Reiki - cesta do nebe nebo do pekla?

sestavil: Václav

Poslední dobou se vyrojilo spousta lidí, kteří mi píší, že se setkali s názorem "Reiki je špatné", "Reiki je nebezpečné", "Reiki je podvod" apod.

Někdy to je až kuriózní, např. "Před pár lety jsme se potkali, bylo to velmi příjemné setkání, ale jestli jste na mě dělal něco s Reiki, vypněte to, četla jsem totiž, že je Reiki škodlivé a ničí lidem játra" :))

A nebo: "S Reiki pracuji 5 let, jsem Reiki mistr, zasvěcuji. Přečetla jsem si ale, že Reiki škodí, tak jsem s tím okamžitě přestala. Neznáte něco lepšího, do čeho bych se mohla nechat zasvětit, co neškodí?" :))

Špatné zkušenosti s Reiki

Reiki - cesta do nebe?Pokud někdo prohlásí, že má špatné zkušenosti s Reiki, co to znamená? Vypovídá to nejspíš o tom, že se setkal se situací, která mu nějak ublížila a on/ona se snaží před stejnou situací ochránit ostatní. Tento člověk se mohl dostat k jinému člověku, který se s ním snažil manipulovat, mohl se setkat s nějakým podvodníkem, mohl se mu/ji totálně rozsypat život díky tomu jak žije apod., ale on/ona tvrdí, že to způsobilo nějaké Reiki.

Mohl se opravdu hodně snažit, ale věta "Reiki je nebezpečné" může být jen přepisem vět "Šel jsem za Reiki mistrem, který bydlí nejblíž mému bydlišti", "Chtěl jsem někoho, kdo nabízí Reiki co nejlevněji", "Ignoroval jsem to vše, co se mi dělo v životě a nesmyslně jsem čekal na to, až mi Reiki pomůže", apod.

Pod slovem Reiki si můžeme představit něco absolutního, něco abstraktního, nějakou techniku, nějaké zasvěcení, nějakou energii, nějakého konkrétního člověka, apod. Má potom nějakou váhu tvrzení, že je Reiki něco špatného? Nemluví takoví lidé pouze o svém vlastním životě?

Dobré zkušenosti s Reiki

Reiki - cesta do pekel?Pokud někdo Reiki naopak vychvaluje, je to obdobný případ. Takový člověk nám vlastně říká, že se setkal se situací, ze které má pocit, že byla prospěšná/přínosná/užitečná.

Ve skutečnosti to ale mohlo být cokoliv. Mohl potkat člověka, který ho motivoval svým životem, mohl se přestat honit za něčím, za čím se dříve honil, mohl mnoho let meditovat a pracovat na sobě a to ho "změnilo", apod.

A protože se shodou okolností dostal i k Reiki, říká "Reiki mi změnilo život". To ale může být hodně matoucí, protože taková prohlášení svádí k tomu, myslet si, že si stačí zajít k někomu, kdo tzv. zasvěcuje do Reiki a že to vyřeší každý problém.

A lidé, kteří věří tomu všemu, co si přečtou na internetu, nebo to někde slyší (věty typu "mám tisíce spokojených klientů", "pracuji s velmi vysokými vibracemi", "vzhledem k vyjímečné tajnosti nelze popsat co se bude na tomto kurzu dít", apod.)? Ti si sami říkají o malér.

R.E.I.K.I. - pět písmen, nic víc. Ale zní to dobře, že? Ať žije fantazie! :))


Další informace o Reiki si můžete přečíst na stránkách reiki.zivotni-energie.cz


Vloženo: 25.10.2012

KOMENTÁŘE

počet komentářů: 7
poslední: 3.12.2012 20:16

SOUVISEJÍCÍ STRÁNKY


Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Když jsem v Klidu, děje se něco zvláštního: co vidím, to je iluze, a to z čeho se dívám, je realita. To již začíná svítat. (František Drtikol)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Astrologie: Narození vers. poč..
komentářů: 10, poslední: 15.10.2017
Různé pohledy na tzv. léčitels..
komentářů: 9, poslední: 18.10.2017
Vícebarevné stromy na podzim?
komentářů: 2, poslední: 7.10.2017
Meditace - odkazy, myšlenky, z..
komentářů: 2, poslední: 1.10.2017

Pokračovatel Květoslava Minaří..
komentářů: 71, poslední: 18.10.2017
Duchovní, či jinak zajímavé fi..
komentářů: 252, poslední: 17.10.2017
Hypnóza - praktické historky
komentářů: 2, poslední: 13.10.2017
Přátelství, osobní setkání, sp..
komentářů: 3, poslední: 10.10.2017
Burčák - taky si rádi dáváte?
komentářů: 4, poslední: 8.10.2017
Derealizace / depersonalizace
komentářů: 2, poslední: 6.10.2017


Anketa

Meditovali jste dnes?
-> ->
Celkem hlasovalo: 4933

Copyright © 2007-2017: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0