Reiki jako cesta k Bohu

sestavil: Václav

Rozhodl jsem se, že nebudu psát články na žádné konkrétní témata, které mě napadnou, ale občas jen něco sepíši jako reakci na něco, o čem píše někdo jiný. Tentokrát to bude o Reiki a duchovní cestě jako takové.

Energetické pásy

Narazil jsem na tento text: "Uvěřil jsem někomu, kdo říkal, ze je Reiki energie astrálu, a že je to odbočka od cesty k Bohu".

Můj současný postoj: Svět chápu jako energii, která kmitá s různou amplitudou na různých frekvencích. Energii můžu popsat například takto:

 1. hmotná úroveň (peklo na zemi - lidé, kteří na tom nejsou moc dobře)
 2. hmotná úroveň (běžný život)
 3. hmotná úroveň (nebe na zemi - lidé, kteří na tom jsou výborně)
 4. astrální úroveň (myšlenky, přání, představy, noční sny, lucidní snění, astrální cestování)
 5. posmrtné bardo: (peklo v nebi - horší posmrtné bardo)
 6. posmrtné bardo: (běžné posmrtné bardo)
 7. posmrtné bardo: (nebe v nebi - lepší posmrtné bardo)
 8. léčivé energie (reiki, andělé, archandělé)
 9. akáša (informace o všem možném i nemožném z úrovní 1 až 8)
 1. Bůh = v této úrovni začíná být nepřesné mluvit o nějakých úrovních. Všechno je jedno a to samé, jedna nádoba ve které se všechno děje a různé její části jen vibrují jinou frekvencí a tak spolu vzájemně neinteragují (nebo interagují).
 2. Absolutno = podklad, na kterém stojí nádoba jménem Bůh - něco, co je před existencí i neexistencí, před smrtelností i nesmrtelností. Z tohoto pohledu jsou všechny předchozí úrovně dočasné, pomíjivé, svým způsobem jen mentální.

Počet úrovní není důležitý, to mě jen teď napadlo, terminologie také není důležitá - tzv. Bůh a Absolutno se někdy hází do jedné kategorie a říká se tomu "Bůh" apod. Celá tato struktura není přesná - umisťovat někam např. Reiki je trošku nesmysl (ale to nevadí).

Důležité je se snažit chápat význam toho všeho, ne o tom jen přemýšlet a někam si to zařazovat (když se např. řekne posmrtné bardo, tak pořádně prozkoumat co to je vlastně smrt, pro koho to tak je, proč to pro něj takové je apod. Když to člověk udělá, může si začít připadat trošku jako Alenka v říši divů, protože všechno to, co doposud považoval za pevné a nevyvratitelné se mu začne doslova rozpadat pod rukama :))

Stručný popis

Člověka, který se uvědomuje v 2. úrovni může lákat 3. úroveň (chce se mít dobře), 4. úroveň (chce mít nadpřirozené zážitky), občas ho potká i 5. až 7. úroveň :)), může ho také lákat 8. úroveň (může své tělo přizpůsobit tomu, aby jím procházely vysoké vibrace, třeba skrze Reiki nebo meditace), nebo 9. úroveň (jasnovidnost, chápání souvislostí).

Čím vyšší úroveň, tím je člověku hůře dostupná (netvrdím, že to je pravidlo), protože musí opustit spoustu konceptů, které přestávají v další úrovni platit (čas, prostor, představa sebe jako oddělené jednotky apod.). Pokud někdo pracuje například s Reiki, rozvibruje tím i periodické násobky příslušných frekvencí a tak se může dostat k pro něj důležitým informacím z 9. úrovně (podobně fungují například i meditace). Informace může číst, nebo i zapisovat, buď se z takového člověka stane mág, nebo to překročí a jde pokorně dál, cestou k pochopení Boha ve všem.

Duchovní cesta

Pojem duchovní cesta chápu jako cestu k vyšším úrovním. Někdy je lepší jakoby "přestat jít po duchovní cestě" a vývoj se bude dít i tak sám - a možná ještě rychleji. Není potřeba jít postupně - můžeme si to namířit přímo do úrovně, která nás přitahuje (je potřeba počítat s tím, že třeba spadneme zpět). Moje zjištění: pokud to takto nějak skutečně je, tak je moc hezká cesta (a myslím, že i rychlá) se upevnit v hmotné úrovni (věnovat se běžnému životu a situacím v něm - spousta práce na půl života :)) a rozjímat současně o té nejvyšší úrovni (rozdělení, které jsem sepsal je základní, můžete si ho libovolně doplnit/zkrátit/rozšířit). Jinými slovy "začít od konce" (úrovní mezi námi a Bohem si totiž můžeme nevědomky vytvořit milióny a pak pán Bůh s námi :)) Já si to rád komplikuji a tak jsem se nějaký čas plácal v astrální úrovni (lucidní sny, astrální cestování), později mě zlákaly "lidštější" úrovně a začal jsem se věnovat Reiki a meditacím. Přitom si moc dobře uvědomuji, že se i takto člověk může snadno zaplést jen do svých představ a tak si nad tím vším snažím udržovat nadhled.

Má zkušenost: je celkem jedno v jaké jsem úrovni, ale pokud o tom začnu s někým mluvit, tak může docházet k nepochopení (každý máme jinou terminologii, můžeme druhému závidět apod.). Tak jsem si to nastavil tak, že se snažím lidi nerozdělovat na takové a takové (někdy to jde snadno, jindy hůře, zvláště sám na sebe koukat jako na obyčejného člověka je někdy obtížné, alespoň pro mě, protože se mi stále něco nového děje - to ale asi každému :))).

Za druhé: v každém stupni přijde nejčastěji nejdříve intelektuální pochopení, pak sporadické uvědomování se v té úrovni, potom její jasné pochopení, potom pochopení že to zase tak jasné pochopení není, a až úplně na závěr její skutečně jasné pochopení (netvrdím, že to tak musí být vždy) - to je jeden z důvodů, proč např. sám sebe nezařazuju do žádné úrovně - když medituju, dělám i meditace pro začátečníky (pozorování, mantry, bdělost, energetické cvičení, nehodnotím, nepřemýšlím tolik jako dříve apod.), a věnuji se i technikám vyšším (spím, jím, sprchuji se :))).

Je to sice všechno pouze teorie - když o tom ale člověk začne přemýšlet, hodně si na sebe může uvědomit (nebo ne). O Bohu mluví každé náboženství, o Absolutnu už se tolik nemluví - mluvil o tom ale např. v některých svých přednáškách Eduard Tomáš, nebo Šrí Nisargadatta Maharadž (tvrdil, že je v TOM trvale a my ostatní také, jen si myslíme, že tomu tak není a tak TO hledáme - jistě tvrzení vhodné k zamyšlení).

K čemu je to všechno dobré? Pro mě například k tomu, že ať se ocitnu kdekoliv (třeba pustý ostrov), nebudu mít pocit, že mi schází mistři a informace a obrátím se sám na sebe (tam je vše, co zrovna potřebuji). Tak jsem to dříve neměl. Když žiji mezi lidmi, tak se nebudu samozřejmě vyhýbat moudrým lidem, od kterých se můžu ledacos přiučit, nebo naopak někomu poradím, když budu vědět jak - přece se v tom nebudeme patlat každý sám za sebe :)) I když ono to tak nakonec stejně asi je..

Upozornění

Když někdo něco (nějak) intelektuálně pochopí, může snadno nalákat jiné lidi už jen tím, že o tom bude mluvit/psát. Proto je myslím na místě nikomu nic nevěřit, ať píše/říká cokoliv. Pokud Vás tedy např. někdy budu lákat na cokoliv a slibovat Vám cokoliv, nevěřte mi to :)))

Je dobré to vědět. Pokud jsem například nemocný a někdo mi řekne, že mě uzdraví, tak mu nebudu ochotně posílat peníze na účet, ale napřed si zjistím, jestli jeho slova opravdu odpovídají tomu, co o sobě píše. Podobně, když mě láká být spokojený, najdu si člověka, který je opravdu spokojený a ne člověka, který jen slibuje spokojenost, nebo o sobě tvrdí, jak je spokojený. Každý z nás má intuici, tak to má možnost vždy snadno poznat - kdo intuici ignoruje (má "hodně" práce, chce něco získat co nejrychleji, nebo se snaží všechno vymyslet intelektem), dává tak automaticky souhlas k tomu, aby si s ním ostatní hráli.


Další informace o Reiki si můžete přečíst na stránkách REIKI PRAHA


Vloženo: 4.08.2010

KOMENTÁŘE

počet komentářů: 6
poslední: 26.02.2011 20:16

SOUVISEJÍCÍ STRÁNKY


Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Prostě si uvědomit, že mám tu sílu. (František Drtikol)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Kryoterapie - léčba mrazem: ex..
komentářů: 2, poslední: 17.08.2019
Geofyzikální válka
komentářů: 5, poslední: 1.08.2019
Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019

Takže na Měsíci nikdy nikdo ne..
komentářů: 26, poslední: 3.08.2019
Destilovaná voda - je rozumné ..
komentářů: 45, poslední: 1.08.2019
Petr Chobot - meditační akce
komentářů: 9, poslední: 1.08.2019
mystička Ivana Adamcová
komentářů: 73, poslední: 1.08.2019
Křesťanství v Čechách
komentářů: 13, poslední: 25.07.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 5, poslední: 19.07.2019Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0