Plantážní káva a její pozitivní účinky na zdraví

sestavil: David Müller

Věděli jste, že káva obsahuje mnoho antioxidantů a minerály jako je hořčík a chrom?

Pití kávy a její účinky na zdraví

Pozitivní účinky kávy na zdravíStále více výzkumů ukazuje, že tzv. pijáci kávy ve srovnání s lidmi, kteří kávu nepijí, mají menší pravděpodobnost onemocnění:

- Parkinsonovy choroby a demence,

- diabetes typu 2. – snižuje onemocnění až o 50 %,

- mají méně případů některých druhů rakoviny, poruch srdečního rytmu, a mrtvice.

Parkinsonova choroba a demence

Vědci prokázali, že vyšší konzumace kávy je spojena se sníženým rizikem výskytu Parkinsonovy choroby v pozdějším věku.

Káva byla také spojena s nižším rizikem demence, včetně Alzheimerovy choroby. V roce 2009 studie z Finska a Švédska (sledování po dobu 20 let), ukázaly, že z 1400 sledovaných lidí, ti lidé, kteří uváděli, že pijí 3-5 šálky kávy denně měli o 65% nižší riziko rozvoje demence a Alzheimerovy choroby ve srovnání s lidmi, kteří kávu nepijí, nebo jsou pouze příležitostní konzumenti kávy.

Diabetes typu 2.

Káva také obsahuje minerály jako je hořčík a chrom, které pomáhají tělu využít hormon inzulín, který kontroluje hladinu krevního cukru (glukózy). U diabetu 2. typu, tělo ztrácí schopnost používat inzulín a regulovat hladinu cukru v krvi účinně.

V roce 2005 bylo přezkoumáno devět studií kávy a diabetes mellitus 2. typu. Z více než 193 tisíc lidí, u lidí, kteří tvrdili, že pili šest nebo sedm šálků kávy denně bylo o 35% méně pravděpodobné, že mají diabetes typu 2, než u lidí, kteří pili méně než 2 šálky kávy denně. U lidí, kteří pili 4 – 6 šálků kávy denně bylo riziko nižší o 28%. Zjištění bylo bez ohledu na pohlaví, hmotnosti nebo zeměpisné umístění.

Rakovina

Káva může také snížit výskyt cirhózy v játrech. Káva byla také spojena s nižším rizikem rakoviny jater, která obvykle vzniká u pacientů s již dříve existující cirhózou. Přesný mechanismus a množství kávy potřebné k dosažení příznivého účinku je dlouho nejasný.

Ve zprávě zveřejněné v časopise Journal of hepatologie, Gressner a jeho kolegové poskytují první mechanický kontext pro epidemiologické studie konzumentů kávy tím, že ukazují, že kofein může mít silné anti-fibrózní schopnosti.

U kávy se cení její čerstvost, doporučujeme tedy zrnkovou kávu, kde však sehnat kvalitní? Doporučit Vám můžeme plantážní zrnkovou kávu z e-shopu www.plantaznikava.cz, jistě i Vám zachutná.


Vloženo: 16.08.2013

KOMENTÁŘE

počet komentářů: 6
poslední: 16.08.2013 21:05

SOUVISEJÍCÍ STRÁNKY


Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Čím více člověk mluví, tím více se připoutává k této úrovni pozemské. Čím více člověk myslí, tím více se připoutává k úrovni duševní - myšlenkové. Čím více člověk mlčí, tím více se připoutává k Božství. (František Drtikol)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akcemystička Ivana Adamcová
komentářů: 66, poslední: 23.09.2018
Tělo a duše?
komentářů: 13, poslední: 23.09.2018
NEVÝCHOVA - moderní výchova, n..
komentářů: 6, poslední: 23.09.2018
Pokračovatel Květoslava Minaří..
komentářů: 79, poslední: 20.09.2018
Duchovní, či jinak zajímavé fi..
komentářů: 259, poslední: 14.09.2018
Kamarádství mezi mužem a ženou
komentářů: 4, poslední: 13.09.2018

Svět barevných balónků
komentářů: 3, poslední: 23.09.2018

Anketa

Vracíte se k dětské literatuře?
-> -> ->
Celkem hlasovalo: 7099

Copyright © 2007-2018: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0