Komentáře

Pokud jste přihlášeni, nemusíte zadávat jméno a emailovou adresu.

Výpis komentářů

Magické schopnosti | 11.06.2008 15:01
Václav
životní energie
Chodí mi spousta emailů, kde se lidi ptají jak "nacvičit" telepatii, jasnovidnost, astrální vystoupení apod. Můj názor na to možná znáte - netvrdím, že ty věci nefungují, ale spíše odvádím pozornost k zamyšlení nad tím, k čemu to ten člověk vlastně chce a jestli není lepší věnovat tento čas něčemu rozumnějšímu. Lidi mi odpovídají, že chtějí telepaticky komunikovat s přítelem ve vězení, chtějí říct své mrtvé babičce něco důležitého, astrálně si zjistit, jestli je miluje spolužák ze školy, ohýbat lžičky apod. Některé odpovědi jsou ale rozumnější - někoho to k tomu bytostně táhne a chtěl by si alespoň ověřit, že něco z toho funguje, někomu se ty věci dějí a on by to rád pochopil, protože mu to zpravidla komplikuje život.

Narazil jsem na tento článek, kde tyto schopnosti hezky popisuje Petr Pavlík (v druhé části textu):
http://lampa.cz/prednasky/moggallana.html
jen vyvolení | 30.07.2012 02:08
martin
životní energie
mame počitače televize společenske hry a spousta jinych zabavnych činosti ktere nas prave tak trochu distancujou od toho aby jsme se zabyvali těmito věcmy jako je parapsychologie a vnimani sama sebe řikate lidem at venujou čas duležitějšim věcem ale co je duležité? priorytou života je zdokonalit naučit se pochopit a viuživat to co mam bylo nabydnuto v tomdle stadyu vivoje. putujeme vesmirem a mame zastavky kde nybirame energii v podobě informaci znalosti atd samozdřejmě je jen na jednotlivcich jak sve vedomosti a znalosti viuživaj (jen vivolení) mišlenka je energie žadna se nestrati a každa myslenka se odzrcadli z myšlenkou se da krasně pracovat pomysliš na cokoliv v mystnosti a bez většich problemu se da najit naco jsi myslel spětna vazba v podobě energye nebo napřiklad vnucena myšlenka nebo li přikaz a jsme u tematu ktery ukonči muj text podekuji a omluvim se za gramatiku a chyby v textu,odmalička jsem měl jinou školu ktera my dnes umožnuje žit na visoke noze i bez větších financi dekuji za pochopeni pochop
-> martin | 30.07.2012 10:47
Václav
životní energie
Kazdy si muze sam vybrat, zda si poridi televizi, jake webove stranky bude navstevovat, nebo co bude provadet ve svem volnem case. Nemyslim, ze je (para)psychologie, stejne jako cokoliv jineho, jen pro vyvolene. Je to pristupne komukoliv. Staci se tomu jen otevrit a najit si na to cas.

PS: gramatickych chyb mas v textu opravdu hodne. Spatne se to cte. Zkus si poridit treba microsoft word a psat texty v tom. Kdyz si zapnes automatickou kontrolu pravopisu, zvyrazni to chyby v textu a muzes to opravit. Vysledny text potom zkopirujes do schranky a vlozis napr. sem.
Je parapsychologie okultismus? | 23.11.2014 05:53
janovský václav
životní energie
Na TV NOE jsem poslouchal diskusi tří theologů,kteří parapsychogii vykládali jako okultismus a důrazně před ním varovali.

Myslím,že theologové se do parapsychogie nemají míchat.....
Náboženství a věda mají jiné výchozí body.
Prosím někoho povolaného /sám jsem laik/ ,aby na toto thema napsal článek.

vjanovsky@volny.cz
okultismus nebo para | 5.12.2014 18:29
Evza
životní energie
jejich problemy bych chtel mit :)) | 5.12.2014 21:21
Václav
životní energie
Duchovní obtíže:

- neschopnost vyznávat Ježíše jako svého Pána a vyslovovat Ježíšovo jméno
- neschopnost číst Písmo sv.
- usínání při bohoslužbách a duchovních programech

hahaha :))
Magické schopnosti | 3.05.2016 08:19
Zuzana
životní energie
Začetla jsem se do vašich článků a věřte není nic lehkého žít s něčím takovým.Rodiče a známí si myslí,že blázníte a nakonec se vás lidé bojí.Věřte či nevěřte je to vaše věc,ale naučit se žít s touto schopností jak jiní říkají dá těžkou práci.Je to téma dost problematické a ani já bych tomu asi nevěřila,kdybych sama nebyla čím jsem.Přeji vám všem klidný a krásný den.Z.
Ahoj Zuzano, | 5.05.2016 02:31
Václav
životní energie
na druhou stranu - predstavte si, jak by byl zivot neprehledny a nezabavny, kdyby jste to tak nemela..

mimochodem jedna z mych nej-oblibenejsich magickych schopnosti: mam se fajn :)
Schopnosti | 22.12.2018 20:04
Karel
životní energie
Dovolím si k tomu přidat Oceán příběhů od Somadevy.
https://uloz.to/!zVtfyLPpc/somadeva-ocean-rar
https://uloz.to/!VisqiIqU63mQ/somadeva-ocean-2-rar
Dílko hinduistického šivaistického kněze z 10. tého století.
Z indického Příběhy sedmi vidjádharů.
Vidjádharové v hinduismu něco jaké následující vývojový stupínek, ovšem již na duchovní úrovni. Lidičkové kteří meditací získali nadpřirozené poznání. Vidjá.
Nejnižší stupínek "nadpřirozených" bytůstek.
Tedy to je také jeden z důvodů proč získat duchovní = "magické" schopnosti.
PP životopis | 3.01.2019 16:30
vavrabo
životní energie
ParaPsychologický životopis
Nepřispíval jsem české i světovvé parapsychologii, protože jsem nebyl vědec. Nepochyboval jsem o její existenci. Spolupracoval jsem na několika vojenských projektech s mjr. Dr. Rejdákem a s psycho institutem v Lenigradu na psycho generátorech a telekinezi. Vědci věděli a já jen uměl. Staral jsem se ve svých psycho pokusech o zaručený výsledek a „proč“ jsem nechal na vědcích. Bohužel většina výsledků mých pokusů je těžko uvěřitelná.
Můj otec se znal dobře s Břetislavem Kafkou, zúčastnil se jeho experimentů. Kavka vydával vlastním nákladem své spisy v tiskárně v naši ulici a mohl jsem je číst v nevázané ůpravě. Od kluka by se nikdo nenechal hypnoticky uspat, proto moje pokusy se spolužáky byly od začátku bezeslovné, tj. telepatické. Využíval jsem dětské hry a účastníci nevěděli o pokusech. Když jsem ve 13 přidal znalosti tibetských mnichů v materializaci myšlených předmětů, tak jsem měl dostatečné experimentální vybavení. Materializaci předmětů jsem dotáhl přes živé tvory do vytvoření vlastního jednovaječného dvojníka. Pak se děly věci, po městě běhali mí dvojníci. Ještě před maturitou odvodní komise československé armády mě odvedla jako brance. V září jiná odvodní komise odvedla mého dvojníka. Neplánovaným výsledkem bylo, že jsme spolu odsloužili 42 let jako obránci vlasti, chodili na cvičení společně i zvlášť. Nakonec jsem skončil jako kapitán chemické a zdravotní služby a dvojník jako rotný chemik. I poděkování za dobrou službu jsem dostal 2x. Chápu, že i velcí fandové parapsychologie budou mít problém. Pro pochybovače, jedno společné měsíční cvičení proběhlo v ústřední vojenské nemocnici. Metoda plošné telepatie „My všichni přítomní přijímáme nabídku operátora, aniž si to uvědomujeme“.
Dnes už vím po stovkách pokusů, že možná trvalým vnitřním konfliktem mezi jedincem a autonomním chováním jeho mozku se telepaticky nekontrolovaně může měnit jeho informace. Nedochází k porušování fyzikálních zákonů, spíše zda para neznamená jen neznalost.
-> vavrabo | 11.01.2019 05:37
Václav
životní energie
>> Materializaci předmětů jsem dotáhl přes živé tvory do vytvoření vlastního jednovaječného dvojníka. Pak se děly věci, po městě běhali mí dvojníci.

Dokazes toto replikovat? Sedneme si nekde par lidi a ty neco (cokoliv) zmateralizujes.

Co rikas? Dokazal by jsi to?
Vaclav | 11.01.2019 20:20
Evza
životní energie
Do jakého věku si myslíš, že je člověk schopny nějaké intenzivní duševní energie (telepatie)? Pokud jde o dvojníka, tak už máš dva (aspas a moniku).
-> Evza | 11.01.2019 23:24
Václav
životní energie
tak ja to mam tak, ze pro to, abych telepaticky neco prijimal, nebo vysilal, nepotrebuji delat zadnou intenzivni techniku

vim co potrebuji vedet a predpokladam, ze vsechno na co pomyslim, nebo to udelam, se jaksi vysila do prostoru (nevim jak presne) - mozna nekam dovnitr, smer vnitrni rozmer sveta, nebo tak neco..

cim vic jsem v harmonii, v souladu s tim vsim okolo, tim lepe funguje treba i telepatie

takze vek zde asi zase takovou roli nehraje

-----

> Pokud jde o dvojníka, tak už máš dva (aspas a moniku).

v jakem smyslu? ze mame podobne nazory?
Vaclav | 13.01.2019 18:22
Evza
životní energie
Přesně tak, duchovně jakoby na jedné pupeční šňůre. Četla jsem něco o faráři Ferdovi a ten pak už byl ke staru hodně vyčerpaný, že léčeni musel omezit jen na pomoc dětem.
Jestli se dá ultralight považovat za skutečně letadlo, tak jo, jinak o modelech nic nevím.

Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Výchova by měla být taková, aby to, co je nabízeno, bylo přijímáno jako cenný dar, ne jako povinnost. (Albert Einstein)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


zivotni-energie.cz - vyhlidky
komentářů: 4, poslední: 23.01.2019
Sdílení duchovních prožitků s ..
komentářů: 9, poslední: 13.01.2019
Skok do neznáma
komentářů: 20, poslední: 23.01.2019
Vlastní duchovní pravdy
komentářů: 12, poslední: 14.01.2019

mystička Ivana Adamcová
komentářů: 68, poslední: 21.01.2019
Závislosti
komentářů: 23, poslední: 14.01.2019
Jedinečné diamanty v každém z ..
komentářů: 4, poslední: 10.01.2019
Láska
komentářů: 1, poslední: 27.12.2018
Celoživotní problémy
komentářů: 16, poslední: 27.12.2018
Vtipy s tématikou těchto strán..
komentářů: 23, poslední: 26.12.2018

Svět barevných balónků
komentářů: 2, poslední: 24.01.2019

Anketa

Máte doma televizi?
-> ->
Celkem hlasovalo: 7469

Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0