Neviditelné bytosti - víly, skřítci, zelení mužíkové, duchové

sestavil: Václav

Zamyšlení nad tématem "neviditelné bytosti". Slovem "neviditelný" budu mít v tomto článku na mysli situace, kdy člověk vidí něco, co je společností obecně považováno za "nesmysl", "halucinaci" apod.

Neviditelné bytosti

Neviditelné bytosti - víly, skřítci, zelení mužíkové, duchovéBylo období, kdy jsem v životě potkával zajímavé bytosti. Některé lítaly okolo mě a vypadaly jako velicí motýli, některé připomínaly lochnesky, jiné se krčily v rozích místností. To je důvod, proč se nesměji lidem, kteří říkají, že něco vidí. Když se ovšem ohlížím zpět, jednoznačně mi vychází, že to všechno, co jsem viděl, byly jen mé vlastní projekce - má fantazie.

Žijeme jako lidé, od mala na spoustu věcí okolo sebe pohlížíme jako na něco co má ruce a nohy, co má svůj názor, co se nějak chová. Jsou v nás zakořeněny všechny ty pohádkové bytosti a strašidla, něco v nás jistě také zanechala dětská fantazie a tak nám mozek do podobných útvarů zhmotňuje různé energie okolo nás i v nás (velmi zjednodušeně řečeno, pokud vezmu pár stébel trávy a poskládám je tak, že to může připomínat anděla, tak v tom někdo druhý skutečně může vidět anděla).

Zajímavé je, že se výpovědi o vidění těchto věcí vzájemně hodně podobají. Andělé s křídly, zemřelí v podobě duchů, zelení mužíci, apod. Pokud by tu mezi námi opravdu byly podobné bytosti, očekával bych jejich rozmanitější zastoupení.

Bytosti jako projekce nedořešených situací z dětství

Potkal jsem pár lidí, kteří tvrdili, že vidí "neviditelné bytosti". Připadal jsem si s nimi občas jako v pohádce, protože mě při rozhovoru s nimi občas zamrazilo v zádech.

V drtivé většině případů se ovšem jednalo o lidi, ve kterých byly hluboce zakořeněny různé traumata z dětství, popisovali problémy ve vztazích s jinými lidmi, dlouhodobé problémy v rodině, byli plní strachů a otázek, na které hledali odpovědi (resp. většinou ani nehledali, ale spíš se jen ptali ostatních, co mají dělat).

Dále jsem si uvědomil, že i já, když jsem podobné "neviditelné bytosti" potkával, jsem žil podobným způsobem - bez partnerky, bez jakéhokoliv smyslu života, s nejistými vyhlídkami o tom, čemu se chci věnovat, se snahou utéct před strachy, které jsem si vytvořil kdysi v dětství, v izolaci před rodinou, kterou jsem tehdy vnímal jako něco velmi nezdravě nastaveného, apod.

Častěji jsem to také vídal v situacích, kdy jsem byl unavený a ospalý. Tedy forma denního snění?

Nabízí se tedy závěr, že pokud člověk nenajde v tomto světě (jiní lidé, práce, přístup ke svému tělu) porozumění, může si (nevědomky) vytvořit svůj vlastní svět - realitu, kde může potkávat např. "neviditelné bytostí".

Jsou neviditelné bytosti skutečné?

Zkusme si nastínit možné odpovědi:

  • neviditelné bytosti jsou stejně reálné jako lidé, zvířata, stromy, planety apod. - mohou být složeny z jemnějších substancí, takže nejsou běžným okem patrné, ale pohybují se tu a citlivější jedinci je mohou vidět/vnímat.
  • všechno to jsou pouze naše "projekce" - když si začnu představovat, že mi něco "možná" pobíhá po bytě, tak to můžu postupně začít skutečně vidět; s přihlédnutím k výše uvedenému (pohádky, strachy apod.) se tak může dít i v případech, kdy si to člověk dopředu nijak nepředstavuje.
  • jedná se o patologický stav, jakousi halucinaci - tedy např. důsledek tzv. nemoci (organického, či psychického původu), přetížení nervové soustavy, citového strádání, nahromadění strachů z minulosti apod. Tedy opět jakási naše "projekce", které se vytváří i bez našeho vědomí, jako důsledek našeho způsobu života a případných nemocí.
  • další možné odpovědi - můžete mít jiné zkušenosti

Mně osobně (netvrdím, že to tak je), se nejvíce zamlouvá varianta "je tu kdoví co, kdoví jaké energie, kdoví jaké dimenze atd.." + "naše fantazie tvoří a tvoří", což může pro někoho znamenat vidění duchů, skřítků a vil.

Kartáři, věštkyně, jasnovidci

Dostal se ke mně e-mail, kde se jedna paní ptá, zda neznám někoho, kdo má s těmito věcmi zkušenosti a kdo by ji o tom, co se ji děje, řekl víc.

Tímto odpovídám, že takové lidi sice znám, ale vzhledem k tomu, jak fungují a co jiným lidem říkají (z mého pohledu už i tak zmatené lidi ještě více matou), si nechám jejich jména raději sám pro sebe.

Mimoto, nemyslím si, že se někdo otázkou "prosím, řekněte mi, co mám dělat" (položenou kartáři, nebo věštkyni) k něčemu rozumnému dopracuje, viz například článek Vnější a vnitřní autority.

Jak přestat vidět neviditelné bytosti?

Pokud bych podobné věci opět začal vidět a nestál o to, šel bych na to nějak takto:

  • Neviditelné bytosti jsou něco, čemu nemá smysl věnovat pozornost. V životě je spousta zajímavějších záležitostí ke zkoumání.
  • Začal bych žít co nejvíce harmonický život (dostatečné množství spánku, rozumný jídelníček, sport, naučit se vycházet s jinými lidmi, dělat něco, co člověka baví, vyřešit/vyléčit/pochopit traumata z dětství, apod.)
  • Nesnažit se za každou cenu hledat další a další přátele, kteří něco vidí, s vidinou výměny zkušeností, neboť poté může docházet spíše k posilování toho všeho.
  • Stát nohami na zemi. Jakmile zahlídnu nějaký stín a začnu si hned představovat, že jsem možná viděl svou babičku, která včera zemřela, nemůžu se divit, když ji zítra uvidím opět a tentokrát už i s mrtvým dědečkem. Tak funguje náš mozek, toto je skutečně schopen vyprojektovat.
  • Zamyslet se nad tím, proč to vidím a zda to nemůže souviset s něčím, co v sobě hodně dlouho potlačuji, zda se nemůže jednat o psychiskou poruchu apod.
  • Přijít k oné bytosti a říct ji "ahoj, co tě sem přivádí?" :))

Možná jsou tyto bytosti stejně reálné jako my

Ano, možná. Taťka mi vyprávěl, jak mu jeho babička vyprávěla, že jí její babička vyprávěla, že za doby její babičky lidé běžně viděli skřítky a zelené mužíky. Prý to pobíhalo sem a tam a vidět např. zelené mužíky nebylo příliš dobré znamení. Jenže to už je 7 generací a kdoví, jak to "tehdy" skutečně bylo.

A také, i kdyby tu něco bylo, proč tomu věnovat tolik pozornosti, jako věnují někteří tzv. "bytosti vidoucí"? Psi tu také jsou a co? Prostě tu žijí s námi. To stejné veverky, brouci, stromy, květiny apod. Narodili jsme se jako lidé, tak možná není od věci pořádně prozkoumat tuto úroveň tzv. "lidí"...

Bytost vytvořená ze strachu

Bydlel jsem jednou se slečnou (spolubydlící), která měla strach z lítání letadlem. Na svém strachu už asi hezkou řadu let pracovala, posilovala ho. Spousta energie.

Jednoho dne jsme trošku dováděli a já začal předstírat, že je ve vedlejší místnosti bytost, která se na nás dívá. Bylo to poté, co jsme se bavili o létání letadlem a ona přesunula "strach z létání" na "strach z bytosti v našem bytě". Cítil jsem, jak to tvoříme. Já svým záměrem + ona to krmila energií strachu.

Co se ovšem nedělo, po chvíli jsem se šel podívat do oné místnosti a když jsem do ní vešel, cítil jsem, jak mě něco chytlo za nohu a snažilo se vtáhnout dovnitř. Vylítl jsem ven, srdce mi bušilo...

Mohl bych říct, že jsme přivolali do našeho bytu hroznou bytost, bytost strachu atd. Nebo, a to se mi zdá logičtější, jsme si z našich energií poskládali strašidelného "panáka".

Tím, že jsem si to takto uvědomil, jsem onu "bytost strachu" přestal dál krmit. Přišel jsem do oné místnosti a cítil jen klid. Ovšem kamarádka to takto jednoduše nedokázala. Vyřešil jsem to tak, že jsem celý byt polepil papírovými srdíčky a řekl jí, že ty srdíčka jsou láska, která harmonizuje náš byt.

Všechno se srovnalo. Můžeme tomu říkat např. magie, kouzlení, hrátky na existenci "neviditelných bytostí"...

Diskuze o neviditelných bytostech

Tímto otevírám případnou diskuzi nad tímto tématem.


Vloženo: 19.02.2013

KOMENTÁŘE

počet komentářů: 4
poslední: 11.01.2014 17:07

SOUVISEJÍCÍ STRÁNKY


Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Není to zvláštní, jak se to někdy semele? (Columbo)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019
Posedlost duchem
komentářů: 8, poslední: 14.06.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 4, poslední: 22.05.2019
Rozbité zrcadlo = 7 let neštěs..
komentářů: 4, poslední: 30.03.2019

Sdílení duchovních prožitků s ..
komentářů: 18, poslední: 13.07.2019
Reiki škodí
komentářů: 56, poslední: 13.07.2019
Cíl člověka a zbytku živých by..
komentářů: 5, poslední: 19.06.2019
Celoživotní problémy
komentářů: 17, poslední: 14.06.2019
Pokračovatel Květoslava Minaří..
komentářů: 114, poslední: 10.06.2019
Jak se lidem bydlí v duchovním..
komentářů: 15, poslední: 5.06.2019Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0