Komentáře

Pokud jste přihlášeni, nemusíte zadávat jméno a emailovou adresu.

Výpis komentářů

S díky | 24.08.2007 23:26
Včeldamelda
životní energie
Napsal jste to uchvatně! Děkuji
Co je to meditace | 30.09.2007 11:04
Zdeněk J.
životní energie
O meditaci ještě jednou třeba zde :
http://jurikz.ic.cz/index.php?rub=osho&sub=004
Věř - meditace není zbytečná činnost | 23.10.2007 11:07
Tokrol
životní energie
Každý, kdo překonal sám sebe a byl vtažen do prázdnoty, kterou se sám stal, pochopil, že není jiné cesty, není kam pokračovat - není pohybu mysli, jen blaho. Od té doby je on sám učitel stejně dobrý jako Osho, Brunton, Tomáš. Tedy není třeba jezdit do Indie, nebo navštěvovat kláštery. Stačí najít tyto lidi, ne nějaké prodavače informací. Ale kolik nás je, to nevím..
Haló !! | 28.04.2008 09:49
loukic
životní energie
Všechno, co je v tom článku, překousnu, ale ta poslední věta. Že je jenom jedna cesta a jiná nikdy nebude, to lidem prostě neříkejte, to prostě není fér. To poukazuje, bez urážky, pouze na vaši prostoduchost.
-> ad loukic | 4.05.2008 22:27
Ela
životní energie
Já bych nemluvila o prostoduchosti, ale o prostotě. Osho je prostý, to je jeho podstata, i meditace je prostá, pokud se člověk dokáže odpoutat od všech složitostí, které si sám na sebe nachystal. Ale uznávám, že ta poslední věta je formulovaná dost tvrdě.
No:-) | 6.05.2008 13:11
misa
životní energie
pro loukic: Lze to chápat tak, že není jiný cíl, nikdy nebyl a nikdy nebude, neboť i cesta může být cíl ....:-)
děvčatům | 7.05.2008 14:09
loukic
životní energie
Jsou lidé, kteří objeví to, že mohou meditovat. A budou se v meditacích rochnit celý život. Je to ale kabát, který ne každému padne na míru. Je proto velkohubé tvrdit, že jiný "kabát" neexistuje. Vyjádřeno velice zkratkovitě. Kdybyste chtěla(i) diskutovat, nebránim se, ovšem ne zde.
Drtikol | 8.07.2008 21:09
Patricie
životní energie
Vaše stránky se mi mooc líbí a mooc dobrého mi přinesly. Jen mám prosbu, v rubrice "citáty", nešlo by odstranit toho Františka Drtikola? On tam píše samé bláboly. Děkuji a velmi ráda se tu budu vracet. Patricie
zase blábol... :) | 9.07.2008 07:10
Václav Křemen
životní energie
To je krásné! :)... opravdu jsem se od srdce zasmál.

Zrovna teď čtu jednu knihu, která mě hodně vnitřně posunula (rozvibrovala, chcete-li).

Kdybych ji vzal do ruky před dvěma lety, asi bych ji úplně zavrhl a už nikdy nevzal do ruky, se slovy, to je přece samý BLÁBOL:)

Mějte se krásně!

Subham astu sarvadžagatam! Štastny ať jsou všechny bytosti!

Václav.
Fráňa | 9.07.2008 12:31
loukic
životní energie
Většinou je člověk pochopí, až když je nepotřebuje. Řekl bych, že postrádají trochu vtipu a překvapení, se vší úctou.
-> Patricie, Loukic | 10.07.2008 07:37
Václav
životní energie
Patricie, je to přesně tak, jak píše Vašek Křemen. Každý je jinde = každý preferuje něco jiného. Není to krásné, jak jsou lidé odlišní?

Fráňa Drtikol je považován za významnou osobnost českého mysticismu. Neřekl bych, že blábolí. Jen na to jde svým svérázným způsobem. Drtikol = drtí kola :))

> Řekl bych, že postrádají trochu vtipu a překvapení
Souhlas. Nejsou to ale ani tak citáty, jako spíše kousky jeho moudrostí. Myslím, že to pro někoho svůj význam mít může. Minimálně se lidé dozví, že to nebyl jen fotograf, jak se o něm často mylně tvrdí.
Jedna cesta | 16.07.2008 15:34
Toranoko
životní energie
Je jedna jedina cesta...laska - ovsem ta muze mit mnoho podob..
stejne tak, jako se k sobe dostaneme pouze meditaci...ovsem pokud si uvedomime, ze meditaci je cely nas zivot, veskera nase cinnost...pro me je meditace vlaste vedoma pozornost, vedome byti..

Zadne rozpory v tom nejsou, pokud je tam nezacneme umele vytvaret ;-)
Meditace | 12.08.2008 11:08
Andy
životní energie
Ahoj všichni! Nevyznám se moc v těchhle věcech, nikdy jsem to nezkoušela, ale mám pocit, že by mi to třeba mohlo pomoct.. ale to co tady píšou mi přijde napoprvé moc složité.. Potřebovala bych sehnat nějaké informace pro úplné začátečníky s meditací, relaxaci, uvolnění mysli, atd. Pokuď znáte odkazy na nějaké webové stránky, kde se tímto zabývají nebo pokuď máte nějaké zkušenosti se začátky meditace, písněte mi prosím na mail. Děkuju a krásný den!
zdravím Bhagavana | 8.12.2008 21:44
petr
životní energie
Oshovi není snadné porozumět, jelikož pro nás není snadné porozumět pravdě... byť ta je tak prostá. (je možné pravdě "porozumět"..? to je to, co všichni děláme - snažíme se ji pochopit, porozumět ji)
Osho | 1.02.2009 23:26
ivo
životní energie
Vždyť má moji drazí pravdu, není jiná cesta a není vyššího cíle než osvícení. Meditace je umřít vůči všemu - nehodnotit, neposuzovat, nezanechávat stopy... Chytli jste se do své vlastní pasti hned na začátku. Zase hodnotíte a přebíráte a jste v tom až po uši. jaká škoda.
pro andy | 25.08.2009 06:03
sabakugaara
životní energie
Nejlepsi je zacit koncentraci na jediny bod na jedinou tecku na papire musis zhluboka dychat a videt jen tu tecku a nemyslet pri tom na nic jineho tak s klidnis svou mysl a dokazes pri meditaci na nic nemyslet
existence | 2.01.2010 06:36
anonym
životní energie
"jsem ?"

jsem i nejsem, me pranicko je pouze "byt" (uvedomnen)
Meditace? | 21.02.2010 20:32
Kateřina
životní energie
Ahoj, chtěla bych umět meditovat, zklidnit se, podívat se do sebe, ale nejde to. Jsem asi úplně b...á :-(
Je tolik moznosti, jak zacit meditovat... | 22.02.2010 10:24
Václav
životní energie
Katerino, vsude na internetu jsou texty o tom jak meditovat. Doporucuji napriklad toto moc hezke povidani: http://zivotni-energie.cz/petr-pavlik-prednaska-o-vipasanne.html

Ze zacatku je take vyhodne se casto stykat s lidmi, kteri uz nejaky cas medituji (neco z toho, kam dosli, se bude prelivat i na tebe).

Nebo si muzes koupit nejakou peknou knizku o meditaci. Doporucuji texty od lidi, kteri opravdu meditovali (z ceskych lidi je to napr. Eduard Tomas, Mila Tomasova, Frantisek Drtikol apod). Neco je i na youtube.com - zkus tam zadat "eduard tomas".

Nebo si muzes sednout, jen tak tise sedet a pozorovat vse, co se v tobe deje. Cim casteji se takto budes pozorovat, tim ti bude postupne vse jasnejsi.

Taky je dobre se zamyslet, proc chces vlastne meditovat a priznat si, co od toho cekas..

Ono to v podstate ani nejde nemeditovat - uz jen tim, ze premyslis o tom, jak meditovat a jak ti to nejde, uz i to je v podstate plnohodnotna meditace. Jen je potreba si netvorit predstavy o tom, jak by mela meditace vlastne vypadat, nenechat se oblbnout tim, ze nekdo pise, ze to musi byt takove a takove a jednoduse zacit tam, kde zrovna ted jsi a venovat se tomu, co je pro tebe zrovna aktualni (prace, vztahy, komunikace s lidmi apod.)
skutecne | 30.05.2011 17:26
mmm
životní energie
Skutecne to cele funguje? jak dlouho vam to trvalo naucit se to?
Chvála :-) | 7.10.2011 17:47
Petr Fišer
životní energie
páni :-) tento článek psal člověk z obrovskou duševní silou :-) Hluboká poklona :-) Srozumitelně a informačně dokonale napsáno :-)
úžasné | 17.04.2012 12:35
slnečnica2
životní energie
Tento článok ma veľmi oslovil. Je podľa mňa napísaný úžasne zrozumiteľne a naprosto krásne vystihuje podstatu meditácie. Je to sila, krása a pravá podstata bytia. Ďakujem
právě teď živě - připoj se | 23.04.2012 13:39
Štěpán
životní energie
Právě teď jsi připojen - jsi se mnou.Nezáleží na čase,prostoru,že se neznáme...nic z toho není definované,nehrajem si na nic z toho.
Ve vzduchu je cítit vlhkost,svěžest. Vidíš koruny stromů, třepotaj se,mluví, žlutozelenaj se,modrá a bílá prosycuje a spojuje celkový panorama "tvéhomého" oka.
Jsem s tebou spojen,mám tě rád a uvědomuju si že jsi člověk. Jsi stejný(á) jako já, jako všichni. Jsme jeden život. Není mezi námi rozdíl.Nic a nikdo nejsme od ničeho odděleni. Jsme ve skutečnosti propojení právě teď a i vždy předtím. Prostor který vidím předávám tobě,je to zkušenost pronikající k tobě a ty pronikáš ke mě.
Probouzíš ke mě důvěru,znám tě...tak dobře tě znám...jsme jeden a tentýž člověk.Ten jedinečnej život,ta jedinečná zkušenost,soucitící vlna empatie.
Objímám tě,miluji tě...jsem duše,tvá duše a vždy jsem s tebou.
Vlna za vlnou jde tvým pohledem a my jdem a vidíme kolem nás ten šum. Můžeme vidět cokoliv. Právě se díváme na keře.Na prosté zelené osobní důvěrné keře,kolem kterých každý den chodíme..tiše zaznamenávají každý náš krok,celou naší existenci. Bez nich by to nebyly naše cesty. Právě vidime psy. Máme je rádi a obdivujeme jejich dětství,nekonečný dětství,svobodu,hravost ale i obrovskou moudrost. My víme,že vnímají mnohem víc,než si myslíme. My to víme. Máme radost s nimi. Usmíváme se a jdeme dál. Jdeme krokem,cejtíme dopad našeho chodidla,chvíli tvrdě,chvíli měkčeji. Cítíme naše tělo,naši váhu,náš chytrý systém.Vážíme si svýho těla,jsme tím tělem,tělem i duchem. Náš duch vytváří naše tělo. Náš duch nám sedí v hrudníku,naše duše kolem hlavy, naše lidství v srdci.
...a nyní se probíráme a vstáváme ze sna (o.
když se vnitřní prostor otevře... | 24.04.2012 22:57
Štěpán
životní energie
je tu klid,klid v celým těle...děkuju vám lidi (o. mám vás rád

...nyní už v klidu ležim
...chtěl bych se zeptat, co vidíte,když chodíte přes den?,čeho si všímáte,co vám běží hlavou?, jste osobou nebo jednatelem v těle a duchem jinde?,jste v klidu nebo trochu naštvaní,lidi - jak žijete? - jste spokojeni(ý),co děláte v práci, jste o ni přesvědčeni - nebo - že jen musíte? ...To co vnímáte - považujete za skutečnost nebo si užíváte jakousi hru?...jste uzavření nebo otevření,věříte v přenos energie z duchovního světa. Navštívilo vás někdy ve snu,v astrálu 12 osob
a říkaly vám věci,které si lze stěží uvědomit?...vím, že tyto bytosti existují...strávil jsem s nimi hodinku a půl,vnímal jsem čas v našem pojetí...
Medituju na téma Zem a lidé...pěkný život všem
meditace | 25.04.2012 11:05
Clara
životní energie
meditace je život - život je meditace...
pro Stepana | 2.05.2012 01:15
Václav
životní energie
> chtěl bych se zeptat, co vidíte, když chodíte přes den

vidim svet, ktery se meni podle toho, jak se menim ja, v jinych lidech vidim sam sebe, sve prednosti i slabosti.. vidim jak lide trpi, hledaji se, nesmyslne si uzivaji, nebo medituji, jak jsou stastni, spokojeni i nespokojeni, jak se smeji, jak placou, jak se maji radi.. je to hodne ruznorode.. v prirode je to harmonictejsi, ale treba v centru prahy se mi to zda nekdy hodne zmatene.. lidi litaji sem a tam a ja na to jen koukam a rikam si "lidi nezblaznete".. :)) a nekdy litam i ja :))

kdyz nekam zamerim pozornost, zacne to byt pro me zretelnejsi, kdyz se na to prestanu divat, mizi to.. kdyz jsem dlouho sam doma, mam chut jit mezi lidi, kdyz jsem dlouho mezi lidmi, tahne me to nekam, kde jsem sam..

> jste osobou nebo jednatelem v těle a duchem jinde

tezko rict.. kdyz na sebe divam jako na telo, prijdu si jako telo, kdyz si uvedomim, ze to telo muzu jen pozorovat, jen ho pozoruji, kdyz si reknu, ze jsem to vsechno, prijdu si jako to vsechno (nevnimam co se v tom vsem deje, ale spise jen jako bych byl jemny podklad toho vseho), kdyz se zamerim na to, ze jsem nekonecny a jemnejsi nez tento svet, prijdu si tak.. obcas se v tom pak jakoby ztratim a kdyz se zase uvedomim zpet, vsechno sviti a je to skoro pruhledne.. a obcas tam zustane normalni osobni vedomi, ale neprekazi mi.. a kdyz nic nevytvarim, nedeje se nic..

a pak je zde samozrejme spousta situaci, kdy jsem jakoby pouze tim telem, protoze treba neco hodne resim a pak se pristihnu, ze jsem jakoby napresovany do role osoby.. ale v tom vidim moznost se dal posouvat, pracovat na tom.. drive jsem se harmonizoval ruznymi technikami nekolik dni, nez jsem se zase uvedomnil v tom jemnejsim, dnes staci par minut, v tom vidim hlavni posun..

no a nekdy si prijdu uplne jakoby hmotny, treba i prejezeny, nebo me treba neco boli, jsem nemocny, ale soucasne to vlastne nicemu nevadi a nemam to potrebu menit, chtit neco jineho.. je to vsechno v poradku tak jak to je..

> co děláte v práci, jste o ni přesvědčeni - nebo - že jen musíte

vidim mnoho urovni, vidim jak kazdy hrajeme tu svou hru, vidim jak se ty hry vzajemne prolinaji, doplnuji, jak se mame radi a soucasne se stavime proti sobe.. obcas to dava smysl, obcas moc ne.. vidim krute mantinely tech her, i moznost je snadno prekrocit..

z prace si snazim delat zabavu.. pokud to je neco, co me bavi, tak se to deje samo, se v te praci prijemne ztracim.. a kdyz to je neco co me nebavi, tak to ruzne analyzuju, zkousim v sobe menit ruzne postoje, zjistuji jestli to vazne musim delat, zjistuji proc me to nebavi, snazim se v tom najit nejaky hlubsi smysl a tak.. obcas mi prijde, ze to ve svete vsechno hezky funguje a obcas ze je vetsina pracovnich mist umele vytvorenych a ze to je pouze parazitovani na ostatnich, nebo zpusob jak se bavit (vcetne me, nekdy to delam poradne, nekdy se trosku flakam, nekdy makam od rana do vecera, ale nekdy mi chybi motivace, takze jen medituji nekde v ustrani.. obcas mi pak prijde, ze musim par dni meditovat, abych pak sel a udelal jednu spravnou vec, treba jen nejakou dulezitou drobnost, ktera pak spusti retezec ruznych udalosti)..

diky tomu, ze toho delam v soucasnosti vic, tak moc nemam cas premyslet nad tim, jestli me to bavi nebo ne.. se to samo davkuje a ja se v tom jen snazim zorientovat, udelat si z toho prostredek pro ruzne dalsi uvedomeni apod.. nejaka prace me treba nebavi, tak jdu delat neco jineho..

obcas mi prijde, ze si ty veci, ktere se deji, prilis nevybiram a ze muzu pouze menit to, jak to zrovna vnimam... a jindy mi zase prijde, ze to cele delam jen ja.. obcas pak nevim co z toho vybrat, co delat.. to si pak radeji zamedituju.. a ono se pak ukaze co delat

> To co vnímáte - považujete za skutečnost nebo si užíváte jakousi hru

skutecnost, neskutecnost, nevidim zadny pevny bod, odkud bych to mohl nejak uchopit.. zivot mi prijde nekdy fajn, nekdy drsny a nekdy tak trosku absurdni.. nekdy si uzivam radost a nekdy me radost strasne boli, nekdy si uzivam bolest a nekdy me bolest strasne boli.. jindy je to vsechno neutralni, jakobych se vznasel nad svym zivotem, jakobych ani nebyl.. a kdyz je to vsechno neutralni a nic se jakoby nedeje, to si treba rikam, ze si prijdu jakobych ani nebyl, ze ten svet sice vidim ocima, ale prozitkem ho jakoby necitim.. a nekdo je tam zrovna se mnou a rekne mi to stejne a tak se na sebe divame a smejeme se tomu... :))

> Navštívilo vás někdy ve snu,v astrálu 12 osob a říkaly vám věci,které si lze stěží uvědomit?

prozil jsem si ruzne urovne (sny, ruzne vize pri meditacich, apod.), jednou jsem byl treba srostly s bahnem, spolecne s dalsimi stovkami bytosti, nebylo poznat kde konci jedna a zacina druha, slysel jsem jejich narek, sam pro sebe jsem si rikal, ze tam snad ani nepatrim, a premyslel jak jsem se tam dostal, ale neslo nic delat, trpel jsem, modlil jsem se, hnil jsem, rozpadal se na kusy.. nejaky cas to pro me pak byla informace o tom, kam se clovek muze dostat, kdyz se sebou nic nedela...

a potkal jsem i bytosti obrovskych rozmeru, slovy tezko popsatelne, snad zvirata, snad bohove, bytosti v telech i bez tel, vesmiry ktere ke me mluvily zvlastnim jazykem, potkaval jsem tela davno zesnulych ucitelu a oni me ucili ruzne veci, vznasel jsem se okolo joginu a meditoval s nimi.. nekdy me fackovali, jindy lecili, nekdy jsme jen tak mlceli

to uz je ale par let, dnes uz se mi to nedeje.. to tehdy asi souviselo s tim, ze jsem delal ruzne cviceni s cakrami.. kombinovano s alkoholem, holkami, stresem, atd. jsem ty veci pak obcas potkaval i v teto tzv. realite.. cestou do skoly si se mnou chtel povidat vytah, v noci mi u postele stekali psi, nekde v pozadi nekdo odrikaval modlidby, slysel jsem jakoby cizi hlasy, ale velmi podivnym zpusobem.. jakoby ty slova litaly vzduchem a ja je nejen slysel, ale i videl :))

tehdy jsem se dostal k jednomu lecitelovi (zajimalo me osviceni, sebepoznani a podobne veci) a on se na me podival a rekl mi, ze ty nesmysly, co delam doma s cakrami, delat nemam.. rikal, ze mi to brani vnimat jemnejsi urovne.. potom to postupne vsechno prestalo.. pak to byly uz jen svetla pri meditacich, ruzne vjemy prostorovosti, a pak uz ani to ne... nebo jsem si na to uz zvykl, nevim, ale prijdu si ted stejne jako treba pred 20ti lety.. jen dnes uz mam vice poradek v zivote, tehdy jsem se porad za necim honil a nikde to nenachazel :))

tak nevim, jestli tu tim nekoho nenudim.. jsem se vzdy snazil si z kazde podobne situace neco vzit, moc se k tomu neprivazat a jit zase dal.. z vlastni zkusenosti vim, ze tyhle veci lidi hodne lakaji.. ale ono to je bohuzel neco za neco (kdo neco podobneho prozil, vi o cem mluvim)... na jednu stranu clovek napr. ziska nejake ty schopnosti, ale na druhou stranu se mu treba uplne rozsype zivot a nekolik let se pak dava dohromady.. hrat si s temito vecmi, chce to byt hodne ocisteny a mit vyreseny svuj zivot.. coz ja jsem tehdy nemel a tak to bylo divoke.. ale byla to sranda :)) a dnes kdyz uz si prijdu srovnanejsi me ty veci uz nejak nelakaji, ani nevim proc, asi mi to prijde cesta do nikam..
... Václavovi i všem : moc pěkný | 3.05.2012 13:12
Štěpán
životní energie
i kdyby byl text od tohoto chlapíka kilometr dlouhý, přečtu ho až do konce
...tak ještě dodám,že | 3.05.2012 13:38
Štěpán
životní energie
...člověku se skutečně sesype normální život..poslední dva roky jsem šel až nadoraz, ztratil práci, zkrachoval postupně, zjistil že peníze jsou důležité jen abych netrápil svý blízký nějakým dluhem... je to něco za něco,. Ta doba, kterou jsem bláznil, byla ale důležitá - moc důležiá. Dala mi hodně, vzala mi hodně. Chce to spíš určitou rovnováhu - byť rovnováhu nelze získat - protože to bys opravdu musel na 20 let do jeskyně - žít z prány a pak bys skončil třeba i v Bohnicích...
tak je lepší se radš úplně ztišit, veselit se hudbou životem, kašlat na všechny manipulátory co by chtěly pořád vytvářet lidem mantinely. Nestojím o to. Současný systém není svobodný. Právě naopak. I když mi někteří řikaj, že si můžu přece zvolit co chci a zlepšovat život - to sice ano - ale v současným SYSTÉMU - nikoliv. Tak to vidím. Když někoho baví chodit do práce, má ji rád,dělá ji dobře a vydělává statisíce - tak mu to přeju. Může být skutečně šťastný a život si užít. Všechno je relativní. Člověk má právo si ten život vytvořit po svým,ale ne na na úkor něčeho jinýho - nebo spíš někoho jinýho. Taky jsem udělal pár chyb a snažim se je nově zpracovat a osvobodit se... to víš drhne to,ale když se netlačí na pilu, všechno jde. Hlavně klid... když nejde o život nikoho ani tvůj...tak asi tak...
prožívání | 28.10.2013 17:51
Lucie
životní energie
Zajímalo by mne, když si to Václav po sobě po roce a půl přečte, jestli své prožívání světa vnímá stejně. Podobně Štěpán.
Meditace | 17.11.2013 21:36
dakini
životní energie
Dnes mi to padlo jako na míru! Děkuji ze srdce!
-> Lucie | 17.11.2013 23:46
Václav
životní energie
tak predevsim, muj komentar ze dne "2.05.2012" mi prijde dlouhy a slozity :))

jak posledni tydny vnimam zivot? obycejneji, barevneji, hrejiveji :) hodne pracuji na pc a k tomu si poustim povidani Mily Tomasove, hraju si s nasim miminkem, nekdy film, nekdy kolobezka, obcas jim a spim :)

driv jsem rad diskutoval s lidmi, ale ted je mi to vsechno nejak vic jedno..

obcas si zavtipkujeme se zenou, smejeme se, blbneme :)
Osho videa | 12.02.2014 19:03
Danek
životní energie
Osho videa CZ titulky - na youtube kanálu:
http://www.youtube.com/user/paanDaniel/videos
Omluvám se | 25.02.2014 11:06
Danek
životní energie
Nechci to tu zbytečně plnit, tak už jen naposled :-)
Zrušili mi účet kvůli autorským právům na Oshova videa - nárokovala si je Osho organizace. (Osobně jsem to očekával později - vzali to hopem :D)
Takže videa jsem dal na ulozto.cz
hledat: OSHO

Ahoj

http://www.youtube.com/watch?v=vEKh97976pY
Děkuju | 9.04.2014 19:22
Elfrieda
životní energie
Děkuju za článek, velmi pravdivý. Díky i za komentáře ostatních. Sdílení tak krásně "polechtá" touhu u všech, kdo o ní třeba ještě úplně nevědí. Krása. Díky ještě jednou. :-)
vřelý dík | 4.05.2014 14:01
alena
životní energie
Prvně, vřelý dík za tyto stránky ♥ A k tomuto textu: snad jsem již na cestě, když mne Oshova filozofie dokáže tak oslovit. No, .... všechna má napsaná slova jsou zbytečná, ve smyslu nevýstižná, tak jen ještě jednou poděkuji za možnost s Oshovými slovy souznít. ♡ Zdravím, alena
-> alena | 8.05.2014 20:49
Václav
životní energie
prejeme hodne stesti

Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Mlčení: tělem, jazykem, myšlenkami, představami, pocity, bytím, vědomím, nakonec mlčení Mlčením. (František Drtikol)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Kryoterapie - léčba mrazem: ex..
komentářů: 2, poslední: 17.08.2019
Geofyzikální válka
komentářů: 5, poslední: 1.08.2019
Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019

Takže na Měsíci nikdy nikdo ne..
komentářů: 26, poslední: 3.08.2019
Destilovaná voda - je rozumné ..
komentářů: 45, poslední: 1.08.2019
Petr Chobot - meditační akce
komentářů: 9, poslední: 1.08.2019
mystička Ivana Adamcová
komentářů: 73, poslední: 1.08.2019
Křesťanství v Čechách
komentářů: 13, poslední: 25.07.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 5, poslední: 19.07.2019


Anketa

Byl/a jste vždy sexuálně věrný/á své/mu partnerce/partnerovi?
-> ->
Celkem hlasovalo: 7950

Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0