Komentáře

Pokud jste přihlášeni, nemusíte zadávat jméno a emailovou adresu.

Výpis komentářů

deja vu | 1.12.2007 14:45
michaela
životní energie
slysela jsem, ze pocit deja vu nastava, kdyz se jedno oko, podavajici informaci do mozku, nepatrne opozdi...informace z druheho oka tedy dorazi do mozku pozdeji, ale mozek tuto informaci rozpozna jako jiz znamou - proto tuto situaci vyhodnoti jako jiz prozitou...
Deja-vu | 1.12.2007 20:53
Václav
životní energie
Často se uvádí, že Deja-vu souvisí s krátkodobou a dlouhodobou pamětí. Normálně se událost uloží napřed do krátkodobé a až pak do dlouhodobé paměti. Někdy se ale může stát, že vidíme nějakou situaci, ona se nám uloží do dlouhodobé paměti a teprve potom když stejnou scénu o sekundu později uvidíme, vyhodnotíme ji jako již zažitou kdysi dávno.
Zažila jsem to | 10.12.2007 23:21
Jolana
životní energie
Před lety se mi zdál sen,bylo mi asi 12 let.Jela jsem s lyžemi na lanovce a sjížděla dolů.Okolo velkého domu jsem projela a nasedala opět na lanovku.V té době jsem lyžovala,ale na lanovce jsem nikdy nejela.Sen si pamatuji,zdál se mi několikrát.Letošní dovolená,letní,mě poprvé v životě zavedla do italských dolomitů.Tam jsem to místo uviděla.Nikdy dřív jsem v itálii nebyla.Je pravdou,že můj strýc,vášnivý turista a fotograf nás zásoboval od mého dětství fotografiemi hor.Tak jsem si zdůvodnila tento zážitek tím,že jsem ono místo viděla na fotografii a pak jej začlenila do svých snů.Co mě zaráží?Ty sny jsem měla před 30ti lety,proč si je pamatuju?A proč v nich byla supermoderní lanovka?
titulek | 29.01.2008 01:44
lucka
životní energie
Zdravím všechny
ráda bych řekla, co mě napadlo o deja-vu nedavno když jsem řídila auto a zrovna jsem jeden prožila,co když je to jakýsi bod v životě(at už fyzický nebo duchovní a nebo obé) kam jsme měli dojít,kde jsme měli být jako když jdete táborovou bojovku a máte místa kde se musíte zastavit.A téměř každý se zastaví a hledá, co to bylo?málokdy si vybavíme celý obraz deja.vu, je to jako záblesk, takže co je na tom tak důležité, že se to děje?vždycky přitom vnímám jakousi úlevu nebo jistotu každopádně nic negativního.pravděpodobně to má více účelů,něčemu a k něčemu to slouží vždyt to vychází z hloubky,z nevědomí je to iracionální jednání naší psyché a něco nám tím vzkazuje.mějte se
Pocit! | 19.04.2008 16:43
Lola
životní energie
jo pocit deja vu sem zažívala když sem byla malá i několikrát deně...teď už ne tolik ale pořád ho zažívám!!
... | 3.10.2010 22:35
Martin
životní energie
taky se vam stava pri tom pocitu že najednou začne vic bušit srdce ?
deja vu | 2.04.2011 11:53
marie
životní energie
ja mam štastný pocit při deja vu jako by bylo dobře že se to stalo, snad jako by mi to říkalo, ano to je správně že jsi se rozhodla takhle. Většinou ho zažívám při změně rozhodnutí.
Deja vu jako Deja santi | 3.07.2011 22:14
Jana
životní energie
Ahoj, čas od času mám deja vecu a méně často, ale o to silněji prožívám i deja senti. Další teorie čím deja vu (v jaké koliv své podobě) vzniká, je chvilková nesynchronní činnost obou mozkových hemisfér. A já tomu věřím. Jednou, když jsem byla na EEG (vyšetření kdy se snímá mozková činnost), tak jsem měla deja senti. A pak, když jsem si šla pro výsledky mi doktorka řekla, že jim asi špatně fungovalo snímání, protože je tam chvíle, kdy to vypadá jako by mi hemisféry nefungovali synchronně. Tenkrát jsem ještě nevěděla, že ten divný pocit je forma deja vu. Myslela jsem, že jsem jen na něco zapoměla a ono se mi to snaží připomenout. Až časem, když jsem zjistila, co to je a slyšela tuhle teorii o vzniku deja vu, jsem si to všechno spojila.
již prožité | 28.04.2012 05:33
aalto
životní energie
- tak chápu déja vu - právě probíhající děj, jehož jsem neměnnou součástí, viděný "mnou" z pozice diváka, jemuž se přehrává film o části jeho života. Není možné v tom ději cokoli změnit, není možné do něj zasáhnout, je možné se jen dívat. V mém případě s sebou tyto okamžiky, jsou-li skutečně silné, nesou i vizi budoucnosti (jeden prožitek déja vu = jeden obrázek budoucnosti), která je v těchto případech neměnná. To je moje zkušenost; možná někdo má jinou - ale ty věci se skutečně staly, ať příjemné nebo méně příjemné, přestože jsem je považovala za nemožné. Ale hlavní je ten pocit - Jsem; někde daleko i blízko zároveň; ohromná existence, Bytí, které neposuzuje; jen se dívám na malinkou část Sebe, na svůj stín, jak si tam někde něco prožívá, něco cítí, něco si myslí a věří, že to je skutečné. Je to děj, který znám; jak ho můžu neznat? Vždyť Já Skutečné a Úplné žiju MIMO časoprostor; jako Skutečné a Úplné Já každé bytosti. Jsem jediný bod, uzel na síti i nekonečný prostor. Někdy a nějak, z příčin, kterým úplně nerozumím, se můj stín nebo odlesk, vpletený do času a prostoru (těla) na Zemi propojí s Já, které stojí za Vším - a pak může jenom němě zírat a žasnout, jak je existence ohromná, hluboká, pravdivá. Jak ve světě, kterému věří, že je pravý, žijí odlesky a stíny. Přikrývky. Masky. Fyzické projevy samozřejmě existují - a určitě jsou viditelné jako změny funkce mozkových hemisfér, změny hormonálních hladin, atd - ale podle mne to nejsou PŘÍČINY - pouze PROJEVY. I když - proč by nešlo fyzickým zásahem spustit nefyzickou reakci? Chci říct - kdo to zažívá, věnujte se tomu. Neodsunujte to na kolej fyzických poruch nebo nemocí. Berte to jako to, co to opravdu je - kontakt vaší Skutečné Existence, takové, jaká opravdu je, s vaším zlomkem, žijícím na Zemi. Je to dar; ne něco, čeho byste se měli bát.
jiné pokračování | 31.05.2012 01:49
Roman
životní energie
Taky se vám stává že si pamatujete sny? třeba hodinu, den, měsíc, rok. Podle mě to není nic zvláštního. Ale jednou za dva tři měsíce mě vyděsí když se ten sen potom opravdu stane a ja se štípám, bouchám, abych zjistil že opravdu nespím. Jsem v tu chvíli uplně mimo a dokážu jen čekat a vzpomínat co se stane příští vteřinu dvě. Někdy si vzpomenu, někdy se nechám podat a pak si řeknu jo, takle to bylo(nic jinyho dělat nejde). Obvykle to prožívám po dobu max. 10 vteřin, ale vím že ten sen byl delší, že ještě něco následovalo, ale už na to nenavážu, deja vu skončí. Ale realita se od toho snu změní, po inkriminovany situaci se děje něco jinyho než co jsem zažil ve spanku. Píšete tu a vědci taky, že je to souvislost s mozkem, s jednotlivými paměťmi. Je to asi pravda, je to takovy nejrealnější vysvětlení. Ale abych se zbavil určitého strachu a tajemna při deja vu, tak mi tohle vysvětlení opravdu nestačí. Podle mě je tam plno nesrovnalostí. Například proč jsem bezprostředně po deja vu přesvědčen, že to co se mi zdálo (co uložila nejdřív dlouhodobá paměť) se odlišuje od nastalé reality??
Příklad nedávného zážitku: Vyšli jsme s přítelkyní z prádelny a tím začlo deja vu. Zavírám dveře od prádelny, přítelkyně na mě mluví (v tu chvili už jsem ji neposlouchal a vzpomínal co se asi stane za vteřinu, co řekne), po chvilce deja vu končí a jdeme po schodech o patro níž, ale v tuhle chvíli jsem přesvědčen že sen ve kterém byla tato situace v deja vu(pradelna komunikace), dál probíhal jinak, dokonce i vím jak, ve snu jsme pak nešli po schodech dolu. Ale na podrobnosti si už v tehle dnešní chvíli při psaní nevzpomenu.
Chtěl bych se dovědět vysvětlení které mi deja vu vysvětlí přesněji. Asi se ale nedočkám. Je to velice zajímavý jev. Nejvíc mě na tom děsí asi to přesvědčení, že se člověku dokáže zdát budoucnost - to přece není možné. Já vím, je to paměťmi, mozkem, ... Proč jsem ale po deja vu přesvědčen, že "tenkrát" to potom probíhalo jinak?
Zásah | 9.06.2012 16:06
Honza
životní energie
Jednou, když jsem byl malý, tak jsem měl deja vu. Někdo zaklepal na dveře a pak vešel do pokoje, kde jsme si hráli s kamarády. Dříve, když jsem tento "pocit" prožíval, tak jsem ho nechal běžet dále a "nezasahoval" jsem do něj, ale v ten den jsem se rozhodl o tom říci. Řekl jsem nahlas kamarádům, že někdo zaklepe na dveře a vstoupí do pokoje. Všichni se na mě podivně dívali a najednou někdo opravdu zaklepal. Všichni jsme ztuhli. Někdo opravdu vešel do pokoje. Tato zkušenost se mi vryla do paměti a nikdy na ní nezapomenu.
Deja vu? | 8.03.2013 16:15
Pavel
životní energie
Pár let nazpátek jsem měl něco podobného, deja senti i deja vu jsem měl neustále. Byly chvíle, kdy moje deja senti trvalo skoro minutu a já jen nevěřícně koukal a divil se sám sobě. Ovšem jednoho dne, jedinkrát v životě se mi stalo, že když jsem šel ze školy, zamotala se mi hlava, zatmělo se mi na chvíli a projelo mi hlavou X obrazů, problém, osoba a datum, které se mělo udat zhruba za pár měsíců. Zmínil jsem se o tom i spolubydlícímu a skutečně ten den jsem se s danou osobou setkal ačkoli to normálně nebylo vůbec možné a nastala velice špatná situace, kterou jsem poté rovnal poměrně dlouho.
-> Pavel | 9.03.2013 00:34
Václav
životní energie
toto bych dal spise do kolonky "jasnovidnost" :)

jsem se to kdysi snazil uchopit logikou, jako ze "vsechno je dopredu dane", "vsechno co se zrovna deje je nevyhnutelne", "budoucnost uz tu je ted, jen ji nevidime, protoze jsme zasekli v jednom case a neumime byt v onom TED, ktere prekracuje cas apod."

musim se priznat, ze me to jednu dobu lakalo, mit k tomu kdykoliv pristup, protoze jsem potkal cloveka, ze ktereho padala jedna vec za druhou tohoto typu..

jsem se ho snazil zpovidat, zjistit jak to dela, v jakem je stavu, ale to moc neslo..

jakoby se vypnul a ono se to pak reklo

nevim jak se "vypnout", abych videl co bude.. mozna me to ani nelaka vedet, umet.. mozna tusim, ze to neprichazi jako dusledek toho, ze to clovek chce..

--------------------------------------------------------------

zacalo me lakat neco jineho..

spolehnout se na to, ze to, co se zrovna deje, je spravne..

videt jakoby kousicek dopredu, vedet ze ted je lepsi jit vlevo a ted vpravo

slovo vedet neni presne.. spis to prirozene zit..

nezajimat se o to, co bude zitra, ale o to, ze to co je ted, je presne tak, jak to je..

potom se zacne dit neco zvlastniho.. hodne veci jakoby vim dopredu, ale neuvedomuji si to.. nedokazu rict "bude to tak a tak", ale obcas neco placnu a ono to je dobre, jakobych mel k dispozici informaci, kterou bych nemel logickou cestou v hlave mit..

a tu informaci jeste ani nezahlidnu, ale uz na zaklade ni jednam..

--------------------------------------------------------------

a jeste me k tom napada jedna vec.. je to prenosne, takze kdyz se clovek setka s nekym, komu tyto veci funguji, muze se stat, ze se mu to taky stane..

mozna otazka vibraci, napojeni dotycne osoby na jine urovne vedomi, nebo kdovi co.. nevim..

--------------------------------------------------------------

"zamotala se mi hlava, zatmělo se mi na chvíli"

po techto situacich okolo sebe nekdy vidim barevne svetylka.. jakoby visely v prostoru. zrovna pred par dny se mi to stalo..

viz http://zivotni-energie.cz/barevna-svetylka-vsude-okolo.html

ne ze by to bylo dulezite.. ale me to bavi tyto veci zkoumat..
budoucnost | 9.03.2013 00:58
Václav
životní energie
jsem ted narazil na tento clanek, je to taky o budoucnosti, ale tak trosku jinak :))

http://karelfunk.bloger.cz/Pohledy-na-svet-jinak/NIKDO-MU-TO-NEREKL
pořád | 11.04.2013 00:33
Emily
životní energie
Deja vu se mi stává každý den. Je to normální?
Vim co je Dejavu | 21.12.2016 21:14
Lada
životní energie
To co pisi doktori a jini je nesmysl! Pritom to ma logicke vyavetleni,jen malo lidi si to dokazi opravdu vysvetlit a pritom je to jednodusi nez si lide mysli.Dejavu je zablesk budoucnosti,ktery jsme driv pouzivali a potrebovali,dodnes ho zvirata pouzivaji treba psi a kocky...jak vysvetlite ze treba hodinu stepuji pred dvermi? Pac uz to videli,zablesk budoucnosti umi vyvolat,bohuzel my lide uz ne,mame vsechny smysli dokonale a tento uz nepotrebujeme a evolucne vymizel.Je to nas sesty smysl ktery uz neumime pouzivat.

Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Není nic než... (František Drtikol)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Připadáte si jako mystik / mys..
komentářů: 2, poslední: 16.04.2018

Psychosomatika - léčba rakovin..
komentářů: 30, poslední: 18.04.2018
Meditační hudba
komentářů: 16, poslední: 16.04.2018
mystička Ivana Adamcová
komentářů: 46, poslední: 15.04.2018
Šťastný a naplněný život
komentářů: 37, poslední: 11.04.2018
Jak voní blížící se smrt?
komentářů: 10, poslední: 7.04.2018
Vitariánství
komentářů: 1, poslední: 18.03.2018

Svět barevných balónků
komentářů: 4, poslední: 22.04.2018


Copyright © 2007-2018: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0