Komentáře

Pokud jste přihlášeni, nemusíte zadávat jméno a emailovou adresu.

Výpis komentářů

Mayové | 26.01.2008 18:00
richard
životní energie
Je zajímavé číst Mayská proroctví týkající se roku 2012, ale proč zanikla tato civilizace? Proč, když měli kalednář až do roku 2012? Kdo je tak moudrý, že má rady jak projít tou hrůzou dnes v roce 2012, jež tato proroctví popisují a sám se této doby nedožil?
Na světě je mnoho náboženství, ale jen ve dvou můžete získat věčný život. Dříve židovství a dnes křesťanství. Lidé přečtěte si Bibli, znáte Biblická proroctví. Kristus přijde a brzy ...
reakce na richarda | 27.01.2008 12:56
rek
životní energie
Kde jsi vzal, že jen ve dvou můžeš získat věčný život?
Já vím o dalších a netvrdím, že jsou jediná - Buddhovo učení, hinduisté, tao, .....
Takže .....

Hezký den.
tak si to přečti | 28.01.2008 09:22
richard
životní energie
1) Jen v židovském a křesťanském náboženství jsme spaseni pouze milostí, bez skutků. Nelze skutky získat věčný život, nelze si udobřit Boha. Jde o boj mezi dobrem a zlem - Bohem a ďáblem. Až Bůh řekne dost a to bude brzo, tak Zlo již nebude existovat. V ostatních a východních náboženstvích je zlo protiváhou dobru a na pořád a skutky jsou zdrojem spásy - lepšího stavu bytí ...
Podstatné pro člověka je, byť 2000 let známa informce, že Kristus a on sám to říká, je Pravda, Cesta a Život. Tak s přeberte. Odešel aby nám připravil místo a odešel-li, aby nám připravil místo, tak říká, že se vrátí, aby jsme i my byli tam kde je on = v nebi. Kde nebude pláč, nemoci, smrt, bolest, ...
Je spousta cest a dovedou-li nás ke Kristu, pak Haleluja!
-> Richard | 28.01.2008 10:13
Václav
životní energie
Richarde, neexistují dobré a špatné náboženství. Existují pouze náboženství, a z těch si lidé vytváří dobré a špatné náboženství, podle toho jak se jim to zrovna hodí.

No, a když na to kouknu z jiné úrovně, nevidím už ani žádné náboženství a nenáboženství..
Václavovi | 29.01.2008 09:04
richard
životní energie
To je pravda, že neexistují dobrá a špatná náboženství, že jsou jen náboženství, ale otázkou je, kdo je hlavou to kterého náboženství(křsťanství=Kristus)a co bude se mnou či s Tebou na konci dějin země, když jsem se svobodně rozhodl pro tu kterou cestu-náboženství. Podle Bible jsou naše rozhodování, na kterou stranu se dáme, ohraničeny délkou našeho života. Kristus neříká, že jsou různé cesty ke SPASENÍ. On říká kdo se ke mě přizná, k tomu se i Já přiznám u nebeského Otce. Kdo je ve mě-v Kristu, nepodléhá soudu. Atd.

Já to nevyhrocuji to Kristus, jen nemohu mlčet. Protože důvod proč tu jsou jiná náboženství je zřejmý...

Je na káždém človíčku, jak se rozhodne.
-> Richard | 29.01.2008 09:35
Václav
životní energie
> co bude se mnou či s Tebou na konci dějin země
Vis, pro mne je dulezitejsi jak se mam ted, protoze to ovlivni, co se mnou bude za 5 minut. A to zase, co se mnou bude za 10 minut. A je to stale dokolecka.

> Protože důvod proč tu jsou jiná náboženství je zřejmý...
Mas pravdu. Pro kazdou oblast, dobu a mentalitu lidi se totiz hodilo neco jineho a tak se nasel nekdo moudry, kdo pro ne naznacil nejakou cestu ke stesti.

> Kdo je ve mě - v Kristu, nepodléhá soudu.
Uvedomujes si, ze slova Kristus, Buddha, Cista mysl, Pravda, Poznani, Osviceni,... oznacuji naprosto stejnou skutecnost?

Vis, krestanstvi je hodne dobre. Ale kdyz tak prochazim Prahou, mam pocit, ze uz se pro tuto dobu tak uplne nehodi. Lidi se uz intelektualne posunuli nekam uplne jinam. Mozna je cas se vykaslat na vsechny nabozenstvi sveta, a zacit mit rad vsechny lidi kolem sebe, zit v harmonii se vsim okolo a najit reseni, ktera budou vyhovovat vsem lidem na cele planete...

> Je na káždém človíčku, jak se rozhodne.
Presne tak! A rozhodne se neda rict, ze by bylo pro vsechny dobre to, nebo ono. Kazdy je jiny.
vaclávovi | 29.01.2008 12:09
richard
životní energie
Opravdu velmi souhlasím = mít rád všechny lidi kolem sebe, žít v harmonii se vším okolo..., ale neexistuje člověk, který to dokáže... Člověk je stále chybující - odmítá Boha Otce a proto Otec poslal-přišel Kristus, aby představil Boha-jeho charakter a aby lidé věčně žili = nemuseli neexistovat=věčně zemřít. Také zjevil lidem budoucnost a jak dějiny země skončí. To je ŘEŠENÍ. Teď myslím i na osobní vztah s Kristem a ne na náboženské systémy. Není třeba nic nového. Nejde o stáří kultury, kostelů nebo módě, že se dnes Kristus líbí/nelíbí, nenosí, nebo neodpovídá trendům. Toto je věcí života a smrti ne momentálního kurzu společnosti.

Nemohu souhlasit, že Kristus je stejným jménem jako Buddha, Cista, ... Kristus je živou osobou, který podstoupil smrt za každého člověka. Prostě to vzal za nás na sebe, nikdo z lidí nemusí zemřít věčně, pokud v tento fakt uvěří a přizná se ke Kristu, přijme jej do svého života, jako kamaráda, přítele, stvořitele...Boha...

Proč máme tolik náboženství?
Jak jsem mínil větu: Protože důvod, proč tu jsou jiná náboženství, je zřejmý...
Jisté je, že kultury jsou různé, jako jsou různí lidé, podtrhuji KULTURY, ale nemohu souhlasit že Kristus=kultura. Jistě jsou různé způsoby prožívání vztahu odvíjející se od místně kulturní polohy na zemi, ale žádná víra v UNIVERZUM, vždyť od samého začátku lidstva jde o 2 cesty:
1) pravé náboženství-ŽIVÝ BŮH - KRISTUS
2) nepravé náboženství-pohanství, všechno co Tě vede jinam než k Bohu ke Kristu.
A protože již od ráje je člověk součásti sporu mezi satanem(ZLEM) a Bohem(DOBREM) a to tím, když uvěřil v ráji satanově lži, když se rozhodl důvěřovat slovům satanovým a ne Božím, tak propadl moci smrti, tak jak to člověku oznámil Bůh. Tu moc bude mít smrt nad tím kdo odmítne Kristovu oběť. Není jiného jména zjeveného lidem - slova Bible.
Do konce času bude na zemi satan usilovat o co největší počet lidí, aby nebyli spaseni, neboť sám je zavržen a času mu zbývá málo. Tak proto... jen, aby sešli z Pravé cesty ... k pravému živému Bohu.

Vše by zasloužilo daleko podrobnější vysvětlení, tak se omlouvám za stručnost, ale v Bibli jsou informace, jen v ní hledat a prosit upřímně Boha o moudrost k pochopení...
reakce na Richarda | 29.01.2008 12:55
rek
životní energie
1) Jen v židovském a křesťanském náboženství jsme spaseni pouze milostí, bez skutků. ......

To je blbost. Apoštol Pavel jasně říká: Vírá bez skutků je mrtvá.
Ukaž mi skutky a já ti ukážu víru.
Jak chceš ale dokázat (třeba i Bohu) víru bez skutků ?
Vždyť i zlí duchové věří a spasení nejsou..
Proto je křesťanství v takovém úpadku (i když papírově je mnoho křesťanů, ale kolik je skutečných ??), protože křesťané nežijí skutkama. Totiž konat skutky a mít lásku není vůbec tak jednoduché. ČLOVĚK MUSÍ STÁLE PŘEKONÁVAT SÁM SEBE A to je ten JEŽÍŠÚV KŘÍŽ. Zapřít sám sebe a dělat neco pro druhé.

Ježíš je sice PRAVDA, CESTA A ŽIVOT. Ale není jediný.
Je to asi tak, jako že v nebi s lidským tělem je POUZE Ježíš a Panna Maria.
Tomu já nevěřím. Věřím, že v nebi je s tělem i Mojžíš, Hennoch (Enoch), Eliáš, a dále ind Narópa (Šel CESTOU, PRAVDOU A ŽIVOTEM Buddhy), Padhamsbhava a možná i jiní.
Bohužel křesťanství, jak je dnes teologama hlásáno, je hodně deformované a zůžuje pohled lidí na spásu.

Dále: v nebi jsou i další, kteří dosáhli STAVU (ano rozumíš dobře, protože Christos i Buddha jsou stavy, které může dosáhnout i jiný člověk) Ježíš, Buddha, Krišna, ....
Ale jsou tam bez fyzického těla (které představuje pouze tvar). Existují i stavy bez tvaru, které jsou vědomé a žijí v nebi a konají stejné skutky jako Kristus.

Atd....

Hezký den.
richard | 29.01.2008 13:21
rek
životní energie
Reakce:
1) pravé náboženství-ŽIVÝ BŮH - KRISTUS
2) nepravé náboženství-pohanství, všechno co Tě vede jinam než k Bohu ke Kristu.

- Mě nezajímá pravé náboženství. MĚ ZAJÍMÁ ABSOLUTNÁ PRAVDA. A k té jsou různé CESTY. A Kristus je JEDNA z CEST (Nikoli jediná, ale souhlasím s tím, že mše svatá a svátosti jsou velkou pomůckou - ale sami o sobě Vás nespasí. Na to je i víra málo).
Dále ne všechny cesty vedou k Nejvyšší Pravdě.
Tak jako v Buddhově učení, hinduismu,´tak i v křesťanství je známo, že existují "různá nebe".
Máš nebe Andělů strážných, pak vyšší nebe Archandělů, atd...
Čili ne všechny CESTY vedou do nejvyššího nebe. Můžeš se stát Andělem nebo Archandělem (Archanděl podle mé víry žije ve "větším" světle, než Anděl) a nebo můžeš jít di "jiného" nebe.

- Pohan je kdo? Ten, kdo není křesťan? To je přece nesmysl. I pokřťený a biřmovaný člověk může být pohan.
Pohan je pohanem svý způsobem života a ne tím, zda je pokřtěný. Čili, budeli pokřtěný člověk žít stále stejným životem jako před pokřtěným (a vůbec nezáleží, zda chodí ke svatostem), je nadále pohanem. A žijeli nepokřtěný člověk podle přikázání, pohanem není.
To vše je pouze hra se slovíčky, kterou nechápají ani teologové.
Musíš hledat, co je za tím skryto (mají oči a nevidí, mají uši a neslyší, ...) a ne vše brat do slova podle svých představ.

Ale souhlasím s tím, že jedině diskuze "ON-LINE" má větší smysl, protože tkhle se vždy budeme přít o významy slov a ne o to, co Ježíš myslel, tím co řekl. Vysvětlení teologů mě nezajímají. Každý to chápe, tak jak je mu dáno.

Hezký den.
Křest a biřmování | 29.01.2008 13:34
rek
životní energie
Ještě něco ke křtu a biřmování:

Dnes je většině lidí známo pouze pokřtění a biřmování v kostele. A to jsou VNĚJŠÍ obřady. Málo kdo má něco trválého vnitřně.
Ale skutečný význam křtu je:
1. Křest vodou
2. Křest ohněm (duchem svatým, biřmování)

Tyto stavy jsou známy i ve východní učení.
Ne nadarmo je prvek ZEMĚ, VODY, OHNĚ, VZDUCHU. Sice moderní chemici to přejmenovali na PEVNÉ, KAPALNÉ, PLYNNÉ skupenství a tuším plasmu (to si nejsem jist).
Ale podstata je při křtech se odehraje v člověku vnitřní proměna.
Prvek země odpovídá kostře v člověku, prvek VODY odpovídá masu v člověku (a citům, které je třeba křtem vodou a ohněm přeměnit), prvek OHNĚ odpovídá jemnohmotnému strálnímu světu a myslím i srdci, prvek VZDUCHU odpovídá hlavě a zároveň kůži.
Když jakýmkoli "dobrým" učením dosáhnete správně křtů a splníte další podmínky, tak se můžete stát nejen andělem či archandělem či serafem,... , ale i můžete dosáhnout stavů nejvyšších, to je Krista či Buddhy.

To je má víra (omlouvám se, pokud jsem napsal něco nepřesně - nebyl to ůmysl). A nenechám si vnucovat něco jiného. Odpovídá to mému poznání. Zároveň toto nikomu nenutím. Napsal jsem pouze o své víře a svůj názor.
A před sebou, Bohem, či Kristem za něj klidně ponesu odpovědnost.
Jste ochotni i vy nést zodpovědnost za své názory ???
Uvědomujete si, že svými názory ovlivňujete druhé a tím se i nevědomě stáváte jejich "učiteli", když něčemu z toho, co hlásáte uvěří a ona to nebude pravda ? Pak člověk za to nese odpovědnost.

Hezký den.
václavovi a všem dalším | 29.01.2008 13:40
richard
životní energie
Co píšeš o skutcích máš pravdu a máš pravdu i v tom, že lidé špatně představují Krista, že často chybují a neodráží správně Boží charakter a i proto dochází k úpadku.

Asi jsem se špatně vyjádřil...
1)Skutek není zdrojem spásy, udobření si Boha, naklonění pohanského boha viz. ostatní náboženství či jiné "cesty". 2)Nemohu se skutky či překonáváním sebe sama, doškrábat do nebe, do jiného stavu bytí. Viz biblický příběh o "babylonské věži". To je naprosto v rozporu s Boží zprávou.
Skutek je mou odpovědí na Kristova slova, na jeho život, na to co udělal a dělá pro každého z nás. Kristus řekl: Kdo ve men věří, přikázání má zachovává. A jinde: největší přikázání je: Miluj Hospodina celou svou duší, tělem - vším a miluj svého bližního jako sebe sama.

Jen drobnost, zlí duchové ti nevěří, oni ví - vědí, my lidé potřebujeme víru, oni ne. A také Bible o ind Narópa, Padhamsbhava, Budhovi, Kršně aj. nemluví, že by byli v nebi.

Jestli je atd a přání hezkého dne znakem k ukončení dikuze, tak děkuji z uskutečněnou a snad lidé prohlédnou
klamné cesty ...
Richard | 29.01.2008 13:49
rek
životní energie
Nemám Ti to za zlé, ale TY vycházíš pouze z bible. Vše ostatní je pro Tebe ási pohanství. Věřím, že můžeš být spasen, i když půjdeš "správně" podle bible a ostatními CESTAMI se nebudeš zabývat.
Ale je NESMYSL tvrdit, že vše ostatní mimo učení Ježíšovo je pohanství nebo nesmysl. Tyto bludy vymysleli "vědoucí" teologové v minulých dobách a bohužel ostatní je s vírou přijímají. Z toho vznikl křesťanský fanatismus. (tím netvrdím, že jsi fanatik).
A znovu odpovídám, i když nebudu věřit v Boha a Ježíše, mohu být spasen a mohu dosáhnout spásy "sám". Nechci polemizovat, co znamená slovíčko "sám".
-> rek | 29.01.2008 14:02
Václav
životní energie
> Uvědomujete si, že svými názory ovlivňujete druhé a tím se i nevědomě stáváte jejich "učiteli", když něčemu z toho, co hlásáte uvěří a ona to nebude pravda? Pak člověk za to nese odpovědnost.

O tomto tematu jsem drive hodne premyslel. Rika se prece, ze nevedomost hrichu necini. Takze pokud neco udelam s dobrym umyslem, a nekdo to spatne pochopi, nebo si diky me rade nejak ublizi, nejsem ten kdo nese odpovednost za jeho nestesti. Muj nazor k datu 29.01.2008 14:00.
Václav | 29.01.2008 14:20
rek
životní energie
Dám příklad:

Představte si, že nevíte, když budete přecházet dálnici, že Vás může přejet auto. Budete přecházet a auto vás přejede. To, že jste to nevěděl, vám nic nebylo platno.
Proto by člověk měl být uvážlivý, co říká či píše a raději by měl mlčet. Až teprve dosáhne poznání, tak ho hlásat.
V praxi to ovšem asi nebude tak jednoduché. Protože i čloověk dosahující částečného poznání hned hlásá ...
Jinak souhlasím, že záleží na úmylsech. Když mám "dobrý" úmysl a přesto vše dopadne "špatně", tak věřím, že je to v pořádku. A když mám "špatný" úmysl, a vše dopadne "dobře", tak je to stejně špatně. Protože jako "nevědomci" můžeme zakládat asi jenom na úmyslech. A proto i u těch učení je nutné dát pozor, jaký úmysl dotyčný při předložení "svého učení - cesty" měl. A pozor. To, že někdo něco hlásá "zadarmo", to ještě neznamená, že je to s dobrým úmyslem. Může ho k tomu například tlačit jeho ego či nějaká jiná vlastnost. A to každý musí dobře hledat sám v sobě.

Znovu opakuji, jsou to pouze mé subjektivní názory.

Hezký den.
-> rek | 29.01.2008 14:35
Václav
životní energie
> když budete přecházet dálnici, že Vás může přejet auto
Verim tomu, ze pokud je nekdo opravdu dobry clovek, nikdy ho to auto neprejede. Bud se najde nekdo, kdo mu vcas rekne, ze pokud prechazi cestu, je tu ta moznost, ze ho muze prejet auto.. a nebo tam zrovna v tu chvili, kdy tu dalnici bude prechazet, zadne auto nepojede.
Václav | 29.01.2008 14:37
rek
životní energie
Dobrá odpověď. Souhlasím. Když ještě nemáš zemřít, tak nezemřeš. S tím souhlasím. Nebudu to dál pitvat. Pro dnešek končím.
Přeju hezký den
rekovi | 29.01.2008 15:27
richard
životní energie
Následuj příkladu Krista, ukaž mi z Bible jaké svátosti on používal. Křest vodou(ponořením) a Duchem, molitba=meditace. Problém je, že lidé málo studují Bibli, nechávají se zavléci do ostatních nauk, které v Bibli nejsou. Mluvil-li Kristus pravdu - absolutní pravdu, pak on o sobě říká, že On je Pravda, Cesta i Život. Ne, že je jednou z cest. Kždý ať si to přebere. To co jsem napsal zde do diskuze - je z Bivle mohu doložit verši...

Nevěřím v osud, nevěřím ve sebezdokonalení a tím se dostat do nebe, nevěřím Budhovi, mimochodem Budha znamená člověk. Dále Budhismus= když budeš v jámě, ze které sesám nemůžeš dostat, tak okolo jdoucí budhista tě v ní nechá, neboť je to tvůj osud-životní dráha-cesta, křesťan tě vytáhne. Např. v budhismu je smrt nedílnou součástí celku, kdežto jako křesťan se těším až smrt přestane existovat. Dále skutečnost je nepopsatelná a bůh, není realitou konečnou.

Věřím Kristu, mám s ním prožité situace, zvláštní situace - zázraky, atd...
Bude-li kdo chtít rád si budu s kýmko-li emailem dopisovat, už proto, že se zapojuje více přispivatelů a je to trochu nepřehledné. Mějte se krásně...
-> Richard | 29.01.2008 16:19
Václav
životní energie
> Mluvil-li Kristus pravdu - absolutní pravdu
Richarde, ty beres Bibli jako absolutni pravdu. Predstav si, ze se par deti dostane shodou okolnosti na pusty ostrov a uz se z tama nikdy nedostanou. Nikdo jim tam nepredlozi Bibli. I oni maji ale narok poznat absolutni pravdu, ne? (pokud pripustime, ze neco takoveho jako absolutni pravda opravdu je)

Z toho co jsi napsal mi taky neprijde prilis fer, ze porovnavas krestanstvi a budhismus. Co ty vis o buddhismu? Zil jsi snad desitky let jako mnich v Tibetu? Kdyz napises ze je cokoliv lepsi nez neco jineho, vzdy se objevi nekdo kdo bude tvrdit opak. A mozna prave proto moudri mlci :)

To ze ti tohle pisu neber jako utok.. ja ti jen predkladam moji pravdu. To, co se ti z toho libi si vem, a to ostatni tu nech pro nekoho dalsiho :)

Mej se hezky!
václavovi | 29.01.2008 16:52
richardam.cz
životní energie
Václave, útok?, vůbec ne, zde je přeci diskuzní fórum, ne?
S těmi dětmi na ostrově máš pravdu. Je to známá teoretická myšlenka a nutno objektivně přiznat, že nikdo z nás ji nezažívá, takže se našeho rozhodování netýká. Ve smyslu, že já nejsem dítě na pustém ostrově a bez informací. Z toho vyplývá, že my ( zvláště pak my evropané) máme dostatek informací, když už nic, tak jako ten lotr na kříži, že a nakonec každého bude Pán posuzován podle jeho pohnutek nebo-li jak co mínil a co zamýšlel. Vždy však podle míry poznání. Takže ty děti nebo dospělé, podle cit. Bible: "... podle zákona v srdci"(svědomí) A ty, kteří mají možnost znát více (vždyť kdo by z nás evropanů neznal Bibli, Krista atd.) a odmítají, ne že by byli na ostrově - jsou v evropě, ty se nemohou hájit dětmi a ostrovem...

Tak co vím o Budhismu, není toho asi tolik co ty. Mé zdroje: encyklopedie, různé dokumenty TV+osobní výpovědi...
Jako mnich jsem nežil a ani Kristus takto nežil..., ale já osobně nemám nic proti upřímnosti budhistů či jiných věřících, ale odkazuji je na viz. výše dříve psané informace o 2 cestách, protože Kristus řekl já tomu tak věřím. Proč věřím mu? už proto co jsem s Ním prožil, už proto kolik Bohem předpověděných proroctví se naplnilo-Bible je důvěryhodný, viz. prorok Daniel, Izajáš, Sofoniáš, atd. a jsou to proroctví nejen na Krista, ale i o dějepisných datech, tzn. co se kdy jak stane aj. ...

Moudří mlčí? No já mlčet nemůžu, prostě nemůžu nehájit co jsem poznal, vždyť je to jako s podobenstvím o stracené perle, penízi, hřivnách apod...
Richardovi | 30.01.2008 11:17
rek
životní energie
Tak za prvé myslím, že zden se zapojujeme jen 3. Takže mě to připadá zatím přehledné.

Buddha znamená:
probuzený, osvícený. Stav buddha představuje osvícení, prostoupené indiferentismem s malým nádechem neosobního soucitu se vším co žije. Z tohoto hlediska je zřejmé, že se na cestě k odosobnění může stát buddhou každý člověk, jestliže jeho srdce nevyprahlo od soucitu a lásky.

buddhi znamená:
(sans.)inteligence, porozumění; rozum v buddhistickém pojetí. Tedy nikdy pouze funkce mozku, nýbrž oblast kvalit, v níž sídlí bohové vyššího řádu. V biofyzikálním smyslu nadtělesná kvalita, která obdařuje denní vědomí poznáním

buddhovství znamená:
stav dokonalého osvícení, synonymum výrazu dharmakája

Dále k soucitu:
Existují 2 "základní" cesty:
1. hínajána - "úzká cesta ke spáse" - na Cejlonu se vyskytuje hlavně - každý se stará "jen" o své spasení.....
2. mahajána - hlavně v Tibetu a Buddha Gautama je myslím také hlásal - staráš se o spasení druhých (a tím i zároveň své). Tato cesta a cesta popisovaná v Novém Zákonu jsou až na nějaké odlišnosti stejné.

Dále, pokud si přečteš životopis Milarepy (dosáhl buddhovství) - tak zjistíš, že konal podobné zázraky jako Ježíš a on (i když bez těla) a někteří jeho žáci (s tělem) "došli" do nebe a teď z nebe jako bódhisttvové (pomocníci) pomáhají lidem jako Ježíš. (zjednodušeně řečeno)

Čili to co jsi napsal o té jámě, že tě v ní nechá buddhista, to je úplná neznalost. Nevím kde jsi to vzal (mluvím o směru mahajána).

A dále - encyklopedie - špatný zdroj, tam nepřispívají lidi jdoucí po CESTĚ. Tam přispívají lidé TEORETICI. A ti vtšinou z praxe nic neznají.
ROK 2012 | 30.01.2008 11:30
rek
životní energie
Napíši pouze věci, které mě napdly a netvrdím, že mezi nimi musíte hledat souvislosti:

1. http://www.garabandal.cz/
http://web.katolik.cz/feeling/6_3.htm
http://web.katolik.cz/feeling/5_1.htm
V Garabandalu ve Španělsku proběhla zjevení Panny Marie na začátku 60-tých let. Byly předpovězené některé události, které mají nastat (jak jsem pochopil) ještě za života těch dívek. Nyní je jim okolo 50ti let. Toto zjevení ale doposud církví nebylo uznáno.

2. http://web.katolik.cz/feeling/6_4.htm
http://www.verite.cz/
Toto jsou poselství z Medžugorje. Opět jak jsem pochopil, "dětem" byla zjevena některá tajemství, která se mají udát za jejich života. Dnes je jim okolo 40ti let. Církví také nebylo uznáno.

3. http://www.mkh.cz/
Mariánské kněžské hnutí založené Pannou Marií skrze Dona Gobbiho které sdružuje část věřících.

4. http://www.tlig.cz/
"Skupina" založená "Ježíšem" skrze poselství dávaná Vassule Rydén.

5. Přechod Země z působení souhvězdí Ryb (je zajímavé, že křesťané mají ve znaku rybičku a Ježíš začal působit na začátku věku Ryb) do působnosti souhvězdí Vodnáře.

6. Mayský kalendář s datem 2012.

Jistě by se toho našlo daleko více, ale k čemu ?
Nutné je snažit se žít přítomností - být bdělí.

Každý ať si udělá závěr sám. Roky nelze v tak dlouhém časovém horizontu brát přesně, ale plus minus "něco".
Richardovi | 31.01.2008 01:05
Milada
životní energie
Jsem názoru, že kolik je na světě lidí, tolik je různých cest k Bohu, a i když ho nazýváme různými jmény, Bůh je pouze jeden.
Cesty k Bohu se liší svojí délkou a cesta Lásky /v józe se nazývá bhaktijóga, v Evropě cesta následování Krista/ je považována za nejkratší.Nedomnívám se, že pokud se člověk schová za hradby fanatismu vyznavače určité cesty, že půjde po své cestě k Bohu dostatečně rychle, i pokud by šel po té nejkratší cestě.
Nikdy bych si nedovolila použít o někom výraz, že je pohan, což je pohrdavé označení pro někoho, kdo nejde zrovna tou stejnou cestou jako já. Vždyť každý člověk má v sobě hluboce zakódovaný mravní princip /ať se mu říká svědomí či jakkoli jinak/ a i ten vrah ví, že to neměl udělat a jeho největším problémem je, aby si ten čin dokázal odpustit sám sobě ještě než umře.
Je třeba ještě domyslet tuto úvahu - Bůh je Láska a miluje všechny lidi - jakou tedy pravdivostní hodnotu přisoudíme výroku, že třeba "pohan" nemá právo se dostat "do nebe", protože byl vyznavačem třeba hinduistické cesty a tudíž nebyl jako křesťan pokřtěn a nešel Kristovou cestou? A když už někdo jde Kristovou cestou, co Kristovo doporučení:"Nesuďte a nebudete souzeni?"
Láska v našem srdci přináší velkou toleranci nejen k různým duchovním cestám, ale nedovolí člověku omezovat druhé lidi tím, že by se je snažil předělat podle svých představ, jinak v tom srdci nesídlí!
Přeji Vám klidný a požehnaný den podle vašich představ.
komentar | 31.01.2008 23:42
Lucie
životní energie
Láska je můj léčivý olej, lubrikant, vlhkost stoupající z pramene někde hluboko ve mě. Láska je šimrání stoupající po páteři do hlavy.Láska je nikdy nekončící úsvit a západ slunce.Láska je začátek a bude i konec.Láska je důvod proč jsem tady.
Valerie Brooks Tantricke zasveceni.

Ahoj vsem, cetla jsem vsechny clanky co tu jsou a musim rict, ze posledni clanek od Milady me pohladil po dusi jako lehky osvezujici vanek v rozbourenem mori.
Nejsem ani budhistka a ani krestanka a nevim mnohe o techto nabozenstvich vim jen jedine a to ze krestanstvi v dnesni dobe jak je prekladano v Bibli je neuplne, cenzurovane a casto rado pretvarene v hlavach dnesnich krestanu...k Bibly chybi vyklad autority {osvicence} protoze posledni byl Jezis Nazaretsky a po nem v jistych dobach doslo k mnoha cenzuram z jeho slov.
Problem krestanskeho sveta je v tom, ze Bible je psana v symbolech coz je spatne chapano a lide si to prekladaji doslovne.napr. napriklad kdyz Jezis rika: JA jsem jediny spasitel. Tak zcela jiste nemluvi egoisticky o svem malem ja egu, ale o velkem JA Kristus. A velke JA je obsazeno zpetne ve vsech zivych bytostech tudiz, kdyz jakykoliv clovek plne pochopi to velke JA dojde k Osviceni - Spaseni.
Myslim si ze krestane dnesni doby mohou dojit ke spaseni jedine kdyz plne pochopi lasku. A laska znamena umeni davat i prijimat...tedy stat se plne tolerantnim ke vsem bytostem..a to je nesnazit se druheho cloveka pretvaret k obrazu svemu...

Ten kdo plne pochopil slova Krista nemuze nikdy byt netolerantni k jinym bytostem a nerespektovat cestu po ktere ten druhy jde.O tom ta tolerance prave je.

Ovsem nemohu zahrnovat vsechny krestany do jednoho pytle...kazdy clovek je individualita a to i samozrejme ve vnimani sveta, nabozenskych spisu...atd

Doporucuji knihy O Bibly napsal je pan Vacek...je to clovek, ktery je znalec vsech nabozenskych smeru..a to nemyslim jen z teologickeho hlediska...ma hlubsi vhled do Bible...do mystiky Bible - do te vnitrni podstaty Bible.

dekuji za pozornost...objimam vsechny.
posuďte sami | 1.02.2008 16:40
richard
životní energie
Předkládám Biblické texty. Zdá-li se vám, že je to vytržené z kontextu, pak jsou uvedeny verše. Ty to texty nejsou o symbolech, jak uvádí Lucie. Jsou velice polopatistické. To proto, aby mohl být každý člověk zachráněn. Bůh si nás nevezme na „svědomí“!!! Udělal a dělá vše proto, aby každý z nás mohl přijmout spasení jako DAR, ZADARMO. A že jsou falešná náboženství, která mají lidí svést z pravé cesty? Vždyť tuto skutečnost popisuje Bůh v celé Bibli a varuje před ní. O nic jiného nejde od ráje až po konec dějin této země.
Lucie jsem omlouvám se ti, že neumím textem pohladit, jako Milada, ale zase má troška do "mlýna" je trochu víc racionálna než pocitů. Každý jsme povahou nějaký a jako lidé se potřebujeme navzájem. Kdyby jsme byli jen na pocitech nebo jen na racionálnu? radši nedomýšlet.

Dt-5Mojžíš. 30,11-20
Tento příkaz, který ti dnes udílím, není pro tebe ani nepochopitelný, ani vzdálený. Není v nebi, abys musel říkat: "Kdo nám vystoupí na nebe, vezme jej pro nás a ohlásí nám jej, abychom ho plnili?" Ani za mořem není, abys musel říkat: "Kdo se nám přeplaví přes moře, vezme jej pro nás a ohlásí nám jej, abychom ho plnili?"
Vždyť to slovo je ti velmi blízko, ve tvých ústech a ve tvém srdci, abys je dodržoval. Hleď, předložil jsem ti dnes život a dobro i smrt a zlo; když ti dnes přikazuji, abys miloval Hospodina, svého Boha, chodil po jeho cestách a dbal na jeho přikázání, nařízení a právní ustanovení, pak budeš žít a rozmnožíš se; Hospodin, tvůj Bůh, ti bude žehnat v zemi, kterou přicházíš obsadit.
Jestliže se však tvé srdce odvrátí a nebudeš poslouchat, ale dáš se svést a budeš se klanět jiným bohům a sloužit jim, oznamuji vám dnes, že úplně zaniknete. Nebudete dlouho živi v zemi, kam přecházíš přes Jordán, abys ji obsadil.
Dovolávám se dnes proti vám svědectví nebes i země: Předložil jsem ti život i smrt, požehnání i zlořečení; vyvol si tedy život, abys byl živ ty i tvé potomstvo a miloval Hospodina, svého Boha, poslouchal ho a přimkl se k němu.

Jan 14,1-15
"Vaše srdce ať se nechvěje úzkostí! Věříte v Boha, věřte i ve mne. V domě mého Otce je mnoho příbytků; kdyby tomu tak nebylo, řekl bych vám to. Jdu, abych vám připravil místo. A odejdu-li, abych vám připravil místo, opět přijdu a vezmu vás k sobě, abyste i vy byli, kde jsem já. A cestu, kam jdu, znáte." Řekne mu Tomáš: "Pane, nevíme, kam jdeš. Jak bychom mohli znát cestu?" Ježíš mu odpověděl: "Já jsem ta cesta, pravda i život. Nikdo nepřichází k Otci než skrze mne. Kdybyste znali mne, znali byste i mého Otce. Nyní ho již znáte, neboť jste ho viděli." Filip mu řekl: "Pane, ukaž nám Otce, a víc nepotřebujeme!"
Ježíš mu odpověděl: "Tak dlouho jsem s vámi, Filipe, a ty mě neznáš? Kdo vidí mne, vidí Otce. Jak tedy můžeš říkat: Ukaž nám Otce? Nevěříš, že já jsem v Otci a Otec je ve mně? Slova, která vám mluvím, nemluvím sám od sebe; Otec, který ve mně přebývá, činí své skutky. Věřte mi, že já jsem v Otci a Otec ve mně; ne-li, věřte aspoň pro ty skutky!
Amen, amen, pravím vám: Kdo věří ve mne, i on bude činit skutky, které já činím, a ještě větší, neboť já jdu k Otci. A začkoli budete prosit ve jménu mém, učiním to, aby byl Otec oslaven v Synu. Budete-li mne o něco prosit ve jménu mém, já to učiním. Milujete-li mne, budete zachovávat má přikázání;

Skutky 3,1-9
Petr a Jan šli o třetí hodině do chrámu k odpolední modlitbě. Právě tam přinášeli nějakého člověka, chromého od narození; každý den ho posadili u chrámové brány, které se říká Krásná, aby prosil o almužnu ty, kdo tam vcházeli. Když viděl přicházet do chrámu Petra a Jana, prosil také je o almužnu. Petr spolu s Janem na něj upřeli zrak a řekli: "Pohleď na nás!" Obrátil se k nim a čekal, že od nich něco dostane. Petr však řekl: "Stříbro ani zlato nemám, ale co mám, to ti dám: ve jménu Ježíše Krista Nazaretského vstaň a choď!" Vzal ho za pravou ruku a pomáhal mu vstát; a vtom se chromému zpevnily klouby, vyskočil na nohy, vzpřímil se a začal chodit. Vešel s nimi do chrámu, chodil, skákal radostí a chválil Boha. A všichni ho viděli, jak chodí a chválí Boha.
pokrač. dále...
Skutky 4,10-14
Vězte vy všichni i celý izraelský národ: Stalo se to ve jménu Ježíše Krista Nazaretského, kterého vy jste ukřižovali, ale Bůh ho vzkřísil z mrtvých. Mocí jeho jména stojí tento člověk před vámi zdráv. Ježíš je ten kámen, který jste vy stavitelé odmítli, ale on se stal kamenem úhelným. V nikom jiném není spásy; není pod nebem jiného jména, zjeveného lidem, jímž bychom mohli být spaseni." Když viděli odvahu Petrovu i Janovu a shledali, že jsou to lidé neučení a prostí, žasli; poznávali, že jsou to ti, kteří bývali s Ježíšem. A když viděli, že ten uzdravený člověk tam stojí s nimi, neměli, co by na to řekli.

Jan 5,19-27
Ježíš jim řekl: "Amen, amen, pravím vám: Syn nemůže sám od sebe činit nic než to, co vidí činit Otce. Co činí Otec, stejně činí i jeho Syn. Vždyť Otec miluje Syna a ukazuje mu všecko, co sám činí; a ukáže mu ještě větší skutky, takže užasnete. Jako Otec mrtvé křísí a probouzí k životu, tak i Syn probouzí k životu, které chce.
Otec nikoho nesoudí, ale všechen soud dal do rukou Synovi, aby všichni ctili Syna, jako ctí Otce. Kdo nemá v úctě Syna, nemá v úctě ani Otce, který ho poslal.
Amen, amen, pravím vám, kdo slyší mé slovo a věří tomu, který mě poslal, má život věčný a nepodléhá soudu, ale přešel již ze smrti do života. Amen, amen, pravím vám, přichází hodina, ano, už je tu, kdy mrtví uslyší hlas Božího Syna, a kteří uslyší, budou žít. Neboť jako Otec má život sám v sobě, tak dal i Synovi, aby měl život sám v sobě. A dal mu moc konat soud, poněvadž je Syn člověka.

Zjevení 14,12 Zde se ukáže vytrvalost svatých, kteří zachovávají Boží přikázání a věrnost Ježíši."

Jan 3,16-18
Neboť Bůh tak miloval svět, že dal svého jediného Syna, aby žádný, kdo v něho věří, nezahynul, ale měl život věčný. Vždyť Bůh neposlal svého Syna na svět, aby soudil, ale aby skrze něj byl svět spasen. Kdo v něho věří, není souzen. Kdo nevěří, je již odsouzen, neboť neuvěřil ve jméno jednorozeného Syna Božího.

Je zajímavý paradox, že více věříme lidem co nám řeknou, než by jsme si sami vyhledali, vyčetli a ověřili.

S Miladou souhlasím, že Bůh miluje všechny lidi, ale nenávidí hřích. Co je hřích:
J 16,7-11
Říkám vám však pravdu: Prospěje vám, abych odešel. Když neodejdu, Přímluvce k vám nepřijde. Odejdu-li, pošlu ho k vám. On přijde a ukáže světu, v čem je hřích, spravedlnost a soud: Hřích v tom, že ve mne nevěří; spravedlnost v tom, že odcházím k Otci a již mne nespatříte; soud v tom, že vládce tohoto světa je již odsouzen.

Takže ne nějaké Univezum, či jiné osoby jiných náboženství. Pouze v Krista. Na jiném místě píše, že je žárlivě milující, což je lidem velmi známý cit, viz texty:
Ex- 2Mojžíš 34,14 Nebudeš se klanět jinému bohu, protože Hospodin, jehož jméno je Žárlivý, je Bůh žárlivě milující.

Jozue 24,19-20
Tu řekl Jozue lidu: "Nebudete moci sloužit Hospodinu, neboť on je Bůh svatý. Je to Bůh žárlivý, nepromine vám vaše nevěrnosti a hříchy.
Jestliže opustíte Hospodina a budete sloužit cizím bohům a odvrátíte se, zle s vámi naloží a skoncuje s vámi, ač vám předtím učinil mnoho dobrého."

Něco k Budhismu. Základní principy buddhismu...
Základní skutečností bytí je zákon změny či pomíjivosti. Cokoli existuje, od malého krtka až k obrovské hoře, od myšlenky až k impériu, to vše prochází stejným koloběhem - zrozením, růstem, úpadkem a smrtí. Zákon změny platí stejnou měrou i pro "duši".
Karma znamená dvojici akce-reakce a řídí veškerou existenci. Člověk je jediným tvůrcem okolností i vlastních reakcí na ně, budoucích podmínek i svého konečného osudu. Svůj charakter může postupně očišťovat správnými myšlenkami a činy, a sebeuvědoměním pak nakonec dosáhnout osvobození od opakovaných zrození. Je to proces, který zabírá dlouhé časové úseky, mnoho životů na zemi, ale nakonec každá forma života dosáhne probuzení.
Skutečnost je nepopsatelná a bůh, jemuž jsou připisovány různé vlastnosti, není realitou konečnou. Ale Buddha, lidská bytost, dosáhl probuzení a smyslem života je dospět k osvícení. Tohoto stavu vědomí zvaného nirvána, které znamená vyhasnutí, osvobození od omezení daných sobectvím, lze dosáhnout na zemi. Ve všech lidech i ostatních formách života je obsažena schopnost, vnitřní síla k probuzení, a celý proces tedy spočívá v tom stát se sám sebou. "Nahlédni dovnitř: ty sám jsi Buddha."

Pozn.: Porovnejte s Biblí. O koloběhu v Bibli není ani slovo, naopak:
Zj 21,3 A slyšel jsem veliký hlas od trůnu: "Hle, příbytek Boží uprostřed lidí, Bůh bude přebývat mezi nimi a oni budou jeho lid; on sám, jejich Bůh, bude s nimi,
Zj 21,4 a setře jim každou slzu s očí. A smrti již nebude, ani žalu ani nářku ani bolesti už nebude - neboť co bylo, pominulo.", atd...
Bůh je reálná osoba, má povahové rysy, vlastnosti lidem známé, prožívá pocity.

Buddha(člověk) pravil: "Pracujte pilně na vlastním vykoupení." Buddhismus nezná žádnou autoritu, o niž by se opírala pravda, vyjma intuice jednotlivého člověka a ta je autoritou pouze pro něho samého.
Buddhističtí mniši jsou učitelé a vzory, ale v žádném případě neslouží jako prostředníci mezi realitou a jedincem.

Pozn.: Dle Bible je jedinou autoritou Bůh, Kristus, Duch svatý. Ne sám sobě člověk.

Závěrem: Diskuze je o přinášení názorů, poznatků… Zde nelze nikoho nutit, netolerovat apod. ani Bůh to nečiní v našich životech… Slovo pohan je Biblický výraz k označení lidí, kteří slouží nepravým, mrtvým bohům, modlám a takto to píše BŮH, ne já. Jestli jsem se Tě dotkl Milado, omlouvám se, nijak zle jsem to nemyslel, opravdu…
PS: Dnes se čtou knihy o BIBLI a ne BIBLE! a to je katastrofa…
Bůh | 2.02.2008 09:57
rek
životní energie
To co jsi Richarde napsal o Buddhovi, je jen částečné.

Tak jako Ježíž JE Bůh i Člověk, tak i Buddha je Bůh i Člověk. Tak jako Ježíž JE Boží Syn, tak i Buddha JE Boží Syn. Jinými slovy: Ježíš není JEDINÝ Boží Syn. Těch je mnoho. A v tom je VÝKLAD křesťanství chybný.
Jak jsi správně napsal, záleží POUZE NA VÝKLADU BIBLE.
Dle mého názoru (a názoru spousty dalších) BOHUŽEL církev (pozor, nejen katolická. Přitom katolická je pravdě nejblíž) vykládá bibli špatně.
Například k reinkarnaci je tam hodně míst apod.
Dále, hodně lidí operuje pojmem Bůh a Láska. Ale co to je? Co jsem zjišťoval, tak co člověk, to jiná představa. Takže ...

Ale nebudu se na tato témata přít. Nemá to smysl. Je to o víře a o POZNÁNÍ. A mnohem důležitější než víra, je POZNÁNÍ. Například v Buddhově učení lze dospět k takzvanému PRONIKAVÉMU VHLEDU, to znamená, že VŠE vidíte, tak JAK JE (Anděly, Bohy, Ďábly). A lze VIDĚT i podstatu, které někdo může říkat Bůh, jiný Světlo a další jinak. A také tímto nástrojem (PRONIKAVÝM VHLEDEM) lze jasně VIDĚT )ne jen věřit), jak se to má s převtělováním.

Hezký den.
Bůh II | 2.02.2008 10:30
rek
životní energie
Ještě k pojmu Bůh. Bůh je pouze Slovo, protože nezáleží ani tak na názvu, ale co tím myslím.

Příklad:
Čech, Němec a Angličan se dívají na VODU. Všichni ZRAKEM vidí to samé. Ale angličan řekne WATTER, němec řekne WASSER a čech řekne VODA. Ale myslí to samé.

A tak jak v tom příkladu je to v těchto diskuzích s námi. Není důležité co říkáme, ale co tím myslíme. A stejně je to s chápáním Bible, či jiných Svatých knih a zjevení. Takže nakládejte s pojmy jako, že Buddha je pouze člověk a nebo Ježíš je jedinný boží syn opatrně. Většina z vás vůbec neví co se za tím výrokem skrývá. Doslovné výkady vedou pouze k novodobému ZÁKONICTVÍ a fanatismu.
Někteří lidé operují Bohem, jiní Absolutnem, jiní Světlem, ale pokud myslí to nejvyšší, je to požád JEDNO.

A láska nespočívá v tom, vnutit někomu SVOJE učení jako nejlepší. To myslím chápeme všichni.
A proto věřím a vím, že Spásu může člověk dosáhnout jak s pomocí Boží, tak i sám. Jsou lidi, kteří jsou samostatní (pozor, to není pýcha. Ti mohou jít sami životy) a jsou lidi, kteří potřebují přímou pomoc (ti musí jít s Bohem).
Každý má jiné touhy.

Hezký den.
Lucii, Richardovi i ostatním | 2.02.2008 21:51
Milada
životní energie
Přeji příjemný večer všem.
Děkuji Lucii za pohlazení formou slov.
Richardovi - není třeba se omlouvat za slova o pohanech, nic se mne nedotklo. Kdysi jsem praktikovala po určitou dobu koncentrační cvičení, díky nimž se pak člověk může stát pánem své mysli a ne jejím otrokem čili stává se jejich pozorovatelem a nenechá rozvinout nevhodné energie.
Svými slovy o pohanech jsem chtěla upozornit na netolerantnost některých denominací vůči zastáncům jiných cest. Tato netolerantnost se v minulosti projevila i tím, že "ohněm a mečem" se vnucovala jediná "správná cesta", pálila se na hranici duchovní literatura / i Bible kralická/ a jiné. Za toto velké provinění jedné církve se papež Jan PAvel II. před svou smrtí omluvil, tak bychom měli této církvi odpustit. Jinak si neseme sebou negativní energii neodpuštění, a to zatěžuje v první řadě nás samé a v druhé řadě naše okolí. Jsou to těžké energie, které se pro naši Zemi stávají neúnosnými pro jejich velké množství, a které nevědomky produkuje v současnosti většina lidí.

Souhlasím s Rekem, že v Bibli je dost míst, kde se o reinkarnaci hovoří a každý, kdo má dobrou vůli, si je může najít, kdysi jsem si je v ní četla. Jak kdo dokáže Bibli pochopit, záleží na úrovni jeho poznání a asi je dost nešťastné, pokud člověk chápe pouze racionálně a doslova a nezapojuje své srdce. V tom případě je nebezpečí, že sklouzne do pozice dogmatika.

Chtěla bych upozornit na skryté nebezpečí dominance racionálního usuzování při vědomém kráčení po duchovní cestě, protože jsem to zažila na vlastní kůži. Člověk byl v několika posledních stoletích pomocí systému odměn a trestů vychováván / pro upřesnění - myslím lidské vychovatele/ v tom směru, že jedině racio, logické myšlení /produkt levé mozkové hemisféry/ je rozhodujícím činitelem a emoce /produkt pravé mozkové hemisféry/ je nutno potlačovat.
V tomto životě jsem vystudovala teoretickou fyziku, čímž se dominance levé mozkové hemisféry, daná výchovou, ještě posílila a Vesmír /prosím, ať si každý dosadí svůj název, který je blízký jeho cestě, třeba Bůh, osud, Prasíla.../ musel několikrát bolestně zasáhnout/nemoci, ztráta některých blízkých osob/, abych začala více používat pravou hemisféru. Teprve s odstupem let jsem nahlédla, že to byl vlastně dar Vesmíru, upozornění, že moje jednání nebylo vždy v souladu se Zákony Vesmíru /chcete-li, se zákony Božími či duchovními/. Když je totiž rozhodujícím činitelem ve všem ROZUM, kde zůstala sounáležitost se všemi tvory, kde zůstala Láska?

PŘI ZMĚNĚNÉM STAVU VĚDOMÍ PRACUJÍ OBĚ MOZKOVÉ HEMISFÉRY SYNCHRONNĚ!
Toto není hypotéza, to bylo opravdu změřeno ještě za hluboké totality v bývalé Československé akademii věd v ústavu, který vedl akademik Dostálek. Závěr z tohoto faktu je jasný - jak dosáhnout změněného stavu vědomí, pokud jednu hemisféru téměř nepoužívám?

Omlouvám se Richardovi, že jsem nepřiložila odkazy z Bible, které naznačují reinkarnaci. Veškerý svůj volný čas věnuji práci na dvojích webových stránkách, z nichž jedny se převážně věnují duchovním příčinám nemocí a které denně doplňuji. Nemoci našeho těla jsou důrazným upozorněním Vesmíru, že v našem přístupu k tomuto životu není něco v pořádku. V této přelomové době zvyšujících se vibrací všeho, nejen našeho těla, dostává každý člověk možnost sladit se s požadavky vyšších úrovní bytí, protože postup na vyšší úrovně to vyžaduje, ale doba, která je k dispozici, není neomezená.

Přikládám citaci, ve které je výstižně rozlišeno, co Láska je a co není. Jde o
Josie Clark: 1.Korintským 13 - Pro dnešek
z webových stránek http://www.tommyswindow.com

# Přestože mluvím pěti jazyky a dokáži se inteligentně bavit na tucet témat, jestliže nemám dost lásky k tomu, abych nešířil pomluvy a neshazoval ostatní, nedělám jenom neužitečný hluk, ale přímo ničím....
# A ačkoliv čtu pravidelně Bibli a dokonce znám její části nazpaměť, denně se modlím a mám silnou víru a spoustu duchovních darů, jestliže nemám dost lásky někdy obětovat některé své vlastní touhy a přání pro dobro druhých, pak všechno moje "duchovno" není ničím.
# A ačkoliv mám dvě zaměstnání, abych zabezpečil svou rodinu, přispívám na charitu a dobrovolně pomáhám při různých společenských projektech, jestliže neukážu lásku těm, se kterými žiji a pracuji, všechna má tvrdá práce a oběť jsou zbytečné.
# Láska není popudlivá a nabroušená ani po dlouhém, těžkém, frustrujícím dnu v kanceláři.
Láska je šťastná, když se druhým daří.
Láska nemusí řídit nejtřpytivější vůz, žít v největším domě nebo mít všechny nejnovější vymoženosti.
Láska nemusí být vždy první ani nemusí mít vždy poslední slovo.
# Láska není hrubá nebo surová, není sobecká a nespoutává, nesvádí ke zlému, nenutí ostatní, aby tancovali, jak zapíská.
Láska se stará víc o potřeby druhých než aby ztrácela čas starostmi o sebe.
Láska se nedá vykolejit, když věci nejdou tak, jak si představovala.
Láska věří v dobro druhých a nechce věřit opaku.
# Láska neposlouchá klepy, o ostatních mluví jen dobře.
Láska ví, že všechno, co poslouchá, studuje nebo čte, ovlivní její postoje a jednání a tím působí i na ostatní, proto si dává pozor, jak tráví svůj čas.
# Láska je flexibilní, dává vše do pohybu, umí si poradit se vším, co ji potká.
Láska je vždy připravená odpustit a hledat na druhých jen to dobré.
Láska dělá vše pro to, aby druzí využili své dary.
Lásce nikdy nedojde trpělivost, ani s těmi, co jsou pozadu a zdržují.
Láska se nedívá na hodinky, když druzí mluví.
# Láska nikdy neselže. Já selžu, ostatní selžou. Všichni se můžeme někdy splést.
Naše slova a činy často nedokáží vyjádřit naše myšlenky tak, jak bychom chtěli.
# Jsme křehcí, omylní a často pošetilí, a naše chápání světa, ve kterém žijeme, neřkuli onoho světa, je přinejlepším jen částečné.
# Ale když v nás bude Boží duch Lásky, ten změní cokoliv.
# Jsme opravdu jen děti, když dojde na uskutečňování opravdové Lásky, ale Bůh nám může pomoci vyrůst z našich dětinských způsobů.
# Bez něj jsme bezradní, když přijde na Lásku a ostatní nejdůležitější věci v životě, ale když žijeme v Jeho království - nebeském království, které je mezi námi, jak řekl Ježíš - můžeme se od něho učit, správně volit priority, nezastavovat se na cestě a milovat v plnosti.
# V životě je spousta hezkých věcí a spousta dobrých věcí, ale žádná není tak dobrá a tak důležitá jako Láska!

Jsou to krásná etická pravidla, co říkáte? Přeji vám všem co nejvíce klidu do nitra a žádné velké starosti, vždyť všechno, co nás potkává, je určeno pro naši výchovu, tak ať nemusíme svoji třídu opakovat tak dlouho, dokud se nenaučíme správně reagovat na určité události. To vám přeje
Milada
reakce na diskuzi | 4.02.2008 01:30
Stanislav Mokrý
životní energie
Přeji příjemné brzké ráno,

po přečtení všech komentářů se mi dostává jakéhosi nutkavého pocitu připojit své myšlenky. Na fórech takřka nepřispívám, protože nechci nikoho přetvářet k obrazu svému (leč s dobrým úmyslem) a hlavně se řídím pravidlem "nekonat dobro násilím". Proto následující řádky prosím berte jen jako další minutku strávenou na tomto fóru. Tolik tedy na úvod.

Dále bych chtěl jen poznamenat, že se přikláním k názorům Lucie a Milady, tedy co člověk, to cesta směřující vývojově od počátku ke zdárnému cíli, čili osvícení a náboženství jsou spíše pomocnou rukou nežli jakýmsi "striktním pravidlem". Velmi mne těší, že sem tací lidé přispívájí/přispěli.

Osobně se ze všech sil snažím řídit následujícím desaterem, které, po dostatečném vstřebání jak srdcem tak rozumem, mi dává opravdový smysl a řekl bych i posouvá staré, více známé církevní desatero o něco dál (říkám posouvá, ne zcela předčívá, neboť s církevním desaterem též z části souhlasím):


1. Musím udržet své myšlenky čisté vůči všem lidem a všemu dění.

2. Nesmím vzpomínat na zážitky špatné, ale jen na krásné, aby to bylo k mému dobru.

3. Musím dokázat odpustit všem, kteří mi nějakým způsobem ublížili, aby i mně mohlo být odpuštěno.

4. Nebudu nikoho a nic kritizovat, odsuzovat a pomlouvat, to nám nepřísluší.

5. Pro každého budu mít jen lásku, porozumění a odpuštění pro jeho nedostatky.

6. V každém je dobro i zlo, proto budu o každém říkat jen to dobré, tak v něm posílím kladné vlastnosti.

7. Musím se stát pánem nad svými slabostmi, nesmím se hněvat, zlobit, rozčilovat, musím se zbavit každé pohodlnosti.

8. Každý den budu kolem sebe rozsévat jen radost - slovem, úsměvem, službou.

9. Musím být předem se vším smířen, ať příjde jakákoliv bolest či utrpení, je to moje setba.

10. Musím dokázat žít s každým tvorem v harmonii. Při disharmonii hledat chybu v sobě.

Samozřejmě se zde najdou body, které jsou těžké a některé, které jsou ještě těžší, avšak i cesta může být cíl a tak každé přiblížení se ke splnění těchto bodů je úspěchem. Pravděpodně si teď řeknete, že toto desatero patří spíše do fóra na jiné téma (ano teď jsem si toho také všiml - článek o morálních hodnotách :) ), avšak píši ho zde proto, že poučování ostatních o své pravdě je nesmírně složitá věc a káždý, kdo se o to kdy pokusil, se alespoň jednou setkal s určitou formou nesouhlasu, která by ho měla zamyslet se nad sebou, zda-li je to, co říká, správné či patřičné (prosím berte všeobecně, nikoho se tímto nechci dotknout). Proto všem s velkou dávkou pokory radím, aby určitě studovali, hledali zdroje, učili se a pak se racionálně zapřemýšleli nad tím, co získali, k jakým závěrům došli, ale zároveň s tím jim radím, by byli otevření všem ostatním názorům, ty ať si projdou, najdou si další zdroje a tak stále dokola (zdá se to logické, že?), při čemž VE VŠEM nechť používají svá SRDCE, svou intuici a své pocity.

Jako (pro mě) zatím nejpřínosnější odkaz na problematiku lidského sklonu k dogmatistickému myšlení, bych zde rád na závěr uvedl tento odkaz:

http://video.google.com/videoplay?docid=-686108267122535204

...protože po jeho shlédnutí je člověku jeho čistý rozum zdánlivě na dvě věci a musí vše znovu přehodnotit (pozn. přeskočte prvních pět minut pokud se chcete k něčemu zamyšleníhodnému dostat :) ). Děkuji za Váš čas.


S pozdravem,

Stanislav Mokrý
Pro Stanislava | 4.02.2008 14:30
Toranoko
životní energie
Dobry den,

ta pravidla jsou krasna - ja osobne mam asi trochu jina, ale na forme vpodstate nezalezi.

Mela bych k tomu jen jeden postreh - zrovna jsem se vratila z jednoho seminare, kde padla uplne nadherna veta

"Mus je velky pan, ale nemus je jeste vetsi"

Me osobne se hodne ulevilo, kdyz jsem sluvko "musim" temer vypustila ze sveho zivota - a uvedomila si, ze nemusim, ale chci.

Jinak se priznam, ze cist vsechny prispevky bylo nad me sily - neprijde mi dulezite diskutovat o tom jestli je jedina cesta, nebo ma kazdy svoji, a dokladat to interpretacemi z Bible. Osobne mam nazor podobny jako Lucie, Milada i Richard. Kazda duse ma svoji cestu, a v tomhle zivote svoje "startovni podminky", svoje lekce, ktere se ma naucit a svuj vlastni zpusob, jak vnima svet.

A myslim, ze od urciteho momentu clovek pocituje hlavne radost a vdek za to, ze je svet presne takovy, jaky je - protoze je dokonaly, pokud vezmeme v uvahu vsechny souvislosti.

Jinak ja ted mam nekolik zasad

1/ kazdy clovek (vcetne me) dela v zivote to nejlepsi, co v danem okamziku umi a tak, jak to v danem okamziku nejlepe umi
2/ rozdavej nejvic prave to, ceho mas pocit, ze se ti nedostava
3/ nemusim delat velke veci, to, co me pripada bezvyznamne, muze pro nekoho velice mnoho znamenat
4/ dokud nebudu mit rada sama sebe, nebudu mit rada ani ostatni
5/ jsem tim, na co zrovna myslim. to, na co myslim, do toho vkladam energii, to posiluju. Myslim-li na to, ze mam strach, jsem strachem. myslim-li zrovna na lasku, jsem laska. a to, na co v tomhle okamziku myslim, je moje rozhodnuti

Za tyhle myslenky vdecim svym ucitelum, a ze sve vlastni zkusenosti musim rict, ze mi hodne pomohly a zmenily muj zivot
pro Toranoko | 4.02.2008 19:42
Stanislav Mokrý
životní energie
Děkuji za postřeh, opravdu to tak je, nicméně i když je v onom desateru slovo "musím" použito opravdu požehnaně, je to celé - a tak je to takřka ve všem v našich životech - oblečeno do kabátku s nápisem "za předpokladu, že chci... (něčeho dosáhnout)"

Jde o to přijmout to s radostí, nikoli s pocitem nutnosti. V tom druhém případě by to zcela pozbylo na významu, protože VŠECHNO v životě (a zde souhlasím s Toranokou - doufám, že to skloňuji správně) děláme proto, že to CHCEME dělat.

Přeji hezký večer
jen tak | 4.02.2008 20:26
Lucie
životní energie
Ahoj vsem prispivatelum...
Velice rada zjistuji ze zeny, ktere sem prispivaji jsou moudre, citlive a podle jejich slov co tu ctu zcela probuzene. Coz je moc dobre, protoze pro dnesni dobu je to velice dulezite, v minulosti byl zensky prvek dost potlacovan...a s tim souvisi i to potlacovani emoci.
Ja sama se ted potacim v jistem "boji" mezi rozumem a citem. Nicmene, kdyz ctu vase slova velice me to posouva jaksi nad tuto rovinu chapani meho problemu.
Je moc fajn mit nejake veci podle kterych se clovek ridi...tak jak pise Stanislav nebo Toranoka.
Ja osobne jsem jeste nedosla do stadia, kdy se na sebe dokazu divat ocima nejmensiho z nejmensich. Ba prave tento pohled me uvadi do jakeho si stavu nevyrovnanosti...kdyz se tu o tom zminujete chapu ten pojem oc se tu jedna zcela zretelne.
Libi se mi pripominka Toranako ke slovicku musim...citila jsem to uplne stejne pri cteni Stanislavova komentare.
Ja osobne jsem zastance vsak toho, ze i kdyz ke me tzv. spatne myslenky prijdou...necham je prijit a prijmu je s laskou k sobe, protoze takove to musim nebo chci jen myslet na dobro..je sice pekne ale malokdo to umi udrzet...mysl produkuje stale nejake myslenky...a pocity at jsou spatne nebo dobre prijemne nebo neprijemne je potreba je prijmout s laskou...a oni pak vybublaji..zmizi...rozplynou se....jakekoliv nucene musim nebo ja chci { i kdyz chci je mnohem uvolnenejsi slovo] potlacuje tyto emoce a pocity a tim zustavaji setrvavaji uvnitr, aniz bychom si toho obcas vsimli...pak se samozrejme zpetne vrati.

Ja mam jedno jedine pravidlo a to je:
"Muzes vsechno a nemusis nic".
Nekomu to muze znit sobecky, nekomu treba, ze je to zavadejici..kazdy si toto jednoduche heslo muze vyjevit mnoha ruznymi zpusoby..a pojmout ho jakkoliv...
Ve me vsak vyvolava pocit maximalni svobody ducha a maximalni se otevreni se, vsem kdoz to chteji a potrebuji.
Tim ze davam volnost sama sobe davam ji i ostatnim, tim ze miluji sama sebe miluji i ostatni.

Preji vsem hezke dny prozarene svetlem. Lucie
Jeste musim/chci | 5.02.2008 09:17
Toranoko
životní energie
Dekuju Lucii za postreh ke slovu chci - je pravda, ze i slovo chci (a jeste vic nechci) muze byt hodne omezujici.
Taky se snazim prijimat vsechny myslenky, pocity a emoce a nebranit se jim, ale ani se na ne neupinat - tuhle schopnost ztracim v okamziku, kdy spadnu do energie strachu a necham se ji pohltit...

Pro Stanislava - ano, vim, ze vase musim je "musim, protoze chci" - ja jsem tu poznamku psala spis proto, ze nas mozek aktivuje vsechny prozitky, stopy, ktere jsou s danym podnetem spojene (vetsina jich zustane v podvedomi) A vsichni jsme za zivot(y) prozili i hodne situaci, kdy jsme meli pocit, ze jen "musime" - a ty se nam v pameti aktivuji, at chceme nebo nechceme - pokud je tedy nemame vsechny emocne procistene. Kazde takove slovo v nas potom rozezni spoustu casto i protichudnych vjemu, energeticky je to trochu zatez...spis nez o vasem musim, jsem psala o svych pocitech pri cteni tech zasad :-}

Osobne jsem zrovna ted ve fazi, kdy si zpracovavam tema duvery a lasky sama k sobe - a tim padem i k celemu svetu kolem - a vim, ze duvera a prijeti je ta spravna cesta - jen se ji jeste naucit zit v kazdem okamziku :-}}}

Jinak preji vsem krasny den.
Blazni | 5.02.2008 20:36
Tomas
životní energie
Jste se zcvokli? Srovnavat Budhu, Boha a viry? Zvlast po tom, co se kvuli takovym prim povrazdily narody a do ted se strili? Opravdu si myslite, ze si staci zameditovat, pomodlit se, udelat par zrejme dobrych skutku a jde se do nebe nebo kam? Uz tady bylo tolik ucitelu a stejne jsme se naucili prd. Vse je daleko slozitejsi, schvalne zkuste zaintegrovat viru do zivota, ne byt bez viry nebo zit jen viru, ale protkat viru tim co jsme a mate zabavu na cely zivot:-)
blazen a neblazen? | 6.02.2008 00:23
Lucie
životní energie
Toranako tak to jsme na tom podobne ja si ted momentalne snazim take spracovavat tema sebeprijeti a duvery v sebe a vzdycky kdyz si myslim, ze uz je to ready...prijde nekdo nebo neco co mi da takovou tafku a rekne holcicko tak to si vedle jak ta jedle...

Jinak ahoj Tomasi...no tak co dodat k tvemu komentari opravdu nevim...protoze dle meho soude si absolutne nepochopil oc tu bezi...nebo mozna jsem te nepochopila ja...kdo vi...kazdopadne vira je dost velkej pojem...a kazdej veri v to na co je zralej...takze mozna si na opacnym brehu reky a ja nedohlednu na tebe a ty zase na me takze se muzeme na sebe divat jako na blazny navzajem protoze to co si napsal mi prijde poradne blaznivy.
...Jinak ja se dobrovolne priznavam ke svemu blaznovstvi...protoze obcas myvam utkvelou predstavu ze stojim naha mezi davem lidi v obchodaku a sleduji jejich reakce...ovsem ve skutecnosti to neudelam, protoze by me ostatni meli za blazna...protoze prece chodit po ulici naha se nesmi..je to nemoralni... a takove veci si mi deji porad...)
Muj nejvetsi mysticky zazitek je behani ve volne prirode neoblecena...jak osvobozujici a vzrusujici. Moc smutne mi prijde,ze dnesni doba nas nuti byt nesvobodni ve sve prirozenosti...kdo z vas si jen tak na ulici dovoli z plna hrdla zakricet...jenom blazen...ten se ale ma...)

dobrou noc...lucka
Pro Tomase | 6.02.2008 08:32
Toranoko
životní energie
no, ano, o to prave jde...integrovat viru, lasku a laskavost do zivota...treba z prvniho popudu nenazyvat blaznem toho, kdo vnima veci jinak nez ja...

Jinak myslim, ze se toho i lidstvo jako celek naucilo dost...neni to napriklad ani tak dlouho, co clovek mohl vlastnit jineho cloveka, a vrazdy poddanych apod byly zcela normalni..jako u vseho, zalezi na optice videni...kde chces videt to zle, vidis zle, kde chces videt dobre, vidis dobre
Lucko, | 6.02.2008 08:36
Toranoko
životní energie
neboj, taky jsem blazen...ale kricet na ulici uz si dovolim, pokud mam tu spravnou naladu :-}}}

Naha do obchodaku ? No, tak to ne :-}} Ale zase mam jine predstavy a napady...dulezite je vzdycky vedet, co mi takove predstavy prinaseji...treba touhu se projevit takova, jaka jsem - no, a pak si pozorne vsimat situaci, ktere ti tuhle touhu odrazeji - co to se mnou dela, jak se citim, proc :-}}} A zacnes hodne vnimat souvislosti - sebe sama, ostatni :-}}
Muzes vsechno... | 6.02.2008 12:45
rek
životní energie
K heslu "Muzes vsechno a nemusis nic".
Toto heslo je nesmysl, pokud k tomu nepridate skutky ctnosti, protoze jinak se stanete sobci bez ohledu na druhe. Hitler taky mohl vsechno a nemusel nic, i Stalin a další. Velmi opatrně postupovat při takovýchto heslech a říci i podmínky, za kterých platí. Jinak se místo dobra (nebo alespoň nezla) koná zlo.
pro rek | 6.02.2008 13:45
Toranoko
životní energie
No, vis, to heslo neni nesmysl...je potreba chapat to tak ze MUZES vsechno, ale poneses si nasledky.

Muzes vrazdit lidi, byt necitelny atd, pokud chces. Je to tvoje osobni volba - klidne muzes. Stejne jako muzes nenavidet lidi, i kdyz ti strach a konvence brani dat to najevo - ale porad vysilas do sveta nenavist - a postoj je tvoji osobni volbou.

Nikde se v tom textu nepsalo, ze muzes bez nasledku :-}}}
Láska a cit, povinnosti..... | 6.02.2008 13:58
rek
životní energie
Ženy mají tu výhodu, že mají asi lépe vyvinutý cit. Ale jsem přesvědčen, že CIT není LÁSKA. K lásce se člověk MUSÍ PROPRACOVAT přemáháním svých "potřeb" a "zušlechťováním" CITU... A jsem přesvědčen, že většina přispivatelů zaměňuje CIT za LÁSKU.

Každý z nás má nějaké "Povinnosti", které musí dělat, i když ho nebaví. Kdyby zemědělci řekli, že je zemnědělství nebaví (a určitě nebaví všechny), umřely bychom hladem. Jen CIT vše neřeší, ale jen ROZUM také ne.

Souhlasím, že člověk musí přijmout sám sebe se všemi dobrými, ale i špatnými vlastnostmi a to není jednoduché. (Pak může milovat sám sebe a přijímat druhé) A likvidovat špatné vlastnosti, to také není jednoduché. Člověk musí mít vůli a nějakou metodu, aby to zvládl.
odpověď na Tornako ze 13:45 | 6.02.2008 13:59
rek
životní energie
Jo, s tím souhlasím. Člověk nese odpovědnost za to, co udělá (nese si následky).
Rekovi | 6.02.2008 15:31
Milada
životní energie
Souhlasím s názorem, že člověk si nese následky toho, co teď nebo kdysi pěkně dávno udělal. A čím dále je na své cestičce "zduchovňování", tím dříve se mu následky vrací. Zvláště teď, v době trvalých zvýšených vibrací všeho, se to urychlilo, čili zpětný dopad našich činů v přítomnosti přichází pěkně rychle. Přibývá lidí s problémy na fyzických tělech a chodí po doktorech, aniž by se zamysleli, jestli by neměli změnit raději něco na sobě a že je ta nemoc na něco upozorňuje.
Je dobré používat k pití a vaření diamantovou vodu, protože má vibrace z páté úrovně a pokud ji někdo začal používat asi před dvěma léty, kdy se u nás objevila, má těla připravená na tyto vyšší vibrace a nemá tolik problémů na různých tělech.
pro Reka | 6.02.2008 20:54
lucie
životní energie
Ahoj...ja souhlasim se vsim co si napsal...rada ctu tvoje komentare..jsou velice moudre a uvedomele...dovoluji si vsak napsat par slov k tomu heslu...
Zijeme v dualnim svete kde vse ma obe stranky cernou a bilou a jiste tohle heslo si nekdo muze prebrat egoisticky a nasadit tomu tu cernou korunu.V mem pripade je to spis brano jako pomucka k otevreni se a uvolneni se do BYTI...
Vse jsou jen pozi, ktere k dane veci stavime...i to jak si psal, ze se k lasce musime propracovat premahanim svých "potreb" je jen poza. Mohu meditovat roky, byt ukaznena v mysli 24 hodin denne, ale pokud neotevru se prirozenosti a neodbouram ty hranice zustanu stat za hradbami a muzu jen koukat zkrze ne. Do vseho co delame by se mel clovek uvolnit, byt prirozeny, byt tim cim je...a pak otevrit svoje srdce a splynout s proudem lasky, ktera kolem vsude je jen mi ji nevidime pres ty hradby, ktere jsme si postavili a zda se nam to tezke, protoze jsme zvykli o vsem vic premyslet nez citit...Cit a laska je totez, protoze citim lasku...a to je cit..ale samozrejme existuji ruzne odnoze lasky jako treba laska mezi muzem a zenou, materska laska atd...ale splynout s proudem lasky znamena citit ty vyssi vybrace v kterych se laska pohybuje...citit opravdovou lasku k Bohu...a to je cit jako kazdy jiny jen je pocukrovan tim vyssim potencialem, ktery kazdy v sobe vlastnime.
I to, ze se tu bavime o tom jak kazdy je na nejakem stupni duchovniho vyvoje je jen iluze...protoze ve skutecnosti jsme vsichni Jednotou a jsme na tom uplne stejne, ale jen se lysi nase chapani toho a poznani toho.
Budhismus je moc fajn cesta nekdy mam ale pocit, ze je vic pro muze...i kdyz je spousta zen budhistek...to jiste...osobne, ale citim ze je to vic cesta rozumova a disciplinovana...proste pro chlapy...

I kdyz k te jakesi vnitrni discipline a ociste postupne kazdy dospeje automaticky...zacne citit potrebu toho.
Ale prominte ja mohu mluvit jen za sebe, takze se omlouvam za slovo KAZDY.protoze tohle uz je ma spekulace ktera vychazi z vlastni zkusenosti na me same.
pridavek | 6.02.2008 21:01
Lucie
životní energie
Jeste prominte jen jsem chtela dodat ze prave ta potreba vnitrni discipliny a ocistovani se plne souvisi prave s tim pocitovanim jemnohmotnych energii a vyssich vibraci.
Laska/Cit/potreba | 7.02.2008 08:48
Toranoko
životní energie
Ahoj, to me zaujalo, jak srovnavas lasku a cit...nicmene si nemyslim, ze to tady lidi zamenuji - pro me je cit nebo pocit pouze ukazatelem toho, jak jsem zrovna v souladu s okolim
jinak, co se tyce potreb, asi s nimi pracuju trochu jinak - ty pises, ze je premahas, ja si je priznavam a prijimam je, jako svoji soucast - a v dusledku toho me prestavaji ovladat a omezovat. Je mi to daleko blizsi nez to premahani - to nikam nevedlo - spis jen k unave a posileni meho vnitrniho programu, ze nejsem dulezita :-} Ale je pravda, ze to uz je muj osobni pribeh :-}}}

Lucie, taky mam pocit, ze buddhismus je blizsi muzum :-} Nikdy jsem ho blize nestudovala, takze to netvrdim jako fakt, ale jako muj pohled :-}} A v nasi zapadni spolecnosti porad jeste prevlada muzska energie, hodne zen v sobe zenu plne nerozvinulo - tak mozna jim ten buddhismus i proto sedne :-}

Milado, to je presne - nasledky se "zrychluji" - tim padem je i daleko vic vnimas. Ted se mi docela bezne stava, ze se mi tak do 10 minut splni myslenka - je to zvlastni pocit a tim vic si clovek uvedomuje svoji zodpovednost :-}} Je to i dobou, ve ktere zijeme :-}}

Jinak jsem moc rada, ze se diskuze posunula od boje za to, ktera cesta je lepsi, k takovymhle zajimavym tematum a vsem za to dekuji :-}
Informace | 7.02.2008 19:03
Milada
životní energie
Přeji pěkný podvečer,
nevím, jestli je dost všeobecně známo, že u nás vysílá od prosince 2007 první internetové ezoterické rádio, které je určeno všem poutníkům na duchovní cestě. Jeho nosným programem je nadnáboženský dialog, dialogy souzvuku, sdílení moudrosti života a dávných kultur, duchovní, klasická a etnická hudba.Adresa je http://www.mistosetkavani.wbs.cz/Radio_Misto_setkavani.html
Milada
Radio | 8.02.2008 15:21
Toranoko
životní energie
....me to nefunguje...je potreba se nejak registrovat nebo nekde platit nebo tak ?
Dost by me to zajimalo....tim spis ze se to deje okolo Budce, tam ja to mam hodne rada :-}
radio. | 8.02.2008 21:19
lucie
životní energie
mam stejny problem s tim radiem jak toranako.
ezoterické rádio | 8.02.2008 22:28
Milada
životní energie
Pokud se týká poslechu ezoterického rádia, nic se neplatí ani není třeba se přihlašovat. Ta adresa, kterou jsem uvedla,informuje o programech a akcích tohoto rádia a z ní se dá proťukat až na poslech rádia, ale pro poslech je jednodušší uvést přímo adresu http://www.ezoteradio.cz a naskočí stránka, na které se vybere z nabídky v levé části "Naladit v PC přehrávači" - na to se ťukne a za chvilenku už to hraje.Už zbývá jenom si zvolit příjemnou hlasitost, která nám vyhovuje - buď na svém PC ťuknutím na symbol reproduktoru a posunutím jezdce, který se objeví nebo na stránce rádia jsou symboly blízko nápisu "Naladit v PC přehrávači" a jeden z nich je na ovládání hlasitosti, stačí na ně najet myší a vyzkoušet, k čemu jsou dobré. Včera po 19hodině vysílali krásnou meditaci, podloženou meditační hudbou, bylo to super.Zdravím a přeji příjemné zážitky, něco takového jsme potřebovali.
Buddha ??? | 10.02.2008 12:06
rek
životní energie
Věřím, že to co píši, platí obecně (cit, láska, ...). To není jen buddhismus (najdete to i v křesťanství). Souhlasím, že přemáhání (asketismus) není vždy třeba, ale myslím, aby člověk poznal sám sebe, tak ho musí opravdově podstoupit (podstoupil ho Ježíš, Buddha i další). Jde o to na jak dlouho. Jak jinak chcete poznat ego a bytost a působení Satana (Mára, Strážce Prahu, Zlého) ? Vždyť na vyšších úrovních působí také (ale jako mnohem jemnější svody). Čím více poznáte ego (bytost,...), tím lépe ho můžete vyhladit a dostat se (jak píšete o vibracích) na úroveň vyšších vibrací. Ale záleží samozřejmě na tom, jak moc se chcete přiblížit Absolutnu, Bohu ..... Někomu stačí jen kapka a jiný chce celý oceán.
Vira versus nevira | 10.02.2008 23:59
Jan Z Rokycan
životní energie
Verit v boha (neco) ci neverit? Co je to vira? Opravdu velmi rad bych veril, ze kolem nas jsou shluky energii, ktere neumime merit, vyuzivame je v kazdodennim zivote aniz bychom to nejakym zpusobem poznali a pritom jsme propojeni temito energiemi. Opravdu rad bych v to veril, zivot by se mi tim velmi usnadnil, kazda vira ulehcuje zivot. Co mi vsak neda spat je otazka, jak v to uverit. Jak uverit v neco co nelze merit, dokazat, ohmatat, videt. Jak uverit v neco co nelze 2x stejne uspesne opakovat. Vzdyt uverit tomu - znamena uverit v imaginarni cihlu. Nekteri z vas tady na tomto foru na teto imaginarni cihlicce stavi cele imaginarni mrakodrapy. Zvlastni je, ze co jiny stavitel, to jina budova. Dam vam malou hadanku. Kdyz budu verit na hodne modre draky a zle cervene draky, jaky je v tom ten podstatny rozdil oproti viry v kuprikladu v Krista? Neni prekroceni te hranice, co "mohu dokazat" a v co jiz "musim verit" ta zasadni vec? Zkuste se zamyslet nad tim, zda diky tomu, ze verite, nestojite ne na tom opacnem brehu, ale uz v zemi fantazie, kde je mozne cokoliv. Lidstvo je tu priblizne 6.000 let (to co zatim zname), smutne je, ze ani za tak dlouhou dobu nebylo zadne nabozenstvi schopno prinest neptarny naznak dukazu o tom, ze v tuto malou cast uz nemusime verit, ze to tak proste je.
-> Jan Z Rokycan | 11.02.2008 11:16
Václav
životní energie
Podle mne je jedno, jestli si to vsechno okolo nas i v nas nazveme energie, buh, nebo uplne jinak. Proste tu neco je, a je jedno jestli v to verime, nebo ne. Vsak i ti co tvrdi, ze v nic neveri, uskoci ve chvili, kdy se na ne vali mrak energie v podobe tramvaje. Jen tomu proste rikaji tramvaj, nekdo zase muze rict ze to bylo varovani od boha, nekdo ze to souvisi s karmou, a nekdo si rekne, ze to proste byla nahoda. A nekdo to vubec neresi a proste jde dal.. co existuje, to existuje at chceme nebo ne.. a to co neexistuje, to proste neexistuje.

A jeste k tomu propojeni. V nekterych naukach je slibovano ruznymi cvicenimi a technikami dostaveni se ruznych nadprirozenych schopnosti. Ty jsou celkem k nicemu, ale pokud o ne nekdo opravdu stoji, tak je ziska. A pak si muze snadno overit, ze je vse propojene, vyzkouset mocnou silu jeho myslenek, uvidi ze minulost a budoucnost existuji jen v jeho predstave apod. Vtip je v tom, ze toto nelze pochopit logikou a myslenim, protoze clovek musi svym zpusobem v te chvili vypnout mysl, aby mohl zacit vnimat vsechny ty nadsmyslove informace. A jak to pak chce nekdo dokazovat lidem, kterym mysl bezi na plne obratky? To proste nejde. Jedine co jim muze rict je to, ze neco takoveho existuje a popsat jim cestu, jak se k tomu dostal.

Hezky to vyjadruje jeden vyrok, myslim ze to je od Einsteina: "Otazka trapi me noci dnem, zda lidstvo, ci me ja, blazen je."
VÍRA -> jan z rokycan | 11.02.2008 12:48
rek
životní energie
Ať chceš nebo né, taky pouze VĚŘÍŠ. Například tomu, že tvé smysly Tě informují správně. Nebo tomu, že lidstvo je tu podle "jakýchsi" výzkumů 6000 let. I materialisté VĚŘÍ, že VŠE je hmota. Ale žádný solidní důkaz nepředložili, protože přístrojema z hmoty chtějí změřit VŠE. Ale přístrojema z hmoty mohou měřit zase jen hmotu.
Takže:
Každý člověk má svůj subjektivní svět (iluzi), která je založena na VÍŘE v myšlenky, kterým se od dětství učí a kterým uvěřil - jinými slovy: přijal je za pravdivé. To ale neznamená, i kdyby to přijali téměř všichni lidé, že je to pravda. Dokonce většina lidí může věřit v lež. (Viz třeba celosvětový ekonomický "zázrak".)
Dále se asi budeš divit, ale někteří mají subjektivní zkušenosti s "věcmi", které většina lidí pokládá za pohádky. (Nemluvím o vzbuzení a lechtání se dobrými pocity pomocí jakýchsi cvičení - to je k ničemu.) A tito lidé mohou, pokud chtějí (ale je jich velmi málo - těch nepodvodných) ukázat a dovést k poznání ostatní (ale problém je, že připravených přijmout kázeň a poslušnost a přitom mít na začátku víru, je velmi málo)
Jinak dle pramenů, ze kterých čerpám já (např. i hinduismus), je tu lidstvo již minimálně miliony let. Já nevěřím těm "chytrákům s tituly", zvaných učitelé dějepisu a vykladači dějin. Oni vykládají na základě svých SCHOPNOSTÍ a svého POZNÁNÍ.
Atd atd.......

Shrnuto:
Dítě se narodí. Od malička se něčemu učí a většinou tomu uvěří. A na těchto poznatcích staví svůj svět. Takže, když se do Tebe od malička hučí, že vše je hmota, Ježíš je blbost, víra je blbost, apod, tak na základě toho vznikne TVOJE VÍRA (ne pravda). A protože máš tyto PŘEDSUDKY (tyto vědomosti nejsou nic jiného než překážky - vidíš svět ne takový jaký je, ale skrze "brýle naučený předsudků a mámení").
Je nutné "být jako dítě". Čili všechny předsudky a vědomosti zahodit a s "VÍROU" hledat. Tím není popřeno, že máš zkoumat vše a nemusíš samozřejmě nikomu hned vše věřit.
-> lucie 6.2. 20:54 | 11.02.2008 13:24
rek
životní energie
1. Věřím, že všichni jsme SOUČÁSTÍ JEDNOTY, ale každý na jiném stupni vývoje (poznání). Každý jsme jinak KARMICKY zralý. Čili v tom, že všichni jsme na tom stejně, se neshodneme. Tomu nevěřím (ale pozor, to nesouvisí s pýchou). Je to o poznání a prožití. Pokud ještě nemáš "prožito své", asi nebudeš hledat Nejvyšší poznání, ale jen takové, jaké tě (tvoji osobnost) uspokojí.

2. Jak píšeš o uvolnění: To je zase o stupni vývoje. Já věřím tomu, že když zjistím (a samozřejmě se musím "uvolnit"), jaký jsem, že také musím USILOVAT VÚLÍ (a to i proti svým špatným vlastnostem) o vymícení špatných vlastností. Proč myslíš, že ve všech Velkých učení se hovoří o ctnostech ? (Nepokradeš, Nescizoložíš, Miluj svého bližního, .....) No přece proto, že mám vyhladit své sobecké malé já a začít "pomáhat" druhým.
Atd atd....

Takže minimálně na tyto body máme odlišný názor.
Hezký den
-> REK | 11.02.2008 13:42
Jan Z Rokycan
životní energie
Souhlasim v tom ze kdyz se na vec podivame jinak, veskere poznani je vira, ze nas nase smysly neklamou. Ovsem to se dostavame nekam uplne jinam nez jsme chteli. Poprit vse co tady existuje a na cem stavis nejen ty, ale cela civilizace, je sice krasne, ale kratkozrake. Pokud ctu pozorne tvuj a prečdchozi prispevek, vyplyva z toho jedna dulezita vec - i to vase uceni o vire ma sve zakonitosti - postupuje od jednoduchych cviceni ke slozitejsim - tzn. ke zdokonaleni. Proto bych si troufnul vyjadrit obavu, ze nemuzeme jen tak smest ze stolu, to co nam rikaji nase smysly, to k cemu jsme se jako civilizace dopracovali po mnoha tisiciletich. Je to prece stejne jako ve vasem pripade, krucek po krucku si overujeme, ze to tak funguje a vydavame se ke slozitejsim zahadam. Vy naopak odsoudite vse jako blabol a stavite na imgainarnich zakladech a kdyz uz ma clovek trosicku rozumu, stavite ho hned do role batolete, ktere chudak zatim nic nepoznalo, ponevadz to nejde poznat logikou. Ja vam vasi viru neberu, jen jsem chtel, abyste se zamysleli nad tim ze, zda to, co hlasate, muze byt mozna take zavadejici stejne jako jsou pro vas nyni zavadejici hmotne argumenty. Jsem rad za kazdy komentar co poslete, a byl bych mnohem radeji, kdybychom se spolu zamysleli nad tou prvni fazi, proc jste zacali verit na (energie, boha, toho, ci cokoliv jineho), co vas k tomu primelo. Jak jsem jiz psal pokud zacnu verit v modre draky a zacnu na tom stavet dalsi argumenty, stava se ta diskuze pak bezpredmetna.
-> Jan Z Rokycan | 11.02.2008 15:06
Václav
životní energie
Ja za sebe muzu napsat, ze tu neprezentuji zadne moje uceni o vire. Ja jen v zivote mel problemy, nebyl jsem spokojeny s tim jak veci byly, a tak jsem hledal v cem je problem. A pokud mi neco v zivote pomohlo, rad o tom napisi.. S tvoji vetou "krucek po krucku si overujeme, ze to tak funguje" naprosto souhlasim. U mne to tak nejak smerovalo ke stale slozitejsim a slozitejsim zahadam, a pak se to nejak otocilo a smeruje to ke stale obycejnejsim a jednodussim zakonitostem.

Uvedu priklad. Rika se, ze jak se do lesa vola, tak se z lesa ozyva. Takze pokud budu na nekoho zly, bude pak zase on nebo nekdo jiny zly na mne. Tohle jsem drive pres svoji nevedomost nevidel. A najednou jsem zjistil, ze to tak je. Pozdeji jsem take zjistil, ze to funguje uplne stejne i s myslenkami. Myslim-li na nekoho ve zlem, on nebo nekdo jiny bude pozdeji myslet ve zlem i na mne. Je to uplne jednoduche pravidlo, ktere zname z mnoha pohadek. A presto ho casto nepouzivame. Proc? Protoze neverime, ze by to mohlo byt takto jednoduche.

> Poprit vse co tady existuje
Ja nepopiram nic z toho, co tady existuje. Ja jen tvrdim, ze co existuje, to existuje. Nekdo vidi skutecnost mlhave, nekdo jasne a jiny jeste jasneji.
Pro Jana | 11.02.2008 15:17
Toranoko
životní energie
Jen mi to neda nepridat jednu poznamku: ta cviceni, o kterych pises, jsou jenom prostredky, a to dokonce ani ne nezbytne - jsou lide, kteri vnimaji i bez nich, spontanne.

Jinak, proc verim na energie?Protoze na ne neverim, ja je opravdu citim :-} Je to jako kdyz se ucis cokoli vnimat citliveji - nekdo, kdo uz to vnima, ti to popise, ale dokud to nevnimas sam, muzes tomu verit, ale je to takova "slepa vira" - typu on povidal, moudri lide rikaji.
Kdyz zacnes neco vnimat, minimalne tomu, co vnimat zacnes, verit uz nemusis, uz to vis...no, a jestlize v tom pokracujes, zjistis, ze zrejme asi je "neco za tim" - je to vira zalozena na castecne zkusenosti. S tim, ze pro me to neni dogma - nevim, jake to presne je, ale vim, ze to je..:-}

Napadl me primer...treba Eskymaci maji deset druhu bilych barev. Kdybych za nimi prijela, tvrdili by mi, ze existuje tahle, tahle a tahle barva...ja bych jim bud verila, i kdyz bych je sama nevidela, a postupem casu bych se je naucila rozlisovat - staly by se pro me realitou. Nebo bych jim neverila, a postupem casu bych ty rozdily videla...takze by me "presvedcili" - anebo bych tvrdila, ze zadnych takovych deset druhu bile neexistuje - odesla bych od Eskymaku, a vsude po svete rikala, ze jsou divni, protoze veri na barvy, ktere neexistuji :-}

Stejne je to s energiemi - no, a ze (zatim) nejdou objektivne merit? Jak dlouho v historii lidstva umime merit treba elektrinu? Nebo videt atomy? Staci "jen" pockat :-D

Vubec neni dulezite, cemu verime, dulezity je postoj k zivotu - umeni pripustit, ze neco muze byt jinak, nez jak to vidim a vnimam ja :-D
Energie | 11.02.2008 18:39
Jan Z Rokycan
životní energie
Jsem rad, ze tyto energie citite. Muzete mi poradit, jak na to, abych i ja byl schopen tyto veci vnimat tak jako Vy? Je k dispozici nejaka literatura, nebo je to jen Vase zkusenost? Rad se ucim nove veci, docela rad bych to vyzkousel, at za cas na tomto foru mohu napsat sve zkusenosti Diky za opoved.
... a zase nic...:-) | 11.02.2008 19:02
Tomas
životní energie
tak abych byl strucny, vse co vnimame jsou jen impulsy v mozku a jak bylo receno ve filmu Matrix: je-li to co vidime, citime a slysime par impulsu v mozku, jaka je tedy skutecnost? Atom jeste nikdo na svete nevidel, von ten supermikroskop ve skutecnosti nekolika elektrony "ohmatal" pole atomu a na obrazovce to ukazalo kouli... vlastne ani nevim, jestli jsem, nebo kdo jsem,jestli mam verit svym nedokonalym smyslum, nebo nedokonalym smyslum jinych... nebo tomu, ze spasa a pravda se objevi tady mezi komentari... hmmm, asi jsem jediny skutecny blazen:-))) Jsem asi jediny, kdo vi, jak silene malo vi:-D
jak vnimat energie | 11.02.2008 20:09
Lucie
životní energie
Ahoj,
koukam kolik tu pribylo zase komentaru..
Musim rict Toranace, ze vzdycky kdyz ctu nejaky komentar tak me neco napadne...napriklad kdyz jsem cetla kometar od Jana z Rokycan o tom jestli ma verit na existenci energii, prvni co me napadlo je, ze ja ty energie prece citim ....a ty si to tam pak mela o par clanku dal napsane take..to uz se mi stalo vicekrat u tvych clanku, ze nejak souznim predem s tim co ty pak pises,mozna mame podobne zkusenosti...prijde mi to fajn.)

Jinak Jane z Rokycan i ostatni kdo maji zajem...pokud chces udelat nejaky ten krucek jinam..zkus tantricke kurzy u http://www.tantraworld.com/
...a nebo http://chram.tantra.cz/
jine lektory nemohu doporucit, protoze jsem u jinych nebyla. Mozna te to vnimanim posune nekam jinam...na techto kurzech se pracuje s energiema ruznym zpusobem, ale to je jen jedna z mala veci z te skaly barev cinosti co se tam dela a navic tam zcela jiste potkas moc fajn lidi. Zadna knizka na svete ti nevynahradi vlastni zkusenost....doporucuji.
Nejspecialneji doporucuji tohodle cloveka /Alan Lowen/ http://www.tantraworld.com/clanek.php?p=341
ktery ma prijet opet do CR. Byla jsem na nem minuly rok, opravdu velice zvacny clovek...

krasny vecer vsem milovnikum diskuze preje Lucie
Rekovi | 11.02.2008 20:27
lucie
životní energie
Ale ja v tom co si ted napsal ty v poslednim clanku a to co jsem napsala ja nevidim zadny rozdil. Mimo to, ze ty si muz a pises to vic sloziteji /stylem souradnice A85, prusecik d52 je shodny s rovnobezkou p395/ promin to nemyslim nejak urazlive nebo spatne, ale obcas proste vyklady muzu k jistym vecem mi prijdou moc komplikovane na to aby je pochopil muj zensky mozecek. Takze tim chci rict, ze tam muze byt i neco co mi unika a co je odlisne mezi tim co pises ty a co pisi ja.

Psala jsem prece, ze v jistem stupni poznani clovek automaticky pociti potrebu techto cnosti... ja jsem zastance toho,ze nic nejde lamat pres koleno...protoze Kdyz se struna napne, pretrhne se...to je citat z pribehu o Sidhartovi nez dosahl Budhovstvi.
> Lucie | 11.02.2008 20:28
Jan Z Rokycan
životní energie
V prve rade diky za ty odkazy, ale asi jsi me spatne pochopila. Ja se chci neco naucit sam, nechci utratit penize za neco, v co neverim. Pokud se dostanu sam dal z mista a bude to mit nejaky pokrok, rad obetuju penize za nejaky ten kurz ci seminar, ci cokoliv co me poposune. Ale napred o tom musim byt presvedcem sam. Coz ted nejsem.
Janovi - jak se naučit vnímat energie | 12.02.2008 00:42
Milada
životní energie
Chci Ti poradit jedno jednoduché cvičení, které děláme s našimi cvičenci v józe, abychom je naučili vnímat energie, které vyzařují naše dlaně a později vnímat i energie další- z obrázků, různých tvorů, kamenů atd. Mohu říci, že vždy téměř celá skupina se to naučí, rozdíl je jen v tom, že někdo dříve, někdo později /to bývají ti velcí materialisté, především z řad zdravotníků/.
Je dobré se zklidnit, sednout si někde pohodlně a aspoň minutu pozorovat svůj dech, jak mi to,dýchá, v představě se stát molekulou vzduchu a sledovat její dráhu přes nos až do plic a ven. Tím zmenšíš počet myšlenek, kterých má každý člověk, který nedělal koncentrační cvičení, velké množství, ruší ho to a vyhazovalo by ho to z klidnějších mozkových vln alfa.
Pak si začni šudlit dlaně o sebe, nešetři se a pěkně je přitlač, až budou úplně pálit. Teď vzdal dlaně od sebe asi tak na metr a pomalu je přibližuj k sobě a vciťuj se do prostoru mezi nimi, přivři oči. Dávej dlaně blíž a blíž až třeba na 10cm a stále pozorně vnímej prostor mezi nimi, ale nedotkni se dlaněmi navzájem a zase je trochu oddaluj, několikrát totéž. Možná budeš něco při pomalém pohybu dlaněmi cítit, že je tam určitý odpor, jakoby se natahovala guma nebo táhnul med. Když to zkusíš několik dní po sobě, zjistíš, že receptory, které máme na našich dlaních a na konečcích prstů, se staly citlivé a vnímají to "něco" mezi dlaněmi. Že mezi dlaněmi je určité energetické pole, které lze vnímat. Pro začátek toto cvičení stačí. Uvádí se, že pokud se třou dlaně každý den po 40 dní, ale nesmí se žádný den vynechat, tak je člověk schopen těmito dlaněmi poskytovat léčivou energii. Ale pozor, neradím poskytování dělat bez řádného teoretického poučení jiným lidem, má to mnoho háčků. Bez nebezpečí je možné dávat tuto energii sám sobě přiložením dlaní na nemocný orgán. Jestli chceš, tak se za určitou dobu ozvi, napíši pokračování, co můžeš dělat, až to začneš trochu cítit.
Pro Tomase | 12.02.2008 09:18
Toranoko
životní energie
No, to je pravda, ze jsou to jen impulsy v mozku...to uz tak na tom svete je,ze vnimame pomoci mozku...ja osobne jsem se vzdala predstavy, ze existuje nejaka objektivni realita - myslim, ze realitu si opravdu vytvarime kazdy sam a v urcitych vecech je hodne podobna, tak se zda objektivni..

No, to jsem nevedela, ze mikroskop hmatal...ja to brala tak, ze pro lidi je to "dukaz"

Jinak opravdu nejsi sam, kdo vi, ze malo vi...jen ja jsem se s tim smirila, a odbourala to nutkani "vedet vsechno" - pracuju s tim, co mam ted.
Ono zpochybnit jde opravdu cokoli, je spis otazkou, kam te to dovede, a jestli si duverou neusnadnis spousta veci...vetsinou za neduverou byva nejaky strach, nejistota, obavy...
Rekovi | 12.02.2008 09:22
Toranoko
životní energie
hmm...co kdybys "sve male sobecke ja" nevyhladil, ale prijal jako soucast sebe a s laskou se s nim ucil zachazet ??
me osobne to funguje lip, protoze jsem dosla na urovne, kde vule nestaci...prijeti naopak zmeni postoj a daleko lip se mi s tim potom pracuje...jak to vidis ty ??
Pro Jana | 12.02.2008 09:28
Toranoko
životní energie
Ahoj, moje zkusenost je, ze se staci aspon jednou denne opravdu zklidnit...vnimat svuj dech, nebo koukat do plamene svicky...

Mrkni sem - neni to vylozene duchovni kurz a vubec neni drahy...dela to clovek, se kterym mam ty nejlepsi zkusenosti a navic je to hodne racionalni muz...myslim, ze by ti mohl hodne sednout. Vydal i knizku modra alfa...tam se dozvis vic informaci :-}
http://www.modraalfa.cz/

Kazdemu sedne neco jineho a pokud uz maz zajem alespon zjistit, jak a co vlastne, je to lepsi nez vsechno apriori odmitat :-}}} Preju krasny den a tesim se na tvoje dalsi zkusenosti

Jinak, s tou energii...pro zacatecniky je lepsi pracovat ve skupine, protoze tam mas energetickou podporu ucitele i ostatnich - rekneme, ze kdyz to dela vic lidi, vytvori to jakousi vlnu, ktera ti to usnadni...myslim, ze to zna kazdy, ze na seminarich jsou meditace daleko hlubsi :-}}}
Lucie | 12.02.2008 09:30
Toranoko
životní energie
Jojo, taky citim nejako podobnost :-}}}} Je to dobre, kdyz clovek potkava spriznene duse :-D
janovi | 12.02.2008 17:40
lucie
životní energie
ok. tak zkus pro zacatek to dychani jak ti radi holky. urcite tim sklidnis mysl a neco objevis. Ale jak pise Toranako tak ve skupine je to pro zacatecnika lespi a snadnejsi vnimat energii. Na tantrickych skupinach to byva hodne intenzivni.
Ale to zalezi na tobe...jak chces.)
reakce na jan z 11.02.2008 13:42 | 13.02.2008 12:28
rek
životní energie
Nesouhlasím s tím co píšeš. FYZIKA dokázala (bez ohledu na to, co píšeš o tzv. skutečnostech), že vše je SHLUK KMITAJÍCÍCH ATOMÚ na které působí nějaké přitažlivé a odpudivé síly a vše se děje v nějaké "prázdnotě". Co je mezi atomy ? Když vezmež celý ten "shluk hmoty" tak v prostoru zabýrá minimum a zbytek je "prázdnota" (nikoli však nihilistická).
Čili na rozdíl od Tebe (a tím tady nepouštím papírové draky ani Tvé poznání nijak "necupuju" - To udělala fyzika za mně) nevěřím v iluzi, kterou mně zprostředkují smysly. Jak jsem napsal, vše jsou energetické vibrace atomů, ale my vnímáme smysly "celky". (Už jsem si ty podstatné mezikroky prošel - nezajímají mně. Proto mně zajímá POUZE ABSOLUTNO.)
Na nic nejdu "nábožensky" ale spíše fyzikálně-psychologicky. A nezajímá mně "mezipoznání", protože už byl v podstatě fyzikou dokázán "poslední stupeň", ale nikdo neví, co s tím.
Dále upozorňuju, že to co fyzika nedávno prokázala, to už vědí jogínové, kteří dosáhli "pronikavého vhledu" dávno, protože vidí vše tak jak je.
CO VÍC MÚŽE ČLOVĚK V ŽIVOTĚ CHTÍT, NEŹ VIDĚT VĚCI V PRAVÉ PODSTATĚ.
Pronikavý vhled - kdo ho dosáhne, vidí podstatu věcí, tak jak o ní hovoří fyzika.
Kniha od - Neelová Alexandra David: Pronikavý vhled

A na závěr: Já se s Tebou Jane z Rokycan nepřu. Ty máš svoji Cestu (chceš nějaké důkazy a poznání), tak si po své Cestě běž. Nic Ti nenutím, a když to co píšu považuješ za papírové draky, máš na to právo.

Zatím hezký den.
-> Toranoko 12.02.2008 09:22 | 13.02.2008 12:39
rek
životní energie
Znovu píši, VĚŘÍM (nikomu nenutím - ani Tobě), že pokud chci splynout s ABSOLUTNEM (nemluvím o nižších a vyšších stupních, ale pouze o tom nejvyšším), tak "sobecké já" MUSÍM vyhladit.
Jinak pokud člověk používá vůli "správně", pak ji má vždycky a vždycky funguje. O tom jsem přesvědčen, ale jak říkám, odpovědnost za svoji víru si nesem každý sám, takže Ti nic nenutím.

Hezký den.
Toranoko - DODATEK | 13.02.2008 13:10
rek
životní energie
"sobecké já" se vyhlasuje (či s láskou odbourává, či přetváří - použij jaké slovíčka chceš) POSTUPNĚ !
Kniha Pronikavý vhled (doplnění komentáře z 12:28) | 13.02.2008 13:25
rek
životní energie
Kniha Pronikavý vhled
Dílo Alexandry David-Neelové (1868-1969), vynikající znalkyně tibetského náboženství a filozofie, je u nás už několik desetiletí známo z úspěšných vydání několika jejích prací. Její spisek Pronikavý vhled (Tajná učení tibetských buddhistů) je u nás prozatím téměř neznámý. Sama jej označila za "jedinečný doklad filozofických názorů tibetských vzdělanců, který patřil mezi neveřejné nauky sdělované od ucha k uchu."

Z předmluvy A.David-Neelové:
Své vlastní názory vyjadřuji nikoli jako propagaci; jejich smyslem je tlumočit některé nauky, zastávané předními tibetskými učenci, které jsou málo přístupné cizím badatelům.
Je na každém čtenáři, aby si utvořil vlastní názor o teoriích obsažených v této knize. Nechť o nich uvažuje a rozvažuje, jak je mu libo.
Tato kniha je jedinečným dokumentem, ovocem bádání, jež jsem konala v tibetské zemi po dobu dvaceti let; bádání, jež se už nikdy nebude moci opakovat
dotaz na reka | 13.02.2008 14:30
Toranoko
životní energie
co tedy presne myslis slovem vule? Mam pocit, ze zrejme pod tim slovem mame kazdy neco jineho
emoce | 13.02.2008 20:44
milade nebo i ostatnim
životní energie
Ahoj chtela jsem se zeptat zda nevis nejake ucine cviceni na emoce?...myslim tim jak vnimat emoce a nebyt v nich...dokazu byt pri spouste cinostech tim co pozoruje, ale pak prijde emoce a ja jsem v ni...plne. Mozna, ze to ani jinak nejde.Nejak se v tom stracim....dik lucka

ps: nebo i ostatni kdyby jste mi dokazali k tomu neco rict budu rada.
Jak na emoce | 14.02.2008 00:29
Milada
životní energie
Milá Lucie,
asi nejdůležitější v tomto našem životě je stálé uvědomování si sebe jako pozorovatele všeho dění, tedy i svých myšlenek, citů, činů atd. Krásně to uměl vysvětlit na svých přednáškách dr.E.Tomáš a má to také ve svých knihách.
Pokusím se to říci nějak stručně, snad se mi to povede. Především hledejme odpověď na otázku "Kdo jsem JÁ?". Odpovídejme na tyto alternativy: Jsem toto fyzické tělo, tato ruka,noha? Asi si odpovíme, že ne, protože i když jsme mimo své fyzické tělo např. ve snu, býváme si vědomi své existence, svého JÁ. Ne všichni a ne vždy, ale výzkumy dr.Moodyho mluví jasně. Pokračujeme v otázkách dál - jsem tato mysl? Odpověď je jasná, že ne, protože myšlenky mohu pozorovat např. při koncentračním cvičení, mysl je můj nástroj - materialističtí jedinci by řekli, že myšlenky jsou produktem mozku - ale čím pak mysleli lidé ve výzkumech dr.Moodyho, když se dívali shora od stropu na svoje tělo na operačním stole nebo čím myslíme při "živých" snech? Další otázka zní - jsem tyto city? Ale ony jsou můj produkt jako důsledek nějaké situace a moje JÁ je může pozorovat!!A když si takto projdeme všechny oblasti, dostaneme se
NAD NĚ JAKO NESTRANNÝ POZOROVATEL A NEDÁME SE JIMI BEZHLAVĚ ZOTROČIT.
Já vím, že je ze začátku těžké stát nad tím vším v roli pozorovatele, ale měla jsem ze začátku takovou pomůcku, která mi dost pomáhala nezapomnět na to hlavní, a sice co jsem ve skutečnosti JÁ. Je jednoduchá - kdykoli jsem procházela přes jakékoli dvéře, jsem si řekla:"Já nejsem toto fyzické tělo!" a budete se divit, kolika dveřmi člověk za den projde. Až jsem si toto za určitou dobu vštípila pořádně do vědomé mysli, což se začalo projevovat i tím, že jsem konstatovala - bolí pravé koleno a ne - mně bolí pravé koleno, tak bylo možno postoupit o krůček dál v těch dveřích a říkat si:"JÁ nejsem tyto city!", pak zase dál:"JÁ nejsem tato mysl."
A tak krůček po krůčku se pomalu z člověka stává pozorovatel těch svých nástrojů které má k dispozici.
Jóga má jednu krásnou metodu, která se nazývá "Praktikašna bhavana", která nám pomůže kontrolovat naše negativní city a nenechat je rozvinout. Funguje ohromně.
Stačí si uvědomit, že v nás vzniká nějaký negativní cit - třeba nám někdo nadává, říká - jak jsi mohla něco tak hloupého udělat, tak se zachovat - nebo je to řečeno ještě šťavnatěji! Jaká je už během té řeči naše vnitřní reakce?
- Naše myšlenky: jak si může dovolit něco takového říci? Takový hlupák!....
- City: naše ego je uražené a chceme se mu při nejbližší příležitosti pomstít nebo mu ukázat, kdo vlastně ve skutečnosti jsme a co dokážeme
- NAše fyzické tělo: začíná nám rychleji bušit srdce, zrychluje se dech, ruce se zatínají vztekem v pěst, do krve se vylévá spousta adrenalinu, který připraví tělo na fyzický boj, který se ale konat nebude, protože to bude souboj psychický. Jenom si představte, že nejméně 24 hodin bude mít tělo zvýšenou námahu se vstřebáním a uklizením adrenalinu z krve.Nebo běžte naštípat hromadu dřeva, pomůžete tělu se ho zbavit.
Když si tuto situaci pro vaše fyzické tělo představíte, tak pokud si ho chcete zachovávat v dobré kondici a neničit ho vztekem /nikdy nepotlačovat do podvědomí, tam udělá ještě větší paseku/, je doporučovaná reakce tato:
NIKDY NENECHÁME NEGATIVNÍ MYŠLENKY A CITY ROZVINOUT! HNED PŘI JEJICH VZNIKU JE ZAREGISTUJEME A DÁME DO MYSLI JAKOUKOLI POZITIVNÍ MYŠLENKU - může být naprosto banální, prostě to, co nás v té chvilce napadne, např. To ale krásně svítí sluníčko nebo to dneska krásně prší a a tím se jaksi dostáváte nad situaci v tom okamžiku, ale tím to ještě nekončí. Je nutno správně pokračovat dál - pokud jde o situaci, že vám manžel nadává pro něco, tak si v mysli říkat:Moje pravá ruka je teplá, volná a teplá, příjemné teplo se mi rozlévá po celé paži....jako při relaxaci a uvědomte si, že pokud neřeknete ani slovíčko odezvy, že toho druhého dříve nebo později přestane bavit mluvit zvýšeným tónem, protože k hádce jsou potřeba dva, jinak je to monolog!Ta negativní slova po vás bez účinku sjedou, protože jste chráněni pozicí pozorovatele svých myšlenek i citů.
Stejně si myslím, že v hádce se nic kloudného nevyřeší, problém se má řešit bez emocí a v klidu. Ale nic nepotlačovat do podvědomí, odtud se to pak špatně čistí, i když jsou na to metody.
TAk nevím, jestli toto moje povídání bude někomu k užitku, já to používám a každý si může udělat svůj názor a zachovat se podle svého uvážení, má svobodnou vůli.
Přeji všem, kteří na sobě pracují, hodně úspěchů v této práci
Milada
milade a o emocich | 14.02.2008 14:47
lucie
životní energie
dekuji za cviceni...docela si mi kapla do noty, protoze prave prohazim jednim vztahem, ktery je plny bourlivych emoci...s tou rukou to zkusim...prekryvat negativni myslenku pozitivni asi pro me nebude tak lehke, protoze mam ty tendence to potlacovat kdyz to nedostanu ven...ale zcela jiste dekuji za rady.
Ja cetla knihy spis od Mily Tomasove jsou mi blizsi nez od Eduarda.
Cetla jsem kdysi v jedne knize o emocich...tam zase radila jedna zena, ze se ma clovek ponorit do te emoce a myslet na to rict si ok prijimam te emoce ze si prisla...ono se to pak zintenzivni a pak vybubla ven...to se mi ale moc nedari..to zintenzivneni ano, ale pak mi prijde, ze jsem stale v tom...ze to neodejde. Na jednom tantrickem kurzu jsme delali cviceni na emoce tak ze do kazdeho rohu se na papirek napsala urcita emoce.napr.vztek, strach,radost,atd.sedla jsem si do strachu citila jsem strach z toho cviceni.tak jsem sedela v tom strachu a vnimala strach pak najel vztek sla jsem do vzteku atd atd.takhle postupne za sebou mi najeli vsechny emoce...citila jsem jejih najezd a dokazala jsem ten zacatek rozeznat z pozice pozorovatele, ale pak kdyz se ta emoce rozjela naplno nedokazala jsem byt nad tim jako pozorovatel, ale byla jsem plne v ni...a takhle to mam porad...proto prekryt tu negativni emoci pozitivni myslenkou je pro me neco noveho.
Take jsem zjistila, ze kdyz se potopim uplne pod vodu...tim myslim hlavne hlavu...necitim zadne emoce.zajimave ze?...pekny den lucie
Emoce | 15.02.2008 12:01
Toranoko
životní energie
Ahoj,

me osobne funguje oboji....nekdy se zvladnu od emoce odpoutat, nekdy prave naopak potrebuju, aby se "vyplavila" - ale ono se to nevylucuje...

Nejvetsi nebezpeci pro me byla sebelitost, takze jsem se musela naucit si rict "ano, ted se potrebuju vybrecet, necham to vyplavit, ale to je vsechno"

myslim, ze emoce te upozornuji na problem - na bloky, potlacene casti tveho ja...a kazdy musi sam v sobe najit tu spravnou miru odpoutani se a zpracovavani :-)

jen jeste poznamka...prvni, co mi hodne pomohlo, bylo naucit se projevovat emoce "bezpecne" - tedy tak, abych svym vztekem a listosti neublizovala druhym...a pak uz to slo lip a lip :-)
vůle | 15.02.2008 13:48
rek
životní energie
Vůle (mými slovy) - vždy (i když mi někdo nebo něco vnuká myšlenku, co udělat) mám možnost se rozhodnout i jinak a opravdu to "proti" vnuknutí prosadit.

Připouštím, že může existovat stav, kdy vůlí (zcela) něco nemůžu ovlivnit. Ale nemluvím o jógických meditacích. Pokud někdo "učí", jak dosahovat vytržení pomocí meditací a neříká, že tyto stavy je možné žít v reálném (našem hmotném) světě. A proto i při nich je podle mě vůle (samozřejmě to neznamená, že vždy vím, jak se rozhodnout, ale možnost volby tu je). Pokud existují "nějaké exaktické" stavy - vytržení (a ztrácím při nich vůli), pak je to podle mě posedlost (nechávám se ovládnout cizí vůlí), i když se při nich cítím kladně.
emoce, vule .extaticky prozitek | 15.02.2008 19:16
lucie
životní energie
Toranako vnimam to asi podobne jako ty...je pravda ze naucit se emoce dostavat ven bezpecne je dulezite....tak sebelitost se dostavuje tehdy pokud clovek neni se sebou dostatecne srovnan nebo kdyz projde nejakym hodne bolestnym obdobim...myslim si ze je to hodne dulezita faze pochopeni...

O te vuli.Ja se trochu stracim v tech vetach co pise rek protoye tam je moc yavorek a nejak se mi to plete...ale co se tzce extatickzch stavu - vztryeni tak v nich se straci jakakoliv vule...dulezite je si byt vedomi si te extaze...byt v ni ale i vedet o ni...samozrejme spousta lidi muze prozivat extazi a nevedet o sobe...ale extaticky stav prozivany plnym vedomim je mozny....nektere extaticke stavy vedou i k rozsireni se. ty si vsim a vse je tebou...nevim jestli tohle presne je Samadhi...mozna ano...o necem takovem pise Mila Tomasova. J to yayila jen jednou kdyz jsem byla mala a pamatuji si na to do ted. pri Orgasmu obcas zazivam jakysi stav rozsireni se do toho druheho a splinuti nebo probiha extaze a ja ji jen sleduji...neni to ale tak prijemne jako orgasmus sam..kdyz jste v nem.... je to zase vedome pozorovani stavu..../zvlastni je ze s tema emocema mi to nejde tak jak s extatickym prozitkem/....clovek ale musi byt od zacatku plne v sobe a byt si vedom kazdeho doteku a pocitu ktery se deje uz od predehry...
Pisu o tom zcela otevrene...mozna to nekoho pobouri ale omlouvat se nebudu protoze to je kazdeho postoj jak se k tomu stavi..respektive ke sve sexualite..)
emoce vule extaticke stavy...oprava | 15.02.2008 19:21
lucie
životní energie
ujelo mi y a z posilam znova...)

Toranako vnimam to asi podobne jako ty...je pravda ze naucit se emoce dostavat ven bezpecne je dulezite....tak sebelitost se dostavuje tehdy pokud clovek neni se sebou dostatecne srovnan nebo kdyz projde nejakym hodne bolestnym obdobim...myslim si ze je to hodne dulezita faze pochopeni...

O te vuli.Ja se trochu stracim v tech vetach co pise rek protoze tam je moc zavorek a nejak se mi to plete...ale co se tyce extatickych stavu - vytrzeni tak v nich se straci jakakoliv vule...dulezite je si byt vedomi si te extaze...byt v ni ale i vedet o ni...samozrejme spousta lidi muze prozivat extazi a nevedet o sobe...ale extaticky stav prozivany plnym vedomim je mozny....nektere extaticke stavy vedou i k rozsireni se. ty si vsim a vse je tebou...nevim jestli tohle presne je Samadhi...mozna ano...o necem takovem pise Mila Tomasova. Ja to zazila jen jednou kdyz jsem byla mala a pamatuji si na to do ted. pri Orgasmu obcas zazivam jakysi stav rozsireni se do toho druheho a splinuti nebo probiha extaze a ja ji jen sleduji...neni to ale tak prijemne jako orgasmus sam..kdyz jste v nem.... je to zase vedome pozorovani stavu..../zvlastni je ze s tema emocema mi to nejde tak jak s extatickym prozitkem/....clovek ale musi byt od zacatku plne v sobe a byt si vedom kazdeho doteku a pocitu ktery se deje uz od predehry...
Pisu o tom zcela otevrene...mozna to nekoho pobouri ale omlouvat se nebudu protoze to je kazdeho postoj jak se k tomu stavi..respektive ke sve sexualite..)
Boha mám ve svém srdci a je ve všem kolem sebe | 11.12.2008 00:35
Veronika Ivančiva
životní energie
Lidičky, všichni jsme boží děti...bez škatulkování máme dar tu žít a fungovat jako celek, jen k tomu každý dospějeme jinak. Proč se omezovat jen na jedno náboženství (myslím tím křesťanství atd.). Dobro či zlo si utváří sám člověk- ďábel je v tom, kdož ho kolem sebe vidí- už dlouho jsem jej nespatřila, jen na Mikuláše :)) . Každý člověk na Zemi má v sobě jiskřičku dobra a je jen na nás, zda ji v sobě najdeme a zažehneme. Nevnucuju nikomu svou pravdu, svůj momentální názor (ty se mění). Ten, jež si myslí, že je nejmoudřejší, si neuvědomuje, že jsou vedle něj miliardy dalších- každý jsme na tom jinak- nesuďte, jinak budete souzeni a vyčistěte svá srdce od předsudků. Mám vás ráda a přeji krááásný pohodový den.
. | 13.04.2009 19:39
Jan
životní energie
Pěkný článek, konečně jsem pochopil co má fenomén 2012 vlastně znamenat. Pouze uvědomění si toho krásného v životě každého z nás a zasmátí se nad zcela zbytečnými věcmi bez kterých by se toho zase tolik nezměnilo kdybychom je neměli. Jednoduše buďme rádi za to, že máme tak výborný materiální svět, ale nepřikládejme mu přespříliš vysokou hodnotu.
Předpovídání | 4.11.2010 20:53
Kolly
životní energie
Ani nwm kam to napsat, ale dokážu předpovídat budouctnost na základě toho co se mi zdá, většinou když jsem ve stresu nebo v naký životní situaci, která je pro mě nepříjemná, dokázal jsem půl roku dopředu předpovědět, že budu mít chřipku v den kdy mi přijedou příbuzný, předpověděl jsem že se rozejdu s bývalou přítelkyní, přesně na den, předpověděl jsem si že mě budou jistý lidé pomlouvat a tak se i stalo, nechtěl jsem tomu věřit, ale byli to přesně lidi které sem viděl ve snu, předpověděl jsem že moje bývala přitelkyně bude nemocná a že se z toho dostane, všechno se stalo :-(, lidi nwm co mam dělat, je to hrozný:-(
opravdu predpovidani? | 5.11.2010 11:50
MarK
životní energie
nebyl bych si tim tak jisty, zkus predpovedet neco, co se netyka konkretne tebe... protoze kdyz se ti neco o tobe zda, muze tve podvedomi uz aktivne pracovat na tom, aby se to tak presne stalo... rozejit se s pritelkyni muzes kdykolik, na chripku ti staci par dnu predem vylezt do mrazu na tomhle nic neni...

omlouvam se za skepsi...

baj, MarK.
2012 | 5.02.2011 09:26
horkosladka.symfonie
životní energie
Fascinuje mě sebejistota těchto tvrzení ohledně budoucnosti - roku 2012. Osobně zastávám stanovisko, že existuje pouze přítomnost a pak přestavy o budoucnosti nebo vzpomínky na minulost. Ale jak může někdo s jistotou psát o tom, co nás čeká? A kdo nebo co může soudit a hodnotit, kdo má právo žít v lepší vyšší dimenzi a kdo v té nižší? Je to všechno absurdní. Existuje příčina a následek. Právě ti, kdo si jsou svou pravdou nejistější, se často mohou mýlit...
Co se to vlastně děje a proč? | 25.02.2011 23:10
Lumír
životní energie
Právě dochází čím dál tím více a rychleji k transformaci naprosto všeho hmotného a to nejen na této planety ale i v celé této sluneční soustavě. Je tomu tak z toho důvodu, že veškerá hmota je neustále více a více prozařovaná světlem z centrálního slunce, čímž dochází k transmutaci - přerodu veškeré hmoty z báze uhlíku na bázi tekutých světelných krystalů. To znamená, že se z veškeré hmoty v této sluneční soustavě, čili jak z planet, tak i z nás, stanou zářivé světelné bytosti, jehož souhrnný svit začne vytvářet zlatavou sluneční zář, přičemž slunce této sluneční soustavy se stane pro tyto nově zrozené slunce sluncem centrálním. Takže není divu, že se zde slétají Ufouni z nejen z tohoto, ale i z jiných vesmírů, aby se mohli stát svědky této velkolepá podívané.

Slunce je horké pouze v jeho atmosféře. Je to záře kolektivního vědomí všech bytostí (tedy i veškeré hmoty), které v takovémto projevu existence žijí. Veškerá hmota (v projevu Jing - ženský princip), která je propojená do jednoty se svým antihmotným, čili frekvenčním dvojčetem (jenž je v projevu světla polarizovaného na Jang - mužský princip) totiž září jako miniaturní sluníčko. Proto v takovýchto projevech existencí září naprosto vše, tedy i veškerá flóra a fauna jako malá sluníčka, jejichž souhrn vytváří záři sluneční. Takže se nebojte, bude tam naprosto VŠE co je krásné, radostné a povznášející, jen to již nebude rozdělené do duality v podobě ČÁSTIC hmoty a FREKVENCÍ světla.

PS: protnutím galaktického nulového bodu (21. 12. 2012) totiž dojde k tomuto propojení částic hmoty s frekvencemi světla. Tím se u všeho a všech obnoví 12ti vláknové DNA, čím se obnoví plná 100%ní funkce mozkové kapacity.

Mnohem více na: http://www.inner-light.ning.com
Reiki a rok 2012 | 3.08.2011 13:12
Václav
životní energie
Reiki a rok 2012:
http://www.reikicentrum.cz/?p=554

Naše životy jsou příliš složité:
http://www.reikicentrum.cz/?p=551

Varující paradoxy dnešní doby:
http://www.reikicentrum.cz/?p=544
Náboženství | 11.01.2012 15:15
Dalibor
životní energie
Četl jsem jen prvních pár komentářů a je k smíchu jak si lidi myslí, že některé náboženství je lepší než jiné.. :-) Vždyť náboženství má sloužit k tomu, abychom prozřeli a ne k tomu abychom se přeli. Jak může někdo tvrdit, že křesťansví je nejlepší. Vždyť nedávno křesťané vedli války a upalovali ženy jako čarodejnice!! Náboženství jako takové je stvořeno kvůli manipulaci s lidmi (jakékoliv). Pravé náboženství je v nás. Je to vláda ducha nad hmotou, je to pochopení zásadní pravdy, je to nalezení rovnováhy. Takže zapomeňte na Křesťanství, Hinduismus, Budhovo učení a další. Pokud totiž člověk zmaterializuje náboženství, vyprchá z něj ta pravá duchovní hodnota, což je dnes jasně vidět! Místo toho abychom se tu dohadovali si radši sedněte, uvolněte se a snažte se najít harmonii ve svém nitru.
Náboženství | 2.02.2012 12:46
Irena
životní energie
Dobrý den všem.proč zde chce Richard mluvit o dvou náboženstvích, která nám zaručí posmrtný život a jen Kristus nás může spasit.Copak nežijete v dnešní nemorální době?Všechna náboženství nějak vznikla, každý kronikář si je upravil podle doby , ve které žil a jak se to hodilo jeho "nadřízeným".Tak, jak je to dnes.Dnes už jen málo lidí žije podle desatera a při tom, to jsou ta pravidla, která by měla platit pro všechny, bez ohledu na náboženství, které vyznává.Dodnes mají hlubokou pravdu a pokud bychom se snažili je dodržovat, pak by mnoho ostatních zákonů nemělo žádný smysl.Dnes neexistuje spravedlnost, pochopení,vzájemná úcta člověka k člověku, chuť si navzájem pomoci, člověk se těchto vlastností ani nedovolá, nemá nikde zastání.Každý žije bohužel sám za sebe nebo se schovává za různé organizace,které by měly nastolit lepší život pro ohrožené.Přitom je stále tolik všech v ohrožení základních práv pro život.V tom nám asi Kristus ani žádný jiný představitel náboženství těžko pomůže.Ale já věřím v Prozřetelnost, která nás všechny po zásluze napřed naučí se s životem prát a pak nás někdy odmění.Šťastni ti, kteří si to zažijí ještě v tomto životě.
Souhlasim s Daliborem | 20.11.2012 00:40
Damian
životní energie
Máš pravdu Dalibore...mějte se všichni hezky.
Staci byt sedlak | 1.08.2018 14:02
Anka
životní energie
Ja sem kdysi slysela, ze aby clovek byl spasen , nemusi byt krestan, staci uplne normalne zit ,milovat a obdelavat kousek sve zeme pro dobro sve i blizke, tak aby zeme vzkvetala jako nejaka zahradka.

Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Každý atom prorůstá celým vesmírem. (neznámý autor)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Rozbité zrcadlo = 7 let neštěs..
komentářů: 3, poslední: 23.03.2019
Pravda je neschůdná země - Jid..
komentářů: 21, poslední: 20.03.2019
Všetko je to v hlave. Tak sa z..
komentářů: 10, poslední: 20.03.2019
Předání energie jiným...
komentářů: 1, poslední: 18.03.2019

Křesťanství v Čechách
komentářů: 10, poslední: 20.03.2019
Pokračovatel Květoslava Minaří..
komentářů: 98, poslední: 19.03.2019
Neviditelné stíny
komentářů: 12, poslední: 19.03.2019
Duchovní, či jinak zajímavé fi..
komentářů: 266, poslední: 12.03.2019
Duchovno a duchovní
komentářů: 4, poslední: 25.02.2019
zivotni-energie.cz - vyhlidky
komentářů: 14, poslední: 25.02.2019


Anketa

S jakou částí těla míváte nejvíce problémy?
-> -> -> -> -> -> ->
Celkem hlasovalo: 7648

Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0