Pobyt v přírodě

sestavil: Václav
použitý zdroj: Tibetská léčebná relaxace Kum Nye - Tarthang Tulku

Vše, co činíš, může být krásným obřadem, tancem vděčného prožívání.

Pobyt v přírodním prostředí

Pobyt v příroděKrátký pobyt a odloučení, uspořádaný jednou nebo několikrát za rok v příjemném přírodním prostředí, může neobyčejně obohatit Váš život. Velice pomáhá čtyřdenní pobyt během každého ročního období nebo týden jednou za rok někde v horách u řeky nebo poblíž moře.

Během takového pobytu se snažte být co nejvíce venku. Ráno cvičte asi hodinu dýchání. Posaďte se, lehce otevřete ústa a nosní dírky a velice pomalu dýchejte. Břicho držte trochu zatažené. Otevřete své smysly jako, byste do těla zvali živou energii ze svého okolí. Snažte se celým tělem i prsty na nohou a vlasy citlivě vnímat energie vesmíru – světlo, vzduch, zemi, rostliny, vodu a oblohu. Reagujte citlivě jako ryba ve vodě.

Pociťujte, jak do vás plynou energie a představujte si kladné hojivé vlastnosti všech živých energií nahromaděných v těle. Smíchejte své pocity s těmito energiemi a nechte pak pocity a energie plynout ze sebe do vesmíru v trvalém a nepřerušovaném cvičení, trvalé integraci a kroužícím tanci energie.

Pokračujte v tomto procesu uzdravujícího prožitku i v době, kdy se budete dvakrát denně opalovat na slunci (vždy asi na dvacet pět minut – ne více jak čtyřicet minut najednou). Po sluneční koupeli nebo před spánkem provádějte asi hodinu masáž. Na konci masáže si vtírejte olej do pokožky. Masáž sezamovým olejem v přírodě se může stát zvláště krásným zážitkem. Během dne, kdykoli budete mít chuť, provádějte jedno nebo dvě cvičení, jejichž znalost si chcete prohloubit. Čas od času praktikujte mantru (OM, OM AH HUM apod.).

Spánek a strava

Během praxe v odloučení, stejně jako po celý rok, spěte 7 nebo 8 hodin každou noc, jezte jednoduchá a vyvážená jídla. Nepřikládejte však zase příliš velký důraz jídlu. Ať již je váš způsob stravování jakýkoli (a to do jisté míry závisí na způsobu stravování v dětství), odlehčete jej trochu alespoň na jídla ze šedesáti pěti procent vegetariánská. Zelenina, ořechy a ovoce jsou zdravé, právě tak jako sojové boby. Nejlépe je vynechat bílou mouku a cukr. (Pokud se toho chcete více dovědět o stravě, existuje mnoho knih o výživě, kde můžete nalézt více informací). Žvýkejte pomalu a důkladně. Plně vychutnávejte chuť a vlastnosti potravy. Jezte tak, aby po jídle zůstal žaludek z poloviny prázdný.

Během veškerých svých činností se snažte být vždy uvolnění, bdělí a soustředění. Sjednocujte tělo, mysl a smysly. Takto vše. co děláte, se může stát krásným obřadem a všechny aspekty vašeho života se mohou proměnit.


Vloženo: 23.06.2010

KOMENTÁŘE

počet komentářů: 0

SOUVISEJÍCÍ STRÁNKY


Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

On si mnohý odcvičí půl hodiny a pak se zase s chutí pustí do života - největší chyba. (František Drtikol)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Vitariánství
komentářů: 1, poslední: 18.03.2018
Překyselení organismu
komentářů: 3, poslední: 10.02.2018
Jak změnilo odpouštění váš živ..
komentářů: 4, poslední: 12.03.2018
Psychosomatika - léčba rakovin..
komentářů: 26, poslední: 21.03.2018

mystička Ivana Adamcová
komentářů: 41, poslední: 18.03.2018
Pokračovatel Květoslava Minaří..
komentářů: 72, poslední: 12.03.2018
Šťastný a naplněný život
komentářů: 34, poslední: 12.03.2018
Depersonalizace / Derealizace
komentářů: 13, poslední: 7.03.2018
Outdoorové oblečení
komentářů: 18, poslední: 2.03.2018
Jíte maso? Jaké? Jak často?
komentářů: 93, poslední: 1.03.2018Copyright © 2007-2018: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0