Minulé životy vers. současný život

sestavil: Václav

Občas hltáme jiným lidem jejich výpovědi o tzv. našich minulých životech a věříme, že jsme byli králem, jogínem, nebo zahradnicí. Co o nás ale jiní lidé skutečně vědí?

Věštci, kartáři a jasnovidci

Minulé životy vers. současný životSami o sobě víme pramálo (pokud si myslíte, že o sobě víte všechno, je to vaše věc, ale já to tak nemám), kde jsme ale žili v minulých životech nám může být zcela jasné (výpovědi typu "Jsem si jistý, že jsem žil tam a tam. Řekl mi to velmi duchovní člověk, mistr, skutečný znalec. Navíc se to hodí na to, jaký skutečně jsem, takže to určitě musí být pravda").

Proč věříme všem těm výpovědím? To nevím, ale vysledoval jsem jednu věc. Lidé, kteří se snaží pochopit co se jim děje v životě, o minulých životech většinou nemluví. V jejich životě není pro nějaké minulé životy příliš místa. Nezajímá je, čím byli nebo nebyli, protože je zajímá čím jsou teď.

Člověk nemusí být bůhvíjaký jasnovidec, aby vytušil, co se druhému zrovna děje (např. už jen fakt, že jde člověk ke kartáři, o ledačemž vypovídá). Takže stačí tuto informaci převést do příběhu o tzv. minulém životě. Zde je na místě připomenout, že ten, kdo chápe příběhy, které vidí ve své hlavě, jako minulé životy, ten se nemusí o tento převod starat, protože jeho příběhy jsou minulé životy a tečka.. dále to nezkoumá).

A proč nás vůbec zajímají minulé životy? Máme rádi senzace? Chceme vědět, čím jsme byli, aby jsme si potvrdili, že jsme byli něčím vyjímečným? Potřebujeme potvrzení, že něco takového skutečně je, aby jsme se nemusel bát tzv. smrti a mohli věřit, už je pro nás tam za kopcem připravený další život? Nebo si myslíme, že z minulých životů pochopíme ten současný? A proč místo toho nezkoumáme přímo ten současný?

Výlety do minulosti

Někteří lidé tvrdí, prožil jsem to, viděl jsem to, vím kde jsem žil v minulém životě. Taková tvrzení jsou trošku na pováženou. Vždyť stačí, abych si na pár minut zameditoval a celý život (ten současný) může začít dávat úplně jiný smysl. Včera jsem si mohl o svém životě myslet něco úplně jiného než dnes. O tom současném, natož nějaké životy minulé. Vtipné je, že člověk může žít 30 let s tím, že jednou umře a je konec, a pak mu někdo řekne, že spolu žili v minulém životě a od té doby je pro dotyčnou osobu smrt jen něčím nedůležitým, protože on bude přece žít dál. Všem pak říká "věřím v reinkarnaci, mám s tím své zkušenosti".

"Měl jsem sen/vizi... musel to být minulý život".. ano, sny/vize vypadají mnohdy tak reálně. Jsme tím o čem se nám zdá, jsme součástí vize,... není to všechno ovšem jen obdoba kina? Co když ten, kdo nic neví o kině, zahlídne klíčovou dírkou spoustů tanků na plátně? Má pak jasný důkaz, že viděl skutečné tanky. Těžko uvěří tomu, že to není skutečné. Jednou ale možná zjistí, jak se věci mají. Pochopí, že to je pouze děj na plátně. Tento příběh se nám může zdát až naivně jasný, ale podjďme dál. Co když půjde tento člověk, který už ví, že to na plátně není skutečné, domů, a potká "podivína", který mu bude tvrdit, že v žádném kině nebyl? Co si o tom asi pomyslí?

Minulé životy v praxi

Malý experiment. Řekněme, že budu na chvíli předpokládat, že skutečně existují tzv. minulé životy. Ano, vidím, že mysl začíná okamžitě dohledávat, kde jsem žil. Prožil jsem několik desítek let života, viděl tisíce filmů, zažil miliardy zkušeností, měl trilióny myšlenek.. je v tomto poli složité najít příběh, který by pasoval na zkušenost "můj minulý život"?

Ano, takových příbehů můžu najít kolik budu chtít. Např.

  1. Jako malé dítě jsem ve snu prožil smrt. Tělo umřelo a já stál opodál. Nebolelo mě to. Viděl jsem, jak z těla vyprchává život, viděl jsem rodinu, jak oplakávají tělo, ale neměl jsem jim jak říct, že jsem nikam nezmizel. Po probuzení ze snu jsem se na posteli několik minut klepal strachy a brečel. Bylo to tak skutečné.
  2. Prožil jsem si umírání ve válce. Bdělý sen. Zažil jsem něco, co jsem do té doby neznal. Viděl jsem místa, kde jsem nikdy nebyl. Zažil jsem si smrt. Zažil jsem pocit, že vím, že brzy umřu. Šel jsem smrti naproti, protože jsem věděl, že to tak je dáno, že si nevybíráme, kdy umřeme. Tento sen se mi vracet opakovaně. Ten typ snu, kdy má člověk pocit, že to nebylo poskládané ze vzpomínek, ale že prožil něco z dávné minulosti.
  3. Potkal jsem lidi, kteří mi říkali příběhy tom, že jsem spolu žili (např. zde). Všechno se zdálo tak působivé.
  4. Když jsem si zval dříve lidi na Reiki ošetření, vídával jsem v meditaci různé obrazy. Bylo to jako balík karet, každá karta jeden minulý život.
  5. Další experimet. Zajímá mě minulý život, o kterém do teď nevím. Má mysli, najdeš ho pro mě? Vidím nás všechny, jak jsme v nějakém lese, nějaká džungle. Rok? něco okolo 1000 let po našem letopočtu. Potkáváme se tam a řešíme zdánlivě banální věci. Žádný internet. Stavíme chýše, chodímě lovit.
  6. Co lidé, kteří píší na teno web? Co Štěpán? Ne, toho v této džungli nevidím. Toho znám mnohem déle. Jaký je rok? Těžko říct.. vidím dobu, kdy se to takto ještě nepočítalo. Čas jsme tehdy vnímali úplně jinak než dnes. Hráli jsme si spolu jako dvě děti.

A teď si představte, že bych tímto způsobem přemýšlel 20 let a vykládal lidem jejich minulé životy. To bych se z toho pak už asi nedostal nikdy. Naše myšlenky jsou náš život. Dávejme si pozor, na co myslíme. :))


Vloženo: 8.01.2013

KOMENTÁŘE

počet komentářů: 2
poslední: 8.11.2015 22:59

SOUVISEJÍCÍ STRÁNKY


Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Výchova by měla být taková, aby to, co je nabízeno, bylo přijímáno jako cenný dar, ne jako povinnost. (Albert Einstein)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019
Posedlost duchem
komentářů: 8, poslední: 14.06.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 5, poslední: 19.07.2019
Rozbité zrcadlo = 7 let neštěs..
komentářů: 4, poslední: 30.03.2019

Sdílení duchovních prožitků s ..
komentářů: 18, poslední: 13.07.2019
Reiki škodí
komentářů: 56, poslední: 13.07.2019
Cíl člověka a zbytku živých by..
komentářů: 5, poslední: 19.06.2019
Celoživotní problémy
komentářů: 17, poslední: 14.06.2019
Pokračovatel Květoslava Minaří..
komentářů: 114, poslední: 10.06.2019
Jak se lidem bydlí v duchovním..
komentářů: 15, poslední: 5.06.2019Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0