Komentáře

Pokud jste přihlášeni, nemusíte zadávat jméno a emailovou adresu.

Výpis komentářů

škodlivost mobilu | 10.12.2010 10:41
Danča
životní energie
Telefonování mobilem vadí hodně lidem a to ani nemusí být bůhvíjak zjemněný aby to vnímali. Někdo říká, že mu už hoří ucho, někdo že je mu to prostě jen nepříjemný. Díky tomuto článku už teď telefonuji pouze s mobilem dva cm od ucha a je to opravdu mnohem příjemnější. Díky za info. :-)
souhlas | 27.12.2010 23:08
Luki
životní energie
I já mám vyzkoušené, že telefonování mobilem mi způsobuje ohřívání a bolest hlavy v okolí ucha.
Telefonuji tak, že často přendávám mobil z jednoho ucha na druhé a držím ho dále od ucha a ještě naklopený sluchátkem k hlavě a mikrofonem od ní jak to jen jde.
Úplně nejlepší zkušenost mám ale s kabelovým handsfree, které se k mnoha mobilům dodává zdarma. Jsou to sluchátka určená hlavně pro poslech rádia(kabel slouží jako anténa) a pro poslech mp3. Mám vyzkoušené, že s touto sadou se žádné ohřívání ani bolest hlavy neobjevuje.
Bohuzel | 24.08.2011 13:51
Berry
životní energie
setkavam se s lhostejnosit k tomu, ze by mobilni telefony mohly skodit, bud tomu vetsina lidi nechce verit nebo neveri.Lidi typu me tchyne:"preci by ty ecka do tech potravin nedavali pokud by byly skodlive - a tak klidne si koupi sprejovou slehacku se 7-9 ecky a jeste se pochlubi jak levne." podle me strkaji hlavu do pisku. Stejne je to i s mikrovlnkami, kdyz nekomu reknu, ze ji nemam, tak nechapou jak pry muzu bez nej zit? no ale to uz je jina kapitola, spolecne maji to, ze skodi tise, neviditelne a o to zakerneji, a lidi nechteji vnimat, ze vsechny akce jsou jenom na ukor naseho zdravi, aby si vyrobce a prodejce vydelal na nasi nenasytnosti. No nekupte to kdyz muzete kvakat 300 minut zadara....kdyz si muzete ohrat jidlo misto 4 minut za 2... kdyz vytahnete sprej z lednicky a nemusite 2 minuty slehat.... no neni to uzasne :-(((((
malá pyramida | 25.06.2012 21:21
Soňa
životní energie
Já si dám na 24 hodin mobil pod kuželovou pyramidu, a je po problému. Žádny elektrosmog, je to jednoduchý, ale jak víme, dneska nikdo takovým věcem nevěří.
-> Soňa | 26.06.2012 08:23
Václav
životní energie
Dobry den, ozyva se me elektrotechnicke vzdelani. Pokud telefonujete, mobil komunikuje se vzdalenym vysilacem a diky tomu vyzaruje elektromagneticke zareni. To je to, co pak prochazi hlavou, kdyz ma clovek telefon u ucha. Jak tuto skutecnost ovlivni fakt, ze je telefon pred tim nejaky cas pod pyramidou?

Kdyz dam mobil na posvatne misto a budu verit, ze se z nej stane neco leciveho, tak se to muze opravdu dit. Vira je mocna vec. To co pisete mi ale prijde skoro jako univeralni navod na vylepseni cekoholiv. Zkazil se Vam jogurt? Dejte ho pod pyramidu a bude zase v poradku. Kourite? Dejte si cigarety na noc pod pyramidu a budou zdravotne nezavadne. Jezdite autem a nechcete znesistovat ovzdusi? Umistete benzin na 24 hodin pod pyramidu.

Ale mate pravdu, je to rozhodne lepsi postoj, nez si myslet, ze ty veci skodi. To pak cloveku asi prilis neprospiva, kdyz je kazdodenne pouziva.
Mobilní telefony a děti | 26.06.2012 08:32
Václav
životní energie
„Pravdu zjistíme asi až za desítky let. Ale ať už je to jakkoliv, chránil bych před mobily malé děti,“ říká hlavní pražský hygienik Vladimír Polanecký.

Děti a dospívající už se často bez mobilů neobejdou z praktických důvodů. "V jejich případě doporučuji, aby telefony nepoužívaly zbytečně a často," radí František Vožeh z Ústavu patologické fyziologie.

"Minulý týden vzbudila velký rozruch zpráva britských vědců z týmu vedeného Williamem Stewartem, podle které nepatří mobilní telefony do rukou dětem, zejména těm mladším osmi let."

"Pokud se potvrdí, že používání mobilů zvyšuje třeba riziko onemocnění mozku, nejvíce ohrožené by byly děti, vzhledem k tomu, že jejich kosti jsou tenčí a mozek menší"

"Mobilní telefony nejsou bez vlivu, ale zatím třeba neumíme říci, zda působí nějaké vratné či nevratné změny," řekl František Vožeh z plzeňského ústavu, který proto raději v případě telefonů doporučuje předběžnou opatrnost, zejména pokud jde o děti. Neznamená to však podle něj, že by mobily škodily, jen se zatím rizika nepovedlo ani potvrdit, ani vyvrátit.

zdroj: http://silesia.wz.cz/mobily2.htm
nemoc z mobilu ? | 26.06.2012 17:50
Jan Nos
životní energie
Dobrý den, přečtení článku pana Václava o jeho praktických zkušenostech s mobilními telefony a jejich vztahu ke zdraví mě přinutilo přidat se k Vaší diskusi.
Přiznám se, že při psaní tohoto příspěvku mnou hlodá pocit jakéhosi studu za mojí eventuální hypochondrii, ale nemohu si pomoci a popsat svůj zážitek musím, protože mě zajímá Váš názor a podobné zkušenosti.- jen dodám, že až donedávna jsem se cítil zdráv a u lékaře jsem léta nebyl a normálně žádnými hypochondrickými stavy netrpím.
Asi před měsícem mě začala bolet hlava – tento stav byl doprovázen malátností, neschopností se soustředit, vyčerpaností. Normálně bych tomu nevěnoval zvýšenou pozornost, kdyby to netrvalo až do nynějška. Zřídka jsem míval podobné stavy po přepracování, při nedostatku spánku nebo po kocovině, vždy stačilo na chvíli vysadit, vyspat se a vše bylo ok a na migrény netrpím. Tentokrát tomu je jinak a podivný stav trvá. Zkoumal jsem co mohlo být příčinou a na žádné zjevné důvody jsem nepřicházel. V době, kdy mé problémy začaly, jsem nebyl v žádném pracovním stresu, a vedl jsem normální životosprávu – až jsem si uvědomil, že bolesti hlavy a únava vlastně nastaly po mém cca dvouhodinovém telefonátu mobilem. Ačkoliv vlastním mobil asi 10 let, musím podotknout, že jsem ho vždy používal celkem omezeně, mé nejdelší hovory trvaly cca 20 min v kuse a to výjimečně. Mé omezené používání mobilu nepramenilo z nějakých obav o zdraví, ale z důvodu mé nechuti konverzovat telefonem, vždy jsem se zkrátka snažil hovor vyřídit co nejdříve – až na zmíněný dvouhodinový hovor, který jsem ze slušnosti odmítnout nemohl, protože se jednalo o vyřízení jakési důležité záležitosti.
V mém rozpomínání jsem tedy dospěl k tomuto bodu, od kterého se můj pocit zdraví změnil.Asi po dvou týdnech od vzniku potíží mě napadlo, mrknout se na podobné téma na netu a objevil jsem mnoho podrobných informací o podobných problémech a event. nebezpečnosti mobilních telefonů, wifi, antén atd. Ne že bych nikdy nezaregistroval, že probíhají na toto téma diskuse a že se v médiích probírá možná nebezpečnost těchto zařízení, ale bral jsem to jako zatím nevyřešenou otázku a po detailech jsem nepátral – až nyní.
Stavy, které se mě teď permanentně drží, se nápadně shodují s popisovanými průvodními jevy po vystavení se dlouhé expozici mikrovlnného záření – tyto jevy jsem vyčetl až po svém dvoutýdenním nedobrém stavu – tím se snažím sám sobě obhájit, že snad nejde o vsugerovanou hypochondrii.
Ovšem musím přiznat, že jsem se pak začal pozorovat více než obvykle a možná, že mě tak obavy o zdraví zatemňují racionální úsudek.
Své pocity mohu popsat jako: tupá, nevýrazná, ale stále trvající bolest hlavy v čele, neschopnost soustředit se, snížená schopnost vyjadřování a asociací, těžko popsatelný pocit prázdnoty, neradosti, neschopnost usnout a špatný spánek, tupá únava.
Celý měsíc se snažím z toho uniknout – vzal jsem si volno, jím zdravě, minerály, vitamíny, snažím se mít pohyb na čerstvém vzduchu atd. – bez výsledků.
Pocity nesoustředění jsou opravdu nepříjemné, při psaní tohoto článku a i v jiné komunikaci musím překonávat problémy s vybavováním slov, což jsem nikdy nemíval.
Na žádném lékařském vyšetření jsem zatím nebyl, tak je samozřejmě možné, že příčina je jiná. Uznávám, že ve světle oficiálních prohlášení o neškodlivosti mobilních telefonů, to, co popisuji vypadá směšně a jistě za tím může být i mnoho jiných důvodů. Rád bych věřil tomu co píše RNDr. Luděk Pekárek z Národní referenční laboratoře – že není potřeba zvýšená opatrnost při používání mobilů – a to ani u dětí. Nějaká dvouhodinová expozice záření, jehož hodnota je dle norem zanedbatelná mě přece nemohla nijak poškodit. Mnoho lidí přece telefonuje hodiny a po dlouhá léta a žádné příznaky nemají.
Na druhé straně se pak dočítám, že jiné laboratoře uskutečnily pokusy při nichž dvouhodinová expozice znamenala u laboratorních zvířat nevratné poškození mozku. Ovšem dle mezinárodní agentury IARC zabývající se touto problematikou (dle jejichž vyjádření se pravděpodobně řídí i náš Státní zdravotní ústav) , se mikrovlnné záření zařadilo zatím jen do skupiny možných, ale neprokázaných karcinogenů.
Tz. prý zatím neexistují nezvratné důkazy o škodlivosti záření. Nechápu tedy, co jiného než důkazy jsou konkrétní uveřejněné pokusy konkrétních laboratoří, které naopak škodlivost prokazují – ale dle IARC tyto důkazy nejsou dostačující – tak nevím, těžko se v tom mohu vyznat a musím spoléhat na pány jako RNDr. Luděk Pekárek a jen doufám, že mají pravdu.
Nicméně mé podivné potíže tu jsou a jsou možná od bůhvíčeho, mobil jsem nezahodil a doufám, že vše se v lepší obrátí. Sám se snažím si namítnout: „ Ty máš ale starosti, dej si pár frťanů a přejde tě to“ – což tedy jsem zatím neudělal.
Trochu se stydím za to, že obtěžuji ostatní svými stavy, ale zajímalo by mě, zda někdo z Vás měl podobné potíže ve spojitosti s mobilem, a zda se zdárně uzdravil či nikoliv.
Vyhlídka na trvalou demenci není veselá, ale tak nakonec budu jen o trochu blbější než před tím, a to se snad vsákne.
S pozdravem a přáním všeho dobrého,
Honza
-> Jan Nos | 26.06.2012 20:26
Václav
životní energie
U me pripadna bolest hlavy (vetsinou jen velice slaba a u hovoru v radu pul hodiny az hodina) po par minutech zase presla. Nemyslim si, ze by mohl jeden hovor neco takoveho zpusobit. Mozna to mohlo spustit/urychlit nejaky jiny proces, takze k lekari bych mozna zasel, byt na Vasem miste. Ale tezko rict, mozna je to jen nejaka kratkodoba unava, nebo neco podobneho. Mobil bych ale v tomto pripade za primarni pricinu toho co se Vam stalo/deje asi nepovazoval.
mobilní choroba | 6.07.2012 12:14
Honza
životní energie
Pane Václave, děkuji za Vaší reakci.
Též doufám, že moje potíže nezpůsobilo mobilní záření a stále si vemlouvám, že jsem hypochondr.
Na reálnou existenci vzniku potíží, používáním telefonu, může upozornit jen podobný zážitek více uživatelů - a to by mě právě zajímalo.
Některé výsledky průzkumů prováděných lidmi, které asi nejde jen tak považovat za šarlatány, jsou strašidelné. Dle informací, které jsem nalezl na netu jde o solidní vědce – např Dr. Leif Salford.
Jeho výsledky výzkumu vlivu záření mob, tel na mozkovou tkáň jsou veřejně dostupné a volně ke stažení na netu. Šlo o oficiální vědecký výzkum, jehož výsledky potvrzují nevratný destruktivní vliv záření na mozky laboratorních zvířat, s tím, že pravděpodobnost stejného účinku na lidský mozek je vysoká.
Jde o pronikání krevního proteinu mozkovou krevní bariérou, podrobnosti lze najít na internetu.
Nepatřím mezi nějaké fanatiky nebo bojovníky za existenci různých konspirativních, nebo katastrofických teorií, jen nerozumím tomu, proč náš Státní zdravotní ústav o těchto věcech mlčí – ale je jasné, že tato otázka musí být vznášena na dotyčnou instituci, nikoliv na tomto fóru.
Jen mě napadá vzpomínka na uklidňující odborná vyjádření z různých období minulého století, kdy azbest a ddt byly prohlašovány za neškodné. No ale vlastně žijeme dále.
Tož s pozdravem Honza
Mobil? Jen to ne! | 7.08.2012 23:44
Petr
životní energie
Zdravím článek jsem nečetl, ale přidám vlasntí zkušenost. Mobil? Jen to ne!
Mobilní telefony nemám rád už kvůli tomu, že kvůli nim lidé víc chvátají. Dobrovolně se připravují o svobodu a svědomitost! Nehledě na mikrovlné záření.. Ono záření z koncového tranzistoru dnes nemá ani půl watu ale na interní anténě se může indukovat a ž do řádu stovek watů (viz jev resonance) kdyby přede mnou někdo mával paprčí nad mobilem, vysměju se mu, říkaje mi jak je škodlivý pošlu ho jako odborník do prdele! Ale jak opsycholog (byť samozvaný) zahodil bych tyto zsrané krámy a začal psát dopisy spolu s počítači a moderní elektronikou, což je sice of topic, ale myslím si, že si převážně ubližujeme mentálně. Onen fyzický vliv mobilu je minimální, nicméně kdybych mobil neměl, byl bych šťastnější!!!
bolest hlavy při telefonování mobilem | 16.05.2013 23:09
Katka
životní energie
Dobrý den, také mám problémy s telefonováním mobilem, bolí mne pak hlava a problémy se zhoršují. Navštívila jsem i neurologa, ale ten se mi nepřímo vysmál,shledal na mne totiž i problémy se zády(mám špatná celá záda, už leta,občas cvičím,když je už třeba, ale kvůli zádům jsem k němu nešla),no a jelikož mněl pan doktor chyt, řekl, že ty potíže jsou od zad. Když jsem mu řekla, že to vím, že záda mám horší už dávno, ale toto je úplně něco jiného, jiná bolest a vím na 100%, že je to s mobilem spojené, tak na mne pan doktor zamlaskal, že to je od toho jak prý nakláním hlavu k tomu mobilu, se slovy-"to je velice citlivé"! Pochopila jsem, že je velice těžké chtít např. nějaké vyšetření, třeba magnetickou rezonanci(abych eventuelně měla klid, že snad jsem jenom více citlivá, než ti ostatní a jinak snad v pořádku, vždyť mám také nějakou zodpovědnost, mám tři školou povinné děti, a musím je vychovávat), no s lékařem, který není ochoten ani se zamyslet nad tím, že by mobil opravdu mohl způsobovat nějaké zdrav. potíže.
Obracím se prosím na vás, jestli někdo nemáte nějaké zkušenosti a nevíte o lékaři, jež by byl ochotný akceptovat fakt, že by mobil mohl škodit, a byl by ochotný něco udělat pro pacienta, ev.toto řešit-řádná vyš. apod...
Děkuji za jakoukoli zprávu.
shazování odpovědnosti | 16.05.2013 23:37
ferda
životní energie
Jejda, tak simulujte že Vás bolí hlava pořád a neustále. S mobilem to vůbec u lékaře spojit nemusíte. Pokud by byla opravdu ta možnost že vám to vadí, i když by to teda bylo zvláštní, tak zkuste handsfree.
Kromě toho může mít pravdu a v mnoha případech to tak je. Neustálé migrény, bodavé a jiné bolesti hlavy od zad. Na své zdraví a záda dnes každý kašle. Lidi to řeší až když něco přijde,většinou dost vlažně a neefektivně. Svalují ze sebe zodpovědnost a chcou ať je ten doktor toho zbaví, bez jejich vlastního úsilí, zodpovědnosti. Nechtějí nic měnit.
V Česku není moc metod které efektivně pomáhají k nápravě zad. Prakticky jsou pouze 2,možná 3-SM-systém,rolfing,(spinal-touch), zbytek je velice sporný v dospělém věku,prakticky nemají prokazatelné výsledky,pak je dobré preventivně zařadit jógu,některé cviky z pilates,taichi. Pokud ovšem člověk sedí u počítače, sedí u televize, sedí v práci a pak si dvacet minut denně (ještě někdy vynechají) zacvičí kdoví jaké cviky,myslíte že to může mít nějaký efekt? No nemá.
Určitě ano, může to způsobovat změna polohy těla,pokud je ta páteř špatná a i statická poloha u telefonování to klidně může být.
Léčení páteře už mám doufám za sebou,takže z vlastní zkušenosti vím,nepíšu do větru. (prakticky jsem překopal celý svůj životní styl,spaní,sezení,chůzi,cvičení,veškeré prociťování pohybu,svůj vztah k pohybu,k tělu; i jídlo.
Tolik k páteři, ale může to být samosebou cokoli.
Lžete a vyprávějte pohádky a vyšetření bude :-)
Mobil způsobil | 9.01.2018 18:26
Václav
životní energie
nezhoubný nádor na mozku, rozhodl italský soud

https://m.novinky.cz/articleDetails?aId=282165&sId=&mId=
Bolest ucha | 10.01.2018 15:08
Monika
životní energie
Když telefonuji déle než pět minut, cítím pak v uchu takovou dutou bolest, tlak... sluchátka to při dlouhých telefonátech jistí, ale spíš se dlouhým hovorům vyhýbám.
Mobilní telefony mají souvislost s rakovinou mozku | 11.01.2018 10:08
Václav
životní energie
Varování pro všechny uživatele mobilů | 11.01.2018 10:12
Václav
životní energie
Představte si přeplněné metro | 11.01.2018 10:48
Václav
životní energie
V každém vagóně cca 100 zapnutých telefonů, není signál a tak telefony zvětšují výkon na max a hledají síť. ;))
možná to ale zase tak kritické nebude.. prozatim | 21.01.2018 01:20
Václav
životní energie
viz např. https://bsurgmed.wordpress.com/2011/02/27/no-good-link-between-cell-phones-and-brain-cancer/

// ono málokdo je takový blázen, že by měl mobilní zařízení u ucha celý den
Mobily na zakladnich skolach | 15.03.2019 19:26
Václav
životní energie
Historka:

pred par dny jsem byl na otevrenem dni dveri v jedne zakladni skole

pani reditelka rikala, ze detem zakazali ve skole pouzivat telefony, s absolutni platnosti

deti se pry zacaly spolu bavit, komunikovat, cela skola ozila

do te doby pry byly chodby tiche a kazdy jen koukal do telefonu a s nekym si psal, nebo neco hral :)

---------------------------

by mohla byt celkem sranda, kdyby napr. dopravni podniky zakazaly pouzivani mobilnich telefonu

nebo by mobilni site rovnou blokovaly - az na nektera dulezita cisla

jenze to by se lidem asi hodne nelibilo.. :))

---------------------------

ja drive dost jezdil na vysokou vlakem... kdyz vidim cestujici dnes, mam pocit, ze jsou stastnejsi..

protoze drive lide (vetsinou) neumeli spolu pobyt (s cizimi lidmi).. takze kazdy jen koukal z okna, nebo na strop a komunikace nula :))

ted si pusti film, nebo s nekym chatuje a je stastnej :)

cim to, ze jsme se odnaucili spolu komunikovat na primo? (ted myslime obecne ve spolecnosti - je jasne, ze tu a tam se lide spolu bavi a nekdo to vylozene pritahuje :)))
Ještě větší sranda by byla, | 20.03.2019 16:52
Deina
životní energie
kdyby zrušili internet a občas vypnuli elektřinu. ;) Kolik hrubých nečistot by rázem vyplulo na světlo boží. :))

Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Když si chci doopravdy odpočinout, tak ne spánek, ale koncentraci. Vlezu si do svého přirozeného stavu a odpočinu si. (František Drtikol)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019
Posedlost duchem
komentářů: 8, poslední: 14.06.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 4, poslední: 22.05.2019
Rozbité zrcadlo = 7 let neštěs..
komentářů: 4, poslední: 30.03.2019

Sdílení duchovních prožitků s ..
komentářů: 18, poslední: 13.07.2019
Reiki škodí
komentářů: 56, poslední: 13.07.2019
Cíl člověka a zbytku živých by..
komentářů: 5, poslední: 19.06.2019
Celoživotní problémy
komentářů: 17, poslední: 14.06.2019
Pokračovatel Květoslava Minaří..
komentářů: 114, poslední: 10.06.2019
Jak se lidem bydlí v duchovním..
komentářů: 15, poslední: 5.06.2019Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0