planetární historie. V roce 2012 se Slunce poprvé po šestadvaceti tisících letech opět dostane do nejtěsnější blízkosti Galaktického středu,Země, Slunce a 26 000 světelných let vzdálený střed naší Galaxie budou ležet společně v přesné linii. Na tento jev jasně odkazovali i Mayové i další kultury a proroci a výpočty profesionálních astronomů to jasně potvrzují.
Toto je Fakt,je to fakt kterému bychom se měli věnovat,nebudeme-li se tomu věnovat nepočítejme s nějakým zázrakem.Nepodceňujme vesmír,člověk se chová jako stvořitel,ale omyl člověk byl stvořen! Nechovejme se jako všeználkové a machři na vše,jsou síly o kterých ani nevíme natož aby jsme jim porozuměli.
Nemůžeme nikomu poradit,nevíme přesně co se stane,ale víme že něco ano.Ujistím vás že vlády mocností o všem moc dobře vědí.
Děkuji,chtěl jsem to uvést trochu na pravou míru.
vyjímečnost? | 18.11.2010 06:57
MarK
životní energie
já osobně doufám, že se něco stane/změní, ale nevím, proč by to mělo mít souvislost s pozicí slunce, země a jádra galaxie, když se všechny tyto tři "tělěsa" dostávají do konjunkce každy rok tak jako tak...
Konec světa ? | 14.03.2011 12:43
argonis
životní energie
Ještě jednou můj komentář z 26.2.2010.Mayové | 26.02.2010 17:13

21.12.2010 nastane úplné zatmění slunce.21.12.2012 se slunce po 26.000 letech dostane do tzv. galaktického středu.Celý problém s tzv.koncem světa se týká pouze země,která má ve znaku slunce.
Země | 14.03.2011 14:38
Adam
životní energie
Ahoj, nečetl jsem to tu celé, ale rád bych reagoval na poslední příspěvěk.
Celé dějství, které se teď odehrává a bude mít jeden z vrcholů 21.12.2012 bude mít na Zemi velký vliv. Ale také to má vliv na zbytek vesmíru, nejen na Zemi.
.......... | 27.03.2011 16:20
Scarllet Filth
životní energie
no,já nevím,ale podle mě se staně něco výjmečnýho.Třeba.....já nevím.Třeba nás ovládnou němci,nebo něco takovýho,ale zánik světa asi snad ne.Nevím,no...jenže svět stejně zanikne/nebo aspoň Země/.Začíná to Japonskem.........a podle Sybily/snad píšu dobře y/jsme v háji,že už se začínají podobat muži ženám.
Mayské piktogramy v současnosti | 30.04.2011 23:54
ADA
životní energie
Mayská kultura byla velmi vyspělá. Před 500 lety záludností uzurpátorů a chamtivosti započala její zničující epocha. Podobným ale sebezničujícím způsobem graduje materialistické a mamonářské pojetí společenských hodnot. Dobýváme, spalujeme, kácíme, devastujeme, štěpíme atom. Stále více ovlivńujeme klima na planetě. Velké množství chemických reakcí vyvolané člověkem mimo přirozené chemické reakce nás poškozuje i ničí prostředí které bytostně potřebujeme k životu. Žádný jiný tvor takto destruktivně nepůsobí na prostředí v kterém žije. Mayové měli před mnoha tisíci lety větší přehled a lépe spočítán planetární systém a na jejich poznatky v době počítačů a orbitálních stanic stále nemáme. Ješitní lidé současnosti!!!!! jděte do sebe. Vyhubili jsme civilizace chytřejši než jsme v současné době a nyní neumíme přečíst ani jejich piktogramy v kterých je zakódováno mnoho informací i takové o slunečních erupcích dominantně ovlivńujících život. Honíme se po materiálu a máme nedostatky v sebepoznání.
Evoluce | 1.05.2011 22:16
dht
životní energie
Vize pyramidy v mayskem kalendari je voditkem k jeho pochopeni. Kazda dokoncena pyramida se sklada do vetsiho celku az nastava dokonceni pomerne velkeho fraktalu pyramid srovnatelneho s velikosti civilizace. Sice je to pouhy mechanismus jez kalendar popisuje, k nemu vsak jeste promlouvaji mayska proroctvi. Prelozeno upraveno, kdo bude chtit uzivat si technologickych vymozenosti moderni doby, bude muset pocitat s rizikem. Jelikoz draty a civky mame vsudemozne v kdejakem fenu nebo televizi, tisice kilometru elektrickych rozvodnych siti, je prorokovano nekolik varovani nez dojde k samotnemu velkemu prusvihu (proto to nemusi byt prusvih). Jde jen o vysledek a tim je naprosty utlum cinnosti celeho technologickeho celku a to pri dosazeni jejiho vrcholu. No a prave tam zacina pata nove pyramidy, noveho veku. Dalsi vetev, kvet a plod. I velci myslitele prestanou v udivu myslet a zastavi se.
bylo nebylo | 15.05.2011 20:39
hmmm?
životní energie
Konec světa tak jak ho známe .. asi Ano,, ale určitě ne konec planety země. Je psáno.. že tam venku je dobro. Takže jsme na zemi vlastně někde uvnitř něčeho z čeho snad vylezem r.2012 nebo se nám alespoň otevřou okna a pujde sem trochu světla. Lidé pak pochopí podstatu. Horší by bylo kdyby nic nebylo. Ale i to co by bylo nebylo by něco změnilo a svět by byl rovněž jiny než jak ho známe. Takže ať je to jak chce na 100% něco bude..
Proroctvý--> teorie--> názor | 3.11.2012 18:13
kizez
životní energie
Můj vlastní názor a teorie na tuhle otázku je: Mayové byli a jsou nejstarší kulturou na NAŠÍ planetě, a žili na NAŠÍ planetě možná i déle než si mnozí domnívají, Mayové zažili dobu ledovou a možná i dobu přední. Tak a tím, že se střídali tyhle doby, tak si udělali kalendář, aby věděli, kdy tyto změny nastanou, protože tuto změnu doprovází silné bouřky, tsunami, atd. Kalendář nekončí jen začne na novo. Jako ten náš po roce. Nejsem vědec ani technik, má teorie muže byt špatná. Ale to si možná i stihnu ověřit.
-> kizez | 3.11.2012 20:00
Václav
životní energie
pekne, ma to hlavu a patu.
-->Václav | 3.11.2012 22:17
kizez
životní energie
Dekuji....
Chcete vedet vice? | 3.11.2012 22:28
kizez
životní energie
Jestli někdo chcete vědět víc o všem co se starých kultur tyče a vyslechnout si můj názor atd. tady je Mail kizez@seznam.cz napište dotaz klído odepíšu...

Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Kdyby byly dívky věčně mladé a nesmrtelné a víno nikdy nedošlo, to by bylo mé útočiště, zcela postačující a absolutní. (Dalajláma)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Posedlost duchem
komentářů: 8, poslední: 14.06.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 4, poslední: 22.05.2019
Rozbité zrcadlo = 7 let neštěs..
komentářů: 4, poslední: 30.03.2019
Pravda je neschůdná země - Jid..
komentářů: 21, poslední: 20.03.2019

Cíl člověka a zbytku živých by..
komentářů: 4, poslední: 14.06.2019
Celoživotní problémy
komentářů: 17, poslední: 14.06.2019
Sdílení duchovních prožitků s ..
komentářů: 14, poslední: 14.06.2019
Reiki škodí
komentářů: 55, poslední: 12.06.2019
Pokračovatel Květoslava Minaří..
komentářů: 114, poslední: 10.06.2019
Jak se lidem bydlí v duchovním..
komentářů: 15, poslední: 5.06.2019


Anketa

V kolik hodin chodíte v pracovní dny spát?
-> -> -> -> -> -> ->
Celkem hlasovalo: 7802

Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0