Psi vědí, kdy jejich páníčkové přijdou domů

sestavil: Václav

použité zdroje:
http://www.sheldrake.org/
http://www.baraka.cz/

Rupert Sheldrak zkoumal různé formy telepatie u psů, koček, koňů, papoušků a jiných zvířat, a ukázalo se, že ten nejpřehlednější a nejprůkaznější experiment, jak zjistit, zda se jedná o telepatii, že to není jen instinkt nebo něco naučeného, je otázka, jak psi vědí, kdy jejich páníčkové přijdou domů.

Psi předvídají příchod některého člena rodiny

Psi vědí, kdy jejich páníčkové přijdou domůS tímto fenoménem se setkal značný počet lidí. Někdy to psi dělají několik minut předtím, než člen rodiny přijde, takže není jisté, jestli něco neslyšeli nebo necítili, ale někteří psi se tak začínají chovat 10 minut, půl hodiny, nebo dokonce hodinu předtím, než jejich pán přijde domů. Dokonce byla nalezena celá řada případů, kdy se tak stalo i způsobem, který se zcela vymyká obvyklému návratu některého člena rodiny domů. Děje se tak v domácnostech, kde muž nebo žena nebo jiný člen rodiny má nepravidelnou pracovní dobu a ti, kteří jsou právě doma, si zvykli zjišťovat, kdy někdo přijde domů podle toho, jak se chová pes. Takže takového navrátilce už čeká, díky psovi, připravený oběd nebo teplý čaj.

Existuje spousta důkazů, že se nejedná o zvyk a podařilo se natočit na videu mnohé takové případy jako součást celé série experimentů: "Umístili jsme kamery s vnitřním časovým mechanismem do haly, směrem ke dveřím, kde psi obvykle čekávají a máme tak k dispozici celé hodiny nahrávek lidí, přicházejících neočekávaně domů, očekávaných svými psy. Později jsme s účastníky experimentu byli domluveni např. mobilním telefonem, používali jiné typy aut nebo taxíků a nikdo doma nevěděl, kdy nebo jestli vůbec přijdou – pes to věděl vždycky."

Psi jsou tedy nejlepší, a co kočky a jiná zvířata?

Kočky jsou také velmi telepatické, ale mám takový dojem, že je naše experimenty moc nezajímají. 25% majitelů koček je přesvědčeno, že kočky také přesně vědí, kdy se jejich majitelé vrátí domů. Kočky ale nečekají víc než 5 – 10 minut předem. Je také obtížnější nafilmovat, protože rády a snadno mění své chování v závislosti na okolnostech. Když je hezky, čekají před dveřmi, když prší, čekají uvnitř, když je chladno, čekají na nějakém teplém místě, takže je velmi obtížné být připraven s kamerou. Jsou také velmi náladové. Když je někdo nakrmí a ony nejsou hladové, odmítají jakkoli reagovat.

"Zjistili jsme také, že kočky jsou v tomto ohledu velmi citlivé dlouho dopředu, pokud se lidé např. chystají odjet na delší dobu na dovolenou. Lidé obvykle někomu svěří nebo o ně někdo jiný pečuje, ale den před návratem původní rodiny kočky často svůj nový příbytek opouštějí a vrátí se do původního domova a čekají na svého majitele. Dělají tak např., když jejich majitelé se mají vrátit domů do Londýna až z New Yorku. To znamená, že kočka nějak zjistí jejich záměr na tisíce kilometrů. Pokud je to tedy v jejich zájmu, kočky jsou také velmi telepatické."

Psychologové a parapsychologové zvířata ignorují

Děje se tak proto, protože definují parapsychologii jako vědu, která studuje pouze lidské výjimečné schopnosti. Ne, že by popírali, že by tyto schopnosti zvířata neměla, ale parapsychologie i psychologie jsou velmi antropocentrické vědy. Biologové to také ignorovali, protože mezi nimi panuje, co se týče čehokoliv, jakkoli spojené s čímkoli paranormálním, naprosté tabu. Takže prakticky celá věda tuto oblast výzkumu ignorovala, přes neoddiskutovatelný fakt, že právě v této oblasti lze nasbírat hory důkazů.

Věda příliš zdůrazňuje výzkum jako analýzu, rozbití zkoumaného předmětu na co nejmenší části, aby tak bylo snadnější je studovat, ale ztrácí tím schopnost vidět vztahy, zvláště v organismech a větších skupinách. Součástí tohoto holistického přístupu k přírodě, je dnes již stále rostoucí počet vědců a lékařů.

Je to všechno o neviditelných spojeních, na kterých ovšem není nic mystického. Vždyť princip rádia a televize a celý moderní svět telekomunikací je také celý vybudován na neviditelných spojeních – a my je bereme jako něco daného a nevyvratitelného. Existuje prostě daleko víc druhů neviditelných propojení v přírodě, než věda zatím přiznává. Není na tom ale nic nevědeckého, pokud přiznáme, že existují. Ve skutečnosti i sama moderní věda začala právě akceptací neviditelných spojení v newtonově teorii gravitace, která je vlastně holistickou teorií. Neříká nic jiného, že ve vesmíru je všechno propojeno jakousi neviditelnou silou.

Rupert Sheldrak: "Kdekoliv jsem o tomto experimentu hovořil, vždy se našel někdo, kteý měl vlastní příběh o svém psovi nebo kočce. Dokud se o tom nemluvilo, majitelé psů to nenapadlo, ale jakmile začali experimentovat, ukázalo se, že jsou připraveni. Většinou, když člověk mluví tímto způsobem o svém mazlíčkovi, lidé neberou jeho vyprávění doslova a přičítají popisované jevy jakémusi sentimentálnímu vztahu ke zvířatům a přehánění. Navíc většinu těchto lidí vědci okamžitě zařadili mezi nevzdělané, pověrčivé a experimentálně nezodpovědné a nespolehlivé. Mnozí se tedy o těch věcech báli hovořit. Ale tyto věci nelze udržet pod pokličkou, protože se skutečně stávají. Naše experimenty těm lidem potvrdily, že v soužití s jejich mazlíčky se děje něco, co je životně důležité a co nám může hodně napovědět o skutečné podstatě, jak zvířat, tak člověka."

Telefonní telepatie

Mnoho lidí již zažilo, že když uslyšeli zvonit telefon nebo ještě před tím, než začal zvonit, věděli, kdo jim telefonuje. Zdá se, že existuje jakási forma telepatické intuice. Nebo někomu zatelefonujete a on řekne, právě jsem na tebe myslel. Dokonce se vám občas stane, že někomu zatelefonujete, že on má obsazeno, protože, jak se později zjistí, i on vám práv telefonoval. Myslím, že tento jev je tím nejběžnějším příkladem telepatie v každodenním životě. A právě v tomto telefonickém jevu jsou lidé lepší než zvířata. A tak se snažím shromáždit výpovědi lidí, kterří tyto zážitky často mívají. Chci po nich, aby si vedli deník a zapisovali si přesně kdy a co se jim stalo a psali si také své pocity před tím, než zvednou sluchátko. Nemají-li předtuchu, nic nepíší, mají-li předtuchu, kdo to volá, udělají si čárku a pak poznámku, jestli jejich předtucha byla správná nebo ne a jestli hovor byl očekávaný nebo ne.


Vloženo: 3.04.2007

KOMENTÁŘE

počet komentářů: 8
poslední: 21.07.2012 14:57

SOUVISEJÍCÍ STRÁNKY


Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Ze školy by měl vycházet mladý člověk jako harmonická osobnost, nikoli jako specialista. (Albert Einstein)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019
Posedlost duchem
komentářů: 8, poslední: 14.06.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 5, poslední: 19.07.2019
Rozbité zrcadlo = 7 let neštěs..
komentářů: 4, poslední: 30.03.2019

Sdílení duchovních prožitků s ..
komentářů: 18, poslední: 13.07.2019
Reiki škodí
komentářů: 56, poslední: 13.07.2019
Cíl člověka a zbytku živých by..
komentářů: 5, poslední: 19.06.2019
Celoživotní problémy
komentářů: 17, poslední: 14.06.2019
Pokračovatel Květoslava Minaří..
komentářů: 114, poslední: 10.06.2019
Jak se lidem bydlí v duchovním..
komentářů: 15, poslední: 5.06.2019Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0