Meditace: Být stromem

sestavila: Veronika
převzato: http://www.cestydusi.cz/

Tato meditace je velmi známá a často používaná. Slouží k harmonizaci čaker, k zlepšení průtoků naší energie a k uzemnění. Mnoho z duchovních hledajících má svírání žaludku už jen při vyslovení toho slova: „uzemnění“. Máme pocit, že to souvisí s přijetím vlastní viny, s odpoutáním se od duchovního světa a těžkou prací.

Tak to ale není. Zkusila jsem to víckrát a zjistila jsem, že jediné, co se vám může přihodit, je, že budete klidnější. Budete se cítit vyrovnanější a jakoby víc „v pohodě“. A to je při putování duchovním světem taky fajn, ne? :-)

Popis meditace

Být stromemPostavte se trochu dál od všech věcí, tak abyste měli místo, když rozpažíte. Zavřete oči a třikrát se zhluboka nadechněte. Věřte, že jste v bezpečí. Představte si, že Země pod vámi je úrodná, hřejivá a milující a pomalu do ní začněte zapouštět kořeny. Nemusí být nutně světelné, naopak spíš pomůže, když si je představíte pevné, silné a hmotné. Dýchejte a s každým výdechem zapouštějte kořeny stále hlouběji a dál do nitra Země. Země vás vítá do své náruče, už dlouho čekala, až v ni budete mít takovou důvěru, abyste z ní mohli plně čerpat. Koneckonců, i Země je Bohem, tak jako vy, tak jako Nebe.

S každým hlubším zapuštěním jakoby i hlouběji vydechněte. Vaše kořeny prostupují hlouběji a hlouběji, stále novými a hustšími vrstvami. Nakonec dorazí až k jádru země, tekutému a žhavému, plnému nesmírné energie. To jádro vás ale nepálí. Proudí, bublá, ohnivě svítí, ale neubližuje. Důvěřujte tomuto jádru. Pronikněte kořeny i do něj a chvilku vychutnávejte toto teploučké spojení. Země Vás vítá. Jste její děti, tak jako děti boží. Důvěřujte jí i její hutné energii. Za to vás nikdo neodsoudí.

Až budete dostatečně plně ukotveni, všimněte si, že Země vám chce nalít trochu ze své obrovité energie. Přijměte ji a nechte ji vtékat z nitra do svých kořenů. Prociťte si teplo, jež se k vám z nitra Země šíří. Pomalu zaplavuje vaše kořínky a nevynechá ani jediný. S každým dalším nádechem přijměte o něco víc energie Země, s každým výdechem tuto energii udržujte. Země má této energie hojnost, nemusíte se obávat, že ji „vysáváte“. Ráda vás s ní zaplaví. Nakonec doputuje energie po vašich kořenech až k vám. Dovolte jí vstoupit do vašich chodidel. Příjemně hřeje a rozlévá se vám do prstů, kotníků, nártů i holení, upevňuje kolena a šíří se nahoru do stehen. Znovu si ji prociťte, hřejivou, ohnivě proudící, hutnou, uklidňující, láskyplnou. I Země je Nebem, i v Nebi je Země.

Zhluboka se nadechněte a nechte vstoupit pozemskou energii do první čakry. Ať se naplní a roztočí se zemskou energií. Když už bude plná k přetékání, pomalu ji nechte vstoupit i do druhé čakry. Můžete se u toho houpat v bocích, ale zůstávejte stále pevně spojeni se Zemí. Když dovolíte energii vstoupit i do třetí čakry, možná změní barvu. To je v pořádku. Pokud cítíte, že energii Země neudržíte stále stejně barvenou, nehroťte to, pamatujte ale, že stále přijímáte energii Země.

Nyní se na chvilku zastavte a prociťte si proud energie znova od nitra Země až k vám. Představte si, že nitro Země je obrovské, napěchované energií, která hrozí co nevidět vybuchnout. Proud takové ohnivé energie se najednou dostane i k vám a pronikne do vaší srdeční čakry, kde se zálibně roztočí spolu s vaší energií. Můžete zvednout ruce a roztáhnout prsty. Pokračujte dál a pomalu nechte naplnit i krční čakru. Není to snadné, obzvlášť pokud jste se delší dobou zabývali pouze duchovními záležitostmi. Nakonec nechte prostoupit energií Země i Třetí oko a sedmou čakru, i ony to potřebují pro udržení stability. A ne, že to odfláknete :-).

Nakonec si znovu prociťte Zemskou energii od nitra až k vaší hlavě, a nechte ji proudit nahoru, v nadšeném živočišném proudu donekonečna.

A nyní si představte následující: váš energetický sloupec se pomalu začíná naplňovat energií shůry. Je stříbřito-bílá, jiskřící, a čekala, jen až jí dovolíte na pevném základu proniknout k vám. Pomalu putuje po vašem sloupci, spojuje se s ním a tvoří kompletní energii Všeho. Proniká do vaší hlavy a putuje dolů po vašich čarách stále hlouběji. Ozařuje vás a spojuje se s vámi, až se přes vás a vaše kořeny nakonec dotkne jádra země, kde se s ním spojí. A tak to také je, vždycky to tak bylo a vždycky bude. Jsme děti Země, děti Nebe a jsme to My. Tyto dvě ve skutečnosti nerozdělené součásti Všeho nás milují a budou milovat, tolik jak jim to dovolíme.

No, tak za pokus to aspoň stojí, ne? :-)

Držím palce!
Verča


Vloženo: 8.03.2008

KOMENTÁŘE

počet komentářů: 2
poslední: 5.02.2010 21:59

SOUVISEJÍCÍ STRÁNKY


Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Kdo dává víc než bere, stává se chudým. Kdo nebere, nevydává, stává se lakomcem. Lakomec čím méně dává, tím víc chce brát. Chudý čím míň bere, tím víc chce dávat. (František Drtikol)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Koloidní stříbro
komentářů: 0
Podezřelá alternativně medicín..
komentářů: 1, poslední: 25.09.2018

Tělo a duše?
komentářů: 19, poslední: 26.09.2018
Tetování - prapodivný trend
komentářů: 13, poslední: 25.09.2018
Facebook
komentářů: 20, poslední: 25.09.2018
NEVÝCHOVA - moderní výchova, n..
komentářů: 8, poslední: 25.09.2018
mystička Ivana Adamcová
komentářů: 66, poslední: 23.09.2018
Pokračovatel Květoslava Minaří..
komentářů: 79, poslední: 20.09.2018


Anketa

Vracíte se k dětské literatuře?
-> -> ->
Celkem hlasovalo: 7105

Copyright © 2007-2018: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0