Komentáře

Pokud jste přihlášeni, nemusíte zadávat jméno a emailovou adresu.

Výpis komentářů

Rasputin | 5.01.2017 02:23
Václav
životní energie
Je 30.12.2016, zminuji u kamarada Rasputina, jen tak me to napadlo. Kamarad dela rad se drevem a ma rad historii - rika mi ruzne pribehy okolo Rasputina..

Vecer sedim s jinym kamaradem v hospode, opet zminuji Rasputina.. dozvidam se, ze ma zrovna dnes vyroci.. 100 let..

---------------

"Kritické historické zlomy jsou občas přehlédnuty, rozhodující momenty ignorovány nebo jednoduše zapomenuty."

"Kolem tohoto muže vyrostla legenda, avšak realita je, zdá se, mnohem zajímavější, než oblíbený mýtus."

"Třetí výstřel byl vypálen přesně doprostřed Rasputinova čela – charakteristický znak profesionální popravy"

"Rasputinovi mohou jeho osud závidět jen nemnozí, natož aby po něm někdo toužil. Kdyby ovšem dosáhl svého cíle, doslova by změnil běh historie. Rasputin v letech před revolucí potichu zkoušel přimět vládce ruského impéria, aby usilovali o mír s Německem. Příliš mnoho obyčejných Rusů umírá, říkal jim, a přinejmenším carevna mu naslouchala. Tehdy Rusko utrpělo sérii kolosálních porážek v bojích s německou armádou. Společně s nedostatkem potravin a podvratnou politickou agitací vznikalo klima pro politické nepokoje, vření, které nakonec v roce 1917 vedlo k ruské revoluci.
Kdyby se to však Rasputinovi podařilo a dokázal přesvědčit Romanovce k uzavření míru s Německem, mohly se věci odvíjet úplně jinak. Ruská vojska by se vrátila domů a politické tlaky se mohly uvolnit natolik, že by k žádné revoluci nedošlo. A důsledky by byly enormní. Zkuste o tom přemýšlet. Uvidíte, že by tento tah úplně změnil celé dějiny dvacátého století. Nejenže by na blízké východní frontě utichly vojenské akce, ale vojska a materiál z východní fronty by putovala přes Evropu na druhou stranu. Německo mohlo na západní frontě zvítězit. Dopad by dosáhl hodně za první světovou válku. Nikdy by například nedošlo k druhé světové válce ani k čínské revoluci. A spolu s tím Vietnam, Korea a četné další regionální konflikty, jimiž se vyznačovala studená válka, a ani ta by nikdy nebyla. Totéž se týká následných konfliktů na Středním východě. Takže kdyby Rasputin přesvědčil ruskou panovnickou rodinu, aby požádala o mír, většina toho, co charakterizovalo uplynulé století, by se nikdy nestala.
A to byl hlavní důvod, proč bylo pro skryté vládce světa krajně důležité ho zastavit. Kdyby Rasputin uspěl, zasáhl by srdce jejich moci, jejíž podstata spočívá na podmanivém a přesvědčivém a velmi jednoduchém principu: postav bratra proti bratru, jeden národ proti jinému, prodávej jim zbraně, pak mezi nimi rozdmychávej nepřátelství – a profituj na následném konfliktu. Zkrátka, rozděl a panuj. Rasputinova vražda ale byla jen zlomkem mnohem většího mozaikového obrazu. V době kdy zhoubné síly manévrovaly poblíž jediného muže, který mohl předejít revoluci, na druhé straně Atlantiku někteří z největších finančníků z Wall Street už připravovali fondy pro ruské revolucionáře v exilu. Jedním z nich byl Jacob Schiff, prezident bankovního domu Kuhn, Loeb & spol a oblíbenec Rothschildů. Podle jeho vnuka, Johna Schiffa, v přiznání pro New York Journal American, Jacob Schiff „vložil do konečného vítězství bolševizmu asi 20 miliónů dolarů“. (3)
Mezitím prezident Woodrow Wilson poskytl z Ruska uprchlému Leonu Trockému americký pas; což mu umožnilo vrátit se 26. března 1917 nerušeně do Ruska na palubě S.S. Kristianiafjord. V následujícím měsíci se vrátil z německého exilu přes Stockholm i Lenin. Ve vlaku s ním, říká se, cestovaly zlaté cihly k financování revoluce a dvacet mužů vyzbrojených samopaly Thompson, což byla tehdejší „hi-tech“ zbraň. A tak, krok za krokem, jeden po druhém, se dostaly na svá místa v mozaice části potřebné k rozpoutání revoluce, která měla pro zbytek století přeměnit Rusko a nakonec i svět."

zdroj: http://www.matrix-2001.cz/clanek-detail/6318-syndrom-rasputin-opet-oziva-a-vynoruji-se-nove-prekvapi ve-okolnosti/

Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Ha, ha, ha - jsem jen prostý buddhistický mnich. (Dalajláma)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Lepší než seznamka je být sám ..
komentářů: 2, poslední: 10.01.2018
Test osobnosti
komentářů: 1, poslední: 7.01.2018
Kdy jste naposledy viděli svět..
komentářů: 7, poslední: 26.12.2017
Křest dětí
komentářů: 4, poslední: 20.12.2017

Šťastný a naplněný život
komentářů: 32, poslední: 17.01.2018
mystička Ivana Adamcová
komentářů: 38, poslední: 10.01.2018
Outdoorové oblečení
komentářů: 18, poslední: 3.01.2018
Derealizace / depersonalizace
komentářů: 6, poslední: 26.12.2017
Meditace - odkazy, myšlenky, z..
komentářů: 19, poslední: 24.12.2017
Takže na Měsíci nikdy nikdo ne..
komentářů: 19, poslední: 23.12.2017Copyright © 2007-2018: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0