Mám zdravá prsa, Mgr. Iveta Kučerová

datum: 18.02.2018
okres: Praha
pořadatel: Agentura Ano
adresa: Gymnázium Omská, Omská 1300, Praha

Vloženo: 6.02.2018 18:56

Podrobnosti:

Devět let připravuji kurzy pro ženy o tom, jak být živá, zdravá a krásná… a stále dostávám nové zkoušky. Při meditaci pro Venuši jsem si položila ruce na prsa a v pravé části objevila podezřelý útvar. Anabáze, která následovala, předznamenala mou osobní krizi a přivedla mě - spolu se setkáním s Maitreyi Piontek, autorkou knihy Tao ženy - k velké životní inventuře.

Nejdřív se objevila tendence nepřipouštět si, že se děje něco zvláštního. Pak přišla vlna strachu znásobená vzpomínkou na otce, který zemřel na rakovinu plic. Po dvaceti letech jsem si uvědomila, že jeho odchod nemám zdaleka tak zpracován, jak jsem si myslela. Objevily se hluboce zapsané zážitky z mého působení na dětské onkologii.

Vzpomněla jsem si na gynekoložku, která mi před časem, v závěru pravidelné prohlídky řekla: „Mám povinnost upozornit vás na bezplatné vyšetření mamografem. Dodávám ale, že existují i bezpečnější varianty. Odmítla jsem tehdy s nervozitou, kterou ve mně vyvolávají doporučení mediálních kampaní a mé matky: „Měla bys pravidelně chodit na mamograf.“

Má mysl začala pracovat na plné obrátky. Co nechci vidět? Kam se řítím? A jak se můžu zachránit? Požádala jsem o radu mou gynekoložku, která mi doporučila dvě alternativní vyšetření. Cítila jsem její skrývané obavy. Následně jsem se objednala na vyšetření elektrickoimpedanční tomografií. Zašla jsem také k praktickému lékaři a překvapila ho tím, že existuje šetrnější varianta mamografu. Vyšetřil mě a pro jistotu poslal na rentgen hrudníku.

K návštěvě v oblastní nemocnici se váže charakteristická historka: Prostředí na mě působilo stísněně, laborantka si začala stěžovat na nízký plat. Než jsem stačila něco namítnout, dvakrát mě osvítila a poslala do čekárny. Brzy se ke mně vrátila se zprávou, že mám jít na snímkování ještě jednou a odvedla mě do jiné kabiny. Poslušná část se chtěla svléknout. Vědomá ale nabrala odvahu a zeptala se: Můžete mi zavolat lékařku? Ta za chvíli přišla a vysvětlila: „Nic jsme u vás nenašli, tak pro jistotu budeme rentgen opakovat.!? „Velmi uvítám, když mi napíšete do zprávy, že jste nic nenašli“, odpověděla jsem jí s úsměvem. Pokrčila rameny a byla pryč.

Následovalo ještě několik konzultací, také u jasnovidky, která mi řekla: „Není to nebezpečné, nebezpečné jsou Tvé myšlenky“.

Shrnuto: Dostala jsem zprávu z EIT, že index rizikovosti je na obou prsou velmi nízký a negativní zprávu z rentgenu. S velkou pokorou můžu napsat: Mám zdravá prsa (a krásná, jak říká můj přítel). U Maitreyi Piontek ve Švýcarsku jsem prohloubila metodu centrování, láskyplné péče o prsa a celé tělo; způsob sebeléčení, která vychází z umění tao ženy.

Jsem na cestě požitkářky života a víc a víc si to užívám.

Tolik jsem si toho uvědomila. I to, jak tabuizovaná péče o prsa a skutečná prevence, tedy nejen včasné rozpoznání, je. Jak je ovlivněná strachem, úzkostí a nedostatkem informací - u lékařů i žen.

Při vystoupení na festivalu Miluj svůj život v Praze budu sdílet zkušenosti s tím, co mi pomohlo překonat krizi, tipy pro péči o prsa, praktické informace ohledně opravdové prevence i doporučení na pracoviště, kde se můžete objednat na šetrné vyšetření.

Uvítám Vaše osobní příběhy související se vztahem k prsům. Speciálně mě zajímají zkušenosti v souvislosti s hormonální antikoncepcí a vyšetřením mamografem. Můžete psát na zenske@centrum.cz, samozřejmostí je důvěrnost.

Mgr. Iveta Kučerová je lektorkou kurzů pro ženy Živá a krásná, certifikovanou lektorkou Školy pánevního dna a zakladatelkou projektu Živá radost www.zivaradost.cz

V Plzni připravuje spolu s Kateřinou Juřenčákovou 8.-10.12.2017 kurz Tajemství plodnosti.

Na přednášku na toto téma vás zveme na festival Miluj svůj život v Praze v neděli 18.2.2018 v Tělocvičně 1 od 15.00 hod.


KOMENTÁŘE

počet komentářů: 0


Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Žij tak, jako bys žil již podruhé a poprvé dělal vše tak špatně, jak to právě teď hodláš učinit. (Viktor Emanuel Frankl)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Mají psychopati duši?
komentářů: 8, poslední: 3.11.2018
Jak se lidem bydlí v duchovním..
komentářů: 14, poslední: 9.11.2018
Mystika a umění
komentářů: 36, poslední: 12.11.2018
Bdění při intelektuální činnos..
komentářů: 10, poslední: 14.10.2018

Jak mnoho meditovat?
komentářů: 74, poslední: 11.11.2018
Průvodci
komentářů: 4, poslední: 5.11.2018
Jíte maso? Jaké? Jak často?
komentářů: 102, poslední: 2.11.2018
Duchovní, či jinak zajímavé fi..
komentářů: 263, poslední: 29.10.2018
Hra na učitele a publikum
komentářů: 10, poslední: 26.10.2018
mystička Ivana Adamcová
komentářů: 67, poslední: 20.10.2018


Anketa

Měli jste někdy mimotělní zážitek?
-> -> ->
Celkem hlasovalo: 7250

Copyright © 2007-2018: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0