Komentáře

Pokud jste přihlášeni, nemusíte zadávat jméno a emailovou adresu.

Výpis komentářů

| 23.03.2013 21:32
Jitka
životní energie
Ani já jsem nikdy nebyla volit. Naprosto cítím s autorem, nikdy nebylo koho vybrat. O politiku se nezajímám. Přesto cítím i já, že by se mělo mnohé změnit.
Mám pocit, že pokud se v politice objeví někdo nový, kdo chce udělat něco pro lidi, nemá žádnou šanci proti větším stranám. Překvapuje mě jak lidi, kteří nejsou třeba spokojeni s konkrétním kandidátem, ho přesto volí dál, znovu a znovu, protože jeho už znají a on už v politice nějakou dobu působí... Tak ho zvolí zase. Přesto, že toho zatím moc nepředvedl.
Myslim si, že u nás v politice chybí normální lidi, realisté. Takoví, co normálně pracovali a z normálních platů žili a dívali se normálníma očima okolo sebe. Ten reálný pohled je to co drtivá většina našich politiků podle mě ztratila už dávno.
... | 11.07.2018 13:15
ferda
životní energie
Zvolil jsem Zemana a prakticky jsem se stal sociálně vyloučen. : D
Můžu najednou za všechny problémy s Ruskem, Ukrajinou, Tibetem atd.
Hovořím o lidech kolem 20,30 let starých, co si hrají na intelektuály. Ne všichni. Ale hodně z nich. To byl kolektiv, ve kterém jsem se z nějakého důvodu ocitl a pohyboval. Ano, asi píši správně minulý čas. : D Ne,že bych si své opuštění této sféry vybral.
Prakticky spousta lidí zapomnělo i to, že jsme kdy byli kamarádi. Nebo se na mě dívají totálně skrz prsty. Úplně jinak než dřív. Někteří mi budou chybět. Někteří by mi chyběli, tak svou volbu raději tajím : D ať to zní jak chce směšně. To samé, když se negativně vyjádřím o nechránění hranic a muslimech v Evropě jako agresivní nebezpečné sektě. Znám holky, co se kvůli tomu i rozešli se svými příteli. Láska. : D
Já mám strašně rád p. prof. Kellera. Jeho názory na přírodu, na prezidentskou volbu, migraci , unii atd. Možná i díky němu mi nepřišlo nic strašného zvolit, jak jsem zvolil. Je to i tím, že jsem si poslední roky uvyknul nebrat život a vše co obsahuje příliš vážně. Lidé to ale podle všeho tak nemají.
Kdybych věděl co vlastně udělám, tak se na to volení asi opravdu vyseru : D Já vůbec nevěděl, jak významnou roli hraje často politika v životech lidí - prakticky tu úplně nejdůležitější. Že rozdílná volba neznamená rozdílnost v názorech, ale jestli někdo je, či není dobrý člověk. Že se bude muset člověk neustále hájit, prakticky každý den ještě léta po volbě, kdy bude moct, za všechny chyby kandidáta, kterého zvolil. Ne hájit názory co zvolil, ale jestli je či není dobrý člověk : D Jindy, že není xenofob, že není rasista, že není fašista. Překvapilo mě to, trápilo mě to, zarazilo. O téhle dimenzi světa jsem až doteď moc nevěděl. Netýkala se mě příliš. No, je to zajímavé .
Jak vnímáte politiku u lidí kolem sebe vy? Berou ji vážně, bez odstupu ? A jak se chováte vy?
Také na lidi kvůli jejich volbě řvete? Myslíte si, že máte zaručenou pravdu a snažíte se je přesvědčit o svém názoru a ne se zamyslet i nad tím svým? Používáte emoce a citové vydírání? Promluvíte si jako kamarádi? Dokážete být kamarádi i po tom co jsou vaše politické názory naprosto odlišné? Jakou roli hraje politika ve vašem životě?
To jsou otázky i pro mě. : -))
-> ferda | 12.07.2018 23:59
Václav
životní energie
Hele, já byl dnes v jedné školce opékat špekáčky a je mi fajn. Možná by spolu měli lidi častěji sedávat u ohně a bylo by jim lépe :)

Jinak že jsi byl u voleb a volil Zemana - proč ne? Však od toho volby jsou, kdo chce tak tam může jít a může si někoho zvolit. :))

Že s tím má někdo problém. No a co. Jeho věc, ne?

Jinak včera jsem projížděl Prahou a dva lidi se tam hádali kvůli politikům, něco kvůli ODS, málem se porvali. To je fakt vtipné, co? Jak to někteří lidi žerou.
.. | 17.07.2018 14:04
ferda
životní energie
"Hele, já byl dnes v jedné školce opékat špekáčky a je mi fajn. Možná by spolu měli lidi častěji sedávat u ohně a bylo by jim lépe :)"

..no nám možná jo :-) , ale jim ne. Sedím takto u ohně měsíc zpět, pije se, úžasná pohoda a najednou se strhla debata,hádka, osočování: uprchlíci, Zeman, SPD ,Babiš, blabla blaaa...a konec. Atmosféra a dobrá nálada zabita. Lidi nasraní až do rána.

"Jinak že jsi byl u voleb a volil Zemana - proč ne? Však od toho volby jsou, kdo chce tak tam může jít a může si někoho zvolit. :)) "

..to právě nemůžeš. Pokud poté nechceš nést vcelku drsné následky, že se na tebe lidé vrhnou jako supi. Budou na tebe řvát, vyčítat. Přestanou si tě vážit. Začnou se ti vyhýbat. Úplně uvidíš jak v jejich očích ze sekundy na sekundu klesneš jako člověk. :-) to si nedělám srandu

"Že s tím má někdo problém. No a co. Jeho věc, ne? "
Ne je to tvoje věc. Tvoje chyba. Tvoje vada osobnosti a hodnot. Nejsi dobrý člověk anymore : - D A on má právo se na tebe vyřvat

https://www.youtube.com/watch?v=HdeYMGUCRnk
odkaz, aby bylo jasno o jakých jakém druhu fanatického člověka mluvím a že je jich vcelku dost

"Jinak včera jsem projížděl Prahou a dva lidi se tam hádali kvůli politikům, něco kvůli ODS, málem se porvali. To je fakt vtipné, co? Jak to někteří lidi žerou."
Jo je to zajímavé. Já to tak nemám a nikdy to nepochopím. O to víc jsem byl překvapen, když mi to teď tak často, začalo křížit cestu. Kdykoliv se pohybuji ve společnosti. Včera mi zrovna vyprávěl známý o kolik kamarádů přišel. Prý to byli vesměs Piráti, různí hippiesáci co na něj nepříčetně vřískali :- ))
-> ferda | 17.07.2018 16:40
Václav
životní energie
No jo, ale podívej se objektivně na Zemana, co provádí.. se pak divíš, že to některým lidem vadí? Když byl Zeman u nás v práci, kouřil tu, i přesto, že tu je přísný zákaz kouření. Tak kde to jsme? :)

Já osobně si myslím, že je celý systém podivně postavený. Jeden člověk má v roli nějakého prezidenta hájit zájmy celé země. Pár lidí může rozhodovat o tom, co se bude dít s miliony dalších lidí. Atd.

Když vezmu například lidské tělo v dobré kondici, nic podobného tam není. Není možné, aby jedna buňka ovlivňovala kus celého těla (podle toho, jak se zrovna vyspí). Ostatní buňky stejně tak nevolí několik jednotlivých buněk, které pak budou rozhodovat o tom, co se bude se všemi dít.

Jednotlivé státy, hranice mezi nimi, prezidenti, politici, války mezi státy o peníze a o moc, to vidím jako něco, co si vlečeme z minulosti...

V lidském těle jsou také hranice (např. mezi orgány), ale ty mají smysl a svou funkci. Ty na mapě ale vytvořili lidé jen tak, je to umělé dělení světa. Lidé si v minulosti vybojovali svá území a připoutali se k tomu. Jsou ochotni bojovat za svá území, za své prezidenty,... jakoby lidé o pár km dál byli jiní lidé :))

Ale co, svět je holt veliký, tak ho naší předci takto rozdělili (asi k tomu měli své důvody). A lidé si volí své prezidenty. Tedy až na pár lidí, jako jsem já. :))
-> ferda | 17.07.2018 16:51
Václav
životní energie
Nehledě k tomu, že společnost je polarizovaná. Vytvoří se např. tzv. levice a tzv. pravice, společnost se rozdělí a každý hájí tu svou stranu.

To stejné prezidenti.

Mě to přijde jako určitá nevyzrálost lidí, resp. společnosti jako takové.

Ale to by bylo na dlouho....

Má to ale řešení. Všechno je spolu propojené. Takže stačí být v klidu a v harmonii a tím člověk ovlivňuje to okolo.

Bohužel pokud se člověk přikloní na tu, nebo onu stranu, tak už moc v harmonii není. Je polarizovaný. :))

Ono to totiž není cestička v lese, kde je jedno, jestli se dá člověk doleva, nebo doprava. Je to mnohdy spíše zapalovač a člověk si musí vybrat jestli zapálí seník souseda vlevo, nebo vpravo. Pak s tím může mít samozřejmě sám problémy (nebo výhody).

V takovém světě teď žijeme? :))

Ano i ne. Ono dost záleží, jak k tomu všemu (světu okolo) člověk přistupuje. Jak to má v sobě srovnáno. Atd.
.... | 17.07.2018 17:46
ferda
životní energie
Ať se podívám objektivně jak chci, pořád mi to nepřijde jako dobrý důvod chovat se úplně stejně a spíš hůře. Nějaké naštvání snad. Ale druhé ponižovat, řvát na ně,hodnotit v mžiku jejich iq, zahodit kamarádství atd.
Pořád mi to přijde JEN jako politika, kdy každý má odlišný názor a vůbec není nutné chovat se jako třeba ten Hřebejk ve videu. V klidu a bez emocí si promluvit, popřemýšlet, třeba přehodnotit. Ale tohle ne.
Asi to vidím spíše jen jako tu cestičku, než že bych byl pyroman. Ale asi je člověk pyroman, je to v životě tak nastavené a já to fakt jen nevnímal. Pořád tedy uvažuji, že se na to celé volení vykašlu - jak už jsem psal, protože nevím, jestli chci být tohoto součástí. Já nic zapalovat nemám v plánu.
(PS: Jaké signály dostává zbytek těla, když není v pořádku pár mozkových buněk? Když si člověk třeba zahulí trávu. : )
-> ferda | 17.07.2018 23:05
Václav
životní energie
takze

1. trosku nechapu, jak je mozne, ze nekdo, kdo je tzv. tvuj kamarad, se k tobe otoci zady jen proto, ze jak pises jdes k volbam a nekoho tam zvolis. kamaradi te prece dobre znaji, takze by te meli i chapat, ne? takze to asi nebyli zase tak dobri kamaradi, ne?

2. opravdu stojis o kamaradstvi s takovymi lidmi? laka te chodit k volbam, ale nebudes tam chodit, nebo o tom nebudes nikomu rikat, aby jsi mel kamarady? to je divne, ne? pokud to tak citis, tak to tak delej (chodit k volbam) a oni se objevi jini lide a jiny kamaradi, kteri te radi pochopi, ne?

3. je to opravdu jen o tve volbe prezidenta? nesouvisi to spise s tim, jakym zpusobem a komu to sdelujes? nepridavas do toho trosku "sve" energie?

4. ze hraje politika tu nejdulezitejsi roli v zivotech lidi? to si nemyslim. ja bych spis rekl, ze lidi nejvic zajima, jak se oni sami maji. zda maji kde bydlet a jak bydli, zda si mohou koupit to, po cem touzi, zajet na vysnenou dovolenou, najit si super partnera/partnerku, mit spolu deti, vydelavat dost penez, byt zdravy, mit okolo sebe kamarady, apod. kdyz neco z tohoto nemaji, tak to pak resi, obcas i velmi agresivne. politika, to uz je jen spis takova naplast, na to, ze se jim ve spolecnosti neco nelibi, potrebuji si zanadavat, nebo na nekoho hodit priciny svych vlastnich existencnich i jinych problemu, potrebuji mit pocit, ze muzou neco zmenit, apod.

5. koureni travy hlubsi centra v mozku asi moc nezasahne. clovek muze skakat proti zdi, muze se smat, byt v euforii, muze si odpocinout od kazdodenniho stresu, apod., ale to je spise jen povrchove deni, ne?
kdo chytá v žitě | 25.08.2018 22:48
mila
životní energie
"Kdybych věděl co vlastně udělám, tak se na to volení asi opravdu vyseru"...
:)
...ahoj kluci...
Díky!
O tempora, o mores! | 26.08.2018 20:14
car1os
životní energie
Politika je obraz společnosti.Též obraz kultury národa.Společnost má to co si zasluhuje.Každý má svůj metr,svoje oči jak toto vnímat.
Já sleduji jak kdo lže a pak podle toho volím.Ano přiznávám že pravdy jsou dost často pokrucovány a není pro ovečku v ohrádce jednoduché se vždy správně zorientovat.Vlci stále běhají kolem ohrady a cení zuby.Pak záleží na Pastýři, jak ovečky povede.
Myslím že u nás se ještě dlouho bude hledat ten správný Pastýř.Pak už nebude tolik zbloudilých ovcí,mezi které se taky počítám.
Letošní volby vnímám velmi pozitivně | 6.10.2018 11:17
Václav
životní energie
Drahá polovička šla k volbám, tak jsem si dal doma mezitím relax a udělal trošku práce ... ;))
J. Dušek: Nechodím volit, je to ztráta času ;) | 31.10.2018 15:35
Václav
životní energie
Volby | 2.11.2018 09:23
Apas
životní energie
Dnes ráno jsem Mělník na výše postnuty rozhovor s Duskem. Moc pěkné. Hlavně jak ji furt skáče do řeči. :-) já jsem vždycky volby hodně bojkotoval, ale občas do me mnoho lidi, které dost respektuji, dost mluví do duše, abych šel. A třeba je mezi nima i ten “mystik”, o kterém jsem mluvil - dle kontextu dáno asi tím, ze zažil minuly režim a sakra mu v něm nebylo dobre. Tak třeba k prezidentským jsem šel. A ty poslední, ani nevím, jaké to vlastně byly, jsem zas prokaucoval. :-) respektive probadal někde v laboratoři. :-)
Ty Automatické opravy fakt žeru :-) | 2.11.2018 09:27
Apas
životní energie
Ha, tak když nápisu zeru, tak to z s háčkem umí, teď ale třeba zas ne, ale v nadpisu to šlo. :-D tak nevim. :-)

No, každopádně Mělník v minule zprávě měl byt mrknul. :-D

Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Žít a zemřít bez žalu - to je mé jediné náboženství. (Milaräpa)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Kryoterapie - léčba mrazem: ex..
komentářů: 3, poslední: 19.08.2019
Geofyzikální válka
komentářů: 5, poslední: 1.08.2019
Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019

Takže na Měsíci nikdy nikdo ne..
komentářů: 26, poslední: 3.08.2019
Destilovaná voda - je rozumné ..
komentářů: 45, poslední: 1.08.2019
Petr Chobot - meditační akce
komentářů: 9, poslední: 1.08.2019
mystička Ivana Adamcová
komentářů: 73, poslední: 1.08.2019
Křesťanství v Čechách
komentářů: 13, poslední: 25.07.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 5, poslední: 19.07.2019


Anketa

Byl/a jste vždy sexuálně věrný/á své/mu partnerce/partnerovi?
-> ->
Celkem hlasovalo: 7959

Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0