Komentáře

Pokud jste přihlášeni, nemusíte zadávat jméno a emailovou adresu.

Výpis komentářů

Doporuceni | 30.08.2007 14:30
Pohraničnik
životní energie
Zdravim, je to hezky clanek, ale prijde mi strasne vseobecny a s dlouhodobeho hlediska prakticky nevyuzitelny. Nemuzu se udrzet a musim to rict, ze tohoto temata se dotyka kniha Sam se Svetem od Igora Kalinauskase, je v ni konstruktivne popsano co je osobnost(EGO) a veskere jeji mechanizmy do posledniho sroubecku, jenze to je jen zlomek tech informaci, ktere Sam se Svetem obsahuje. Kdyz uz clovek opravdu chce se sebou neco delat a poznavat se, tak lepsi literaturu jsem jeste nepotkal. Je v ni Vse. Na strankach www.samsesvetem.thz.cz je k sehnani, a taky tam je i kratky popis. Preji Vam vsem hodne uspechu :).
Pohraničnik.
ego | 1.10.2007 15:02
Radka
životní energie
s tímto článkem si dovolím naprosto resolutně nesozhlasit - pro mě není mé ego pochybovačné, ani zakoplexované, odsuzující a nevím co vše tu o egu padlo.. Ego je naše JÁ - ale i to dobré, ne jen to zlé - a ego se nedá při duchovním rlstu obejít nebo zničit - nez ega bychom naopak nemohli poznat dobré i špatné stránky a tím pádem ani růst... více o mém pohledu na ego zde - http://www.pozitivni-energie.cz/ego.html
Ego | 18.11.2007 12:20
Tomas
životní energie
Ego je jen slovo, zalezi na kazdem, co si pod tim predstavi, na to nezapominejte:-)
blok vyjádřit emoci | 14.03.2009 11:10
sanolibek
životní energie
Pokud mám blok, který mi nedovoluje vyjádřit hněv, jak jej mám přijmout do srdce? Tím pádem se hněvu STRAŠNĚ bojím. Jak jej moci chtít přijmout?
Sebehezčí myšlenky, když nefungují ...
-> sanolibek | 14.03.2009 22:24
Václav
životní energie
Napadlo mě, jestli není blok i to, že si občas myslíme, že máme bloky :) Pak jen do nekonečna řešíme a řešíme a řešíme..

Přijmutí strachu.. spíše myslím, že to chce být pochopeno. Hezky o tom píše Krishnamurti:
http://zivotni-energie.cz/pravda-a-iluze.html
:-) | 16.03.2009 18:07
Toranoko
životní energie
proste si ten hnev dovol vyjadrit...uz to vis, tak to zkousej... zanadavej si, prvne kdyz jsi sam, predstavuj si ty okolo....a uvidis, proste to udelej... nepremyslej o tom, jestli v tom mas blok, zacni..
Ale, notak! | 24.06.2010 11:15
Pan Petr
životní energie
Tento článek je naprosto iracionální
irecionalni | 25.06.2010 07:04
MarK
životní energie
me naopak prijde velice racionalni, ego je dobre, pokud to chcete ve spolecnosti nekam dotahnout, ale ne, pokud to chcete nekam dotahnout v duchovnim zivote, me po precteni tohoto clanku doslo par souvislosti z meho zivota, me se ten clanek velice libi.
sen o egu a o já | 31.05.2011 23:48
Alia Maria
životní energie
většinu života jsem stále něco prodávala, a na různých školeních o pozitivním myšlení a učení se jednání s lidmi jste často motivování k "buďte egoisty", tento systém myšlení vás nutí k soutěžení, k touze být nejlepší, takže projevem ega může pak být i závoj zdánlivé radosti, že jste nejlepší, zdánlivé proto, že cítíte v těle určité napětí, je o něco jiné než při strachu nebo hněvu, ale když ho srovnáte s tím, jak se cítíte při čisté radosti, kdy je vaše tělo uvolněné, jste většinu času ve stavu určité blaženosti a pak i jakékoliv narušení vašeho klidu uvnitř vás zvládnete mnohem líp, tohoto stavu však na základě vlastních zkušeností, dosáhnete jedině tehdy pokud se od svého ega dokážete odpoutat, ego se bude snažit projevovat stále, taky na něm pořád pracuji, ale úplně vědomě teprve od letošního roku, zdál se mi o tom sen, pro bezpečné zvládnutí duchovní cesty je totiž nutné mít buď čistý stůl nebo čistou hlavu a kdo z nás se rodí k čistému stolu? kdykoliv u sebe pocítím projevy ega(mockrát během jediného dne),ruším je stejně jako veškeré jiné negativní myšlenky nebo pocity(to dělám asi od léta 2009)prostě si jen v duchu řeknu a uvědomím a procítím = vše souběžně-negativní emoce(nebo ego,nebo veškeré negace z této situace, nebo negativní myšlenky,podle potřeby)ať se rozplynou v prostoru přetransformované na pozitivní energii. Je to o vytrvalosti, stálé bdělosti a je to jednoduché a rychlé, brzy se to stane vaší přirozenou součástí, stejně jako denní jídlo, pití, čištění zubů, denní např. vdechování pozitivní energie, za ten pocit, že se cítíte skoro stále uvolnění, vnitřně svobodní, za ten pocit to stojí, tohle je nejsnadnější cesta k vnitřní radosti.Já zatím ještě nežiju u čistého stolu, mám tři děti, náročného zatím hmotně zaměřeného manžela, hypotéku, zahradu, moc ráda maluju, jsem moc ráda mezi lidmi i v přírodě, denně mám spoustu povinností, i přes velmi bohatý vniřní život jsem pevně nohama na zemi, a přesto na sobě denně mentálně a emočně pracuji, tohle může zvládnout každý z nás, je to náročné, hlavně ze začátku, a právě všechny ty povinnosti a prosté radosti mně v práci na sobě hodně pomáhají.
| 10.06.2011 21:56
snaddwija
životní energie
diky za tedle clanek fakt me uchvatil

Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Chyba je, že si myslíme, že na cestě k Bohu je nějaká poušť, suchota atd. Není žádná. To jsou jen naše myšlenky a naše rozumování, které si vytváří takovou past. (František Drtikol)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Kryoterapie - léčba mrazem: ex..
komentářů: 2, poslední: 17.08.2019
Geofyzikální válka
komentářů: 5, poslední: 1.08.2019
Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019

Takže na Měsíci nikdy nikdo ne..
komentářů: 26, poslední: 3.08.2019
Destilovaná voda - je rozumné ..
komentářů: 45, poslední: 1.08.2019
Petr Chobot - meditační akce
komentářů: 9, poslední: 1.08.2019
mystička Ivana Adamcová
komentářů: 73, poslední: 1.08.2019
Křesťanství v Čechách
komentářů: 13, poslední: 25.07.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 5, poslední: 19.07.2019Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0