Reiki a práce s energiemi

sestavila: Martina

Tento článek je o mých životních zkušenostech s Reiki, s léčivými energiemi, meditacemi a různými semináři.

Setkání s Reiki

Reiki a práce s energiemiEnergii v rukou i něco mezi nebem a zemí jsem cítila už jako dítě. Nicméně žiji teď a tady, tak jsem se těmto věcem nevěnovala aktivně až do dob, než jsem přepracovaně málem zkolabovala a učila se, co to je odpočívat. Nicméně, první zasvěcení jsem prošla v roce 2005 s následným pokračováním. Paní Reikistka nám ukázala na panence, jak se přikládají ruce, něco nám o Reiki popovídala, zasvětila a bylo to.

Druhé zasvěcení jsem skoro odležela. Když jsem se podívala dozadu dnešního pohledu – nebyla jsem na Reiki nachystaná po stránce vyčištění. Zkrátka se hodně rychle uvolnily věci, které nebyly zpracovány. I přesto jsem pracovala s Reiki dále a věnovala jsem se dále i jiným věcem. Po několika letech jsem si našla intuitivně jinou Reikistu Boženku na tibetské Reiki, kde jsem byla zasvěcená od prvního až do třetího stupně. Každé zasvěcení bylo moc příjemné a u každého jsem dostala „práci na sobě“ na další měsíce.

Postupný stupeň jsem získala, až uznala za vhodné, že jsem toho schopna. Asi jsem byla – všechna zasvěcení jsem prošla v jednom roce.

Přednášky, prožitkové semináře

Teď trochu odbočím k těm ostatním věcem. Dala jsem si sama sobě dárek – jeden víkend v měsíci navštívit nějakou přednášku či prožitkový seminář – Strava a metabolické typy, Bylinná léčba, Šamanismus, Feng Shui, Reflexní terapie, Léčba zvukem, Zasvěcení - zasvěcovací rituály, Návrat animismu, Léčba očí, Léčba hypnózou, Léčba změnou modelu skutečností, Automatická kresba s intuitivním tancem, Tantrické semináře, Rodinné konstelace, Symbolon, TČM... byla jsem stále hledající, na prožitkových seminářích to bylo úžasné – člověk pracoval na sobě hodně intenzivně.

Těch přečtených knížek – nespočítaně. Ale na druhé straně tady bylo zaměstnání, stres, kariérový postup a ten soukromý život – moc jsem na sebe nebyla hodná. Jojo, měla jsem i reiki včetně tibetské reiki, plno seminářů, pomáhala nemocným, napojovala se na vyšší sféry a prásk – další zdravotní kolaps a životní osobní nespokojenost...

Meditace, cvičení zvlášť zaměřené na energetický systém

Před třemi roky jsem si „protrpěla“ svůj první intenzivní prožitkový seminář P.CH. I přes částečný negativní ohlas na netu jsem věřila své intuici. Probrečela jsem 4 dny, kdy se mnou zmítaly v meditacích emoce a bolelo mě celé tělo. Ale muselo to ven. Místo externích seminářů a knížek jsem se začala věnovat vlastním meditacím a práci s energiemi v těle, s přírodou, používala jsem šamanské techniky, tantrické techniky, či-kung, nei-kung.... Začala jsem více a více vnímat své tělo. Začala jsem pracovat s energetickým systémem, vyškrábala jsem všechny staré zápisky a podklady k seminářům a pracovala a pracovala. Každý seminář P.CH. byl dalším a dalším nakopnutím, ale limitovaný prací, kterou jsem dala sama sobě. Včetně změny zaměstnání, pravidelného meditování, pravidelného cvičení zvlášť zaměřeného na energetický systém (vnitřní orgány, energie, systém čaker, atd.) a celkově jiného způsobu života.

Když jsem poprosila v tomto roce o zasvěcení na Reiki Mistra svého kamaráda, byla jsem překvapená, že do zasvěcení zahrnuje i práce s živly, s vesmírem, s planetami, s přírodou, se Zemí, S Měsícem, se Sluníčkem, se kterými jsem musela být v souladu. Jelikož s těmito věcmi ale pracuji aktivně, tak jsem dostala souhlas a mohla být zasvěcená.

Vlastní styl léčení a působení

Můj učitel je nyní vesmír, informace mám získané z napojování shůry. Utvořila jsem si vlastní styl léčení a působení, který mi byl dán. A je to čím dál tím zajímavější. Reiki je kousíček toho, co jsou pro mě energie, se kterými pracuji. Jsou různé, cítím je jinak, mají jiné vibrace, jinou sílu. Takže neříkám, že pracuji s Reiki, ale pracuji s energiemi.

Momentálně považuji energie za něco, co se v organismu považuje za krev. Ale nemůžeme se starat pouze o energie=krev. Krev patří do organismu, tak jako energie do všeho kolem nás, co nás obklopuje. Musíme neustále pěstovat tělo, mysl, ducha, být v souladu s celým vesmírem, se Zemí, s přírodou, se živly.

Ale v krátkosti – čistota a hloubka mého napojení je odrazem toho, jak pracuji sama na sobě. Já jsem zasvětila zatím jenom jednu osobu – kamarádku. Neřeším stupeň – to vše záleží na ní, jak na sobě bude pracovat. Zasvěcení proběhlo v lese, po práci se stromy (chtěla jsem, aby si sama vyzkoušela práci s energiemi před a po zasvěcení). Každopádně její zasvěcení i mě samotnou posunulo v samotném okamžiku zasvěcení nahoru. Krásný chvilkový pocit napojení na vesmír, při kterém mi vhrkly i slzy štěstí. A ještě jedna věc – vytvořila jsem si takovou vnitřní sílu, že dokážu pomoci i sama sobě – tento rok jsem se zbavila alergie na celou květenu, která vůbec v přírodě existuje.

Reiki a sexualita

Četla jsem v komentářích o človíčku, který se pohoršoval nad tím, že někdo vyučuje Reiki a pak si jde vyměňovat sexuální partnery. Sexuální esence je jednou z nejsilnějších energií, se kterou se dá pracovat a jelikož je nejsilnější, tak dokáže hodně věcí v krátké době. „Opravdoví“ tantristé napojení na vesmír dokáží tu stejnou práci jako lidé jdoucí cestou třeba šamanismu. Tyto techniky se i hodně prolínají. Prošla jsem třemi tantrickými intenzivními semináři, všechny bez jediného sexuálního spojení a za týden jsem na sobě v rámci emocionálního, psychického a fyzického uvědomování dokázala tolik, co ne za několik let.

Nelze se dívat pouze na krev- musíte se dívat na celé tělo, čehož je součástí. Reiki je energie. A ta patří do nekonečného energetického systému, kde jsou i naše těla, naše mysl, náš duch, náš životní styl a vše ostatní, co nás obklopuje.

Několik slov závěrem

A jenom krátce ke komentářům, které jsem zatím stačila přečíst na stránkách zivotni-energie.cz. Vyberte si Reiki Mistra, který s vámi bude mluvit o všem. Nestačí položit ruce a začít léčit. Pokud aktivně pracuje – pracuje i na svých vlastních problémech. Neříkám, že žádné nemá = každý jsme na cestě a učíme se. Ale pokud chce někdo pomáhat jiným, musí to umět a dodržovat pravidla mezi nebem a zemí.

Člověk pracující s energiemi může jíst i maso, pokud už umí energie zpracovávat. Měl by mít k tomu ale odpovídající pohyb a výdej energie na druhé straně. A ne ve fázi aktivních meditací – tady to brzdí.

Další informace o Martině a o tom, čemu se věnuje: http://levima.cz/


Vloženo: 26.08.2011

KOMENTÁŘE

počet komentářů: 2
poslední: 2.05.2016 10:48

SOUVISEJÍCÍ STRÁNKY


Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

A najednou pozorujete, že vše pracuje pro vás, všichni lidi, okolnosti, počasí atd. Jen být oddaný a tichý a žít v Jeho přítomnosti. (František Drtikol)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Sdílení duchovních prožitků s ..
komentářů: 9, poslední: 13.01.2019
Skok do neznáma
komentářů: 7, poslední: 14.01.2019
Vlastní duchovní pravdy
komentářů: 12, poslední: 14.01.2019
Jedinečné diamanty v každém z ..
komentářů: 4, poslední: 10.01.2019

Závislosti
komentářů: 23, poslední: 14.01.2019
Láska
komentářů: 1, poslední: 27.12.2018
Celoživotní problémy
komentářů: 16, poslední: 27.12.2018
Vtipy s tématikou těchto strán..
komentářů: 23, poslední: 26.12.2018
Drogy jako součást cesty osobn..
komentářů: 19, poslední: 25.12.2018
Fyzický kontakt, aneb jak se s..
komentářů: 22, poslední: 25.12.2018

Svět barevných balónků
komentářů: 6, poslední: 16.01.2019

Anketa

Prožili jste někdy klinickou smrt?
-> -> ->
Celkem hlasovalo: 7447

Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0