Narození malinkého tvorečka

sestavil: Václav

Rozhodl jsem se napsat pár řádků o zajímavém tématu - o porodu. Nebude to text o konkrétních věcech ohledně porodu, ale spíše různé úvahy a vlastní dojmy - pro tentokrát z pohledu muže :)

Krátce před porodem

Porod - toto téma je pro mě v tuto chvíli aktuální, neboť je má milovaná ženuška už druhým dnem v porodnici. Za pár hodin by se nám měla narodit dceruška. Je 2:55 ráno, prý to ještě na pár hodin vypadá, takže do porodnice zatím jezdit nemám.

Chtěl jsem se natáhnout, ale usnout jsem stejně nemohl. Zpozoroval jsem na sobě před chvílí nervozitu a uvědomil si, že jsem myšlenkami v porodnici. Tak jsem si dal sprchu, oholil se, a sedl k počítači. Teď už se cítím fajn.

Za 3.5 hodiny je úplněk, takže si naše miminko vybralo opravdu pěkný čas k příchodu na svět :)

Přítomnost taťky u porodu

Četl jsem si na internetu různé diskuze a nalezl v nich několik postojů. Někdo tvrdí rozhodně ano, jiní rozhodně ne, občas něco mezi tím. Když se nad tím do hloubky zamyslím, tak mě na tom zase tolik nezáleží. Na jednu stranu bych to rád viděl, ale na druhou, pokud si to nebude ženuška z nějakého důvodu přát, nepotřebuji tam být. Pokud jí tam můžu s něčím pomoct, rád tam půjdu, ale těžko říct, jestli tam nebudu spíš překážet.

Jsme domluveni, že mi případně zavolá, když to bude vypadat, že se blíží porod. Pokud bude chtít. Tato záležitost je stejně pouze na ni, jak může chlap pomoci? Ve filmech jí drží za ruce, hladí, pomáhá. V praxi to tak také být nemusí, což vím z vlastní zkušenosti - dnes jsem se byl za ní podívat. Přišla mi už mírně ve změměném stavu vědomí.

Toto má ale asi každý jinak. Má žena je doktorka, takže věděla do čeho jde. Teoreticky. Prakticky na ni bylo vidět, že vůbec netuší, co od toho čekat a ani si to nepředstavuje. Řekla jen že neví, jaké to bude. Byla v pohodě. V tom ji obdivuju.

Těhotensví

Když se podívám zpětně na těch 9 měsíců, tak to bylo úúúúplně jiné, než jaké to znám z filmů, kde je obvykle jen pár záběrů na ženu "s bříškem", pak divoká "cesta do porodnice" a "porod na poslední chvíli". Vnímám to jako hezké doplnění mozaiky života a smrti vůbec. Zjišťování informací o vývoji embrya, vývoj plodu, vývoj miminka, fyziologické změny během těhotenství,... zajímavé!

Všechny naše lidské snahy mi přišly v tomto období tak trošku směšné. Máme se ještě od přírody co učit :)

Nervozita

No nic, půjdu se asi na chvilku natáhnout. Každopádně něco jsem si v poslední půlhodině opět potvrdil. Způsob, jak funguje mozek. Člověk začne nevědomky upínat pozornost nějakým směrem, např. si začne představovat, jak hrozné/špatné by něco mohlo být, co by se nemusel tzv. povést apod., pak přijde podivný pocit v břiše, v hlavě, a pak v celém těle. Představy se stávají realitou. Přitom k obavám nemusí být v tu chvíli žádný důvod - všechno to může být navozeno jen skrze vlastní ničím nepodložené výtvory mysli...

A ženuška volá, že mám přijet.. takže brzy na viděnou :)

U porodu

Zajímavá zkušenost.

Malý tvoreček

Ahoj, jmenuji se Anička a na této fotografii je mi už skoro 1 týden :)

Anička


Vloženo: 15.06.2013

KOMENTÁŘE

počet komentářů: 3
poslední: 18.07.2013 07:21

SOUVISEJÍCÍ STRÁNKY


Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Každý stále staví, jen aby to pak rozboural a přišel konečně k tomu čistému Vědomí, jež je ten čistý podklad všeho. Jako čistá plocha papíru je též podkladem pro všechny možnosti. (František Drtikol)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Mystika a umění
komentářů: 10, poslední: 15.10.2018
Bdění při intelektuální činnos..
komentářů: 10, poslední: 14.10.2018
Hra na učitele a publikum
komentářů: 7, poslední: 27.09.2018
Koloidní stříbro
komentářů: 0

Obyčejná voda jako lék
komentářů: 6, poslední: 16.10.2018
Reklama za každou cenu?
komentářů: 34, poslední: 15.10.2018
Destilovaná voda - je rozumné ..
komentářů: 40, poslední: 15.10.2018
Duchovní, či jinak zajímavé fi..
komentářů: 260, poslední: 14.10.2018
Připadáte si jako mystik / mys..
komentářů: 6, poslední: 14.10.2018
Jak se pozná láska - láska a p..
komentářů: 3, poslední: 11.10.2018


Anketa

Odkud začínáte loupat banán?
-> -> ->
Celkem hlasovalo: 7158

Copyright © 2007-2018: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0