Reiki, kam jsi zmizelo?

sestavil: Václav

Na provádění různých technik okolo Reiki mi vždy něco nehrálo. Netvrdím, že je Reiki špatné. Reiki je z pohledu osoby velice efektivní nástroj, jak si může osoba zajistit lepší přístup k informacím, posílit imunitu, posunout se v tzv. duchovní oblasti atd. Ale, ...

Reiki nebo já?

Reiki, kam si zmizelo?Když jsem pracoval s Reiki první cca 2 roky, stále jsem v tom viděl jakoby možnost něco získat, někam dojít, něco si skrze Reiki vyřešit. Pak jsem si ale uvědomil, že to je hloupost.

Když jsem byl na pohovoru, a byl jsem nervózní, prosil jsem si o Reiki. Moc to nefungovalo. Tak jsem si všechny ty problémy stejně řešil sám.

Měl jsem problémy ve vztazích. Tak jsem se Reikoval. Ale tyto problémy zmizely stejně až ve chvíli, kdy jsem se jim začal věnovat, analyzovat je, snažil jsem se je pochopit, měnil své chování a různé postoje k jiným lidem.

Měl jsem u zubu zánět a používal jsem Reiki. Bylo to lepší, ale ve finále jsem stejně musel zajít na zubní kliniku. Až pak se to vyřešilo...

Co je tedy tím, co člověku skutečně pomáhá? :))

Lepší přístup k informacím skrze Reiki?

Když mě něco opravdu zajímá, ta se ke mně potřebné informace nějakou cestou vždy dostanou. Co mě zajímá, na to mi chodí odpovědi. Když si zamedituji, můžu vnímat užitečných informací více.

Říká se, že Reiki usnadňuje přístup k informacím. Jak to funguje? Kdo to dělá? Nějaké Reiki nebo já? (tím, že si sednu a na chvíli jsem v klidu). Nejsem teda já tím Reiki, které mi vždy tak hezky „pomáhalo“? ..resp. má opravdovost a vytrvalost..

A co pak všechny ta zasvěcení, mají vůbec nějaký význam? Žádný? Nebo obrovský? Že by měly obrovský význam pro ty, kteří tápou a mají hodně nedořešeného, ale žádný pro ty, kteří dokáží žít svůj život v harmonii i bez nějakého Reiki?

Ale i tak. Díky čemu to všechno funguje? Nejsem v pozadí toho všeho vždy já??

Je Reiki potřeba?

Jednoho rána jsem si řekl, co by se stalo, kdybych přestal s Reiki pracovat (dělat každý den to, co jsem znal jako práci s reiki - harmonizaci čaker atd,). Když jsem to udělal, zjistil jsem, že se nestalo vůbec nic. Tehdy jsem přemýšlel, jestli jsou již Reiki principy natolik integrované do mého života, že na to už ani nemusím myslet, nemusím s tím vědomě pracovat, nebo jestli to je něco co už vlastně ani ke svému dalšímu vývoji nepotřebuji. A dokonce i slovo vývoj přestalo postrádat smysl.

Přestal jsem tedy s Reiki pracovat a všechno pak bylo, řekl bych daleko přirozenější a nenucenější. Přišel ke mně např. někdo, kdo měl zájem o Reiki ošetření, já poprosil o Reiki, ale cítil jsem tlak. Postupně mi došlo, že jsem nenechal pracovat neosobní síly skrze mě, ale že jsem tyto neosobní síly "tvořil". Poprosil jsem např. o Reiki pro druhého a místo otevření se jsem byl tím, kdo to vytvořil.. byl tam záměr...

A tak jsem se pokusil pracovat bez záměru. Bylo to zajímavé, protože jediné co jsem dělal bylo vlastně to, že jsem nic nedělal.. a ani o to jsem se nemusel nějak snažit.. uvařil jsem čaj, povídali jsme si, a ono se to samo propadalo někam, kde bylo vše tak nějak v pořádku.. zmizela potřeba čekoholiv...

Na to ale lidé nebyli zvyklí.. to propadaní se někam (do sebe?) většinou také vnímali, ale nevěděli, kam si to zařadit, co to vlastně je, co se děje.. a tak začali brzy zase něco vytvářet.. říkávali například: "A co tedy Reiki? Zkusíme to?".. a já si přišel jako ryba v moři, kdy se mě druhá ryba, která plave hned vedle mě ptá, zda si zajdeme někam zaplavat :)


Pozn.: toto je text ze série článků, které jsem sepsal v polovině roku 2011. Další informace o Reiki jsou uvedené například zde: reiki.zivotni-energie.cz.


Vloženo: 29.02.2012

KOMENTÁŘE

počet komentářů: 8
poslední: 15.12.2014 22:39

SOUVISEJÍCÍ STRÁNKY


Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Člověk je svět v malém. (Démokritos z Abdér)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Mystika a umění
komentářů: 29, poslední: 18.10.2018
Bdění při intelektuální činnos..
komentářů: 10, poslední: 14.10.2018
Hra na učitele a publikum
komentářů: 7, poslední: 27.09.2018
Koloidní stříbro
komentářů: 0

Reklama za každou cenu?
komentářů: 35, poslední: 18.10.2018
Obyčejná voda jako lék
komentářů: 6, poslední: 16.10.2018
Destilovaná voda - je rozumné ..
komentářů: 40, poslední: 15.10.2018
Duchovní, či jinak zajímavé fi..
komentářů: 260, poslední: 14.10.2018
Připadáte si jako mystik / mys..
komentářů: 6, poslední: 14.10.2018
Jak se pozná láska - láska a p..
komentářů: 3, poslední: 11.10.2018

Svět barevných balónků
komentářů: 1, poslední: 18.10.2018

Anketa

Které náboženství je vám nejbližší?
-> -> -> -> -> -> ->
Celkem hlasovalo: 7163