O lidech, kteří pracují s Reiki

sestavil: Václav

Potkal jsem již hodně lidí, kteří pracují s Reiki, nebo do Reiki zasvěcují. Nyní pominu tu skupinu lidí, kteří na mě působí arogantně a namyšleně, těmi se zde nechci zabývat. Ti ostatní, na těch všech vidím, že se opravdu snaží, něco jim funguje skvěle, něco zase hůře - tak jako mně - tak jako každému z nás.

A tu a tam potkám člověka, který žije krásně harmonický život. A když se ho zeptám na Reiki, jen se usměje a řekne, že se tomu kdysi také věnoval. Od takových lidí se mám ještě co učit.

O Reiki, o zasvěcení

O lidech, kteří pracují s ReikiPřed časem jsem si uvědomil, že jsem měl dříve tolik problémů sám se sebou, že to, čemu jsem se věnoval a říkal tomu Reiki léčení, byla jen tlustá zeď, za kterou jsem se schovával před svými problémy. Tehdy jsem to tak ale neviděl, a kdyby mi to někdo řekl, asi bych to popřel. A když mi pak někdo říká, jak se v jeho rodině někdo věnuje Reiki, připomíná mi to mě kdysi. Dotyčná osoba mi říká, jak je ten člověk rozhozený, jak nezvládá práci, že má strach z lidí, spoustu psychických problémů, nebo třeba jak navštěvuje psychiatra či psychologa... ale že je prostě jen citlivější a tak se věnuje Reiki, že už má dokonce mistrovský stupeň a zasvěcuje.

A to je ten důvod, proč lidem stále opakuji: „když jdete na zasvěcení, zjistěte si ke komu jdete, od koho má dotyčný mistr iniciace, podívejte se na jeho fotku, přečtěte si, co o sobě píše, nečtěte si jen to, co slibuje, ale vnímejte, jak na vás vnitřně působí, jaký z něj máte pocit“. Ale často na lidech vidím, že jsou na Reiki tak natěšeni, že jdou k prvnímu mistrovi, na kterého narazí - jen aby nabízel zasvěcení ještě tento víkend a aby to bylo co nejblíže místu, kde sami bydlí.

A po pár měsících zase přijdou a ptají se mě, proč jim to (Reiki) nefunguje jako mě, když už mají 6 zasvěcení a denně si dle rad svého mistra opakují, že jsou šťastni. A říkají mi, že už je to stálo hodně peněž, ale šťastni stále nejsou - co mají dělat.

Stránky o Reiki

To co jsem psal výše je jeden z důvodů, proč si někdy pokládám otázku, zda vůbec má smysl nabízet Reiki ošetření. Jestli tím jen nedělám reklamu jiným lidem, kteří si chtějí na lidech, kteří mají problémy finančně přilepšit - ale snad ne.. každý snad nefunguje tak, že když už ho (ji) Reiki zaujme, tak si zadá do vyhledávače „Reiki zasvěcení“ a jde k prvnímu mistrovi, kterého najde.

Když jsem si procházel stránky o Reiki, tak na mě totiž nejlépe působí právě ti mistři, kteří mají na stránkách jen pár vět sami o sobě a třeba jen malou zmínku o Reiki - přehledně sepsané vše důležité, bez žádných zbytečných řečí okolo. Jenže takové stránky se do vyhledávačů na první místa nedostanou – vyhledávačům se více líbí ty, kde je spousta textu.

A je dobře, že to tak je - kvalitního mistra si musí člověk snad i zasloužit.


Další informace o Reiki si můžete přečíst na stránkách REIKI PRAHA


Vloženo: 28.02.2009

KOMENTÁŘE

počet komentářů: 5
poslední: 6.04.2012 15:39

SOUVISEJÍCÍ STRÁNKY


Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Iluzí poznat iluzi je nemožné. (František Drtikol)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Astrologie: Narození vers. poč..
komentářů: 10, poslední: 15.10.2017
Různé pohledy na tzv. léčitels..
komentářů: 9, poslední: 18.10.2017
Vícebarevné stromy na podzim?
komentářů: 2, poslední: 7.10.2017
Meditace - odkazy, myšlenky, z..
komentářů: 2, poslední: 1.10.2017

Pokračovatel Květoslava Minaří..
komentářů: 71, poslední: 18.10.2017
Duchovní, či jinak zajímavé fi..
komentářů: 252, poslední: 17.10.2017
Hypnóza - praktické historky
komentářů: 2, poslední: 13.10.2017
Přátelství, osobní setkání, sp..
komentářů: 3, poslední: 10.10.2017
Burčák - taky si rádi dáváte?
komentářů: 4, poslední: 8.10.2017
Derealizace / depersonalizace
komentářů: 2, poslední: 6.10.2017


Anketa

Meditovali jste dnes?
-> ->
Celkem hlasovalo: 4933

Copyright © 2007-2017: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0