Komentáře

Pokud jste přihlášeni, nemusíte zadávat jméno a emailovou adresu.

Výpis komentářů

Tantrické masáže | 5.09.2013 10:57
Václav
životní energie
Přítelkyně chodí na tantrické masáže. Je to tím, že jí sexuálně nestačím?
http://www.reflex.cz/clanek/alex-a-knez/45745/pritelkyne-chodi-na-tantricke-masaze-je-to-tim-ze-ji-s exualne-nestacim.html
Je či není nevěra tantrická/erotická masáž? | 5.09.2013 11:36
Václav
životní energie
"Vím že budu za tu špatnou, ale ráda napíšu i názor z druhé strany – masérky.

Přímo se tím neživím, spíše to mám jako vedlejšák ale to už tak 3 roky v jednom nejmenovaném masážním salonu. Chodí k nám různé věkové katerogie od mladých zkoušejících až po starší zkušenější. Muži, kteří chodí sami jdou obvykle bez vědomí partnerky, protože si uvědomují, že se nejedná o jednoduché promasírování nataženého chodidla. Chodí k nám ale i páry, které se dle navzájem tak trochu jistí před obavou aby se tantrická masáž nepřehloupla v něco jiného než by byli schopni tolerovat. Já se na to dívám tak, že ve chvíli, kdy se s tím jeden z partnerů tomu druhému nesvěří nebo ten projeví nesouhlas a i přes ten první osoba jde, považuji to za určitou formu nevěry – velice to závisí na tom jaký druh masáže absolvuje!!!
Tantrická masáž ovšemže obsahuje masáž penisu (v případě muže) a obvykle jeho vyvrcholení, ale ovšem se tomuto můžeme vyhnout – dle přání zákazníka. Záleží opravdu velice na domluvě mezi partnery, protože jsou i takové páry, které se v tom vzájemně podporují (doopravdy).

Já časem již obvykle poznám z chování zákazníka, jestli jde na masáž potajnu nebo se souhlasem partnera – a snažím se od toho i odvozovat průběh masáže.

Ještě k této práci a vztahu nevěry. Masérka je taky pouze žena se svými chutěmi, touhami aj a vzrušují jí stejné věci jako ostatní normální ženy. I když se snažíme zachovat profesionální úroveň odstupu v případech velice pohledných mužů (ale i žen), vypracovaných mužů nebo jen mužů s krásným přirozením – velkým (dlouhým i širokým), neobvyklým nebo jen dobře vypadajícím se jen těžko bráníme celkovému vzrušení. V takových chvílích je celý průběh masáže včetně masáže penisu až do orgasmu, ejakulace (není to totéž) opravdu příjemnou a zábavnou činnosti, kterou je radost dělat! Ale i ženský orgasmus je nádherný – nádhernější než pánský.

To je částečně i jeden z důvodů, proč Tantrickou masáž (erotickou laicky řečeno) považuji za formu nevěry.

Jak jsem psala hlavně to záleží na domluvě mezi partnery a pokud jeden za touto věcí jde i přes nesouhlas partnera, je spíše problém ve vztahu někde jinde hlouběji v oblasti úcty jeden k druhému."

zdroj: http://www.emimino.cz/diskuse/je-ci-neni-nevera-eroticka-masaz-114121/strankovani/25/
-> Václav | 5.09.2013 16:52
Dana
životní energie
"Pokud je někdo např. ochoten ve vidině zisku namasírovat pohlaví libovolné osobě, která o to projeví zájem, žije (z mého pohledu) méně důstojný život, než např. prostitutka, která dokáže říct v podobné situaci "ne". "

té větě nějak nerozumím....čemu říkáš důstojný život?
------------
článek na mě působí tak nějak černo-bíle....že by "tantrická masáž v ČR" znamenalo jen tantrické (erotické) salony?..
-> Dana | 5.09.2013 19:11
Václav
životní energie
presne tak, text je o salonech, kde se zachazi s tantrickou masazi jako se zbozim na prodej.. kdo ma penize, muze si to koupit, bez ohledu na cokoliv dalsiho..

chapu, ze muze mit "tantra" mnoho podob.. i v CR.. ja si vybral jednu z nich.. tu, ktera je hodne videt, protoze chce byt hodne videt: http://search.seznam.cz/?q=tantra+masaze (prvnich cca 10 stran - netvrdim, ze jsou vsechny tyto stranky stejne, ale vetsinou jsou velmi "podobne")

dustojny.. tak treba dustojny ve smyslu, ze si clovek vazi sam sebe do te miry, ze nedela "otroka" nekomu nebo necemu jinemu ?? umi rict "ano" a umi rict "ne" (chapu, ze vyznam slova dustojny je hodne individualni zalezitost - proto tam bylo ono "z mého pohledu")
-> Václav | 5.09.2013 21:55
Dana
životní energie
...mi připadá, že být tantra masérem/masérkou v salonu je prostě druh práce.
velká část lidí chodí do práce pod vidinou peněz, ne?

někdo dělá svou práci rád, někdo JEN pro obživu....

vážně si myslíš, že masáři/masérky "polykají " své ne v nějaké významně odlišné frekvenci než lidé věnující se jiné práci?
třeba nemají problém s masírováním kohokoli, třeba právě proto tu práci dělají... nevím...
-> Dana | 5.09.2013 23:21
Václav
životní energie
nepsal jsem, ze vsichni tantra maseri/maserky jsou..

kazdy clovek funguje trosku jinak.. napr. delat najemneho vraha je taky prace jako kazda jina.. clovek se pro to muze hodit a jini lide radi zaplati... a tak to nekteri lide delaji.. plne to chapu.. (neznam zadneho najemneho vraha - je to jen uvaha - mozna se to deje jen ve filmech)

psal jsem spise o tom, jak se obcas prezentuje slovo TANTRA a jak to pak obcas muze vypadat v praxi..

malokdo napise jak to skutecne je.. vetsinou je ve vsech tech clancich (o tantrickych masazich) citit podivna pachut reklamy a snahy, aby to bylo co nejvice lakave.. cele to je poskladane jen pro efekt, obcas uplne vytrzene z kontextu.. lide se na mnoha mistech nesnazi popsat svou zkusenost s necim, co zazili, ale popisuji neco vymysleneho, aby to znelo jako skvela zkusenost..

nevim, jestli jsem to napsal jasne...

nemam s tim problem, ze to tak je - pokud to tak skutecne je.. :)) pouze sdeluji "citim onu pachut"..
"Tantrická masáž" | 5.09.2013 23:34
Václav
životní energie
tady na webu se objevi dva clanky, kde je v nadpisu "tantricke masaze" a hned je mezi nejhledanejsimi slovy, pres ktere zde lide prichazi, slovni spojeni "tantricke masaze"

lidi tyto veci zajimaji... a ja se ptam, co ze je to zajima? a proc je to tolik zajima? :))
masáže | 6.09.2013 08:53
sslavek
životní energie
Pro mne je tantrická masáž ta, která je konána s naprostou
něhou, úctou a láskou k masírované bytosti, každému kousku těla, svalu, centimetru kůže...má zkušenost je, že ideální je se před samotnou masáží zastavit, pomodlit a být spíše průchodem a pozorovatelem masáže a splynout..
Jakmile se však zapojí osobní zájem :-),agape se změní v éros, zdravotní a psychický účinek masáže není tak silný, spíše se jedná o vybití nežli nabití A to je pro mne ta tenounká hranice mezi erotickou a tantrickou masáží.
Ale takovýchto masáží se nedá dělat co hodina jedna, osmkrát za směnu :-)
-> sslavek | 6.09.2013 11:12
Václav
životní energie
tento typ něhy bych snad ještě chápal ve smyslu jakéhosi způsobu žití.. něco jako "respektuji jiné lidé, dotýkám se jich s něhou, každá část mého těla si váží každé částí těla druhého, jsme jedním a tím samým, není zde hranice mezi mnou a druhým.."

ono to je ale, řekl bych, v praxi spíše takto: "budu tě s láskou a něhou přijímat přesně jednu hodinu a ty mi za to zaplatíš 3000Kč"

co to je za něhu, když je v pozadí platba za to? navíc v takové výši? ta platba je za to, že se dotyčný/dotyčná bude dotýkat pohlaví, ať už je to pohlaví jakékoliv a číkoliv.. je to tak???

byli by lidé ochotni platit takové částky za to, že se někdo bude dotýkat "s něhou" jejich vlasů a ramen?? to těžko..

celé to je trošku na hlavu.. něco jako "ne, není v tom žádný osobní zájem, nejedná se o erotickou službu, otevřeme se tomu, že je spolu všechno propojeno, že zde je jednoda".. a pod tím "cena: 9000 Kč včetně DPH + sleva 10% pro stálé klienty"

něco jako "opravil jsem ti počítač, udělal jsem to pro tebe, protože jsi můj nejlepší kamarád, vážím si tě... jen mi prosím řekni, kam mám poslat fakturu na těch 5 tisíc Kč"

mluvíme o tom stejném???
co za co | 6.09.2013 12:19
Dana
životní energie
...připomíná mi to diskusi kol "reiki zadarmo"....
vzácné nebo běžné? | 6.09.2013 12:34
Míla-Víla
životní energie
Tantrická masáž je pro mě spíš duchovní zážitek..Pro někoho by to byla naprostá ztráta času,protože není s touto sférou duchovna spojen(v kontaktu).Nedokáže se na své úrovni poznání této sféře otevřít..Musí se tedy sejít asi dvě bytosti stejného smýšlení-pak to může být dar pro obě strany.Je to vzácné nebo běžné..?Já tohle štěstí nemám.Jen jedna strana je duchovně naladěna.
-> Dana | 6.09.2013 14:09
Václav
životní energie
a jaky v tom je rozdil? muzu zacit nabizet reiki nebo tantricke masaze.. a ty taky.. nebo i Mila.. to jak to budeme provadet bude stejne zavisle vicemene na tom, jaci jsme..

ja muzu vetsinu lidi napr. rovnou vyhazovat, ty si s nimi muzes napr. povidat a Mila jim muze napr. popisovat svoji sferu duchovna..

nebo i jiny scenar, to neni dulezite..
-> Míla-Víla | 6.09.2013 15:05
Václav
životní energie
a co toto: vsechny strany jsou duchovne nalazeny, ale kazda trosku jinak... co je pro Milu duchovno, to muze byt pro nekoho jineho pohadka, nebo napr. strach z neceho..

napr. ja a moje zena jsme na prvni pohled uplne jini a pritom si krasne rozumime.. slovo meditace ji nic nerika, slovo reiki ji nic nerika, slovo osviceni ji nic nerika, slovo sebepoznani ji nic nerika, fotografovani ji nebavi, tyto stranky ji prijdou tak trosku zcestne, atd. -- presto vsechno se chapeme, tolerujeme se, rozumime si, dokazeme se poslouchat.. nadherna symbioza..

------------------------------------------------------------

co je bezne a co vzacne?

bezne je zit v te "sve urovni" a rikat "ti druzi jsou jini".. vzacne je zaposlouchat se do slov druheho a uvedomit/najit se v tom
re: Míla-Víla | 6.09.2013 17:10
mila
životní energie
Po mě je tantra nejen duchovní zážitek, pro mě je tantra tao, pro mě je tantra duchovní a tělesné a sexuální propojení...to sexuální nepřevažuje, ani to duchovní nepřevažuje, ani to tělesné nesexuální nepřevažuje...pro mě je tantra naladění na jinou bytost a splynutí s jinou bytostí...
(bytost = člověk)
dodatek | 6.09.2013 17:14
mila
životní energie
...bytosti vhodné pro tantru jsou pro mě muž a žena...
:)
-> Václav | 6.09.2013 17:23
Dana
životní energie
:-)
... ano, nevidím rozdíl....
! | 6.09.2013 17:23
mila
životní energie
...mila není víla...
nejen duchovno | 6.09.2013 17:59
Míla-Víla
životní energie
I bez té duchovní nástavby je to pro mě obohacující.Mám příležitost něco dát-ze sebe,někoho potěšit.Dávání je pro mě taky duchovní zážitek.Není to samozřejmě tak intenzivní jako ono"absolutní splynutí duší"jak popisuje Mila.Nemůžu se na svůj protějšek zlobit,že to není podle mých představ,ještě nedospěl do té fáze..Týká se to i jiných věcí všeobecně-např.nedodržení slova(v pěti procentech případů)apod.
Míla-Víla | 6.09.2013 18:24
mila
životní energie
nemyslím, že se musí pro to sejít 2 kteří jsou stejného smýšlení, popř. duchovně naladění...myslím, že tam tenpotenciál buď je anebo není, a dospět k tomu je někdy cesta plná trní, a jestli tam ten potenciál člověk cítí, pak by měl pro ten potenciál a jeho rozvinutí opustit svoje představy a odpustit protějšku všechny prohřešky...
->Míla-víla | 6.09.2013 18:34
Dana
životní energie
vidím to spíš tak, že dokud je "ten druhý" (tj. dávám, dopřávám potěšení, jsem shovívavá k tomu, kdo nedospěl...), tak není "absolutní splynutí duší"

...nebo...co, vlastně, pro vás znamená "absolutní splynutí duší" ?
-> mila | 6.09.2013 18:48
Dana
životní energie
taky si myslím, že buď ten potenciál je a nebo není
ale dělat pro něj neco?...co pro něj dělat?...hm, nevim
buď to není, pak to odpouštěním nezískám, protože při odpouštění vnímám druhého jako druhého....
a nebo to právě je, pak žádné "prohřešky" nejsou, a odpouštění je něco nadbytečného, něco z úplně jiného světa... není co odpouštět, není kdo komu by komu odpouštěl... samotné "odpouštění" je bez obsahu
->Mila | 6.09.2013 19:11
Dana
životní energie
....možná...
...možná pokud budu potenciál chápat jako možnost....pak pro dosažení toho, o čem vím, že je možné, mohu udělat to, že opustím své představy....

sem si to trochu kostrbatě setřepala...ale už mi věta "jestli tam ten potenciál člověk cítí, pak by měl pro ten potenciál a jeho rozvinutí opustit svoje představy" dává smysl....ano souhlasím, Mílo

...opustit svoje představy ( o sobě)....

....ale to odpuštění mi pořád připadá jako důsledek, ne jako prostředek k
Dana | 6.09.2013 19:23
mila
životní energie
no když tam není potenciál - v tom se nedá nic udělat...
a my nejsme vůbec hloupí - v nitru víme, jestli tam potenciál je či není...ale někdy ho tam tolik chceme vidět, že sami sebe obelháváme a pracujeme na nemožném...
potenciál pro splynutí - hezkej pojem...
Dana | 6.09.2013 19:27
mila
životní energie
odpuštění nemůže škodit kdykoli a kdekoli...ale v tomhle případě to bude asi odpuštění vzájemné, stejně jako dostředivý pohyb vedoucí ke splynutí
:))))
-> Mila | 6.09.2013 19:42
Dana
životní energie
hm, hm....
Mílo, a čemu říkáte "odpuštění"...co to je za proces?...jak probíhá?.....jak odpouštíte?... si myslím,že jste alespoň jednou odpouštěla, když o tom mluvíte :-)
Dana | 6.09.2013 20:12
mila
životní energie
nevím...myslím že odpouštění je skoro tak vzácný jako osvícení...
:(
-> Mila | 6.09.2013 20:31
Dana
životní energie
????

to si děláte legraci?

????
nebo to myslíte vážně?....ale pak...jak jste myslela ty všechny věty s odpouštěním...?
????

nevíte, jak si představit proces odpuštění, nebo nevíte, co si představit pod odpuštěním?
Dano | 6.09.2013 20:44
mila
životní energie
ano - trochu nadsázka, ale myslela jsem tím to, že skutečné odpuštění je těžké...zatímco hra na odpuštění je častá...
jak to mám já?...netroufám si posoudit jak umím odpouštět...můžu klidně napsat že odpouštění je můj denní chleba...ale jak sama říkáte, Dano - jakou to tvrzení bude mít váhu, budu-li se takhle holedbat? Bude to tak, jen protože to tak o sobě tvrdím...?
<- Dana, mila, Míla-Víla | 6.09.2013 20:52
Václav
životní energie
jsem zpet..

zaplaval jsem si pri zapadu slunce v prehrade..

predne se omlouvam za slouceni mily a mily-vily.. budu si na to davat pozor..

dale, jak jsem cetl poslednich par komentaru, tak z toho citim neco pekneho..

kdyz si tedy odmyslim ten intelektualni sum..

tim necim je "zenskost"... krasna, prirozena..

jste zeny, ja jsem muz.. a mezi tim se deje neco hezkeho..

pritomnost zenskeho a muzskeho aspektu.. muz v zene, zena v muzi... tady a ted..

setkani na vsech moznych urovnich, nadherna energeticka komunikace..

ano, z tohoto mista clanek vypada velmi hrube, povrchne..

proc me nelaka tantricka masaz? proc by mela? jsem hezky vylazeny.. rovnovaha...

nyni uz nejsem ani muz ani zena..

je zde svet, ktery je utkan z zivouciho ticha a krasy..

slysim, jak ke mne tento svet promlouva..

slysim, jak ke mne promlouva prostor..

jsem tim prostorem..

jsem tim svetem..

ano, jsem...

...

a jsem zpet...

zpet jako mila...

zpet jako Dana....

zpet jako Mila-Vila....

a hle, je tu i Vaclav...

la la la... lalalala.. la la la... lalalala...
-> mila | 6.09.2013 21:21
Dana
životní energie
ale ne, přeci musíte vědět ( uvnitř ), jestli je čisto, "odpuštěno" nebo ne...?...
tedy pokud pod "odpuštěno" rozumíte, že není nic mezi vámi a někým jiným - tak "odpuštěno" chápu já

---------
občas jsem někde četla prohlášení " je třeba odpustit... " "odpouštějte"...i nějaké návody....třeba. : "říkejte si to a to"...ale vždycky mi to připadalo jako program, jako naprogramovávání se....nevnímala jsem změnu stavu uvnitř....

zato vím, že pokud změním vnímání sebe z "já Dana" v "my všichni" není nikde žádné pnutí, nesoulad...a tím i pojem odpouštění je nesmyslný....není co řešit
-------
:-)
prostě pojmu "odpouštění " nerozumím
pojem "odpuštěno" pro mě má určitý obsah - takový nekonkrétní, něco jako : v určitém stavu je odpuštěno, protože není neodpuštěno ...
Dana | 6.09.2013 21:32
mila
životní energie
já nevím co o odpouštění říct...snad jen že mi je v poslední době nějak moc a moc hezky...asi jo - asi proběhla amnestie :)))
-> Mila | 6.09.2013 21:49
Dana
životní energie
ano, taky jsem si zrovna říkala, že se v tom odpouštění nějak moc štourám...a že..."o čem byla vlastně původně řeč? " ;-)

tak dobrou noc Mílo


:-)))))
a...si řikám...jestli nic nevíte, tak to nejspíš je :-)
-> "Václav" | 6.09.2013 22:40
Dana
životní energie
:-)
Dana, Václav... | 7.09.2013 08:54
mila
životní energie
... usnula jsem jako nemluvně...tak už přeju dobré ráno!
:)
odpuštění | 9.09.2013 21:13
slávek
životní energie
Také se říká, že pravé odpuštění je takové, když člověk pochopí
že vlastně už není co komu odpouštět... :-)( myslím ve smyslu Kosmické hry)

Tantrická masáž je spíše pro mě splynutím pomocí dotyků...Bůh ve mě se dotýká Bohyně v Tobě...ať již s dotýkáním se ohanbí nebo bez něj :-)
odpuštění-Dana,Mila,Václav | 10.09.2013 11:54
Míla-Víla
životní energie
Odpuštění.Co je pro mě odpuštění.?Nic co by bylo potřeba řešit nebo HLEDAT na to odpověď.Hledáním ztrácím sama sebe.Pro mě je obsahem odpuštění přijmout druhého člověka bez výhrad,bezpodmínečně..Může nastat situace že se mi takové vnímání světa a lidí vymstí.Ale stojí to za to a za druhé cítím v hloubce,že je to tak správné.A jelikož z té hloubky už přišly ty největší dary,za které stojí za to i zemřít,tak tomu věřím.
všechny úrovně-Václav | 10.09.2013 12:16
Míla-Víla
životní energie
Ve světě který mě obklopuje nejde se nesetkávat(naštěstí)s mužskou nebo ženskou energií.Ale jde mi spíš o to,setkávat se nejen na všech možných úrovních,ale i vlnových délkách.A tam nacházím proklatě méně spřízněných duší..
A v té podstatě už vlastně nejsem žena ani muž ale...
Václav-ticho,krása,prostor..jestli jsem dobře pochopila.
Za mě bych dodala světlo..
-> Míla-Víla | 10.09.2013 12:46
Václav
životní energie
tomu nerozumim. pokud se umim setkavat s jinymi lidmi, rekneme v sirokem spektru urovni / na ruznych vlnovych delkach / ..., pak to znamena, ze cim je toto spektrum sirsi, s tim vice lidmi si budu rozumet..

to stejne ono "bezpodminecne prijeti".. ve chvili, kdy jsem schopen nekoho takto prijmout / respektovat jeho/jeji zivot /... znamena to, ze se dokazu naladit na jeho/jeji uroven a pak neni mozne, abych ho/ji vnimal jinak, nez jako "spriznenou dusi"

kdo si vybira konkretni lidi, se kterymi mu/ji je dobre? nejspis ten, kdo je nalazen na jednu konkretni vlnovou delku (napr. postojem "rad bych poznal nekoho, kdo bude ve vsem uplne stejny jako ja"). jakmile ale budu fungovat jako neco "dynamickeho" a prave o tom zde, zda se mi, mluvime, jak muzu nekoho vnimat jako "nespriznenou dusi"??

-------------------------------------------------------------------------

> Václav - ticho, krása, prostor

ano.. a take neporadek, krutost, omezenost, rafinovanost, zlost, nechut, divnost, uchylnost, blbost, hloupost,...

prave to chapu jako ono "sirokopasmove chapani sebe / sveta / ...", tedy umet zit se vsim, co k tomu patri.. a patri do toho vse, co nas jen muze napadnout.. ne pouze to, co nam "zni" dobre..

-------------------------------------------------------------------------

> stojí za to i zemřít

je zde neco, za co byste byla ochotna zemrit? rekneme doslova zemrit, nasledujici sobotu, v nedeli pak pohreb...

ptam se proto, protoze si pod timto prohlasenim nedokazu nic predstavit.. nikdy se mi nestalo, ze bych "byl ochoten kvuli necemu/nekomu zemrit"..

tedy "pocit, ze bych byl ochoten..." znam.. ale kdyby melo prijit na tyto slova, nestalo by se tak.. v mem pripade to bylo jen momentalni rozpolozeni.. hodilo se mi to tak pouzit.. nechal jsem se unaset dojmem z toho...

prijde mi to podobne jako rict napr. "udelal bych pro nej / pro ni cokoliv".. a pak se stane, ze on/ona za mnou prijde a zepta se me, jestli nemam zitra par minut cas, ze by se mnou potreboval(a) nutne mluvit... a ja se omluvim, ze zitra vazne ne, ze uz mam naplanovany vylet do hor..

tedy "byl byl ochoten / udelal bych / .. " jsou z meho pohledu znacne relativni tvrzeni..
Míla - Víla | 10.09.2013 13:46
Hannah
životní energie
Je to dar potkat se s druhým ve stejném akordu.
Momenty, kdy nalézání ztrácí význam.
Momenty, kdy je nalezeno.
Momenty, kdy je jedno, že je nalezeno,
protože nikdy nebylo ztraceno.
Momenty, kdy mizí čas.
Dokonalý soulad.
Požehnání jednotou.

A odpuštění...ať jsem se snažila druhému odpustit, jak nejlépe jsem uměla , stále cosi zůstávalo. Až jsem si uvědomila, že není co druhému odpouštět.
Jediný, komu je třeba abych odpustila, jsem já. Druhý jen cosi konal, mluvil a byl asi přesvědčen, že je to tak dobře...a kdo ví, snad i bylo. Kdo může soudit ? Kdo vidí celek, aby mohl ?
Všechny ty bolesti, strachy, ponížení a nepochopení, jsem si sama dala...jako reakci na něco...jako reakci na to, že se neděje podle mého očekávání.
Až když odpustím sama sobě všechna trápení, přijde samo od sebe i odpuštění pro druhé. A už nezustává nic bolestného. Nastává klid a boj nahrazuje láska. Když přijmu sebe bez výhrad, pak jsem teprve schopná tak přijímat druhé.
zemřít pro druhé | 10.09.2013 15:06
Míla-víla
životní energie
Ježíš umřel z důvodu,že chtěl pomáhat..Tím že vystoupíte z proudu stáváte se zranitelnější.Přece jen existují zlí lidé a zlé síly.A nebát se těch sil znamená riskovat(i život)
Míla - Víla | 10.09.2013 16:14
Hannah
životní energie
Ježíš se stal Láskou. Té nelze ublížit, ani jí zabít. Pro ní se vzdal svého těla..
Kdo se nebojí zla, tak riskuje, že přijde o tělo ?
A kdo se bojí zla , tak riskuje, že přijde o srdce ?
Co je to risk?
Jezis ??? | 10.09.2013 16:42
Václav
životní energie
ja mel z dejepisu vzdy za 3, protoze jsem se radeji zabyval tim, co je ted, nez tim, co bylo nekdy v minulosti, co navic mozna bylo uplne jinak, nez jak se o tom uci..

http://zivotni-energie.cz/forum-krestanstvi-v-cechach.html
-> Míla-víla | 10.09.2013 16:56
Václav
životní energie
> Tím že vystoupíte z proudu stáváte se zranitelnější.

co myslite tim "byt v proudu?".. byt ovce, ktera dela jen to, co je tzv. spolecensky akceptovatelne? a "vystoupit z proudu" znamena byt rebel?

mne se zda oboji stejne nebezpecne. zajimavejsi mi prijde sledovat, zda funguji prirozene, jak jsem v zivote spokojeny, jak se v tom citim... pokud se me nekdo na neco zepta, tak mu rad odpovim. na druhou stranu, pokud vidim, ze by to mohlo nekomu zpusobit problemy (mne, nekomu dalsimu), tak to pravdepodobne delat nebudu.. prece nebudu nekomu pomahat, kdyz vim, ze s tim muzu mit problemy.. nehlede k tomu, ze tim mozna stejne nikomu nepomuzu - i kdyz by se mi mohlo ze zacatku zdat, ze ano..

viz onen Jezis.. i kdyby to bylo tak, jak se vypravi, komu to prospelo? zachranilo to svet pred hroznymi valkami? nezachranilo..

-------------------------------------------------------------------------

> Přece jen existují zlí lidé a zlé síly. A nebát se těch sil znamená riskovat (i život)

to je otazka, protoze kdyz se budete neceho bat, tak si v sobe budete nosit energie, ktere odpovidaji tomu, ceho se bojite.. toto rozpolozeni pak muze zpusobit, ze si ty veci budete do sveho zivota pritahovat..

pokud se napr. lide na celem svete zacnou bat valky, znamena to, ze akceptuji moznost valecneho stavu.. potom uz staci par lidi, kterym se valka hodi a muze zacit valka..

http://zivotni-energie.cz/forum-valky-a-jejich-prirozenost-ci-zbytecnost.html
Ježíš | 10.09.2013 17:04
Hannah
životní energie
Nekoukám do učebnic dějepisu, ani se neprokousávám biblí...čtu ve svém srdci...písmo živé a přítomné... :-)
-> Hannah | 10.09.2013 17:10
Václav
životní energie
o Jezisi mluvite jedine proto, ze jste si o tom nekde precetla, nebo o tom nekde slysela..

a uverila tomu..

celkem jednoducha rovnice...
příběhy | 10.09.2013 19:50
slávek
životní energie
O Ježíši mluví proto, že se ten příběh dotkl jejího srdce, tak jako se i další jiné příběhy, věty,slova, písmena, dotkly těch našich...to je ještě jednodušší rovnice :-)
Ježíš | 10.09.2013 20:14
Hannah
životní energie
Děkuju životu za tuto rovnici, protože její výsledek obsahoval klíč, který mi odemkl dveře v srdci. V nich teď stojím a vítám vás s láskou a radostí...
-> Hannah | 10.09.2013 21:38
Václav
životní energie
tak to zni, ze v tom mate celkem jasno. zabydlena v nejakych tech dverich. :))
Máří Magdaléna | 10.09.2013 21:40
mila
životní energie
všichni milují Ježíše a na Máří Magdalenu se dívají skrz prsty...ona je ale jeho žena, není Ježíše bez Máří, to se ale katolíkům nehodí do krámu! Taková různá pokrytectví jsou hluboko v naší kultuře... musíme se hodně prokousávat...
PS: je úplně jedno jestli jsou to historické postavy - to pokrytectví církve je zaručeně pravé!
a proto | 10.09.2013 21:41
slávek
životní energie
a snad proto říkají Budhisté..óm tat sat óm...to jsi Ty...
neboli...jsi to, co vidíš :-)neboli naše city, pocity a vidění světa nám říká kdo jsme doopravdy my..nikoliv, jaký je doopravdy svět :-)
Máří Magdaléna | 10.09.2013 21:43
slávek
životní energie
a není pro nás nejdůležitější v tomto příběhu,
že Máří Magdalénu miluje Ježíš ?
Máří | 10.09.2013 21:47
mila
životní energie
církev si ale nepřeje aby to byla láska mezi mužem a ženou... musí mu tedy pouze omývat nohy...
poselství | 11.09.2013 11:46
Hannah
životní energie
Tak si říkám, že zatím co přemýšlíme, jestli pravda, nebo báchorka...jestli ženatý, či svobodný....jestli nám neutíká poselství té pravdy, či příběhu....
To poselství, které je živé a mluví k našim srdcím, bez ohledu na čas....:-)
potěšen | 11.09.2013 19:30
slávek
životní energie
Četl jsem a byl potěšen :-)
umytí nohou | 11.09.2013 19:33
slávek
životní energie
Omýt někomu nohy s láskou...co se může rovnat takovému daru....
snad jen se stejnou láskou a bez obav to přijmnout :-)
ano souhlasím! | 11.09.2013 19:50
mila
životní energie
omytí nohou milované osobě je krásné a naplňující pro obě strany...ale o tom jsem nepsala...mluvila jsem o tom, že církev odmítá vnímat Máří jako Ježíšovu životní partnerku (ženu, manželku...nebo jak to chcete nazvat)...po Mářinu minulost...všichni volají Ježíši uzdrav mě! a zároveň kamenujou Máří Magdalenu...křesťani !
umytí nohou | 11.09.2013 19:51
Hannah
životní energie
Mám slzy v očích Slávku...
Děkuji za vaše slova.
Cítím to stejně. :-)
poselství | 11.09.2013 19:57
mila
životní energie
ano - nemám ráda velká slova - přesto něco jako poselství Ježíše vnímám - ale zkuste nečerpat ho přes cedníky církve - tam už je to poselství tak nějak zatuchlé
Míle | 11.09.2013 20:01
Hannah
životní energie
Ježíš jí učinil sobě rovnou, dal jí svou lásku. Kterou nedávkoval podle toho čím byla, nebo podle toho, že je žena...
V tom je poselství pro naše srdce...ne v tom, co udělali křesťané. Z toho se můžeme poučit...
Míle | 11.09.2013 20:05
Hannah
životní energie
No proto ho přes cedník církve nečerpám....:-D
A proč ? Nepotřebuju přece církev k tomu, abych něco cítila...
Nepotřebuju církev k tomu, abych milovala...
Haně | 11.09.2013 20:29
mila
životní energie
Výborně...

já se taky v životě obejdu bez církví... a počítám, že časem možná i beze slov...

:)
všichni čekáme... | 11.09.2013 21:04
slávek
životní energie
Čekání na spásu...

Všichni čekáme...

Abd-ru-shinovi stoupenci hnutí Grálu na svého Imanuela
Bendovci na svého Aštara a jeho vesmírné lodě
Budhisté na svého Maitréju
Hopi na svého Pahana
Jehovisté na svého Jehovu
křesťané na druhý návrat Krista,
Krišnovci na svého Kalkího, jenž ohlásí konec kaljugy,
muslimové na svého Třináctého proroka,
šiíté na svého Mahdího
židé na svého Mesiáše...

Všichni čekáme,
čely bijem, na zem klekáme,
tak jako miliardy mrtvých před námi,
tak jako miliardy mrtvých za námi,
a možná i Bůh si za nás zoufá, modlí
a čeká na nás, doufá, den po dni,
zatímco sami sobě lámeme vazy, kosti,
jen On má Časů do sytosti...
úsměv je lepší | 12.09.2013 08:40
mila
životní energie
krišnovci nebijou čelem o zem...
:))
žijou v rauši...
(trochu jako Hannah, akorát barevnější... )

:)))
povinnost-Václav | 12.09.2013 11:00
Míla-víla
životní energie
Chtěla bych být taková-nečinit rozdíly mezi lidmi(viz.bezpodmínečná láska)Ale pokud pobývám v přítomnosti člověka zlého,u kterého si všímám,že druhým ubližuje cítím lítost.Na duchovní úrovni je mi bližší člověk nesobecký,který druhé podporuje,zvláště ty slabší..
Zlo má neomezené zbraně na prosazování svých záměrů.
Obětovat svoje pohodlí pro druhé je řekla bych zvlášť pro ženu přirozené např.v případě rodiny.Obětovat svoje jistoty pro cizího člověka je pro některé nemyslitelné,pro někoho povinnost.
-> Míla-víla | 12.09.2013 11:46
Václav
životní energie
hezky den preju :))

tak jo, postupne to projdu...

-------------------------------------------------------------------------------

> Chtěla bych být taková-nečinit rozdíly mezi lidmi (viz.bezpodmínečná láska)

jak je mozne necinit rozdily mezi lidmi, kdyz jsou ruzni? jakmile se na lidi budete divat jako na lidi, tak budou ruzni.. jak je vnimat "stejne"? napriklad si muzete zkusit prestat predstavovat, ze jste clovek, ktery muze ostatni lidi nejak vnimat...

moc dobre to znate.. kdyz jen tak jedete mestem, a jste zrovna ve stavu, kdy napr. premyslite o necem, nedelate rozdily mezi lidmi.. kolem Vas jsou lide, ale Vy je nevnimate, ani o nich nevite.. v tu chvili pro Vas nejsou zadni "lide okolo Vas"... jakmile ale nekam upnete pozornost, zacne proces mysleni/uvah/... pak prijde porovnavani (s necim jinym, s nekym jinym, s necim z minulosti/..) a uz se vezete...

to vezeni neni problem.. problem je, kdyz to "vezeni se" nazvete problememe a zacnete to chtit resit.. pak je to neresitelne..

-------------------------------------------------------------------------------

> Ale pokud pobývám v přítomnosti člověka zlého, u kterého si všímám, že druhým ubližuje cítím lítost.

jestli je nekdo dobry nebo zly urcujete jen Vy, ve chvilich, kdy se to tyka neceho, co je pro Vas v danou chvili dulezite.. pokud nekdo napr. ublizi Vasemu dobremu priteli, budete smutna, ale pokud nekdo ublizi cloveku, ktereho neznate, nemusite se o tom ani dozvedet, takze se smutek neobjevi..

vsechny ty strachy, bolesti, problemy atd. vzdy prichazi skrze neco.. skrze ztotozneni se s necim, skrze lasku k necemu/nekomu, atd..

lide napr. uznavaji nejakou autoritu, nazvou si ho napr. svym prezidentem, akceptuji jeho pravomoce.. onen prezident pak provede neco, co se jim zda nehezke a hned mohou zacit tvrdit "tento prezident je zly".. on ovsem udelal jen to, co mu ostatni umoznili udelat.. kdyz mi nikdo neda zadne "pravomoce", tak muzu, kdyz se spatne vyspim, leda tak kricet na lidi z balkonu.. pokud mam pravomoce, a spatne se vyspim, a spatne se muze vyspat kazdy, muzu nadelat spoustu lidem "peklo"..

dobro a zlo je neco velmi podzoruhodneho.. jsou to veci, ktere v sobe prijmeme, protoze se nam dana situace zda (z naseho pohledu) dobra nebo spatna.. a pak jsme, kdyz se ono dobro, ci zlo objevi, tzv. stastni nebo tzv. smutni..

jakmile jsme chyceni v teto pasti svych vlastnich vytvoru, nema to reseni.. je to pak stejne, jako postavit hrad z karet.. muze se nam to podarit, ale stejne to po nejake dobe nejspis zase spadne.. muzeme to slepit lepidlem, ale ono to stejne muze napr. zmoknout a je maler..

resenim je prestat stavet hrady s karet... coz dost dobre nejde, protoze jsme zvykli stale neco stavet a bourat.. takze muzeme zkusit stavet a bourat, ale soucasne v sobe nemit potrebu vybudovat neco konkretniho (chtit dobro pro vsechny, chtit vsechny vnimat stejne, atd..)

-------------------------------------------------------------------------------

> Na duchovní úrovni je mi bližší člověk nesobecký, který druhé podporuje, zvláště ty slabší..

nevim co myslite slovem "duchovni"... zde se mi zda, ze to je pouzito ve smyslu "mam rada lidi, kteri delaji to, co sama povazuji za dobre.. je mi s nimi dobre.."

prijde mi to stale stejne pisnicka.. proc je nekdo slabsi? protoze je napr. postizeny, nebavila ho skola, je tzv. nesikovny atd... pokud je ovsem svet postaveny tak, jak je postaveny, je logicke, ze v nem mohou mit tito lide problemy.. nemuzeme cekat, ze se clovek, ktery neni schopen nic delat, bude mit naprosto stejne jako clovek, ktery je cinny, sikovny, atd... je to tak prirozene..

ovsem kdyz mame kdesi v sobe nastaveno "vsichni by se meli mit stejne, bez ohledu na jejich momentalni stav", tak pak muzeme rict "toto je chudak, nikdo mu nepomuze".. on ovsem mozna ani neni duvod/moznost mu v danou chvili nejak pomoct.. on ani nemusi byt nespokojeny - muze to byt cele jen "nas pohled" na danou vec..

tuto hadanku se snazime jako lide resit (socialni podpora, duchod,..), ovsem neni to vzdy jednoduche,.. muzeme se tomu venovat, ale nemusi nas to trapit.. nemusime lidi rozdelovat na "dobre" a "zle".. stejne jsou to vsechno jen projekce nasi vlastni minulosti...

-------------------------------------------------------------------------------

> Zlo má neomezené zbraně na prosazování svých záměrů.

a co je zlo? a co je dobro? je to trosku nestesti, kdyz se chytneme neceho, co se nam zda pravdive (toto je dobre, toto je dobre) a pak na to zacneme nabalovat dalsi a dalsi veci...

ja kolem sebe zadne zlo nevidim.. a ani dobro.. vidim jen udalosti, ktere prichazi a odchazi.. nektere jsou modre, jine cervene, ruzove, hnede,...

-------------------------------------------------------------------------------

> Obětovat svoje pohodlí pro druhé je řekla bych zvlášť pro ženu přirozené např. v případě rodiny.

nevim.. nevidim duvod, proc by se mel nekdo "obetovat".. ale chapu to.. ma-li doma zena muze, ktereho nebavi vynaset kos a je nervozni pokazde, kdyz mu to jeha zena pripomina, tak chapu postoj zeny, ktera zacne "radeji" vynaset kos sama a nebude svemu muzi nic rikat.. ona se ale neobetuje.. ona pouze nechce zbytecne hadky... slo by to resit i jinak.. to jsou uz ale velmi individualni zalezitosti...

-------------------------------------------------------------------------------

> Obětovat svoje jistoty pro cizího člověka je pro některé nemyslitelné, pro někoho povinnost.

vychazite z predpokladu, ze tu jsou nejake jistoty.. co tim mate na mysli? cim si muze byt v tomto svete clovek skutecne jisty?

predpokladate, ze zde jsou cizi lide.. zkuste se jim podivat do oci.. mozna zjistite, ze nejsou tak cizi, jak si myslite..

muzete rict "tento clovek potrebuje pomoc".. ve skutecnosti to tak ale dotycna osoba chtela.. zije nejakym zpusobem a pak se divi, ze se ji deji nektere veci.. a zacne kricet okolo sebe "pomuze mi nekdo? trpim..."

pouzivate slovo "obetovat"... ono obetovani ale ve skutecnosti nemusi byt zadnym obetovanim, ale jen...

kdyz si to vsechno v sobe takto rozeberete, zustanete nejpis sedet nekde v rohu mistnosti a zjistite, jak je ten svet pozoruhodny... tezko se to snazit nejak chapat, resit, menit, ...

a potom zase hezky vstanete a pujdete neco delat... vstanete i nevstanete, pujdete i nepujdete, delat i nedelat... :)))
zdroj | 12.09.2013 14:19
Míla-víla
životní energie
I pro mě je spokojenost a vyrovnanost indikátor,že asi nežiju úplně špatně,přičemž objektivní důvody k radosti nemám..ale přichází to zevnitř a není to výtvor mysli ani emocí..to co přichází z toho zdroje je veskrze dobré..
Na tom co píšete je mnoho pravdy.Zajímavý pohled.Ale to platí pro tento svět.Jednou z něho odejdeme.Možná nebude nic.A nic není ani dobré ani zlé..Počkejte vždyť to je přesně o čem píšete..
-> Míla-víla | 12.09.2013 14:39
Václav
životní energie
a mozna nejsme neco, co prislo.. tak jakepak odchazeni? :)) nebo Vy si pamatujete nejaky "prichod" ??? s "odchodem" je to mozna uplne stejne...
k tantře | 17.09.2013 15:17
Danka
životní energie
Původně jsem psát nechtěla, ale....
nevím, zda autor a někteří diskutující chápou, co vůbec je tantra...
Tantra je o lásce, přijetí, hýčkání.
Sama znám několik terapeutů, kteří dělají tantra masáž.
Tantra masáž je třeba i pro lidi, kteří byli zneužívaní, mají bloky, je to léčivé.
To, že některé salóny vydávají erotické služby za tantra masáž je druhá věc.
Sama tantru dělám několik let, je to o lásce, sebepřijetí, uzdravení bloků.

Souhlas s Mílou.
Máří Magdaléna ani ve skutečnosti prostitutkou nebyla, byla z urozeného rodu, bohužel to se církvi nehodilo. To, že byla Ježíšovou partnerkou, jeho druhou polovinou - to je již prokázané.
Nechci nikoho přesvědčovat, jen jsem chtěla napsat.
Ale ono, kdo nechce vidět neuvidí, kdo nechce slyšet, neuslyší.
Ti, kdo skutečně pochopili hlubokou podstatu tantry, vědí....

Já sama jsem též plánovala si udělat i kurz masáží, chystám se k tomu, zda budu pak praktikovat nevím....:-))
doplnění | 17.09.2013 15:18
Danka
životní energie
Cokoli nám vadí na druhém, máme nezpracováno v sobě.

To je hluboká pravda, mnohokrát jsem se o tom přesvědčila....takže každý ať začne sám u sebe. :-)
-> Danka | 17.09.2013 17:48
Václav
životní energie
> To, že některé salóny vydávají erotické služby za tantra masáž je druhá věc.

a presne o tom byl clanek - o salonech, ktere vyuzivaji toho, ze jakmile je soucasti masaze masaz pohlavi vcetne vyvrcholeni, jsou za to "klienti" ochotni zaplatit velke financni castky. a pokud masaz provadi na prvni pohled krasna divka, jsou ochotni zaplatit dvojnasobek.

-----------------------------------------------------------

> Tantra je o lásce, přijetí, hýčkání.

to uz tu parkrat probehlo - diskuze o hlubokem vyznamu lasky a prijeti... zavery byly vetsinou stejne, diskutovalo se a diskutovalo, az to diskutujici prestalo bavit a rozesli se...

-----------------------------------------------------------

> Cokoli nám vadí na druhém, máme nezpracováno v sobě

hodne stesti
Zlatokopky | 23.09.2013 02:29
Václav
životní energie
tantra | 22.12.2013 21:22
Remy
životní energie
Rad bych prispel do diskuze o tantre, protoze jsem nedavno absolvoval tantrickou masaz. Vim tedy o cem mluvim. Chtel bych predeslat, ze muj drivejsi zivot byl dosti divoky. Zazil jsem tolik sexu a hratek, jako mozna malokdo. Dodnes nevim co me hnalo a co jsem hledal, ale vim, ze jsem "to" nenasel. Mnozi by me mohli odsuzovat, protoze jsem si sexu dopraval v hojne mire s cizimy zenami po celem svete, prestoze jsem mel zenu. Uz slysim hlasy, co jsem to zac, ze jsem si vlastni zeny dost nevazil a podvadel ji. To je sice velmi jednoduche vysvetleni, ale ja si ji vazil, mel ji rad, jen mi chybel sex.. Mnozi chlapi mi daji jiste za pravdu, ze jejich manzelky nechteji tak casto sex, jak by potrebovali. Nekdy dokonce " trestaji" stylem, ze kdyz neudelal tohle nebo tamhle to, dnes nic nebude, nebo ji neni dobre, boli ji hlava atd..Pro me tento zpusob zivota byl vyhovujici. Uvolnil jsem se, byl jsem spokojeny, uvolneny a nevyzadoval po zene vice sexu,nez by si prala. Paradoxne vse bylo vice v poradku,nez v jinych manzelstvich, kde manzel byl a je verny, ale vzhledem k nedostatku intimniho sblizeni vecne podrazdeny a v hadkach s manzelkou, kde vse pramenilo s neuspokojenych potreb v intimnim vztahu. At je to jak chce, nerovnovaha v potrebach muze a zeny je vellika. Nemluvim zde o zamilovanych zacatcich vztahu, ale po letitych manzelstvich. Je to take urcite i o komunikaci, ale priroda to proste zaridila tak, ze zena si vybira toho nejlepsiho muze pro sve deti a tim pro ni vyber konci, kdezto muz je stale hnan svym silnym sexualnim pudem dal a dal..Manzelka samozrejme nic o mych aktivitach nevedela. I ja jsem byl hnan dal a dal do doby,nez nastala velika zmena v mysleni a pristupu k vlastnimu zivotu. Pochopil jsem, ze pokud chci menit sve okoli, musim se v prvni rade zmenit ja sam. Nastal obrat v mem zivote o 180 stupnu. Zmenl jsem sve chovani a pristup k ostatnim. Spoustecem zmeny byla vazna nemoc. Uvedomil jsme si, ze zivot je uplne o nicem jinem, nez se honit za hmotnymi statky a sexualnimy prozitky. Svym zmenenym chovanim, se zacalo menit i me okoli, vcetne me zeny. Byl jsem stastny, ze to tak funguje. najednou jsem uvidel, jak pomijive byly vsechny moje touhy. Najednou, z niceho nic jsem ztratil jakykoliv zajem hledat naplneni jinde a venoval se zene se vsim vsudy naplno, az se toho zalekla. Casem se zacla menit, diky me zmene. Bylo to obrovske naplneni. Bohuzel intenzita intimnosti se prilis nezmenila. Veril jsem, ze i to se zmeni,ale bohuzel k tomu nedoslo. Moje zena ma potrebu sexu 1-2 do mesice. moje potrebe je 1-2 tydne. Byl jsem nestastny, unaveny a zacla me chybet energie. Prestoze jsem se diky meditacim velmi zklidnil a nachazel stale nove hodnoty, tato cast lidske potreby mi stale vice a vice chybela. Ted se dostavam k uvodu komentare :-) Jeden den, jsem si rekl, ze by me prospela masaz a pri hledani na internetu jsem narazil na tantrickou masaz. Vzhledem k memu duchovnimu postupu jsem si rekl, ze by to mohla byt zajimava zkusenost. Ne ze bych pro me v tu chvili " podobnych" masazi nezazil spousty, alespon jsem si to chvili myslel,ale ted me to lakalo prave uplne z jineho pohledu. Treba neco zjistim o vlastni sexualite a zaroven, jak psal autor prispevku, komu nechybi pohlazeni..Stejne tak, jak v posledni dobe, me vyber usnadnila intuice a navedla me rovnou na"spravne" misto. Nebudu lhat, slecna ktera tantrickou masaz nabizela se mi navic libila. Dulezitou roli ale take hralo prostredi v budhistickem stylu klidu, pohody. Moje rozhodnuti bylo,ze toto bude to spravne uvolneni a ze si to uziji hlavne po duchovni strance, vcetne vyvrcholeni, pokud to tak ma byt. Slecna byla velmi prijemna a prostredi uzasne. Nechal jsem se unaset prijemnymi doteky a atmosferou, bez toho, ze bych myslel na sex. Bylo to uzasne, co jsem zazil se neda prirovnat k nicemu, co jsem dodnes znal. A to, jak jsem jiz zminil, jsem toho zazil opravdu neskutecne moc. Nikdy jsem neveril, kdyz jsem nekde cetl, ze se da u muze zazit "suchy" orgasmus, a ze je mnohonasobne silnejsi, nez klasicky. Muzu potvrdit, ze tomu tak skutecne je. Navic jsem citil obrovsky prival energie a mravenceni v rukach pekne dlouhou chvili. Ten pocit se neda popsat slovy a je to neco uzasneho:-) Usmival jsem se jeste 3 dny, po te...Vim, ze kdybych tantrickou masaz vyzkousel drive, tento zazitek bych urcite nemel, slo mi totiz v prvni rade o sexualni zazitek- tenkrat. Ted to bylo vsak uplne neco jineho, obrovsky prival energie, stesti a lasky...Ano, zaplatil jsem za to nemalou castku, ale slecna prozivala podobne pocity jako ja, byla plna energie a nabirala ji i ze me. Nemohl jsem uverit, tomu, co jsem prozil. Navic jsem ji nevnimal jako sexualni objekt, coz me take prekvapilo. Pro nekoho, kdo to nezazil, bude tezke pochopit o cem pisi. asi budou komentare, ze je to "placena" laska atd..Ale Reiki take platime u cizich lidi a ma to smysl, protoze pokud by to bylo zadarmo, vyuzivali a zneuzivali by toho lidi a stejne by jim to nic nedalo. Kdyz jde nekdo na Reiki a zaplati za to, verim, ze si uvedomuje, ze plati za sluzbu, kterou mu vcetne sveho casu poskytuje nekdo jiny a snad si toho i vazi. Sexualita proste patri k nasemu telesnemu zivotu a vetsina z nas o ni vlastne nic nevi. Alespon k tomuto nazoru jsem ted dospel. Samozrejme, ze bych rad dospel k tomu, ze tento tantricky zazitek bych chtel zazivat se svoji zenou a byt si tak mnohem blize a lepe se poznavat. Urcite to je lepsi, nez si to nekde platit. Kazdopadne to je pro me. ukazani cesty :-) Je to opravdu nadhera! Asi ne kazdemu se to podari, je dulezite, podle me se spravne uvolnit a byt pripraven na zaroven duchovni prozitek spolecne s telesnym. Na zaver musim poctive priznat, ze na konci tantricke masaze doslo i k ejakulaci, ale paradoxne to bylo proto, ze hlava rikala, ze by to melo take prijit. Muzu rict, ac je to i pro me s podivem, ze to nebylo vubec dulezite, naopak, ani to nemuselo byt, protoze to co me telo(duse?) proziavlo do te doby, daleko prevysovalo tuto "smesnou" vec. Sam nemuzu uverit, ze to pisi, driv jsem se tomu jen smal, kdyz jsem to nekde cetl. Jsem rad za tuto zkusenost a vrele doporucuji. Naucit se tuto techniku a prozivat ji v partnerskem vztahu s clovekem, ktereho milujete musi byt to nej! Jsou samozrejme i vyssi veci, ktere nas naplni radosti a stestim, uz to take vim. Verim, ze jsme vsak lide z masa a kosti, tedy hmotni na tomto svete a meli bysme i tak k tomu pristupovat. Tim nemyslim honbu za mamonem a telesnou slasti, ale za prozitky na duchovni bazi propojene s nasi lidskou schrankou v symbioze se stestim a laskou. Nejsem sobec, i kdyz se to mozna nekomu z mych radek muze zdat. Chci byt stastny a milovany, stejne jako kazdy z nas. Verim, ze vsichni musime zacit sami u sebe. Az budeme stastni, jsme schopni cinit stastnymi i vsechny okolo. Je jen potreba najit cestu a na ceste za vlastni sexualitou je tantricka masaz ta prava zkusenost.
zajímavý pohled k tématu | 24.12.2013 21:38
slávek
životní energie
Josef Staněk...Agape Brno

Sexualita, impotence, frigidita, ženské potíže, zbytnění prostaty

Lidské tělo je chrámem duše. V duchovní dimenzi bylo stvořeno jako dokonalé, pohlavně nediferencované. Základním znakem hmotného stvoření je však polarita, štěpení jednoty na plus a mínus. Tato polarita je u člověka vyjádřena štěpením na muže a ženu. Každý duch v polarizovaném těle proto podvědomě vyciťuje svoji neúplnost a touží po doplnění. K tomuto doplnění dochází spojením čaker a polarit duševních nábojů (mužského a ženského) při pohlavním spojení orgasmem. Orgasmus je chvilkové spojení polarity, prožitek Jednoty stvořeného, tzn. vlastně prožitek Pravdy. Slast ze sexuálního spojení je tak připomínkou ráje. Podle stupně duchovního vývoje milujících se, je dosahována hloubka zážitku Pravdy. Při milování se spojují čakry od spodu jako knoflíky při zapínání. Při spojení pouze dvou jde o sex na úrovni zvířat provázený jevem, označovaným sexuology jako první stupeň orgasmu (vybití pudu). Při spojení tří čaker dochází k tzv. druhému stupni orgasmu, domnělému pravému orgasmu ženy. Při spojení čtyř a více čaker jde o třetí stupeň orgasmu, tzv. kosmický sex (viz. Stanislav Grof). Je doprovázen takovými prožitky jako zvukové a světelné zážitky, pocity vymístění z těla, jasnovidnými vhledy. Nejvyšší stupeň spojení je charakterizován viděním „žlutého světla“ jako při kolemsmrtných zážitcích a je na úrovni osvícení. Zážitek mění duši a povahu v takovém směru, jak přesně popsala, kromě jiných, Atwaterová v knize „Světlo v duši”. Takovéto splynutí muže a ženy je největším urychlením duchovního vývoje. Při sexuálním spojení dochází totiž k vzájemnému propojení podvědomí, přenosu vibrací z jednoho na druhého, a tím nevědomému vzájemnému ovlivnění. Proto je nebezpečné propojení více rozvinutého ducha se zatemnělým duchem bez doprovodné lásky (jen erotické vybití). Při duchovní lásce dochází jen k přenosu kladných vibrací, neboť podvědomí se řídí vědomou snahou každého zamilovaného: jevit se lepším ve vztahu k milovanému. Protože se tak milenci vzájemně povahově ovlivňují, je dynamičtější vztah spíše mezi protiklady - odtud lidové přísloví o přitažlivosti protikladů. Sexuální láska na duchovním základě je most, po kterém přecházejí dobré vlastnosti z jednoho na druhého. Láska zjasňuje obal obou. Která dvojice vytvoří dokonalou lásku, ta již překročila práh ráje....Odkud se však vzal protiklad mezi východními náboženstvími, která erotickou lásku uznávají až zbožňují a křesťanstvím, které ji proklíná nebo nejvýše trpí? Příčinou je úpadek lásky. Náboženství, vzniklá dávno před křesťanstvím, se setkávala ještě s pravou láskou přírodních lidí, přirozenou, nezištnou, spontánní. Křesťanství při svém příchodu do Říma (i ve své vlasti v Izraeli), se zde setkalo se zvrhlým sexem obchodně nakupovaných žen, který je typickým doprovodem duchovního pádu každé civilizace. Odtud bylo vyvozeno pravidlo, že úpadek „mravů“ předchází pád civilizace. Redukce erotické lásky na jednostrannou tělesnost, jako projev jejího úpadku, znamená spuštění mostu pro přechod špatných duchovních vibrací z jednoho na druhého a stává se tak pařeništěm špatných lidských vlastností!! To platilo v dobách Říma, platí to i dnes.

Druhým královským darem lásky je automatické vzájemné léčení poruch rozvodů životní energie (meridiánů) v hmotném těle. Milenci jsou si vzájemně léčiteli. Dokonalý vztah vede ke zdraví a dlouhověkosti. Současná doba se vyznačuje rozvojem falešných duchovních hodnot. Vedlejším účinkem tohoto procesu je otřásání hodnot pravých. Příkladem je zřetelný rozpad vyhraněné mužskosti a ženskosti. Jeho následkem je zeslabování pohlavního dimorfizmu, zmenšování pohlavního náboje duše, což se opět projevuje jako oslabení a neschopnost plného pohlavního pudu. (Ten se pak musí mnohonásobně dráždit vším tím cirkusem kolem sexu). Nástup „unisexuality“ vede k pádu plodnosti, schopnosti donosit a kojit dítě, neschopnosti citově se napojit na dětskou duši a pomoci ji plnohodnotně citově vyzrát.
Masážní podložka | 3.11.2014 12:11
MiroslavJ.
životní energie
Dobrý den, chci se zeptat, jaký je vás názor na masážní podložky? Mám konkrétně na mysli tuto http://www.masazni-podlozka.cz/ a jde mi o to, jestli mi doporučíte dlouhodbější používání? Případně jestli nahradí plně klasickou masáž? Jde mi předně o uvolnění zatuhlých svalů a úlevu od bolesti zad. Děkuji.
MiroslavJ | 6.11.2014 22:03
Evza
životní energie
Jednou jsem podobne kreslo vyzkousela - nejspis bych si ho nekoupila. Jsi na diskuzi o tantre, to mi pripada jako by ses ptal jestli je lepsi ta nafukovaci vec nebo sex s partnerkou. Masaze jsou asi drahe, vid - reseni vidim v ruznorodem pohybu nebo zajit si na rehabilitaci a pak pravidelne cvicit.
Masaz penisu | 30.11.2017 14:23
Michal
životní energie
Pokud potrebujete poradit, jak mu ho co nejlepe vyhonit /resp. namasirovat, ale to je to same/, sepsal jsem uzitecny clanek jak na to --- https://www.zvetsenipenisu.co/masaz-pro-zvetseni-penisu/
Radime | 29.01.2018 22:18
Václav
životní energie
to je jednoduche, pokud te laka fyzicka eroticka tantra masaz, jdi tam. vyber si holku, ktere na fotce nejpekneji roztahuje nohy, ma nejvic sexi postavu, rajcuje te apod. holka te namasiruje, vyhoni ti ho a budes spokojen

a pak tu je ta "jina" tantra.. kterou muzes zacit delat napr. tak, ze si doma zameditujes, zajdes do nejakeho meditacniho centra, apod. a treba budes mit stesti a potkas tam nekoho, kdo ti ukaze, co je to tak "jina" tantra.. a nemusi to byt nutne jen zena.. cimz nerikam, ze by to mel byt gay..

tak si vyber :)
Nuru masáž - průběh | 17.12.2018 10:56
Pavel
životní energie
Prihazuji clanek o probehu a prektikach na nuru masazich... Urcite vrele doporucuji, protoze je to velice intimni, prijemne, az "nadpozemske".. Vse zde - https://www.erekce.cz/dokonala-partnerka-11-nuru-masaz/
No, hezké... | 18.12.2018 01:19
Václav
životní energie
>> Jedná se o starou japonskou masáž, při které žena sebe i partnera pokryje od hlavy po paty vonným olejem nebo lubrikačním gelem a pak klouže celým svým nahým tělem po jeho. Tato klouzavá zábava nabízí neuvěřitelně intimní zážitek a zároveň velmi dráždivou podívanou.


My si takto kdysi udělali skluzavku. 30 lidí se komplet natřelo masážním olejem a pár si jich lehlo vedle sebe na zem. Ostatní se rozběhli a po břiše po nich klouzali.. :))

Nutno chápat jako hru dětí, ne nějakou sexuální seanci..

Bylo to i o masážích. Lehl jsem si a 4 holky mě masírovaly (každá jednu mou končetinu).. všichni nazí.. bylo to nádherné.. nevím k čemu to přirovnat.. asi jako by 4 maminky opečovávali své společné děťátko.. jsem se u toho rozpouštěl... pátá si pak na mě sedla a masírovala mi rozkrokem břicho.. a já pak raději utekl.. (doslova) :))

Pak jsme si hráli na špagety. Udělali jsme hromadu a ti dole vyklouzávali a pak zase skákali nahoru..

Já tam tehdy rozhlašoval, že jsem už zcela bez předsudků.. i jsem si tak připadal.. vše vyřešeno.. pevný jako skála.. .. než jsem si uvědomil, že ležím v té hromadě šprajclý mezi holkama, užívajíc si to.. s namaštěným piňdourem, který mi jezdí po zádech.. a kdosi mi šeptal do ucha "určitě bez předsudků?"... a nechtěl slízt.. a já s tím nemohl nic udělat..

.. tehdy jsem zjistil, že mám předsudky jako prase.. bylo to fakt nechutné.. :)

A pak krásná technika, kdy jsme si dali šátky na oči a mohli si dělat s holkama, co chceme.. Já jedné sáhl do rozkroku.. a schytal jsem takovou facku, že jsem odletěl.. a pak seděl v rohu místnosti.. s šátkem na očích.. a bylo mi fakt trapně.. ale nevěděl jsem, komu jsem to vlastně sáhl mezi nohy, takže pohoda.. iniciace.. :))

A pak jsem (opět s šátkem) zkoumal mladou dívku, hladil ji ruce, a krk.. a pak zjistil, že má vousy.. a opět pocit nechutnosti (v ten okamžik, jak jsem zjistil, že to není žena).. ale dokud jsem to nevěděl, tak mi v tom bylo fakt krásně..

Pak jsem s tím šátkem na očích začal vidět. Stromy okolo, řeku, prach a smetí ve větru,.. vše bylo probarvenější, než ve skutečnosti..

A ležel jsem jeden večer vedle ženy, a energie mezi námi lítály sem a tam.. dokolečka.. jako na těch obrázcích..

http://jaydiamond.net/wp-content/uploads/2016/02/Yabyum-tantrique.jpg

Akorát jsme se nelíbali a lítalo to mezi námi až kousek nad hlavami.. a žádný sex apod. pouze energie, která se točila mezi mužem a ženou.. vnímáte toto při běžném milování? já ne..

A když jsem si lehl do trávy, vnímal jsem, jak po mě běhá energie.. úplně stejné jako mravenci.. až bez šátku jsem si mohl ověřit, že to vážně nejsou mravenci.. :)

A pak jsem se uvědomil v kusu lesa a vnímal, jak mnou prolízají brouci a housenky.. v každé hloubce jiný typ živočichů.. a jak vítr přeskupuje listy.. najednou ve vlnách po celém lese..

bez drog, pouze voda, trošku veganského jídla, občas kousek melounu,..

A pak jsem si sundal šátek a začalo to být trošku jiné.. některé ženy mě přitahovaly, jiné ne.. některé mě dokonce vzrušovaly a to už to nebylo tak "nevinné" proudění energií.. a to už jsem nebyl lesem, ale zase jen mužem.. :)
palec nahoru | 19.12.2018 07:56
Apas
životní energie
Je vidět, že nejsi žádný suchar. :-) Palec nahoru! :-)

Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Ty nejdůležitější věci na světě jsou neviditelné. (Antoine de Saint-Exupéry)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Smrt vlastní rukou
komentářů: 1, poslední: 25.06.2019
Posedlost duchem
komentářů: 8, poslední: 14.06.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 4, poslední: 22.05.2019
Rozbité zrcadlo = 7 let neštěs..
komentářů: 4, poslední: 30.03.2019

Sdílení duchovních prožitků s ..
komentářů: 15, poslední: 25.06.2019
Cíl člověka a zbytku živých by..
komentářů: 5, poslední: 19.06.2019
Celoživotní problémy
komentářů: 17, poslední: 14.06.2019
Reiki škodí
komentářů: 55, poslední: 12.06.2019
Pokračovatel Květoslava Minaří..
komentářů: 114, poslední: 10.06.2019
Jak se lidem bydlí v duchovním..
komentářů: 15, poslední: 5.06.2019


Anketa

Měli jste duchovní zážitky?
-> -> ->
Celkem hlasovalo: 7813

Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0