Komentáře

Pokud jste přihlášeni, nemusíte zadávat jméno a emailovou adresu.

Výpis komentářů

celý obraz | 3.05.2010 10:47
:)
životní energie
Patřím mezi ty kteří věří na dobu střídání věků a tedy i ve slova " Změna vrhá stín ". K tomu co je napsáno v příspěvku- nejprve mi to přišlo strašně pesimistické, pak jsem se zeptala sama sebe jestli mám optimistycký pohled na svět. O některých lidech si spíše myslím, že ani nevědí co povídají nebo chtějí jen vydělat peníze.
A pak jsem se dostala k ůvaze o tom kdo jsem já? jak vím jestli to je nebo není správné. Jak mohu vědět jestli to není pro ty lidi právě ta potřebná zkušenost aby nalezli poznání v sobě a ten který z nich tahá peníze jen nepřistoupil na roli partnera v tomto jejich poznání.
Já nevidím celý obraz a nerozumím proto všem souvislostem.
:)
Ano, ale.. | 3.05.2010 23:02
Václav
životní energie
Když někomu jen ta bezdůvodně useknu ruku, tak to pro něj také bude užitečná zkušenost, díky které si ledacos uvědomí. To ale neznamená, že jsou takové zkušenosti potřeba - jsme přece inteligentní bytosti..

Podobně, když vidím, že jsou lidé, kteří něco nabízí jen a jen proto, aby si finančně přilepšili (nebo nemají dost soudnosti na to, aby si přiznali, že to co nabízí za nic stejně nestojí), napíšu článek o tom, že takoví lidé existují. Přijde mi to fér vůči těm, kteří se můžou díky mým zkušenostem vyhnout některým nepříjemnostem.

V žádném případě ovšem nikomu neříkám, co má dělat - do toho mi nic není - ať si každý dělá, co sám uzná za vhodné.
A ještě trošku optimismu.. | 4.05.2010 00:04
Václav
životní energie
Dnešní doba je stejně nádherná! Všude možně je volně k dispozici tolik informací.. stačí se naučit to trošku filtrovat a vybírat si jen to, co člověk v danou chvíli skutečně potřebuje.. :))

Prostě krása...
Zajímavé | 11.05.2010 18:18
MUDr. Monika Sičová
životní energie
Ahoj Vašku, opravdu zajímavé...

Já se pořádáním seminářů živím a proto cítím, že se mne toto tebou nadhozené téma dotýká.

Já osobně jsem absolvovala několikaletou školu Reiki a pak Tantry v Meditačním Centru Lažánky. Dále také v Pooně v Indii.

Musím říci, že mne to velmi ovlivnilo. Pocítila jsem, že tato změna, která se se mnou stala je velmi významná.

Dokonce tak, že jsem po velmi krátké době nechala i práci lékařky.

Já chápu pořádání svých seminářů jako osobní poselství své vlastní změny. Zjistila jsem, že je to to jediné, co chci předávat a čím se chci živit.

Nechtěla jsem předepisovat chemické látky na neduhy, když jsem věděla, že příčina je v duši.

Nechtěla jsem dělat nic jiného, byla jsem tím posedlá.

Já se nestydím za to, co dělám. Naopak, jsem štastná, že dělám to, co považuji vnitřně za správné.

A vidím, že má práce má smysl. Takové jednoleté popostrčení účinnými technikami vydá často více než na jeden život zkušeností.

Pevně si za tímto názorem stojím. Protože jsem na vlastní kůži pocítila účinnost technik a meditací...hlavně těch, co se dělají pravidelně a delší dobu..
-> Monika | 11.05.2010 21:09
Václav
životní energie
Ahoj Moniko. Byl jsem tam u vás v Lažánkách jednou, nebylo to ani tak drahé, cena odpovídala tomu, co bylo nabízeno (ubytování, strava, lektoři), ledacos jsem si tehdy uvědomil.

Měl jsem na mysli spíše semináře, kde pořadatelé zlákají desítky až stovky lidí na fráze typu "budete se mít lépe" a pak jim jen něco nakukají a vezmou si od každého účastníka velkou částku.
Taky to tak vnímám | 12.05.2010 10:24
MUDr. Monika Sičová
životní energie
Taky to tak vnímám, někdy mne rozčiluje když vidím dobře zpracovanou marketingovou kampań na jednodenní až třídenní seminář za cenu cca 8000Kč, typu:

1) slavná osobnost, nejlépe spisovatel, přijede a poučí vás o životě...z vyprávění vím, že se takového happeningu účastní i stodvacet až dvě stě osob a více

2) akorát si kladu otázku, že někomu to dělá dobře, účastnit se takových setkání. Spíš to dobře podporuje ego. Ale potom nevidím problém s cenou, protože pro své ego jsou lidé schopni utratit statisíce. Někdo si kupuje drahé auta, někdo značkové perfémy a někdo jede na VÝZNAMNÝ seminář s významnou osobou..

3) Takový seminář netrvá nikdy dlouho, hlavně to není systematická práce. Nejlépe tři stupně, za cenu třicet tisíc... tři soboty za sebou

4) Ale zase pozitivně vnímám, že je mnoho lidí, kteří pořádají semináře a dokáží opravdu pomoci. Je to hezké. Znám desítku takových bytostí a vím, že svou práci dělají z přesvědčení a láskou. Důležitá je naléhavost a touha toto dělat. Vnímám to jako předávání osobní zkušenosti. Už nežijeme v kompaktním kmeni a rodě, kde se tyto věci děly mezigeneračně a spontánně. Prostě se to děje tak, jak je nynější doba nastavená. A to nevnímám špatně.

5) i když někdo možná ano.... .-)tak pravda bude asi někde uprostřed...
Ano! nevědomým lidem... | 12.05.2010 10:49
Aabhar
životní energie
- ale může to být i tak, že se pak stanou vědomými, uvědomí si podstatu věcí, když utratí tolik peněz, a třeba i budou najednou bez nich a objeví se nový prostor.
- cítím to podobně, když čtu, že někdo zbaví fyzických, psychických, vztahových či jiných problémů za jednu lekci či víkend za "pouhých" ....c, ....ce korun.
- taky se na kurzech setkávám s lidmi, kteří mi po jedné meditaci, či víkendu řeknou, jak jsou v pohodě, kolik si toho stihli vyřešit, ale že se teď chystají ještě i na jiné kurzy, kde chtějí dosáhnout nějaké mety, obdržet diplom, certifikát, stupeň 4...8...nebo 15 onoho učení
- vidím v tom přístup k věcem a konání, který je odrazem doby a světa, chceme všechno rychle a jednoduše (a klidně za to zaplatíme), ale honem honem už musíme stihnout něco dalšího. Odráží se to v komunikaci mezi lidmi, v milostných vztazích, v milování - neumíme se zastavit.
- a napadá mě další příklad: Zajímalo by mě jestli by někdo dal balík peněz za to, že se naučí za 1 hodinu, max.víkend hrát excelentně na housle, cvičit na hrazdě, hrát tenis nebo zpívat. Z vlastní zkušenosti vím, že když jsem chtěl být úspěšný v cyklistice musel jsem 6 dní v týdnu 2-3 hodiny denně trénovat. Stejně je to i výukou jazyka.
- tak podle mě záleží na lidech co pokládají za prioritní - zda povrch a příležitost mluvit o tom, co už absolvovali a nebo hloubku dosažení určité dovednosti, rozvinutí talentu v nějaké činnosti
- to podle mě platí i v tzv."duchovní" oblasti (nemám ten výraz moc rád, protože je to v podstatě stejná součast života jako cokoli jiného) - je to o treninku, dlouhodobosti, vytrvalosti a systematičnosti - a to si může dotyčný vybrat zda ano či ne
- ještě jeden obraz - učitel a žák - v minulých dobách žil žák se svým mistrem i dlouhou dobu a učil se. Dnes to tak důsledně samozřejmě nejde.
- ale i tak se můžeme občas zastavit, zamyslet se nad sebou a podívat se co vlastně v životě chceme,a jak chceme žít a rozhodnout se pro to či ono řešení
-
děkuji | 21.05.2010 22:48
Václav
životní energie
Díky oběma! Napsali jste to moc hezky. Jsem zjistil, že je super, když o tom, jak vidím svět někam napíšu. Objeví se pak pár komentářů, setkání s pár novými lidmi, mnohé se zase vyjasní.. hlavně to nedusit v sobě..

Moje poslední uvědomění: jaké dám jiným lidem nálepky, takovými pak pro mě jsou.. takže nedávat žádné nálepky, nebo alespoň dávát jen ty pozitivní.. v opačném případě jsem sám proti sobě..
...život jako virtuální taktická RPG hra | 19.04.2012 13:26
Štěpán
životní energie
... úvodem : chtěl bych se zamyslet nad celkovým " mechanismem této rpg hry."
"Často přemýšlím,kým jsem. Můžu být čímkoliv." Nyní jsem se stal rpg průzkumníkem. Pohlížim z úhlu, či dokonce úplně shora a nebo radši přímo u země."Hlavní otázka která vyvstává...komu o co jde". Co je to, oč jde.?
------------------------------------------------------------------------------
"Mě osobně jde o duši". Je duše vědomost či nevědomost?...ani jedno z toho.
Duše nepotřebuje či nemůže vědět či hledat řešení. Nic z toho není možné. Duše pouze vnímá. Ve svý podstatě ji nelze oklamat-podvést-ošidit,ublížit ji,či dokonce ztratit. V další rovině "tohoto našeho území"-země ji však můžeme toto vše udělat. A to ji s nelítostí děláme. A to je ten nejsmutnější příběh, který vnímám.
---------------------------------------------------------------------------
Příběh oddělení. Velkého oddělení. Velký limit,ohraničení.Totální nevědomí.
To není deprese či smutek - to je naše virtuální realita.
---------------------------------------------------------------------------
nepatrný seznam toho co používáme k oddělení:
1. Peníze,peníze a stále peníze a pak složenky,účty,dluhy,závislost na těch papírkách bez podložený hodnoty. 2.Spotřeba,konzum.3.Kalkul,Prodej čehokoliv: ega,pocitů,výrobků,vztahů ne-li duše atd.4.často zcela nesmyslné pracovní poměry - tedy absolutně zbytečné práce(přiznejme si to).5 Pokřivené mezilidské vztahy - manipulace, absolutní sobectví,neupřímnost,závist,podlost,zbabělost,celková bezpáteřnost (o. a šílená agreeesiviiitaaaaaa a aserrrrtivitaaa(o.
------------------------------------------------------------------------------
Co to je, řikám si. To je život?. Ne to není život.Tak kde to jsem....Ano jsem v e hře. Cílem hry je najít správný řešení nebo alespoň hledat logický cesty.Stačí tato primárně jednoduchá koncepce a můžeme si otevřeně říct o co tu jde...
Konec toho "blbismu" je na čase.
Klam rozbitého okna | 15.06.2017 08:35
Václav
životní energie

Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Člověk je svět v malém. (Démokritos z Abdér)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Mystika a umění
komentářů: 33, poslední: 20.10.2018
Bdění při intelektuální činnos..
komentářů: 10, poslední: 14.10.2018
Hra na učitele a publikum
komentářů: 7, poslední: 27.09.2018
Koloidní stříbro
komentářů: 0

mystička Ivana Adamcová
komentářů: 67, poslední: 20.10.2018
Reklama za každou cenu?
komentářů: 35, poslední: 18.10.2018
Obyčejná voda jako lék
komentářů: 6, poslední: 16.10.2018
Destilovaná voda - je rozumné ..
komentářů: 40, poslední: 15.10.2018
Duchovní, či jinak zajímavé fi..
komentářů: 260, poslední: 14.10.2018
Připadáte si jako mystik / mys..
komentářů: 6, poslední: 14.10.2018

Svět barevných balónků
komentářů: 3, poslední: 23.10.2018

Anketa

Odkud začínáte loupat banán?
-> -> ->
Celkem hlasovalo: 7183

Copyright © 2007-2018: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0