Křesťanství a Reiki

sestavil: Václav

Uzrál další článek, který už nějaký čas sepisuji. Sepsal jsem v něm několik zajímavých zjištění, které jsem si uvědomil v souvislosti s tzv. Křesťanstvím a tzv. Reiki.

Snad bude článek čitelný i pro ty, kdo se Reiki nevěnují a nikdy nevěnovali.

Vnímání energií v kostelech

Pozoruhodné souvislosti mezi Křesťanstvím a ReikiRád navštěvuji kostely. Proti Křesťanům v zásadě nic nemám a je mi vcelku jedno, jestli o sobě člověk tvrdí, že je buddhista, křesťan, nebo pracuje s Reiki. Z mého pohledu jsou to všechny jen různé hry, díky kterým si na sebe může dotyčný ledacos uvědomit, a pak to může zase opustit. Tedy pokud se k tomu nepřiváže natolik, že ho to začne v podstatě jen omezovat.

Mnohokrát jsem si ale všiml, že vnímám při některých mších stejné energie, jako když pracuji s Reiki. Mohlo by se říct, že se mi v kostele spouští Reiki, ale to není vysvětlení, protože se mi na mnoha místech Reiki samo od sebe nespouští, ale spouští se úplně jiné energie.

Při práci s Reiki i v kostele tedy vnímám podobné jevy - cítím napojení nahoru a dolů, začnu vnímat, jak se kolem mě točí energie, někdy se mění vnímání prostoru, přichází tichá spokojenost, stav ve kterém není potřeba nic dělat, protože všechno, co potřebuji, už mám (doslova - ne nic intelektuálního) a další jemnější úkazy.

V kostele si jen sednu a pak se vše mění. Děje se to samo od sebe, podobně jako když mi někdo druhý tzv. předává Reiki. Někdy vnímám, že jsou to až podezřele podobné vibrace.

Nebo např. i to, že se v Reiki i Křesťanství využívají symboly (jestli si nakreslím Reiki symbol, nebo Kříž, efekt je velmi podobný). Teoreticky stále nechápu, proč tyto symboly fungují a jak fungují (prakticky to funguje velmi dobře).

Pozn.: při sestavování tohoto článku jsem narazil na symbol Ryby, nakreslil jsem si ho a v místnosti se úplně změnily energie (takto to tu vnímám, když někomu provádím tzv. Reiki ošetření), pak jsem si našel, že se jedná o velmi starý křesťanský symbol.

Není kostel jako kostel

Vysledoval jsem, že na to, co vnímám v kostelech, má vliv spoustu věcí. Na první místo bych nejspíš umístil mé vlastní momentální rozpoložení. To ovlivňuje, kam půjdu - kam mě to přitáhne, jak budu co vnímat.

Dalším důležitým faktorem je místo/oblast, kde je kostel postavený. V každém kostele cítím trošku něco jiného. Někde je hezky vzdušně, někde jakoby těžce. Odlišně také vnímám energie různých míst - od hodně polárních (živlových) až po nepolární (neosobní). Průběh mše také asi hodně ovlivňuje kněz, který mši vede. Z někoho cítím příjemnou lidskost a obyčejnost, někdo to podává vznešeně, někdo motivuje, někdo utěšuje, někdo jen čte text z Bible.

Největší vliv na to, co se po energetické stránce v kostele děje ovšem mají dle mého názoru lidé, kteří do příslušného kostela pravidelně chodí. Nevím, jestli je úplně korektní to takto napsat, protože to spolu všechno souvisí (místo přitáhne kněze, kněz lidi, lidé ovlivňují energii místa, to vše je také provázané s volbou hudby, výzdobou interiéru kostela atd.). Např. v Praze ale není moc kostelů, kde bych vnímal jemné a čisté energie. Výjimkou jsou některé menší kostelíky a několik větších kostelů různě po Praze. Místa, které navštěvují převážně jen turisté mi to dokonce někdy přijde energeticky daleko chaotičtější než prostředí před kostelem.

Občas také vidím různé energie, např. jak se z lidí, kteří do kostela přišli, doslova kouří, jakoby z nich něco vytahovalo patologické energie, někde vidím různé pulsování, točící se energie atd. Vždy si říkám, jestli je to místem, nebo to vytvořili různými rituály knězi, to vše zesílené lidmi, kteří tam chodí a "věří".

Nejkrásnější kostel, na který jsem narazil, je kostel Jména Panny Marie v Křtinách. Některé mše tam vede člověk, o kterém jsem slyšel, že se dříve věnoval Kabale. Jedná se o milého staršího pána, jehož mše jsou překrásné. Chodí na ně většinou místní babičky, které když se modlí (připomíná to spíše šepot než modlení), vytváří něco tak dojemného, že to lze slovy sotva popsat. Je z toho cítit upřímnost, oddanost a nesmírná pokora.

Rozhovor s knězem

Minulý víkend jsem fotil kamarádce svatbu (měla ji v kostele). Před jejím začátkem jsem se bavil s knězem, který je oddával a on mi řekl, kdy můžu fotit a kdy není dvakrát vhodné přecházet sem a tam.

Bavil jsem se s ním i po svatbě a říkal mi, že je to zvláštní, ale že ho během svatby ruší lidé, kteří se během jeho proslovu potulují po kostele. A pokračoval, že při mších je mu to naopak zase úplně jedno, že nad tím, co má říct nepřemýšlí, ale cítí, jak je to všechno řízeno „shora“.

Přitom zvedl ruce a podíval se nahoru a já si uvědomil, že se jedná o stejný postoj, který dělám i já, když někomu předávám Reiki (nedívám se nahoru, ale začnu vnímat energii, která proudí jakoby skrze mě a všechno co se pak děje je jako bych to ani nedělal já; někdy si říkám, že termín "energie" není přesný, neboť to připomíná spíše "stav").

A také mě napadá, že čemu to se člověk vlastně upisuje, tím že se těmto věcem věnuje :) Registruju v podstatě jakoby dva stavy, které jsou hodně podobné a které bych oba označil jako harmonii. První je přirozený, obyčejný, neděje se nic konkrétního, přijdu si stejný jako ostatní lidi, všechno je normálně lidské. Při Reiki a v kostele ale cítím něco jiného. Jakoby magie, ale tak jemná, že to už začíná být podobné harmonii, ale je to jakoby uměle navozené a je to spíše jen ukazatel ke skutečné harmonii v životě.

Síly, které hýbou světem

Při Reiki pozoruji například to, že sedím doma, pracuji, nic se mi neděje, všechno je jakoby normální/obyčejné, žádné nadpřirozené schopnosti, žádné aury kolem lidí atd. Pak má ale někdo přijít např. na Reiki ošetření, a všechno se začne měnit, přizpůsobovat tomu, aby proběhlo, co má proběhnout. Všiml jsem si, že to nezávisí na mě a čím méně dělám, tím je to pak všechno intenzivnější. Nevím, jestli je to spouštěno tím, co dotyčný chce, tím co potřebuje, nebo čím. Jako skutečná harmonie mi to ale nepřijde, spíše magie. Ale má to výhodu, je to přenosné. Skutečná harmonie mi přijde naprosto nepřenosná. Ta prostě vzhledem k okolnostem je, nebo není.

Možná jsem si jen na své energie zvykl a přijdou mi normální, ale až teprve v energiích jiných lidí je jakoby vnímám (když mám srovnání). Občas mě ale napadá, jaká síla to vlastně řídí (prohlášení, že to řídí Bůh, nebo vesmír je hezké, ale ono to může být i jinak).

Je možné, že v kostele nepanuje žádný Bůh, a není nic jako Reiki energie. Možná prostě jen stovky a stovky let upínají miliony lidí svou mysl jedním směrem a to vytváří ohromnou sílu, která se pak projevuje různě.

Nebo to je možná úplně jinak. Možná zde existují ohromné přírodní síly, a my vnímáme (využíváme) jejich zlomek, a i ten se nám může zdát vzhledem k našemu velmi primitivnímu způsobu fungování zcela nepochopitelný. A tak si to nějak nazveme a začneme se tomu klanět. Reiki a náboženství jsou třeba jen mosty k tomu.

Netvrdím, že je Křesťanství nebo Reiki špatné, obojí je nejspíš prospěšné. Když se tomu ale člověk věnuje mnoho a mnoho let, přijde mi to trošku jako nějaká role - v těchto případech role duchovní. Hrát nějakou roli pro mě ale znamená něco omezovat, nevyužívat plný potenciál, který život nabízí. Něco jiného ale je, když k tomu přistupuje dotyčný jen jako ke hře - dělá to pro ostatní, kteří si díky tomu můžou ledacos uvědomit.

Zasvěcení

Dle různých zdrojů (ne na internetu) existují jisté spojitosti mezi tím, co se děje při zasvěcování do Reiki a tím, co obdrží "za oponou" každý začínající kněz. Do toho se zde ale pouštět raději nebudu :)

Napadá mě ale jedno hezké přirovnání. Když je hodně malé dítě v cizím prostředí, je naprosto závislé na svých rodičích a nemůže tušit, o co vlastně rodičům jde (nemá moc na výběr).

Ohledně Reiki a jiných zasvěcení mi to přijde podobné - lidé, kteří zasvěcují, se té a té oblasti už věnují většinou tak dlouho, že zasvěcený nemá šanci rozpoznat něco jako úmysly a motivace příslušného mistra/kněze. To lze vysledovat až s odstupem času - nebo vůbec.


Podobné články jinde:

  1. Reiki a křesťanství?
  2. Jaký máte názor na Reiki v souvislosti s křesťanstvím?
  3. REIKI a křesťanství

Další informace o Reiki reiki.zivotni-energie.cz


Vloženo: 4.09.2011

KOMENTÁŘE

počet komentářů: 4
poslední: 30.12.2017 03:00

SOUVISEJÍCÍ STRÁNKY


Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Smrt musí být jako objetí milenky. (František Drtikol)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Kryoterapie - léčba mrazem: ex..
komentářů: 3, poslední: 19.08.2019
Geofyzikální válka
komentářů: 5, poslední: 1.08.2019
Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019

Takže na Měsíci nikdy nikdo ne..
komentářů: 26, poslední: 3.08.2019
Destilovaná voda - je rozumné ..
komentářů: 45, poslední: 1.08.2019
Petr Chobot - meditační akce
komentářů: 9, poslední: 1.08.2019
mystička Ivana Adamcová
komentářů: 73, poslední: 1.08.2019
Křesťanství v Čechách
komentářů: 13, poslední: 25.07.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 5, poslední: 19.07.2019


Anketa

Máte doma televizi?
ano (4945)
->
ne (4294)
->
Celkem hlasovalo: 9241

Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0