Reiki léčení - není léčitel, jako léčitel

sestavil: Václav

Zdravím všechny příznivce i nepříznivce Reiki. V emailech které mi zasíláte se opakují některé dotazy ohledně Reiki. Tímto článkem se pokusím na některé z nich odpovědět.

Pozn.: následující text postrádá jakýkoliv smysl pro někoho, kdo si sedne do meditace a bude ve stavu vnitřního klidu a spokojenosti.

Může s Reiki pracovat každý?

Reiki léčení - není léčitel, jako léčitelAno může. Platí zde ovšem stejné pravidlo jako u všech ostatních činností – někdo se na to hodí více, někdo méně. Ideální případ by byl nejspíše ten, kdyby se několik lidí, kteří se na tuto činnost opravdu hodí, rozhodlo Reiki věnovat naplno a zasvětit tomu celý svůj život. S takových lidí by se stali kvalitní Mistři Reiki, kteří by své zkušenosti předali několika svým žákům, u kterých by věděli, že se proto také hodí – a tak dále.

Ve světě to ovšem v současnosti funguje tak, že má s Reiki možnost pracovat každý, kdo o Reiki někde uslyší, nebo si o Reiki něco přečte. To má jistě své výhody i nevýhody. Výhodou je například to, že se Reiki věnuje stále více lidí a tudíž by to mělo urychlit duchovní/neduchovní vývoj nás všech. Další efekt je ale také ten, že se k Reiki dostanou i lidé, kteří se ve svém běžném životě věnují něčemu zcela jinému - po krátké době (rok, dva roky) obdrží tři Reiki iniciace a jako Mistři Reiki začnou Reiki předávat dalším lidem. V lepším případě to dělají proto, že věří, že se skutečně dostali k mistrovským energiím (třeba dostali, rozhodně nechci nikomu nic vyvracet), v horším případě přišli na to, že je to dobrý způsob, jak si relativně rychle a snadno přivydělat. Z toho všeho mi jaksi vyplývá, že označení „Mistr Reiki“ nám nic neřekne o tom, s jak kvalitní energií pracuje dotyčný Mistr Reiki.

Mimochodem velmi si vážím lidí, kteří dokáží skutečně (prokazatelně) léčit ostatní. V mém případě jsem Reiki již od počátku vnímal spíše jako cestu sebepoznání, jako doplněk meditací a jako způsob, jak si můžu v místnosti kolem sebe srovnat energie. Léčení a uzdravování chápu spíše jako vedlejší efekt procesu sebepoznání (Václav, květen 2010).

Počet lidí na Reiki seminářích

Někteří lidé mi sdělují, že absolvovali Reiki iniciaci v kruhu dvaceti i více lidí, že jim byla provedena Reiki iniciace všem najednou a zda se jednalo o dobře provedenou iniciace. Mé zkušenosti: tradiční Reiki iniciace se provádí jednotlivě a ne skupinově, celý Reiki kurz probíhá v menší skupince lidí (u prvních stupňů cca 3-5 lidí, u dalších i méně). Je tomu tak proto, aby mohl Mistr Reiki všem věnovat náležitou pozornost. Přes stránky ŽIVOTNÍ ENERGIE se mi ozývá mnoho lidí, kteří se rozhodli pro Reiki zasvěcení, ale hned druhý den po zasvěcení mi píšou, jak jim jejich Mistr Reiki nic neřekl, že neví, jak s Reiki pracovat a ať jim doporučím lepšího mistra (což nedělám). Je to myslím trošku škoda, že někteří lidé nevěnují náležitou pozornost volbě vhodného mistra.

V dnešní době máme v České republice k dispozici stovky Mistrů Reiki a každý nám může předat něco jiného. Proto někomu bude vyhovovat mistr, který pořádá zasvěcovací semináře každý druhý den a zve si na každý takový seminář desítky lidí, někdo jiný si vyhlídne mistra, který pracuje tak, že provede každé dva měsíce jedno kvalitní zasvěcení (pro menší skupinku lidí), a někdo úplně jiného mistra. Je to asi vážně na každém z nás, jak to kdo cítí (někteří Mistři Reiki tvrdí, že se Reiki iniciace nedá udělat špatně - že ji provádí vyšší bytosti a ty ji udělají vždy správně. Reiki iniciace zatím neprovádím, takže se k tomu nemůžu vyjádřit).

Pozn.: při správně provedené iniciaci prochází Mistrem Reiki obrovské množství energie, proto je počet kvalitně provedených iniciací limitován i tímto faktorem (zdroj této informace: někteří Mistři Reiki, kterých si vážím).

Je pouze jedno Reiki

Píšu o tom všude jinde, uvedu to tedy i zde: „Existuje pouze jedna energie, existuje pouze jedno Reiki“. Dříve se používaly tři iniciace (Reiki 1, Reiki 2, Reiki 3), dnes jich může být více (pravděpodobně proto, že více přemýšlíme, myslíme komplikovaněji, nechceme se jen tak pustit svých tužeb, vypěstovali jsme si rafinovanější ega - a tak nám může trvat déle, než se z toho všeho vymotáme).

Fráze typu, že je potřeba vibrovat v 4D, nebo raději hned v 5D jsou z mého pohledu holé nesmysly. Vždy jde především o to se dále vyvíjet, pracovat na sobě, někam se posunovat (tedy alespoň do doby, než pochopíme, že se stejně nemáme kam vyvíjet, neboť to je stále dokolečka o tom stejném - člověk je prostě jen člověk).

Reiki symboly

Nemá smysl popisovat, jak to je s Reiki symboly a vším okolo. Můžu Vám poslat odkazy na stránky, kde je vyobrazeno desítky a desítky Reiki i Ne-Reiki symbolů. Ale ono to člověku, který nemá příslušné iniciace stejně k ničemu praktickému neposlouží. Jeden příklad za všechny: používám symboly s Usui Reiki, tibetského Reiki, z Karuna Ki Reiki, z Kundalini Reiki a dalších systémů. Nemám ovšem zasvěcení v každém systému zvlášť. Mistr, ke kterému chodím mě naučil s těmito frekvencemi pracovat a až poté jsem se na internetu dozvěděl, že se jinde tyto symboly předávají jednotlivě, každý systém je nějak pojmenovaný a je dále rozdělený do několika dalších stupňů. Pod každým z nich samozřejmě cena několik tisíc za zasvěcení. Je to k smíchu. Když je člověk zharmonizovaný, vše potřebné se stejně mnohdy děje i bez symbolů – člověk si prostě nad druhým člověkem nakreslí sluníčko nebo srdíčko a uvědomí si, že mu na něm záleží - a to zcela stačí. To se ale běžně v Reiki neučí - asi to není dostatečně složité/vznešené/tajemné.

Různí lidé se mě ptají, jestli je pro dnešní dobu lepší Seichim Reiki, keltské Reiki, Shamballa, nebo Reconnection. A nebo jestli je potřeba Shamballu 1024 doplnit i Shamballou 2002, zda si k Seichim Reiki raději dodělat i Archangelic Seichim Reiki, jestli je Merkaba lepší než Reiki, nebo kolik boosterů si připlatit ke Kundalini Reiki. Nevím, jak na takové otázky lidem odpovídat. Z mého pohledu stačí, když si člověk najde pro sebe vhodného mistra a je úplně jedno, jak to mistr pojmenuje a co vše bude součástí zasvěcení. Mistr Reiki člověka při každé iniciaci o kousíček posune a pošle ho domů a nechá ho nějaký čas na sobě pracovat a teprve poté ho pozve na další iniciaci - až uvidí, že se sebou dotyčný člověk něco sám udělal, že se alespoň v něčem změnil k lepšímu (alespoň tak jsem k tomu již od počátku v souvislosti s Reiki veden já).

Reiki léčitelem i bez Reiki iniciací?

Někteří lidé mi sdělují, že pracují s Reiki i bez Reiki iniciací. Najdou se i takoví, kteří nabízí Reiki zasvěcení a když se jich zeptáte na jejich mistra, řeknou, že se zasvěcovací postup naučili z knížek. Nepřekvapilo by mě, kdyby někdo začal nabízet hromadné workshopy a takto vyučoval Reiki (bez jakýkoliv iniciací). Myslím, že by se našlo spoustu lidí, kteří by na takový "Reiki workshop" rádi přišli (rád bych se mýlil). Je to ale velké nedorozumění, myslet si, že je Reiki pouze intelektuální znalost (to ale myslím všichni kdo chodí na tyto stránky vědí).

Netvrdím, že jsou Reiki iniciace (a obecně jakékoliv iniciace) potřeba k tomu, aby člověk začal přenášet léčivé frekvence. Setkal jsem se s některými lidmi, kteří na mě nasměrovali léčivou energii, ke které se dostali při meditacích a žádný rozdíl oproti Reiki jsem nepozoroval (vše je jedna a ta samá energie). Stejně tak, pokud si v lese stoupnu ke stromu, nebo si zajdu do některého z kostelů, tak se občas děje to stejné, co během Reiki. Je jedno, co to zrovna spustí, jestli nějaký Reiki symbol, nebo hudba v kostele. Pokud se ale k něčemu dostanu sám, můžu to popsat svými slovy, můžu to zkusit nakreslit, ale nebudu to předávat jiným lidem jako "zasvěcení do Reiki". Tradiční Reiki se předává vždy z mistra na žáka (je samozřejmě otázka, co si představit pod pojmem "tradiční Reiki").

Zájem o Reiki stále roste

Je zřejmé, že lidí, kteří pracují s Reiki stále přibývá (možná by nebylo od věci zavést Reiki I jako součást výuky na některých školách). Ve statistikách návštěvnosti těchto stránek je také zajímavé sledovat, co lidé nejčastěji hledají v souvislosti s Reiki. Jednoznačně vedou pojmy „Reiki zasvěcení“ a „Reiki symboly“. A lidé mi píšou, jestli je nezasvětím do Reiki II, nebo Reiki III, a kolik si mají připravit peněz a jestli můžou přijít už tento víkend - ačkoli nikde vedle mého jména titul Mistr Reiki uvedený není (Václav, květen 2010).

Víte z čeho je mi ale občas trošku smutno? Že u takových emailů chybí oslovení a dotyčný se mnohdy ani nepodepíše. Prostě si jen někde přečetl, jak je Reiki skvělé a tak si to chce také koupit.

Pozn.: děkuji za případné reakce a jiné pohledy na to, o čem zde píši. Rád si rozšířím obzory.


Další informace o Reiki si můžete přečíst na stránkách reiki.zivotni-energie.cz


Vloženo: 30.05.2010

KOMENTÁŘE

počet komentářů: 75
poslední: 9.07.2013 11:37

SOUVISEJÍCÍ STRÁNKY


Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Chyba je, že si myslíme, že na cestě k Bohu je nějaká poušť, suchota atd. Není žádná. To jsou jen naše myšlenky a naše rozumování, které si vytváří takovou past. (František Drtikol)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019
Posedlost duchem
komentářů: 8, poslední: 14.06.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 5, poslední: 19.07.2019
Rozbité zrcadlo = 7 let neštěs..
komentářů: 4, poslední: 30.03.2019

Sdílení duchovních prožitků s ..
komentářů: 18, poslední: 13.07.2019
Reiki škodí
komentářů: 56, poslední: 13.07.2019
Cíl člověka a zbytku živých by..
komentářů: 5, poslední: 19.06.2019
Celoživotní problémy
komentářů: 17, poslední: 14.06.2019
Pokračovatel Květoslava Minaří..
komentářů: 114, poslední: 10.06.2019
Jak se lidem bydlí v duchovním..
komentářů: 15, poslední: 5.06.2019Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0