Komentáře

Pokud jste přihlášeni, nemusíte zadávat jméno a emailovou adresu.

Výpis komentářů

Magické schopnosti | 11.06.2008 15:01
Václav
životní energie
Chodí mi spousta emailů, kde se lidi ptají jak "nacvičit" telepatii, jasnovidnost, astrální vystoupení apod. Můj názor na to možná znáte - netvrdím, že ty věci nefungují, ale spíše odvádím pozornost k zamyšlení nad tím, k čemu to ten člověk vlastně chce a jestli není lepší věnovat tento čas něčemu rozumnějšímu. Lidi mi odpovídají, že chtějí telepaticky komunikovat s přítelem ve vězení, chtějí říct své mrtvé babičce něco důležitého, astrálně si zjistit, jestli je miluje spolužák ze školy, ohýbat lžičky apod. Některé odpovědi jsou ale rozumnější - někoho to k tomu bytostně táhne a chtěl by si alespoň ověřit, že něco z toho funguje, někomu se ty věci dějí a on by to rád pochopil, protože mu to zpravidla komplikuje život.

Narazil jsem na tento článek, kde tyto schopnosti hezky popisuje Petr Pavlík (v druhé části textu):
http://lampa.cz/prednasky/moggallana.html
jen vyvolení | 30.07.2012 02:08
martin
životní energie
mame počitače televize společenske hry a spousta jinych zabavnych činosti ktere nas prave tak trochu distancujou od toho aby jsme se zabyvali těmito věcmy jako je parapsychologie a vnimani sama sebe řikate lidem at venujou čas duležitějšim věcem ale co je duležité? priorytou života je zdokonalit naučit se pochopit a viuživat to co mam bylo nabydnuto v tomdle stadyu vivoje. putujeme vesmirem a mame zastavky kde nybirame energii v podobě informaci znalosti atd samozdřejmě je jen na jednotlivcich jak sve vedomosti a znalosti viuživaj (jen vivolení) mišlenka je energie žadna se nestrati a každa myslenka se odzrcadli z myšlenkou se da krasně pracovat pomysliš na cokoliv v mystnosti a bez většich problemu se da najit naco jsi myslel spětna vazba v podobě energye nebo napřiklad vnucena myšlenka nebo li přikaz a jsme u tematu ktery ukonči muj text podekuji a omluvim se za gramatiku a chyby v textu,odmalička jsem měl jinou školu ktera my dnes umožnuje žit na visoke noze i bez větších financi dekuji za pochopeni pochop
-> martin | 30.07.2012 10:47
Václav
životní energie
Kazdy si muze sam vybrat, zda si poridi televizi, jake webove stranky bude navstevovat, nebo co bude provadet ve svem volnem case. Nemyslim, ze je (para)psychologie, stejne jako cokoliv jineho, jen pro vyvolene. Je to pristupne komukoliv. Staci se tomu jen otevrit a najit si na to cas.

PS: gramatickych chyb mas v textu opravdu hodne. Spatne se to cte. Zkus si poridit treba microsoft word a psat texty v tom. Kdyz si zapnes automatickou kontrolu pravopisu, zvyrazni to chyby v textu a muzes to opravit. Vysledny text potom zkopirujes do schranky a vlozis napr. sem.
Je parapsychologie okultismus? | 23.11.2014 05:53
janovský václav
životní energie
Na TV NOE jsem poslouchal diskusi tří theologů,kteří parapsychogii vykládali jako okultismus a důrazně před ním varovali.

Myslím,že theologové se do parapsychogie nemají míchat.....
Náboženství a věda mají jiné výchozí body.
Prosím někoho povolaného /sám jsem laik/ ,aby na toto thema napsal článek.

vjanovsky@volny.cz
okultismus nebo para | 5.12.2014 18:29
Evza
životní energie
jejich problemy bych chtel mit :)) | 5.12.2014 21:21
Václav
životní energie
Duchovní obtíže:

- neschopnost vyznávat Ježíše jako svého Pána a vyslovovat Ježíšovo jméno
- neschopnost číst Písmo sv.
- usínání při bohoslužbách a duchovních programech

hahaha :))
Magické schopnosti | 3.05.2016 08:19
Zuzana
životní energie
Začetla jsem se do vašich článků a věřte není nic lehkého žít s něčím takovým.Rodiče a známí si myslí,že blázníte a nakonec se vás lidé bojí.Věřte či nevěřte je to vaše věc,ale naučit se žít s touto schopností jak jiní říkají dá těžkou práci.Je to téma dost problematické a ani já bych tomu asi nevěřila,kdybych sama nebyla čím jsem.Přeji vám všem klidný a krásný den.Z.
Ahoj Zuzano, | 5.05.2016 02:31
Václav
životní energie
na druhou stranu - predstavte si, jak by byl zivot neprehledny a nezabavny, kdyby jste to tak nemela..

mimochodem jedna z mych nej-oblibenejsich magickych schopnosti: mam se fajn :)
Schopnosti | 22.12.2018 20:04
Karel
životní energie
Dovolím si k tomu přidat Oceán příběhů od Somadevy.
https://uloz.to/!zVtfyLPpc/somadeva-ocean-rar
https://uloz.to/!VisqiIqU63mQ/somadeva-ocean-2-rar
Dílko hinduistického šivaistického kněze z 10. tého století.
Z indického Příběhy sedmi vidjádharů.
Vidjádharové v hinduismu něco jaké následující vývojový stupínek, ovšem již na duchovní úrovni. Lidičkové kteří meditací získali nadpřirozené poznání. Vidjá.
Nejnižší stupínek "nadpřirozených" bytůstek.
Tedy to je také jeden z důvodů proč získat duchovní = "magické" schopnosti.
PP životopis | 3.01.2019 16:30
vavrabo
životní energie
ParaPsychologický životopis
Nepřispíval jsem české i světovvé parapsychologii, protože jsem nebyl vědec. Nepochyboval jsem o její existenci. Spolupracoval jsem na několika vojenských projektech s mjr. Dr. Rejdákem a s psycho institutem v Lenigradu na psycho generátorech a telekinezi. Vědci věděli a já jen uměl. Staral jsem se ve svých psycho pokusech o zaručený výsledek a „proč“ jsem nechal na vědcích. Bohužel většina výsledků mých pokusů je těžko uvěřitelná.
Můj otec se znal dobře s Břetislavem Kafkou, zúčastnil se jeho experimentů. Kavka vydával vlastním nákladem své spisy v tiskárně v naši ulici a mohl jsem je číst v nevázané ůpravě. Od kluka by se nikdo nenechal hypnoticky uspat, proto moje pokusy se spolužáky byly od začátku bezeslovné, tj. telepatické. Využíval jsem dětské hry a účastníci nevěděli o pokusech. Když jsem ve 13 přidal znalosti tibetských mnichů v materializaci myšlených předmětů, tak jsem měl dostatečné experimentální vybavení. Materializaci předmětů jsem dotáhl přes živé tvory do vytvoření vlastního jednovaječného dvojníka. Pak se děly věci, po městě běhali mí dvojníci. Ještě před maturitou odvodní komise československé armády mě odvedla jako brance. V září jiná odvodní komise odvedla mého dvojníka. Neplánovaným výsledkem bylo, že jsme spolu odsloužili 42 let jako obránci vlasti, chodili na cvičení společně i zvlášť. Nakonec jsem skončil jako kapitán chemické a zdravotní služby a dvojník jako rotný chemik. I poděkování za dobrou službu jsem dostal 2x. Chápu, že i velcí fandové parapsychologie budou mít problém. Pro pochybovače, jedno společné měsíční cvičení proběhlo v ústřední vojenské nemocnici. Metoda plošné telepatie „My všichni přítomní přijímáme nabídku operátora, aniž si to uvědomujeme“.
Dnes už vím po stovkách pokusů, že možná trvalým vnitřním konfliktem mezi jedincem a autonomním chováním jeho mozku se telepaticky nekontrolovaně může měnit jeho informace. Nedochází k porušování fyzikálních zákonů, spíše zda para neznamená jen neznalost.
-> vavrabo | 11.01.2019 05:37
Václav
životní energie
>> Materializaci předmětů jsem dotáhl přes živé tvory do vytvoření vlastního jednovaječného dvojníka. Pak se děly věci, po městě běhali mí dvojníci.

Dokazes toto replikovat? Sedneme si nekde par lidi a ty neco (cokoliv) zmateralizujes.

Co rikas? Dokazal by jsi to?
Vaclav | 11.01.2019 20:20
Evza
životní energie
Do jakého věku si myslíš, že je člověk schopny nějaké intenzivní duševní energie (telepatie)? Pokud jde o dvojníka, tak už máš dva (aspas a moniku).
-> Evza | 11.01.2019 23:24
Václav
životní energie
tak ja to mam tak, ze pro to, abych telepaticky neco prijimal, nebo vysilal, nepotrebuji delat zadnou intenzivni techniku

vim co potrebuji vedet a predpokladam, ze vsechno na co pomyslim, nebo to udelam, se jaksi vysila do prostoru (nevim jak presne) - mozna nekam dovnitr, smer vnitrni rozmer sveta, nebo tak neco..

cim vic jsem v harmonii, v souladu s tim vsim okolo, tim lepe funguje treba i telepatie

takze vek zde asi zase takovou roli nehraje

-----

> Pokud jde o dvojníka, tak už máš dva (aspas a moniku).

v jakem smyslu? ze mame podobne nazory?
Vaclav | 13.01.2019 18:22
Evza
životní energie
Přesně tak, duchovně jakoby na jedné pupeční šňůre. Četla jsem něco o faráři Ferdovi a ten pak už byl ke staru hodně vyčerpaný, že léčeni musel omezit jen na pomoc dětem.
Jestli se dá ultralight považovat za skutečně letadlo, tak jo, jinak o modelech nic nevím.
Vavrabo | 26.01.2019 20:10
Evza
životní energie
Znalosti tibetských mnichů moc neznam, ale tuším, že věří v převtělování duší. Máte s tím nějaké zkušenosti? Může se osobnost nebo "duse" mrtvého spojit s živým clovekem?
dvojníci | 3.02.2019 14:07
vavrabo
životní energie
odpovědi na dotazy:
Přesto, že čeština je dosti přesná, tak za některými pojmy se skrývají i protivy. V mém pojetí je myšlený objekt vnímán jako skutečný, ale není to myšlenka proměněná ve hmotu. Mnoho mých pokusů neskončilo naplněním mého přání, ale mělo pokračování ještě neuvěřitelnější. Co budete dělat, když odvedou vašeho dvojníka na vojnu? Nešel jsem vykládat vojenské odvodní komisi vykládat, že podlehli iluzi, ale nechal jsem ho odsloužit 42 let branné povinnosti, chodil i za něho i na vojenská cvičení, udělal stovky pokusů a skončil jako kapitán chemické a zdravotní služby a dvojník jako rotný chemik. Česká armáda jej od československé řádně převzala. To je materializace po mém.
k otázkám z dizkuse | 4.02.2019 20:47
vavrabo
životní energie
Nevyhýbám se otázkám, odpovím všechny, jen hledám, jak vysvětlit. Velkou skupinu odpovím jednoduše: Ke svým pokusům jsem nepotřeboval žádnou mystiku, duchy a záhrobí, vědomě jsem se vyhýbal léčitelství. Základním smyslem pro velkou skupinu pokusů je schopnost vcítění. Tvoří profesní předpoklad nejen psychologům, ale rozvinutou ji mají podvodníci. Vhodná místa pokusů např. hranice, letiště, přítomnost ozbrojených osob. Většina účastníků, lépe všichni by neměli vědět o konání pokusu, ani znát manipulátora. Nejdůležitější je dobrá připravená iluze, srozumitelná, pochopitelná, relativně jednoduchá.
Z katalogu jevů a pokusů @22 - PJ2–R1967-telepatie-xenoglosie-kurýr-Švýcarsko-*B
V roce 1967 jsem vyzkoušel telepatii bez osobního kontaktu s neznámým objektem (asi na 12 – 15m) ve Švýcarsku, když jsem letěl jako doprovod kurýra diplomatické pošty přes Curych, Bern, Ženevu, Paříž, Amsterdam a Brusel do Londýna. Při přestupu do dalšího letadla do Ženevy jsem se z legrace zeptal svého kolegy: „Chceš se podívat do Švýcarska?“ Kolega říká: „Co blbneš, nemáme vízum.“ Ale už jsme jeli od letadla na posledním 7. vozíku vláčku řízeným Švýcarem, naloženým balíky diplomatické pošty místo k dalšímu letadlu v mezinárodním prostoru do Švýcarska. Na řidiče vláčku jsem přes balíky neviděl, ale řidič vláčku byl přesvědčen, že vše provedl správně. Nedověděl jsem se, v jakém jazyce řidič přání přijal. Řidič mluvil německy a byl přesvědčen, že to byl jeho vlastní velmi chytrý nápad. Pohyb diplomatických kurýrů je chráněn dohodami a toto se mohlo považovat za únos kurýrů i diplomatické pošty. V tu chvíli jsme byli sice diplomaticky chráněnými, ale nežádoucími osobami. Oficiálně jsme nemohli opustit švýcarské území, protože jsme do něj legálně nevstoupili. Všichni se asi báli porušení mezinárodních dohod a dokumentace našeho výstupu ze Švýcarska oficiálním výstupem. Švýcarská pohraniční policie si uvědomovala delikátnost situace a nechtěla kvůli možné novinářské dokumentaci dovolit návrat oficiálním výstupem ze Švýcarska do mezinárodního prostoru letiště. Za pomoci několika pohraničních policistů a za jejich vedení s balíky jsme přelézali balkony a procházeli záchody, abychom se nenápadně vrátili do mezinárodního prostoru. Zkráceno. Odlet letadla se opozdil. Švýcaři asi věděli, kdo v tom má podíl, vždyť jsem již téměř 20 let dělal pokusy.
iluze generála | 4.02.2019 23:07
vavrabo
životní energie
R19810000 V generál a Kreml
@28a – J2-R1981-vstup-Kreml-(20190204)*V
Při další návštěvě Moskvy jsem vzal jiného Láďu sebou do Kremlu. Při ranních potulkách po Rudém náměstí jsem si všiml zhuštěného pohybu více lidí asi jdoucích do zaměstnání. Napadlo mě, že bych se mohl podívat, kam jdou. Vmísil jsem se s doprovázejícím kolegou Láďou H, do „davu“. Za branou do Kremlu byl po pravé straně vchod s většími dveřmi, za nimi ostraha kontrolovala vstupující. Hrdě jsem prošel aniž bych se snažil ukázat nějakou legitimaci, do dlouhé chodby, nevím, kam až bych došel, ale Láďu zadržela ochranka protože zaváhal. Láďa ztratil odvahu a zůstal daleko za mnou. Sám jsem bez problémů prošel, prohlédl si knihu příchozích i knihu návštěv ale zjistil jsem asi po 30 metrech za vrátnicí, že Láďu zadrželi a dva strážní ho za paže drží mezi sebou. Vypadalo to pro Láďu bledě, tak jsem se vrátil, řekl Láďovi „pajdi“, strážní ho pustili a vyvedl jsem ho na čerstvý vzduch. Láďa nebyl prvý svědek, na kterém pokusy zanechaly následky. Byl skutečně přesvědčen, že jsem ruským generálem, jak ho vnímali v tomto případě dvě desítky ruských důstojníků GRU, desítka návštěvníků, asi 20 aspirantů a několik strážných u vchodu. Všichni v uniformách, jen my dva civilisté. Láďa potom plnil vlasteneckou povinnost a psal různým nadřízeným, před, i po sametu, že jsem ruským generálem, a proto nebezpečným pro mé nadřízené i nové Československo. Několik těchto dopisů se zachovalo v mých osobních spisech a v korespondenci generálních ředitelů podniků zahraničního obchodu. Většinu dopisů jsem viděl, adresáti mně je ukázali, na některých se podepsal.
Skoro po třiceti létech jsem v knize Akvárium od bývalého pracovníka GRU poznal „dlouhou“ chodbu, kterou jsem prošel. Znal jsem neúspěchy světových hypnotizérů v Kremlu a sám jsem nespoléhal na propustky ale na toho, který propustku nepotřebuje. Tak jsem normálně chodil na ministerstva před i po listopadu v Československu, což znali náměstci ministrů i generální ředitelé podniků.
-> vavrabo | 5.02.2019 03:09
Václav
životní energie
muzu otazecku? jak si v poslednich dnech uzivate snih? krasa, ze?
sněhová vločka | 5.02.2019 23:31
vavrabo
životní energie
R20190205 sněhová vločka
Krásu sněhové vločky jsem se snažil fotografovat a můžeme vidět skutečnou vločku nebo si ji představit a nebo nám někdo vloží do paměti představu vločky, kterou jako právě vidíme. Skutečná vločka roztaje a zůstane po ní vzpomínka, která zůstane v paměti jako ta iluze vločky. Dávám jen nehmotnou iluzi do svého okolí, vynakládám energii, ale ne 50x větší pro padesát lidí, ale není nulová. Platí jen pro dobré iluze ve vhodném prostředí.

Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Člověk si nesmí přát umřít, nesmí si přát smrti, ale nesmí si přát ani života. (František Drtikol)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Kryoterapie - léčba mrazem: ex..
komentářů: 3, poslední: 19.08.2019
Geofyzikální válka
komentářů: 5, poslední: 1.08.2019
Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019

Takže na Měsíci nikdy nikdo ne..
komentářů: 26, poslední: 3.08.2019
Destilovaná voda - je rozumné ..
komentářů: 45, poslední: 1.08.2019
Petr Chobot - meditační akce
komentářů: 9, poslední: 1.08.2019
mystička Ivana Adamcová
komentářů: 73, poslední: 1.08.2019
Křesťanství v Čechách
komentářů: 13, poslední: 25.07.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 5, poslední: 19.07.2019Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0