Pobyt v přírodě

sestavil: Václav
použitý zdroj: Tibetská léčebná relaxace Kum Nye - Tarthang Tulku

Vše, co činíš, může být krásným obřadem, tancem vděčného prožívání.

Pobyt v přírodním prostředí

Pobyt v příroděKrátký pobyt a odloučení, uspořádaný jednou nebo několikrát za rok v příjemném přírodním prostředí, může neobyčejně obohatit Váš život. Velice pomáhá čtyřdenní pobyt během každého ročního období nebo týden jednou za rok někde v horách u řeky nebo poblíž moře.

Během takového pobytu se snažte být co nejvíce venku. Ráno cvičte asi hodinu dýchání. Posaďte se, lehce otevřete ústa a nosní dírky a velice pomalu dýchejte. Břicho držte trochu zatažené. Otevřete své smysly jako, byste do těla zvali živou energii ze svého okolí. Snažte se celým tělem i prsty na nohou a vlasy citlivě vnímat energie vesmíru – světlo, vzduch, zemi, rostliny, vodu a oblohu. Reagujte citlivě jako ryba ve vodě.

Pociťujte, jak do vás plynou energie a představujte si kladné hojivé vlastnosti všech živých energií nahromaděných v těle. Smíchejte své pocity s těmito energiemi a nechte pak pocity a energie plynout ze sebe do vesmíru v trvalém a nepřerušovaném cvičení, trvalé integraci a kroužícím tanci energie.

Pokračujte v tomto procesu uzdravujícího prožitku i v době, kdy se budete dvakrát denně opalovat na slunci (vždy asi na dvacet pět minut – ne více jak čtyřicet minut najednou). Po sluneční koupeli nebo před spánkem provádějte asi hodinu masáž. Na konci masáže si vtírejte olej do pokožky. Masáž sezamovým olejem v přírodě se může stát zvláště krásným zážitkem. Během dne, kdykoli budete mít chuť, provádějte jedno nebo dvě cvičení, jejichž znalost si chcete prohloubit. Čas od času praktikujte mantru (OM, OM AH HUM apod.).

Spánek a strava

Během praxe v odloučení, stejně jako po celý rok, spěte 7 nebo 8 hodin každou noc, jezte jednoduchá a vyvážená jídla. Nepřikládejte však zase příliš velký důraz jídlu. Ať již je váš způsob stravování jakýkoli (a to do jisté míry závisí na způsobu stravování v dětství), odlehčete jej trochu alespoň na jídla ze šedesáti pěti procent vegetariánská. Zelenina, ořechy a ovoce jsou zdravé, právě tak jako sojové boby. Nejlépe je vynechat bílou mouku a cukr. (Pokud se toho chcete více dovědět o stravě, existuje mnoho knih o výživě, kde můžete nalézt více informací). Žvýkejte pomalu a důkladně. Plně vychutnávejte chuť a vlastnosti potravy. Jezte tak, aby po jídle zůstal žaludek z poloviny prázdný.

Během veškerých svých činností se snažte být vždy uvolnění, bdělí a soustředění. Sjednocujte tělo, mysl a smysly. Takto vše. co děláte, se může stát krásným obřadem a všechny aspekty vašeho života se mohou proměnit.


Vloženo: 23.06.2010

KOMENTÁŘE

počet komentářů: 0

SOUVISEJÍCÍ STRÁNKY


Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Žij tak, jako bys žil již podruhé a poprvé dělal vše tak špatně, jak to právě teď hodláš učinit. (Viktor Emanuel Frankl)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Mystika a umění
komentářů: 24, poslední: 18.10.2018
Bdění při intelektuální činnos..
komentářů: 10, poslední: 14.10.2018
Hra na učitele a publikum
komentářů: 7, poslední: 27.09.2018
Koloidní stříbro
komentářů: 0

Reklama za každou cenu?
komentářů: 35, poslední: 18.10.2018
Obyčejná voda jako lék
komentářů: 6, poslední: 16.10.2018
Destilovaná voda - je rozumné ..
komentářů: 40, poslední: 15.10.2018
Duchovní, či jinak zajímavé fi..
komentářů: 260, poslední: 14.10.2018
Připadáte si jako mystik / mys..
komentářů: 6, poslední: 14.10.2018
Jak se pozná láska - láska a p..
komentářů: 3, poslední: 11.10.2018

Svět barevných balónků
komentářů: 1, poslední: 18.10.2018

Anketa

Které náboženství je vám nejbližší?
-> -> -> -> -> -> ->
Celkem hlasovalo: 7163

Copyright © 2007-2018: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0