Komentáře

Pokud jste přihlášeni, nemusíte zadávat jméno a emailovou adresu.

Výpis komentářů

Nesmysl | 1.08.2009 21:09
Endy
životní energie
Charakter-získáváme učením (morálka, zásady) a pozorováním druhých - tedy hlavně rodičů. Temperament, ten je vrozený, ale ten s morálkou nesouvisí.
vánoční dárek | 29.12.2009 21:02
Václav
životní energie
Šel jsem v Praze po Letné a viděl tam prcka, který podal mamince list a měl náramnou radost z toho, že jí to udělalo radost. Všude okolo tisíce podobných listů. :))

Není to hezké?
Děti | 5.01.2010 21:12
Bára
životní energie
Už jste se někdy dívali dětem do očí? Jako jediné z celého ochočeného světa vám naplno pohled oplatí beze strachu, s pouhou láskou. Když se smějí děti, i mě to často rozeměje :)
Dětství přirozené a umělé | 9.03.2013 01:22
Václav
životní energie
Děti | 1.11.2018 11:09
Václav
životní energie
Dcerka (pět let).

Včera si ke mně sedla a říká mi, že si myslí že toto možná není život, ale jen sen. Že si pamatuje, že začal, když byla miminko.

A pokračovala a říká mi, "tati poslouchej - ty jsi já a já jsem ty". Ptám se jí, jak to myslí. A ona "no že ty jsi ve mně a já v tobě". A smála se ;))

A já: "Jak v tobě?". A ona: "no že se máme tak moc rádi - já tě mám strašně moc ráda a myslím si, že ty mě máš taky moc rád. To je přece láska. A opět úsměv.

Tak ji říkám, že to je moc pěkné, ta láska mezi námi. A co třeba taková skříň? Ona že ta skříň je v rybičce a rybička v té skříní. Protože se mají rádi.

Chvíli po mě skákala a pak se jí ptám, proč to vsechno vypadá tak skutečně, když to je jenom sen. A ona mi říká "včera se mi zdálo o halloweenovi a já jsem se strašně bála a když jsem se probudila, tak jsem brečela." Se jí ptám proč, když to byl jen sen. A ona "protože ten sen byl doopravdy".

Chvíli ticho a pak mi říká, že až bude veliká, tak umře a že to bude doopravdy. Opravdový konec toho snu. Ale že pak jako mrtvá v hlíně bude mít zase další sen. Zase se jí bude zdát, že je miminko. Že to tak už bylo, když byla v zemi. A pak že začal ten sen, který se jí zdá teď.

// dobré úvahy.. a já se s ní bavím způsobem, jestli už její panenka spinkala a dostala papání ;))
Uzasne | 1.11.2018 11:57
Apas
životní energie
Naprosto úžasné. Kamarádka měla s dítětem jiné kamarádky naprosto totožný zážitek! To dítě ji říkalo: “Ty jsi já a já jsem ty.”
mimochodem dobré načasování | 1.11.2018 12:26
Václav
životní energie
zrovna na svátek Dušiček

takže kdoví co je za tím

co se tady děje
Dusičky/Samhain | 1.11.2018 12:39
Apas
životní energie
Tenhle svátek, původně Samhain či jak všelijak jinak ho pohané nazývali, na me vždycky působí velice silne a dějí se magické věci. Tento rok teda musím bohužel byt hodně ponoren ve světě vědy dnem i noci, tak je to trochu prehlusene. :-)
-> Apas | 1.11.2018 12:50
Václav
životní energie
hele, já jsem poslední týdny taky dost ponořen ve vědě. dělám paralelně na 6 projektech, s různými lidmi. takže to jsou jen alibi
Věda a “spiritualita” | 1.11.2018 14:00
Apas
životní energie
Ses pro me prave velkou inspiraci tím, ze mi ukazujes, ze se některé věci daji žít i při vede. :-) já jsem i mnohokrát v minulosti zvažoval, zda tu cestu neopustim, protože musím při ni furt myslet - a taky proto, ze bere daleko víc času, než kdejaká jiná práce.
-> Apas | 1.11.2018 14:12
Václav
životní energie
To asi jo. Clovek lezi ve vane a premysli, jak implementuje to, ci ono :)

Ale zase to je dost svobodna prace. V tom, ze kdyz chci napr. 2 dny volna, tak si udelam volno. Nemam tyden rozdelen na pracovnich 5 dnu a vikend, ale na to, kdy mam chut pracovat, a kdy se mi nechce pracovat.

Ale jo, obcas jsou ruzne deadliny, kdy toho pak mam plne kecky. Ale pak zase muzu nekam odjet na tyden a nikdo me nenahani. To je fajn.

Ja to chtel taky mnohokrat opoustet, ale nevidim moc, co bych tak delal jineho. Neni to na 100%, ale jen tak na 30%, ale jinde by to mohlo byt jeste horsi.. :) predpokladam, podle toho, co okolo sebe vidim..

V tom se mi libi J. Dusek. Ja to takto uplne nemam. Ja spis delam veci, ktere me bavi a pak veci, ktere me zivi (a taky bavi, ale ne tolik - delam neco treba proto, ze na to nekdo napsal projekt a ma penize). Vsak to asi sam znas.

Ale nedelam neco vylozene proto, ze by z toho koukalo hodne penez. Takove nabidky jsem odmital, protoze mi v tom casto neco smrdelo. Ale diky tomu pak bydlime v Praze v 1 + kuchyn, s zenou a dcerkou. U hlavni cesty. Momentalne. Ale zase celkem levne. A to ten byt ani neni nas. Kdyz se na tim zamyslim, je to na hlavu. Zena zubarka (obetava - mozna az moc), ja vyzkumnik. Asi jsme hloupi, nebo co :)
-> Vaclav | 1.11.2018 19:16
Apas
životní energie
Rozumim velice dobre.

Já tu flexibilitu tak nějak postupně ztrácím - v těch přírodních vědách je to trochu jiné, nejde jen sedět u PC, ale jsou tu různé laborky a taky terény, které někdy člověku dokážou dost narušit rytmus. Ale zase si člověk užije spoustu srandy, lezení na borovice, práci v lese v -10 stupních na sněhu... :-) už jenom to, ze se děla s živými organismy má úžasné kouzlo. A taky mám díky naši krásné univerzitě spoustu veselých historek. :-) no a pak je tu taky dosti kontroverzní šéf projektu, který me v současnosti živí - je to Němec a ať mi nikdo nevyklada, ze neexistuje něco jako mentalita národa. :-) tento člověk flexibilitu a pohodu zrovna moc nezvyšuje...

S tim Duskem to myslíš jak? Jakoze si děla, co chce? Ze opustil každou školu vždycky v momentě, kdy mu víc brala než dávala, jak kdesi říká?

Ale mas zahrádku, nebo ne?
-> Apas | 3.11.2018 05:57
Václav
životní energie
> S tim Duskem to myslíš jak? Jakoze si děla, co chce? Ze opustil každou školu vždycky v momentě, kdy mu víc brala než dávala, jak kdesi říká?

presne. to ja kdyz uz neco zacal, ta jsem to i dodelal, a klidne i pres mrtvoly.. :)

------------------------

> Ale mas zahrádku, nebo ne?

no momentalne chodime na zahradku, kterou ma pronajatou jedna pani. to uz nezvlada. je to v kopci, sesouva se to tam. jsem tam nasadil angresty, rybizy a tak.

to je zvlastni pocit, neco nasadit - a pak pozorovat, jak to roste - stromky, kere, ... Jsem nikdy nedelal, nova zkusenost :)

Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Nejkrásnější na světě nejsou věci, ale okamžiky. (Karel Čapek)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Pocity ztraceného času
komentářů: 3, poslední: 22.04.2019
Rozbité zrcadlo = 7 let neštěs..
komentářů: 4, poslední: 30.03.2019
Pravda je neschůdná země - Jid..
komentářů: 21, poslední: 20.03.2019
Všetko je to v hlave. Tak sa z..
komentářů: 17, poslední: 12.04.2019

Pokračovatel Květoslava Minaří..
komentářů: 106, poslední: 19.04.2019
Křesťanství v Čechách
komentářů: 12, poslední: 13.04.2019
Neviditelné stíny
komentářů: 12, poslední: 19.03.2019
Předání energie jiným...
komentářů: 1, poslední: 18.03.2019
Duchovní, či jinak zajímavé fi..
komentářů: 266, poslední: 12.03.2019
Duchovno a duchovní
komentářů: 4, poslední: 25.02.2019

Svět barevných balónků
komentářů: 1, poslední: 23.04.2019


Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0