Mobilní telefony a naše zdraví (praktické zkušenosti)

sestavil: Václav

Je to již více než 10 let, co jsem si pořídil první mobilní telefon; přesněji řečeno, kdy jsem ho vyhrál na jedné akci společnosti MOTOROLA. Mobilní telefony tehdy moc lidí nemělo a ceny za volání byly vysoké, takže jsem příliš netelefonoval. Dnes jsou podmínky jiné. Otázka ovšem zní: "Co si myslí o mobilních telefonech naše zdraví?"

Anketa: Myslíte, že mobily škodí zdraví?

Používání mobilních telefonů

Mobilní telefony a naše zdravíSepíši zde několik drobných postřehů, které se naprosto shodují se zkušenostmi stále více lidí v mém okolí. Dříve jsem telefonoval i několik hodin denně (různé cenové balíčky a víkendové akce mobilních operátorů) a nevnímal vůbec nic. Nyní po pár letech meditací a práce s Reiki, k tomu rozumnější jídelníček, více spánku a podstatně méně stresu, stačí několikaminutový hovor k tomu, abych začal vnímat mírné napětí v hlavě, po 20 minutách již jasně vnímám bolest hlavy. Tento efekt nepozoruji, když s někým telefonuji přes počítač (např. Skype). Pocit bolesti hlavy není sugesce (jak mi občas někdo říká). Dříve jsem mnohokrát pozoroval mírné bolesti hlavy a teprve až několik měsíců na to jsem si uvědomil, že jsem v tu chvíli zrovna telefonoval.

Na tomto příkladě je hezky vidět, jak může fyzické tělo za jistých podmínek fungovat jako velice citlivý přístroj. Tyto schopnosti ale nemá k dispozici ten, kdo žije nepříliš harmonický život (jako například dříve já). Takoví lidé pak obvykle tvrdí „telefonuji několik hodin denně a nic to se mnou nedělá“. Myslím, že nejsem daleko od pravdy když napíšu, že to s nimi dělá hodně - oni to ale jen nevnímají, neuvědomují si to.

V souvislosti s touto problematikou si vždy vzpomenu na návštěvu jednoho léčitele, který tvrdil, že dříve viděl v ulici, kde bydlí, hezké energie, s tím jak si ale lidé v jeho okolí začali kupovat mobilní telefony a všude se začali montovat antény (GSM, Wifi), zhoršovalo se postupně jeho vnímání jemnohmotných energií, až to nakonec přestal vidět úplně. Jednou jsem se také setkat s dítětem, které bylo schopné mobil doslova „vyčmuchat“. Chlapec chodil chvíli okolo mě a pak mi přesně řekl, kde mám mobil (opakovaně).

Jak efektivně využívat mobilní telefon?

 1. Výrobci i prodejci by byli sami proti sobě, kdyby upozorňovali na škodlivost používání mobilních telefonů (různé vědecké důkazy škodlivosti mobilních telefonů již existují). O tom, že si tímto tématem příliš nelámou hlavu ani operátoři svědčí nejrůznější nabídky volných minut, víkendových volání zdarma apod. (ve snaze nalákat co nejvíce lidí). Volat více, než je potřeba, jen proto, že mi to někdo nabídne jako dárek je naprostý nesmysl.
 2. Je obecně známo, že intenzita elektromagnetického pole klesá s druhou mocninou vzdálenosti. Pokud tedy přesuneme mobil ze vzdálenosti 1 mm od hlavy do vzdálenosti 20 mm od hlavy, neklesne intenzita elektromagnetického pole 20x, ale 400x. Jinak řečeno, pokud už někomu musíme (chceme) volat, umístíme mobil co nejdále od hlavy, tak abychom dotyčného ještě slyšeli. Když jsem se tímto pravidlem začal řídit já, bolesti hlavy zmizely (i tak se ale snažím telefonovat opravdu jen minimálně).
 3. Některé orgány jsou velmi náchylné na elektromagnetické záření. Jedná se především o ledviny. Nošení mobilu v zadní kapsičce u kalhot se nám proto nemusí dvakrát vyplatit. Nejhorší variantou pak je nošení mobilu společně s něčím kovovým (třeba klíče). Mobil v tomto případě zvyšuje výstupní výkon. Podobně tomu je i v místech, kde je slabý signál (kovové budovy, dopravní prostředky apod.).
 4. Dnešní chytré telefony nemusíme vypínat, postačí vypnout komunikační modul (GSM, Wifi, BT) a telefon můžeme dál využívat (hodiny, hudba, fotoaparát apod.). Mobilní telefon komunikuje i když jej zrovna nepoužíváme (zvláště např. pokud někam cestujeme). Proto může být z dlouhodobějšího pohledu velmi prospěšné, když si zvykneme mobilní telefon vypínat na noc, při procházce do lesa, při jízdě MHD, při výletu do hor apod.
 5. Komunikační modul v mobilu pracuje i při datové komunikaci. Pokud si předplatíme neomezený přenos dat a budeme mobil využívat jako modem a nosit ho po kapsách a připojovat se k němu např. bezdrátově přes NB, nemůžeme se pak divit, když se objeví zdravotní problémy (nemusí je způsobovat výhradně mobilní telefon, je to často jedno z druhým).
 6. Nemusíme vždy vědět, jak mají naši sousedé rozmístěný nábytek. Mít několik mobilních telefonů a například Wifi router v kumbále ještě neznamená, že nespí na druhé straně zdi v postýlce malé dítě. Nemluvě o GSM anténách, které jsou umístěny v blízkosti obytných prostorů (po pár letech se pak člověk nestačí divit, co to dělá s jeho dětmi).

Stručně řečeno: pokud nemusím telefonovat, nebudu telefonovat; pokud nemusím mít nutně mobilní telefon zapnutý, vypnu ho.


Zajímavé odkazy:

 1. Škodí mobilní telefony zdraví ??
 2. Záření z mobilů není škodlivé, je zdravé!
 3. Včely vymírají. Možná za to mohou mobilní telefony
 4. Mobily opravdu způsobují rakovinu, varoval nejrozsáhlejší výzkum
 5. Mobilní telefony a naše zdraví
 6. Největší biologický experiment všech dob
 7. Nebezpečí záření mobilních telefonů (Arthur Firstenberg)

Vloženo: 1.12.2010

KOMENTÁŘE

počet komentářů: 20
poslední: 20.03.2019 16:52

SOUVISEJÍCÍ STRÁNKY


Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

A najednou pozorujete, že vše pracuje pro vás, všichni lidi, okolnosti, počasí atd. Jen být oddaný a tichý a žít v Jeho přítomnosti. (František Drtikol)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Kryoterapie - léčba mrazem: ex..
komentářů: 3, poslední: 19.08.2019
Geofyzikální válka
komentářů: 5, poslední: 1.08.2019
Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019

Takže na Měsíci nikdy nikdo ne..
komentářů: 26, poslední: 3.08.2019
Destilovaná voda - je rozumné ..
komentářů: 45, poslední: 1.08.2019
Petr Chobot - meditační akce
komentářů: 9, poslední: 1.08.2019
mystička Ivana Adamcová
komentářů: 73, poslední: 1.08.2019
Křesťanství v Čechách
komentářů: 13, poslední: 25.07.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 5, poslední: 19.07.2019


Anketa

Byl/a jste vždy sexuálně věrný/á své/mu partnerce/partnerovi?
-> ->
Celkem hlasovalo: 7952

Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0