Posvátné "REIKI EGO"

sestavil: Václav

Jsou Reikisté skuteční mistři, léčitelé, nebo jen sobci?

Moudří lidé

r[E]iki [G][O]Pokud si chvíli něco čtu od nějakého člověka, začnu vnímat různé věci. Zjistil jsem, že to koresponduje s tím, co ten druhý člověk dělá, jak žije svůj život atd. Jako referenci používám stav, kdy nemyslím na nic a na nikoho. Jen tak jsem v klidu a všechno je tak nějak obyčejné, ale vzájemně v harmonii. Takové to pozadí každého dne, kdy je člověk sám sebou.

Když si v tomto stavu začnu číst něco od různých mistrů, a nemyslím všechny ty lidi, kteří se dnes prezentují na internetu pod slovem mistr, ale spíše těch pár „moudrých“ lidí, které jsem v životě sám potkal, nebo si od nich něco četl, cítím lehkost, harmonii, svobodu, mám to chuť sdílet s lidmi okolo, cítím, že mě to posunuje správným směrem, všechno jde samo od sebe, je to přirozeně přirozené.

Reiki léčení

Pak jsou zde lidé, kteří pracují s Reiki. Rozhodně je nechci všechny házet do jednoho pytle, a velice se omlouvám všem těm, kdo takto nefungují. A nechci ani nikoho kritizovat – uvádím to jen proto, že chci na něco poukázat. Celkově mám z hodně lidí, o kterých vím, že pracují s Reiki zvláštní pocit. Jasně cítím, že mají jakoby otevřené různé kanály, většinou se kolem nich točí energie a hodně rychle, cítím, jak jim to metr nad hlavou svítí, jak si v sobě otevřeli něco, co umocňuje vše, co řeknou atd.

Cítím z toho všeho ovšem někdy spíše rozvinutou schopnost, než pouze harmonii. Můžou tím např. i léčit, protože energeticky roztáčí jiné lidi, ale přijde mi, že se vyvíjí jen jedním směrem. Pouze si do nekonečna zvyšují vibrace některých energetických center. Takže se nad nimi točí několikametrový vír, který všechno okolo jakoby harmonizuje, ale přijdou mi tak trošku jako stroj.

S Reiki pracuji přes 4 roky a stále se je co učit (vlastně už ani nevím, jestli s Reiki pracuji.. spíše bych tam nechal jen to "pracuji", občas "hraji si"). Tam se něco povede, tam se stane tzv. "zázrak", tam se něco nepovede a tak si zase něco dalšího uvědomím. Tohle ale na stránkách mistrů Reiki většinou nenacházím. Vždy je to spíše jen povídání o vysokých vibracích, o cestě za štěstím, schopnosti všechno léčit a jen pozitivní věty o tom, jak je Reiki skvělé. O tom ale není život, vždy je to něco za něco, každá schopnost nám něco přinese a něco zase vezme, ale o tom nikdo nepíše (proč?).

Viz např. známá historka o králi, který chtěl mít tu schopnost, že se vše, čeho se dotkne, přemění na zlato. Když se mu to vyplnilo, byl šťastný. Tedy až do chvíle, než dostal hlad..

Reikisté

Všimli jste si, že lidé, kteří pracují s Reiki (občas to pozoruji i sám na sobě), jsou někdy tak trošku sobci? :) Občas to je zdravé sobectví.. člověk se stará jen o sebe, dělá všechno nejlíp jak umí, a ostatní neřeší.. někdy to je ale na první pohled rádoby nevinnost, láska ke všemu a pokora, ale na pozadí velmi rafinované egoistické chování.

Takoví lidé si to (řekl bych) mnohdy ani neuvědomují, a využívají různé informační kanály a různé schopnosti pouze pro svůj (osobní) prospěch.

Co jsem tak potkal spoustu lidí, co pracují s Reiki, tak jsem vysledoval zajímavou věc. Ti, co začínají a mají po první, nebo druhé iniciaci, mi přišli většinou hezky zharmonizovaní, pokorní. Na druhou stranu lidé, kteří se prezentují jako "Reiki mistři" mi občas přišli jak nafouklé bubliny, nebo intelektuálně zdatní lidé.. a člověk jim to ani neměl jak sdělit, protože už měli dopředu o všem jasno.

Zvláštní skupinou pak byli různí psychologové a psychoanalytici, kteří byli v tom všem obvykle hodně zamotaní (tehdy jsem pochopil, že si člověk nevybírá školu/práci jen podle toho, co ho baví, ale často i podle toho, co zrovna sám potřebuje). Ale například fyzioterapeuté (měl jsem období, kdy jsem jich hodně potkával) byli pěkně vylazení. Kdybych hledal psychologa, tak jdu asi k fyzioterapeutovi :)

Zajímavé zjištění

Přišel jsem na to, že tu a tam potkám člověka, který funguje tak trošku jako „ukazatel domů“. Chvíli s ním jsem a všechno je růžovější, přirozenější, hezčí. Mám chuť pracovat, smát se na jiné lidi. Jsou to občas i lidé, kteří pracují s Reiki, ale spíše jen kvůli sobě a neberou si za to peníze, nezasvěcují, a ani o tom moc nemluví.

A pak jsou lidé, kteří fungují tím způsobem, že když si od nich něco čtu, mám pocit, že nabízí něco, co musím taky mít. Dokážou to barvitě popsat, cítím jak se něco děje, jak je mi v tom dobře – ale jinak dobře, než v prvním případě. Jsou to spíše věci, které, jak později zjistím, ani nepotřebuji.. jen jakési momentální nadšení.

To první je z mého pohledu velmi vysoká vibrace a to druhé velmi silná, ale nižší vibrace, jakási schopnost, ke které se člověk dopracoval a skrze kterou může lákat ostatní lidi..

Když jsem si to v sobě takto probral, uvědomil jsem si, že je mi vlastně jedno, kdo s čím pracuje a jestli má ten nebo ten stupeň. O ničem to nevypovídá. To důležité stejně není na první pohled vidět, to se ukáže až časem.


Pozn.: toto je text ze série článků, které jsem sepsal v polovině roku 2011. Další informace o Reiki jsou uvedené například zde: reiki.zivotni-energie.cz.


Vloženo: 29.02.2012

KOMENTÁŘE

počet komentářů: 7
poslední: 30.06.2014 12:52

SOUVISEJÍCÍ STRÁNKY


Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Život se nesmí žít představami, nýbrž Životem. (František Drtikol)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Smrt vlastní rukou
komentářů: 1, poslední: 25.06.2019
Posedlost duchem
komentářů: 8, poslední: 14.06.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 4, poslední: 22.05.2019
Rozbité zrcadlo = 7 let neštěs..
komentářů: 4, poslední: 30.03.2019

Sdílení duchovních prožitků s ..
komentářů: 15, poslední: 25.06.2019
Cíl člověka a zbytku živých by..
komentářů: 5, poslední: 19.06.2019
Celoživotní problémy
komentářů: 17, poslední: 14.06.2019
Reiki škodí
komentářů: 55, poslední: 12.06.2019
Pokračovatel Květoslava Minaří..
komentářů: 114, poslední: 10.06.2019
Jak se lidem bydlí v duchovním..
komentářů: 15, poslední: 5.06.2019


Anketa

Měli jste duchovní zážitky?
-> -> ->
Celkem hlasovalo: 7813