Reconnection a Reiki – o Reconnection, o léčení, o obyčejném životě...

sestavil: Václav

Tento článek měl být původně pouze o Reiki. Často však slýchávám, že je v dnešní době Reiki již zastaralý systém a objevují se jiné systémy (např. Reconnection), které jsou prohlašovány za novější a tudíž i lepší. Objevují se výroky typu „Reiki je jako Škodovka, Reconnection jako Mercedes“, „Reiki je pouze technika, Reconnection je za všemi technikami“ apod. To celé je ovšem dle mého skromného názoru jedno velké nedorozumění.

Tento text prosím neberte jako útok proti Reconnection. Hned na začátku upozorňuji, že proti Reconnection zaujatý nejsem, ale pouze nerezonuji s tím, jak je Reconnection šířeno (v podstatě už je mi nyní jedno i to, jak se Reconnection šíří, ale třeba to někomu z Vás doplní rozestavěnou mozaiku – nebo ne, je to jedno).

Pozn.: Reconnection používá ve svém logu dvě ruce, kterou jsou výřezem z obrazu od Michelangela (Creation of Adam).

Úvodem o Reiki a o Reconnection

Pokud tyto techniky neznáte, stručně je představím. Reiki i Reconnection lze použít pro bezkontaktní léčení. Přiložíte k léčenému ruce, něco ve Vás sepne a děje se léčení (ruce tam vlastně zase takovou roli nehrají, spíše jde jen o záměr). Pokud patříte mezi ty, kteří si myslí, že se jedná o sugesci, podvod, nebo nesmysl, tak vězte, že tomu tak není a opravdu to funguje (běžným způsobem myšlení, na který jsme zvyklí ze škol to ale pochopit nelze).

Reiki: (opakování matka moudrosti) předávání schopnosti používat Reiki se děje prostřednictvím tzv. Reiki iniciací. Těchto iniciací je potřeba absolvovat několik v průběhu několika let (iniciace provádí Mistr Reiki). Stejně důležité (ne-li důležitější) než samotné iniciace jsou pravidelné meditace a poctivá práce na sobě (bez práce nejsou koláče).

Cena za první Reiki iniciaci je cca 1500 Kč, za poslední chtějí někteří mistři i 100.000 Kč. V minulosti jsem občas přemýšlel, zda je to byznys, když si Mistr Reiki pozve na víkend 10 lidí a od každého si vezme pár tisíc - a jiný musí chodit dva měsíce do práce, aby si vydělal stejnou částku. Teď už to ale tolik neřeším - prostě to tak je.

Reconnection: schopnost se napojit na tzv. Reconnection má kdokoli po absolvování semináře, kde Vám osoba jménem Eric Pearl ukáže, jak s Reconnection pracovat. Po tomto semináři má člověk schopnost používat v plné míře Reconnection (přesněji řečeno, takto to prezentuje Eric Pearl - jak víme, jsou i jiné způsoby, jak se dostat k různým energiím a to i bez různých zasvěcení a seminářů). Reconnection se dělí do tří stupňů – všechny je možné absolvovat ve dvou víkendech. Na seminář může kdokoliv, hned po semináři si může založit stránky a jako léčitel léčit (jeden z důvodů, proč dnes už titul léčitel zase tolik neznamená).

Cena za Reconnection: 36.000 Kč za dva víkendové semináře. Jen pro představu: když Eric Pearl přijel letos do ČR (duben 2010), navštívilo jeho víkendový seminář cca 300 lidí – trošku paradoxní v době, kdy se tak mluví o globální krizi.

Výuka Reiki

Slovo "Reiki" můžeme chápat jako pojem pro označení něčeho, co nám může usnadnit pochopení všeho, co se nám v životě děje. Dalo by se vymyslet mnoho oblastí, kde nám může být Reiki nápomocné. Od léčení, až po sebepoznání.

V dnešní moderní době můžeme Reiki definovat například jako nepolární energii. Reiki není ovšem nic konkrétního. Proto bych spíše než na Reiki zaměřil pozornost na lepší chápání nás samotných - naší podstaty. V různých částech světa se tomu říká různě, někdo o tom neví, někdo se k tomu modlí, někdo o tom přemýšlí, někdo nad tím medituje, někdo se to snaží žít apod. Tu a tam se najde někdo, kdo všechny starší systémy popře a předloží nový systém, který pak prezentuje jako ten nejlepší (vsuvka: selský rozum mi říká, že pokud chci najít podstatu, tak musím zjednodušovat a jít zpět, ne stále objevovat něco nového).

Pochopit intelektem svou vlastní podstatu je svým způsobem trošku neuskutečnitelné (nemůžeme intelektuálně pochopit něco, čím sami jsme). Toho si bylo a je mnoho duchovních učitelů vědomo a tak pravděpodobně vzniklo spoustu systémů jakým je např. i Zen, Reiki atd. Zde ovšem vůbec nejde o nějaké tři, čtyři, nebo patnáct iniciací. Jde především o to, že skrze tyto iniciace a skrze blízký kontakt s mistrem (například Mistr Reiki) člověk objeví (sám v sobě) způsob, jak si může se vším vystačit sám - a pak už nikdy nikoho nepotřebuje. Všechny jeho otázky jsou tak postupně zodpovězeny.

Pozn.: víte co mě oslovilo před pár lety na první Reiki iniciaci? Když nám mistr řekl: Reiki Vás jednou srazí na kolena a Vy pochopíte, že jste úplně obyčejní lidé. Napadlo mě tehdy, proč se tedy věnovat Reiki, když to tak je.. ale ono to svůj význam mělo a má. Člověk může tvrdit, jak je obyčejný, ale stejně se často chová úplně jinak.

Reconnection

A nyní krátce k Reconnection. Kdo a jak Vás Reconnection naučí jsem už uvedl výše, takže jen můj celkový dojem z Reconnection: myslím, že je u Reconnection veliké nebezpečí, že mu člověk snadno podlehne (resp. mu podlehne ta část, které můžeme říkat ego). Jinými slovy, člověk může nabýt dojmu, že je léčitel, ale ve skutečnosti roste jen jeho ego a on to ani neví a ještě se za své egoistické názory brání (moje zkušenost: když jsem se po pár letech práce s Reiki dostal k Reconnection, tak ve mně všechny ty řeči o Reconnection opravdu vyvolaly pocit, že to je jakoby novější/lepší přístup - ale to se jen tak zdá, protože přitom člověk cítí silné energie). Ono to hrozí vlastně i u Reiki.. tam se ale už od začátku jasně zdůrazňuje, že je člověk jen kanál (anténa) pro Reiki, takže se z něj nestává ani tak léčitel, jako se spíše zmenšuje a stává obyčejnějším človíčkem, který zase tolik neznamená a tak se učí pokoře.

Další věcí, kterou jsme si dříve jaksi neuvědomoval je to, že Reconnection obsahuje polární (živlové) složky. Proto mohou Reconnection někteří lidé cítit lépe než např. Reiki (které je nepolární). Může to jimi škubat, trhat, někdy cítí silné mravenčení apod. Neboť jsou tyto prožitky velice silné, můžou nabýt dojmu, že se jedná o silnější energii, než se kterou se pracuje například v Reiki. Ano, Reconnection může být silněji cítit ve fyzickém těle, ale to neznamená, že je kvalitnější.

Závěrem připomínám, že v žádném případě nepreferuji Reiki před Reconnection. Obojí může mít hluboký, nebo také vůbec žádný význam - když se to dostaneme ke správnému člověku ve správný čas.

Reconnection - důmyslně promyšlený marketing?

Když se nad tím zamyslím, lze na Reconnection pohlížet jako na rafinovanou formu marketingové strategie v oblasti léčení (nemyslím to špatně - je to jen jeden z možných pohledů - myslet si o tom může každý co sám chce). Nejdříve je lidem předloženo, že se jedná o unikátní techniku léčení (lepší než vše ostatní) a pak jsou nalákáni na seminář s Ericem Pearlem (dva víkendové semináře v hodnotě několika desítek tisíc korun za osobu).

Takto získané peníze je poté možné využít na další a další propagaci Reconnection (reklama na internetu, v televizi, apod.). Žádné předávání učení z mistra na žáka, ale kdo chce Reconnection, musí na seminář Erica Pearla. Žádná práce na sobě není potřeba, prostě si jen koupíte certifikát, že jste léčitel. Naprosto ideální pro dnešní dobu. Na počkání, bez práce, stačí zaplatit.

Někteří lidé, kteří s Reconnection pracují tvrdí, že podepisovali u Erica Pearla formulář, kde bylo tolik věcí, které nesmí, že se bojí o čemkoliv v souvislosti s Reconnection kdekoliv psát, aby s tím neměli problémy (netvrdím, že to tak je, na jeho semináři jsem nebyl). Jiní tvrdí, že o Reconnection nic nevím – ono to je ale radost, když jsem s někým, kdo pracuje s Reconnection – je to prostě jiná kvalita energie, než jakou znám v souvislosti s Reiki - cítím v tom trošku manipulaci a jak tu někdo uvedl v komentářích také jakýsi "boom boom efekt".

Ale ono to svůj význam má – jen mi přijde, že to trošku zbytečně zatěžuje společnost (ne Reconnection, ale způsob šíření Reconnection mezi další a další lidi). Ale ona to společnost sama chce, takže je vlastně všechno v pořádku (jako se vším).

Moje praktické zkušenosti s Reconnection

Se stránkami Erica Pearla a nabídkou Reconnection jsem ze začátku vůbec nerezonoval (on a jeho asistenti na jeho stránkách mi přišli tak nějak američtí, necítil jsem z nich obětavost, lidskost, působilo to na mě způsobem "zaplaťte a kupte si schopnost léčit"). Nechal jsem se do toho ale trošku namočit díky kamarádovi, který s tím pracoval a stále Reconnection chválil (tak dlouho mi tvrdil, že mi to změní život, až jsem se nechal ukecat). Kdybych tehdy raději vnímal informace, které mi přicházely zevnitř, než jen koukal ven. Ono se ale podobnými situacemi člověk učí. Když jsem pak občas pracoval s Reconnection, bolely mě z toho dlaně, energie mi běhala po páteři, cítil jsem mravenčení, které mi bylo až nepříjemné a tak jsem toho nechal (zajímavé je, jakým způsobem se spouští Reiki, nebo Reconnection. Jen si vybavíte příslušný systém - například si řeknete „Reiki prosím“, nebo „Reconnection“ - a dojde k napojení se na příslušné vibrační spektrum).

Trošku odbočím - když někdo, komu jsem předával Reiki nic necítil (Reiki ho sice zharmonizovalo, ale on to občas ani nepostřehl a jen tvrdil, že nic necítí, protože chtěl cítit změny ve fyzickém těle jako důkaz, že Reiki funguje), tak jsem používal Reconnection. Takový člověk měl pak radost, protože dostal co chtěl – cítil jak to s jeho tělem něco dělá a měl pocit, že na tom něco je. Nyní už to nedělám, neboť vím, že nejdůležitější je harmonie a ne nějaké nesmyslné zážitky (dříve jsem se věnoval astrálnímu cestování, lítal mimo tělo a navštěvoval jiné lidi, to byly teprve zážitky oproti Reconnection).

Závěr? Kde je harmonie, tam se může dít a děje (zcela automaticky) i léčení – ve všech možných úrovních najednou – jestli něco cítím, nebo ne, je úplně jedno (v lese se také nedějí žádné super-intenzivní prožitky a přitom se z přírody vracím spokojenější a odpočatější - a tímto bych možná začal - příroda je ten nejlepší učitel - učí nás, že jsme všichni kousíčky přírody, které si to ne vždy uvědomují, a proto ty kousíčky pracují s Reiki a Reconnection a proto hledají samy sebe - do té doby, než těm kousíčkům dojde, že jsou pouze kousíčky přírody a nic víc).

Reiki a Reconnection – hrušky a jablka

Nevím, jestli je správné srovnávat Reiki a Reconnection. Tak i tak jsem Reconnection občas vyzkoušel na některé z lidí, kteří přišli na Reiki. Moje zjištění: při Reconnection lidé něco cítili, ale dvakrát příjemné jim to nebylo. Při Reiki se lidé rozpouštěli, usmívali se, vypadali šťastně. Pravdou je, že ke mně chodí lidé, kteří jsou citlivější – pravidelně meditují a pracují na sobě. Pozoroval jsem to vlastně i v době, kdy jsem si myslel, že je Reconnection skvělá zkratka oproti Reiki – lidé mi říkali cítím to, ale už stačí - bylo to, jako když jim kartáčujete záda hrubým kartáčem.

Občas mi také někdo tvrdí, že jsem nebyl na semináři Erica Pearla, tak nemůžu nic vědět o Reconnection. Je mi jedno, kdo si o tom co myslí. Já vím, že některé frekvence stačí pouze zažít, tím k nim získáme přístup a můžeme je pak používat (pokud chceme).

Dnes už s Reconnection nepracuji a toto je asi poslední text, který o Reconnection píšu. Jak jsem psal ale v úvodu - proti Reconnection nic nemám a ledacos jsem si díky Reconnection uvědomil.


Další mé zkušenosti s Reiki a Reconnection si můžete přečíst na stránkách reiki.zivotni-energie.cz


Vloženo: 30.05.2010

KOMENTÁŘE

počet komentářů: 19
poslední: 3.10.2013 05:28

SOUVISEJÍCÍ STRÁNKY


Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Zkoumáme-li všechny velké pravdy, zjistíme nakonec, že jsou jednoduché a snadno pochopitelné; pokud ne, nejde o velké pravdy. (Napoleon Hill)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019
Posedlost duchem
komentářů: 8, poslední: 14.06.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 5, poslední: 19.07.2019
Rozbité zrcadlo = 7 let neštěs..
komentářů: 4, poslední: 30.03.2019

Sdílení duchovních prožitků s ..
komentářů: 18, poslední: 13.07.2019
Reiki škodí
komentářů: 56, poslední: 13.07.2019
Cíl člověka a zbytku živých by..
komentářů: 5, poslední: 19.06.2019
Celoživotní problémy
komentářů: 17, poslední: 14.06.2019
Pokračovatel Květoslava Minaří..
komentářů: 114, poslední: 10.06.2019
Jak se lidem bydlí v duchovním..
komentářů: 15, poslední: 5.06.2019Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0