Nadpřirozené schopnosti

sestavil: Václav

O schopnostech, které máme k dispozici všichni, ale ne všichni si to uvědomujeme. Je zajímavé, že se jim říká nadpřirozené schopnosti, i když ve skutečnosti jsou to spíše schopnosti, které člověk získá, když začne žít přirozený a harmonický život.

K nadpřirozeným schopnostem se může člověk dostat také různými koncentračními a občas hodně násilnými a nepřirozenými cvičeními, ale ten typ schopností nemám v tomto článku na mysli.

Vrozené nadpřirozené schopnosti

Nadpřirozené schopnostiKaždému z nás fungují různé věci. Já třeba zjistil, že když chci, tak se můžu hezky naladit na jiného člověka. Jen tak jsem chvíli u něj a pozoruji, co se mění, a po chvíli je všechno jinak. Začnu všechno vidět jakoby z pohledu druhé osoby. Čím méně se o cokoliv snažím, tím to funguje lépe.

Není vůbec důležité, jak dobře nebo špatně mám tuto schopnost vyvinout, nebo zda tato schopnost k něčemu je, zda to je něco co máme k dispozici všichni, nebo jen někdo a jiní mají zase více rozvinuté jiné schopnosti.

Většinou to je jen informace pro mě (důvody jsou různé). Mimoto to druhému stejně popsat neumím - je to spousta věcí, které druhý sám o sobě ví, něco z toho slyší rád, něco zase tolik ne, občas jsou to i věci, které si zatím neuvědomuje. Míchají se do toho také mé vlastní projekce.

Před pár lety jsem si říkal, jaké to je, když si někdo může „načítat“ jiné lidi, dívat se do nich a myslel si, že je k tomu potřeba nějaká tajná technika, kterou musí člověk mnoho let trénovat. A ono je to úplně naopak. Není potřeba dělat vůbec nic. Jen se dívat okolo sebe, moc nad tím nepřemýšlet a občas si zarelaxovat :)

Léčení a poradenství

Lidé se na mě někdy obrací a ptají se, které čakry mají zavřené a ve které části těla mají zablokovanou energii. Asi nejsem léčitel, protože mi to takto nefunguje. Vnímám to všechno spíše jako celek, vnímám, že zdravotní stav a rozpoložení druhé osoby odpovídá naprosto přesně tomu, jak přistupuje sám k sobě, k jiným lidem, že to všechno, na co si stěžuje v sobě současně i tvoří… a tak mi to všechno přijde vlastně tak nějak v pořádku.

Někdo například přijde s tím, že se mu špatně dýchá a je stále ve stresu, a že by chtěl, abych ho vyléčil. Ale já vidím, že dotyčná osoba kouří jednu cigaretu za druhou a nechce se bavit o ničem jiném než o tom, jak všem pomáhá a přitom vidím, jak v zápětí pomlouvá své „přátele“ a tvrdí mi, jak jsou hrozní. Takové osobě se těžce předává informace o tom, jak se z toho může vymotat, protože to dotyčná osoba vlastně ani nechce slyšet. Je už zvyklá na svůj způsob života, příčiny toho co se mu/ji děje ji nezajímají, jen chce vyléčit, chce vědět, v jaké čakře má problém apod.

Občas také pozoruji, že lidé touží po trvalém zdraví. Fyzické tělo je ale biologický nástroj, který se opotřebovává a jak to s ním nakonec skončí je jasné. Když ale začnu vést rozhovor nad životem a smrtí, nebo nad tím, že občasná porucha aparátu fyzické tělo + mysl je normální, přijde mi, že mě lidé nechápou. Myslí si, že si lze zajistit život bez jakékoliv bolesti a problémů, chtějí si užívat a mít se dobře a tak přímo tvoří podmínky pro následný pád do stavu, kdy to pociťují jako problém.

Srandovní je, že občas pozoruji, že si mladí lidé myslí, že je jejich život nekonečně dlouhý (a tak nic neřeší a jen si užívají), a ti starší, že už je na všechno stejně pozdě (tak nědělají taky většinou nic víc, než co musí). A mezitím se tu a tam objeví někdo, kdo mě překvapí a občas dokonce i motivuje - to jsou příjemné setkání.


Vloženo: 18.10.2011

KOMENTÁŘE

počet komentářů: 10
poslední: 11.04.2014 00:24

SOUVISEJÍCÍ STRÁNKY


Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Kdo má mnoho mystických snů, ten má ještě daleko od pravého Poznání. (František Drtikol)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019
Posedlost duchem
komentářů: 8, poslední: 14.06.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 4, poslední: 22.05.2019
Rozbité zrcadlo = 7 let neštěs..
komentářů: 4, poslední: 30.03.2019

Sdílení duchovních prožitků s ..
komentářů: 18, poslední: 13.07.2019
Reiki škodí
komentářů: 56, poslední: 13.07.2019
Cíl člověka a zbytku živých by..
komentářů: 5, poslední: 19.06.2019
Celoživotní problémy
komentářů: 17, poslední: 14.06.2019
Pokračovatel Květoslava Minaří..
komentářů: 114, poslední: 10.06.2019
Jak se lidem bydlí v duchovním..
komentářů: 15, poslední: 5.06.2019Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0