Není Reiki jako Reiki

sestavil: Václav

Tak jsem si dnes přečetl různé texty, které jsem psal dříve o Reiki a pak chvíli brouzdal po internetu a četl si, jak různí lidé Reiki prezentují, jakým způsobem nabízí Reiki zasvěcení a další věci okolo.

Prošel jsem desítky a desítky webových stránek. Bylo mi z toho všeho nějak smutno. Připadal jsem si jako na tržnici se zeleninou, nebo jako u kouzelníků, kteří lákají kolemjdoucí na své představení.

Pak jsem narazil na stránky, které na mě tak nepůsobily – a vlastně ani nebyly o Reiki. Měl jsem z toho radost.

O Reiki

Není Reiki jako ReikiPři pročítání všech těch stránek o Reiki jsem si uvědomil, že to, čemu říkám Reiki léčení, je v podstatě jen to vše, čemu se již několik let věnuji (netvrdím, že je to dobře nebo špatně – prostě to tak je). Když tedy někdo nabízí Reiki a například 50 let medituje, bude jeho "verze" Reiki něco úplně odlišného, než zasvěcení u někoho, kdo jen navštívil pár kurzů.

Když například mluvím o tom, co mi Reiki přineslo, je to vlastně jen povídání o tom, co mi předal člověk, u kterého jsem byl na Reiki zasvěcení a co jsem si uvědomil, když jsem se řídil jeho pokyny (obyčejné věci, dobře míněné rady do života, apod.).

Všechny řeči typu „Reiki je...“ jsou tedy vlastně jen mé osobní názory, které jsem si pospojoval se slovem Reiki. Tvrdit, že pracuji s Reiki, aniž řeknu u jakého mistra jsem iniciován a čemu dalšímu se ve svém životě věnuji, je proto naprosto nesmyslné. Ano, když jsem se s Reiki setkal poprvé, obrátilo mi to život naruby. Nebylo to ale žádné Reiki, které to udělalo – byly to mé problémy, byla to má nespokojenost v životě a byli to lidé, které jsem v tom období potkal. A protože mě tehdy nejvíce zaujalo Reiki, začal jsem o tom všem, co mi tehdy pomohlo, mluvit jako o Reiki.

Reiki? Co je vlastně Reiki?

Dalo by se vymyslet mnoho definic, které by byly o tom, co je to Reiki. Při tom všem ale mnohdy zapomínáme na to hlavní – na to, že to vůbec není o nějakém "Reiki". Reiki je pouhých pět písmenek, stejně tak jako slova láska, smůla, blbec, krtek apod. My jsme ale ti, kdo těmto slovům dává význam (na základě toho, co jsme si někde přečetli, co nám někdo řekl, ukázal apod.). Můžu říct, že je Reiki o tom, jak žiji svůj život, jak se chovám k jiným lidem, jak umím to všechno, co jsem se v Reiki naučil, uplatnit v praxi apod. Ale to můžu říct úplně o všem – o smyslu života, o opravdovosti, o duchovní pokročilosti apod.

Nebo můžu prohlásit, že je Reiki o tom, jak se naučit pracovat s co nejvyššími léčivými vibracemi. Ale co jsou to vysoké vibrace? Když cítím něco, co se mi zdá jako "vysoké vibrace"? Já jsem ale u svého mistra necítil nikdy nic. A když už jsem něco cítil, tak se na mě mistr jen usmál a řekl mi, že věnuji pozornost věcem, které nejsou vůbec důležité.


Další informace o Reiki si můžete přečíst na stránkách REIKI PRAHA


Vloženo: 21.04.2010

KOMENTÁŘE

počet komentářů: 22
poslední: 27.08.2013 16:16

SOUVISEJÍCÍ STRÁNKY


Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Jedině příroda ví, co chce. (Johan Wolfgang von Goethe)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Mystika a umění
komentářů: 29, poslední: 18.10.2018
Bdění při intelektuální činnos..
komentářů: 10, poslední: 14.10.2018
Hra na učitele a publikum
komentářů: 7, poslední: 27.09.2018
Koloidní stříbro
komentářů: 0

mystička Ivana Adamcová
komentářů: 67, poslední: 20.10.2018
Reklama za každou cenu?
komentářů: 35, poslední: 18.10.2018
Obyčejná voda jako lék
komentářů: 6, poslední: 16.10.2018
Destilovaná voda - je rozumné ..
komentářů: 40, poslední: 15.10.2018
Duchovní, či jinak zajímavé fi..
komentářů: 260, poslední: 14.10.2018
Připadáte si jako mystik / mys..
komentářů: 6, poslední: 14.10.2018

Svět barevných balónků
komentářů: 1, poslední: 18.10.2018

Anketa

Odkud začínáte loupat banán?
-> -> ->
Celkem hlasovalo: 7166

Copyright © 2007-2018: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0