Multidimenzionální energie - tak trošku žabinec

sestavil: Václav

Tento text je z konce roku 2010 a je o tom, jak máme někdy tendence používat pojmy, kterým sice vůbec nerozumíme (např. multidimenzionální energie), které nám ale zní supervědecky, nadpřirozeně.

Některé pasáže článku mohou na někoho působit trošku kriticky - původně jsem ho ani nechtěl zveřejňovat. Když už jsem to ale sepsal, mazat to nebudu. Pro příště bude kritiky méně, možná žádná. Pro tentokrát děkuji za pochopení.

Multidimenzionální energie – ”vědecké teorie”

Multidimenzionální energie v praxiVystudoval jsem vysokou školu (technicko-biomedicínský směr) a pak si udělal doktorát. V žádném případě se nechci nikoho dotknout, ale když čtu různé texty o multidimenzionalitě (5D, 6D, 7D, 8D, 9D, 10D, 11D, 12D), nestačím se divit, co všechno jsou lidé schopni sepsat.

Vědci (netvrdím, že všichni) vyvíjejí nové a nové teorie, ve kterých se pak sami ztrácejí (multidimenzionální hyperprostory, teorie strun a superstrun, teorie paralelních vesmírů, teorie kosmické inflace a další složitější a složitější teorie na poli relativity a kvantové fyziky; jednotlivé teorie si vzájemně odporují; z prakticky neověřených teorií se odvozují další, daleko složitější teorie a různé abstraktní modely – nikdo nikdy např. prakticky nepotvrdil existenci paralelního vesmíru, ale i tak existují teorie o paralelních vesmírech druhé stupně, třetího stupně, čtvrtého stupně a o každém se ví, jak to v něm zhruba funguje :). V současnosti se věnuji vědeckovýzkumné činnosti, takže trošku vím, jak to ve vědě funguje, jaké jsou dnes priority, a že praktičnost a využitelnost toho co se dělá je mnohdy také jen teoretická… ale o tom tento článek není.

Proti všem těm teoriím v podstatě nic nemám. Všechno může mít svůj hlubší smysl a díky různým teoriím můžeme tu a tam lépe poznat sami sebe i svět, ve kterém žijeme - a občas z toho vzejde i nějaký ten praktický vynález. Často ale pozoruji, že když se řekne, že špičkový vědecký tým zjistil, že …… má to u lidí zcela jinou váhu, než myslím si, že …… Označit někoho termínem „špičkový vědecký tým“ ale může kdokoliv kohokoliv, zvláště když se mu to k něčemu hodí.

Multidimenzionální energie – ”duchovní teorie”

V duchovní oblasti se to zase hemží pojmy jako převibrování Země z dimenze 3D do dimenze 5D v roce 2012, objevují se nabídky stále více nových odnoží Reiki a Šambaly v dimenzích 5D, 6D, 7D až 12D, nabídky očisty prostoru 5D energiemi, nebo zasvěcení do všeho možného i nemožného (jsem přesvědčen o tom, že i kdyby byl někdo na pustém ostrově, i tak se mu dostane všech potřebných tzv. zasvěcení, které zrovna potřebuje pro svůj vývoj). Nemluvě o tom, když někdo začne nejrůznější pojmy kombinovat v naprosté nesmysly (např. příjem multidimenzionálního světla skrze kvantové frekvence reality, lokální multivesmíry, kvantová přítomnost, inter-dimenzionální štíty, multidimenzionální myšlenky, levotočivé a pravotočivé multidimenzionální paprsky, multidimenzionální láska. apod.)

Na tom všem je zajímavé ještě něco – pokud čteme nějaký text, automaticky nás to táhne do úrovní, ve kterých se ve svém životě pohybuje osoba, která tento text napsala. Pokud je navíc dotyčná osoba trošku mág (bílý/černý), či manipulátor (a tuto schopnost v sobě máme všichni), táhne nás to přesně tam, kam dotyčná osoba chce, aby nás to tam táhlo. Toho můžeme ale i využít. Pokud se nám u někoho stane, že nás to táhne do stavu bez myšlenek, pobývá dotyčná osoba také často ve stavu bez myšlenek; pokud se s někým cítíme harmonicky, žije dotyčná osoba pravděpodobně harmonický život apod.

Malá vsuvka k roku 2012 – domnívám se, že příroda speciálně na rok 2012 žádné zásadní změny nechystá – to leda člověk. A také – pokud je svět opravdu N-dimenzionální, a možná že skutečně je, je takový už miliony let a jestli se to potvrdí v roce 2012 nebo o sto, či tisíc let později zase takovou roli nehraje. A i když se to potvrdí, neznamená to, že se nějak významně změní způsob, jak budeme žít svůj život.

Pozn.: cestou, která ve skutečnosti nikam nevede, může být nejen hloubání nad různými teoriemi, ale také například různé zážitky - ať už takové či makové.. velkým nebezpečím jsou např. tzv. zážitky duchovní - v souvislosti s nimi se v tom můžeme zamotat nahodně dlouho.

Čtvrtá dimenze (4D)

Když už jsme u těch rozměrů, troufám si říct, že se v názorech rozejdeme již v chápání prostoru čtvrté dimenze (4D), kterou můžeme nadefinovat např. jako 3D prostor + čas. Jeden člověk může tvrdit, že čas ve skutečnosti neexistuje – že to je jen iluze, druhý že existují současně všechny časy najednou - že to všechno žijeme, ale nevíme o tom, další, že jsme se čas naučili používat v dětství apod. Určitě by se našla spousta dalších postojů, jak chápeme čas. O čase tedy nic nevíme, resp. ho nejspíš stejně chápeme každý úplně jinak. Má pak smysl mluvit o nějakých dvanácti rozměrech (12D), paralelních světech a osmi nebo padesáti vnitřních rozměrech vesmíru? Má to smysl. Když totiž člověku, který o multidimenzionalitě nic neví řekneme, že vibruje jen ve 4D a my ho za malý poplatek rozvibrujeme do 5D, a za větší pak rovnou do 12D, dotyčný tomu může uvěřit a začne nám zobat z ruky. Když si toto uvědomujeme a přesto podobné věci nabízíme, tak druhému v podstatě jen lžeme - a když to nabízíme jen proto, že si myslíme, že to tak je, žijeme ve stejné nevědomosti jako on.

Pozn.: do kolikáté dimenze člověka může hodit obyčejná facka? Co myslíte? Hodí nás to do té nejpřítomnější přítomnosti, vidíme po ní kolem sebe multidimenzionální energie v podobě barevných hvězdiček, někdy i změna vědomí, přestaneme vnímat čas, prostor i všechny své problémy… 5D? 8D? 12D? :))

Zrychlování času

Ještě krátká úvaha ke zrychlování času. Občas potkávám lidi, kteří mluví o tom, že je teď doba, kdy se hodně zrychluje čas. Něco podobného jsem před několika lety také pozoroval. Pak jsem si to v sobě ale rozebral a zjistil jsem, že se nic nezrychluje, že jsem to tak jen vnímal… a vnímal jsem to tak z toho důvodu, že jsem dělal stále více věcí, spoustu věcí jsem dělal s tím, že mě nebaví, těšil jsem se na jiné věci, na které jsem pak neměl jakoby čas, více jsem přemýšlel, shromažďoval jsem více a více informací, apod. Když jsem to trošku omezil a přestal věnovat pozornost tomu, co nebylo zase tolik důležité (především různé teorie), a srovnal si sám v sobě různé priority (především omezil stýkání se s některými lidmi), začal jsem vnímat, že se čas zase jakoby začíná zpomalovat…

Ano, doba se mění, už nejezdíme na koních, ale máme auta, máme internet a všechny ty moderní vymoženosti, o kterých si myslíme, jak nám nezvyšují životní úroveň… ano, možná že zvyšují, ale platíme za to někdy hodně velikou daň.

A zrychlování času? Nic se nezrychluje - hodina trvá stále 60 minut, ani o sekundu méně.

Multidimenzionální energie a Reiki

Před několika měsíci jsem potkal slečnu, která tvrdila, že se věnuje Reiki léčení a že nechápe, jak mohou lidé rozdělovat Reiki na více druhů, že je přece jen jedno Reiki. Musím se přiznat, že jsem měl radost, že to někdo vnímá podobně jako já - že je všechno jen jedna energie. Ona ale dále pokračovala – Reiki je na stupnici vibrací asi tak 900, ale ona nepracuje už jen s Reiki, ale i s channelingem s vibracemi až 10.000, někdy i 20.000 a jednou se napojila na takové bytosti, že hned volala své Reiki mistryni a ta ji řekla, že svítila přes celý dům a že to bylo tentokrát tak minimálně 90.000 (konkrétní čísla už si přesně nepamatuji).

Proti slečně samozřejmě nic nemám, působilo to na mě, že pracuje s podobnými energiemi jako já, hezky jsme si popovídali, příjemně zmokli… ona tomu říká Reiki III + channeling s jinými bytostmi, já tomu říkám rozšířený II stupeň Reiki … jen mě to pobavilo.

Pozitivní stránka multidimenzionálních teorií

Všechno co je multidimenzionální, nepochopitelné a znějící naprosto úchvatně má ale i jednu velikou výhodu – když nad tím přemýšlíme, pustíme to všechno, co máme naučené, co zrovna držíme, co nám brání v tom, abychom se někam posunuli.

Shlédneme např. dokument o paralelních světech a díky tomu přestaneme přemýšlet nad tím, že jsme např. zrovna nemocní… to, že si ve své hlavě přestaneme připomínat stále dokolečka svou nemoc a jsme současně v klidu pak způsobí, že se rychleji uzdravíme. Multidimenzionální teorie tedy v tomto případě sehraje podobnou úlohu jako například shlédnutí zajímavého sci-fi filmu.

Složité multidimenzionální teorie svět nespasí

Dlouho jsem si neuvědomval, že to vše, čím se zabývám ve svém životě jakoby navíc (co zase tolik nepotřebuji), odvádí pozornost od toho hlavního - od skutečné reality (zde mám na mysli úplně to nejobyčejnější - stůl, židle, okno, strom, sousedé, člověk, cesta do práce atd.). Otázka zní: co se stane, když člověk přestane přemýšlet o tom, co bude v roce 2012, na jaký druh Reiki zasvěcení si zajde, jak se dostat k energiím dvanácté dimenze, jaká terapie je nejlepší, jak se stát osvíceným, zda mu domem nevedou patogenní zóny a jak je odklonit? Nestane se vůbec nic. Respektive stane se to, že bude mít dotyčná osoba možnost si lépe všímat toho, co se zrovna děje bezprostředně okolo ní a v ní samé. A to je přesně to, co nás může někam posunout. To ostatní je jen přidávání nepřehlednosti k situacím, které jsou již i tak dost nepřehledné.

Ze života: že něco vibruje v rozměru 12D je mi celkem k ničemu, když vím, že mám občas sklony se přejídat, nebo že sedím u počítače zkroucený jak housenka a pak mám problémy se zády. Stačí se prostě nepřejídat a sedět u počítače rovně. Zní to možná srandovně, možná až komicky, ale sám jsem se v životě mnohokrát přistihl, že dělám přesný opak a díky tomu se pak plácal v jedné a té samé louži třeba i několik let… člověk se tomu pak může leda tak zasmát - když si uvědomí, že to všechno viselo jen na tom, že si nenašel blbých 15 minut, které by věnoval pouze tomu konkrétnímu tématu, vyložil karty na stůl, zamyslel se nad tím vším, použil selský rozum a pak udělal pár drobných změn ve svém životě.

Není právě o tom celá duchovnost?


Vloženo: 9.01.2011

KOMENTÁŘE

počet komentářů: 5
poslední: 19.02.2011 14:22

SOUVISEJÍCÍ STRÁNKY


Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

O chůzi: nejít, upínaje se k cíli. Prostě: jdu. To je vše. (František Drtikol)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Kryoterapie - léčba mrazem: ex..
komentářů: 3, poslední: 19.08.2019
Geofyzikální válka
komentářů: 5, poslední: 1.08.2019
Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019

Takže na Měsíci nikdy nikdo ne..
komentářů: 26, poslední: 3.08.2019
Destilovaná voda - je rozumné ..
komentářů: 45, poslední: 1.08.2019
Petr Chobot - meditační akce
komentářů: 9, poslední: 1.08.2019
mystička Ivana Adamcová
komentářů: 73, poslední: 1.08.2019
Křesťanství v Čechách
komentářů: 13, poslední: 25.07.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 5, poslední: 19.07.2019


Anketa

Byl/a jste vždy sexuálně věrný/á své/mu partnerce/partnerovi?
-> ->
Celkem hlasovalo: 7950

Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0