Reiki jako most mezi osobním a neosobním?

sestavil: Václav

Pokud připustím, že se dějí zázraky, dějí se jen díky neosobním silám..

Reiki jako most mezi osobním a neosobním?

Reiki jako mostOsoba musí ustoupit, aby se mohlo to neosobní projevit. To neosobní mění člověka zevnitř, takže pokud někdo hraje navenek různé hry, neosobní síly nic nezmůžou. Neosobní neznamená něco nového, co neznáme, neosobní je naše podstata, my. Teprve když se někdo otočí dovnitř, tak mu mohou neosobní síly pomoci (např. ono Reiki chápu jako jednu z možných cest k tomuto otočení se dovnitř).

Reiki je tedy z mého pohledu (stejně jako např. meditace) někde uprostřed, jakýsi most mezi tím osobním a tím neosobním (jde to používat osobně, ale má to hodně blízko k neosobnímu). Když jsem hodně v osobě a poprosím o Reiki, zapomenu díky tomu na chvíli sám na sebe, a ponořím se do neosobnosti. To způsobí, že se mi udělá najednou lépe, zmizí problémy. To stejné se děje při správně prováděné meditaci – člověk medituje tak dlouho, až už vlastně ani nemedituje, neděje se tvoření myšlenek, nebo je i má, ale nepřijdou mu jeho, pracuje, ale nepřijde mu, že by to dělal on.

Když má být toto pochopeno skrze Reiki, je potřeba mistr, který má k dispozici skutečně neosobní vibrace. Pokud je totiž někdo "chycen" v Reiki systému, myslí si, že to je to pro všechny nejlepší, a říká nám, jak je potřeba neustále dělat to a to, cvičit tyto sestavy, takto přikládat ruce, dosahovat dalších a dalších stupňů, atd., a my tomu slepě věříme, těžko se dstaneme "za Reiki"..

Trošku techničtější pohled

Jen tak mimochodem, pokud pracujete s Reiki, možná vás také někdy zaujalo, jak efektivně lze Reiki předávat na libovolnou dálku. To si může každý prakticky ověřit.

Znamená to tedy, že je zde rozměr, ve kterém je spolu všechno propojené a skrze tento rozměr dochází k předávání energie/informace. Dalším faktem je to, že se můžeme uvědomovat jako to vše, co se nám zdá, že je jakoby okolo nás. To si může člověk prožít v meditaci.

Když můžeme být třeba jen na okamžik něčím druhým (a je jedno jestli se uvědomíme v jiné osobě, nebo větším či menším kousku tohoto "světa"), znamená to, že nejsme jen člověkem, protože kdyby jsme jím byli, nikdy by se to stát nemohlo. Čistě logickou cestou lze tedy dojít k závěru, že jsme v určité úrovni i tím vším a v další úrovni za tím vším. Horší to je s praktickou realizací tohoto tvrzení - tam nám logika moc nepomůže.

Tak i tak, i když připustíme, že jsou "neosobní síly", tak úvahy jako tyto jsou jen osobní diskuzí nad neosobními silami, což je stejně trošku hloupost.. :))


Pozn.: toto je text ze série článků, které jsem sepsal v polovině roku 2011. Další informace o Reiki jsou uvedené například zde: reiki.zivotni-energie.cz.


Vloženo: 29.02.2012

KOMENTÁŘE

počet komentářů: 0

SOUVISEJÍCÍ STRÁNKY


Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Mlčení: tělem, jazykem, myšlenkami, představami, pocity, bytím, vědomím, nakonec mlčení Mlčením. (František Drtikol)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019
Posedlost duchem
komentářů: 8, poslední: 14.06.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 5, poslední: 19.07.2019
Rozbité zrcadlo = 7 let neštěs..
komentářů: 4, poslední: 30.03.2019

Sdílení duchovních prožitků s ..
komentářů: 18, poslední: 13.07.2019
Reiki škodí
komentářů: 56, poslední: 13.07.2019
Cíl člověka a zbytku živých by..
komentářů: 5, poslední: 19.06.2019
Celoživotní problémy
komentářů: 17, poslední: 14.06.2019
Pokračovatel Květoslava Minaří..
komentářů: 114, poslední: 10.06.2019
Jak se lidem bydlí v duchovním..
komentářů: 15, poslední: 5.06.2019