Nevědomým lidem lze nakukat cokoliv

sestavil: Václav

Rozhodl jsem se sepsat několik postřehů, které pozoruji v prostředí, kde v současnosti pobývám (nejčastěji Praha). Nebudu toto téma zaobalovat do hezkého kabátu, sepíšu vše tak, jak se mi to skutečně jeví.

Využívání nevědomosti jiných lidí

Nevědomým lidem lze nakukat cokolivJe zajímavé pozorovat, co vše lidé nabízí a jak rafinované a promyšlené jsou jejich nabídky. A ještě zajímavější je sledovat, kolik lidí je ochotno obětovat mnoho tisíc korun výměnou za účast na jednodenní akci, kde je jim slibováno okamžité uzdravení, vyřešení všech jejich problémů, získání některé z nadpřirozených schopností, získání schopnosti léčit a jiné dovednosti.

Pokud se na tuto situaci podíváme z pohledu člověka, který takový seminář pořádá, zjistíme, že si lze takovouto činností přivydělat až desítky tisíc korun za jediný víkend (což účastníci kurzu pro svou momentální osobní zaujatost bohužel nevidí).

Ti rafinovanější pak rozdělí svou nabídku do mnoha stupňů, systémů a lekcí. Návštěvník takových kurzů neví, že s přibývajícím počtem certifikátů narůstá jen jeho ego. Prohlídne to až tehdy, když si uvědomí, že se v jeho životě stejně nic zásadního nemění.

Poslední roky pozoruji toto (platí to především pro Prahu):

  1. Díky způsobu, jakým žijeme a jak se k sobě chováme, roste ve společnosti napětí, přibývá stresu a nemocí a přibývá tak i nejrůznějších nabídek, kde se slibuje, že nás toho všeho zbaví.

    Možné řešení: Věřit svým schopnostem a nepodporovat ty, kteří si díky problémům, které máme, ještě finančně přilepšují.

  2. Někteří lidé mají spoustu problémů a ptají se všude možně, kdo jim pomůže, hledají kvalitní léčitele a jasnovidce a pátrají, jak se svých problémů zbavit.

    Možné řešení: nikdo člověku neporadí lépe, než on sám (nikdo nezná lépe jeho životní příběh). Pokud na něco člověk nemůže delší dobu přijít, sám se objeví někdo, kdo mu poradí.

  3. Trend dnešní doby: mít vše co nejrychleji - nejlépe hned a bez práce. To se odráží i na kvalitě nabízených výrobků a služeb.

    Možné řešení: Nevím.

Ať si každý dělá, co chce?

To vše, o čem píši, by mi mohlo být jedno – ať si každý dělá, co chce. Mě to ale zase tak úplně jedno není.

Proč? Protože každý člověk, který zatěžuje společnost svými nesmyslnými (nebo předraženými) postupy a praktikami, zatěžuje nepřímo i všechny ostatní, kteří v této společnosti žijí.


Vloženo: 25.04.2010

KOMENTÁŘE

počet komentářů: 9
poslední: 19.04.2012 13:26

SOUVISEJÍCÍ STRÁNKY


Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Chyba je myslet si, že se něco děje, že se něco stane. Ne, vše je hotové a podle toho, jak to poznáváme, tak se nám zdá, že jdeme. (František Drtikol)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Sexuologická poradna a efektiv..
komentářů: 9, poslední: 25.01.2017
Nemám motivaci k žití
komentářů: 35, poslední: 21.02.2017
Takže na Měsíci nikdy nikdo ne..
komentářů: 18, poslední: 2.07.2016

mystička Ivana Adamcová
komentářů: 17, poslední: 24.05.2017
Reiki je mrtvý zdroj
komentářů: 46, poslední: 21.05.2017
Petr Chobot - meditační akce
komentářů: 3, poslední: 2.05.2017
Dvojplameny? Máte nějakou zkuš..
komentářů: 30, poslední: 30.04.2017
Pokračovatel Květoslava Minaří..
komentářů: 70, poslední: 22.04.2017
Outdoorové oblečení
komentářů: 13, poslední: 16.04.2017Copyright © 2007-2017: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0