REIKI MISTŘI – Podle čeho se rozhodovat při volbě Mistra Reiki? (1. část)

sestavil: Václav

„Jakého Mistra Reiki si vybrat?“ Nejčastější otázka, na kterou se mě různí lidé v souvislosti s Reiki ptají. Pokusím se zde popsat několik hlavních bodů, které můžete vzít v úvahu, pokud se rozhodujete, ke komu jít.

Co mě vedlo k sepsání tohoto článku? Hlavní důvody: (1) vidím, jak si různí lidé neví rady při volbě Mistra Reiki. (2) pozoruji, že někteří lidé lákají jiné lidi na Reiki zasvěcení víceméně jen proto, aby si finančně přilepšili. (3) potkávám lidi, kteří netuší, že se mohou zasvěcení u různých Mistrů Reiki výrazně lišit.

1. část | 2. část | 3. část

Je Reiki podvod?

REIKI MISTŘIReiki není podvod :)) Je ale dobré vědět, že mistrů je spoustu (jen v ČR je stovky Mistrů Reiki) a každý nabízí něco trošku jiného. Někteří pracují s kvalitními energiemi, někteří žijí v iluzi, že pracují s kvalitními energiemi a někteří moc dobře ví, jaké energie jimi prochází, ale je jim to jedno - dokáží o Reiki hezky povídat, uvaří klientům dobrý čaj, ví jak to málo, co jim funguje prodat.

Pokud Reiki neznáte, zde jsou základní informace: Reiki léčení

U koho je Mistr Reiki zasvěcen?

Velice důležitá informace. Pokud nás láká Reiki zasvěcení, je dobré si zjistit, u koho obdržel Mistr Reiki, ke kterému plánujeme jít na iniciace, zasvěcení (zvláště ty mistrovské). Žádný kvalitní Mistr Reiki se nestydí uvést jméno svého mistra.

Kromě mistra, ke kterému jdeme na zasvěcení, si tedy zjistíme i informace o jeho mistrovi (pokud jsou k dispozici). Platí zde pravidlo, že dobrý mistr vychovává opět dobré mistry. Je to od mistra vlastně jakýmsi potvrzením, že konrétní člověk skutečně pracuje s mistrovskou energií.

Nechat se zasvětit do Reiki u někoho, u koho neznáme jeho mistra, je stejné, jako se nechat ošetřit u lékaře, který má na vizitce nápis "mám na to školu".

Linie Mistrů Reiki

Reiki se předává vždy z mistra na žáka. Proto by měl Mistr Reiki uvést tzv. linii Mistrů Reiki, v systému, ve kterém byl iniciován. Prvním člověkem v této linii bývá uváděn Mikao Usui, posledním konkrétní Mistr Reiki.

Pokud bylo Reiki předáno přes 20 lidí, nebývá to nejlepší varianta, pokud jich je 5-10 je situace podstatně lepší. Projít i jednotlivé mistry v celé uvedené linii Mistrů Reiki může být přínosné.

První dojem z Mistra Reiki

Když se podíváme na nějakého člověka (nebo na jeho fotografii), velmi nám o něm může napovědět první dojem, který z něj máme. Pokud má být někdo našim mistrem, vybereme si člověka, který na nás působí příjemně, moudře, lidsky, přirozeně.

Svěřit svůj energetický systém člověku, kterého ani neznáme, nebo který si hraje spíše s magií než s Reiki, je opravdu neštěstí (a může se nám to hodně nevyplatit).

Kvalitní Mistr Reiki nás nebude lákat na zasvěcení

Pokud někdo nabízí „tu nejlepší techniku“, slibuje „vyřešení všech problémů“, prezentuje „rychlý duchovní vývoj“, nebo vychvaluje sám sebe, nejedná se pravděpodobně o moc dobrého Mistra Reiki. Každý dobrý mistr ví, že nic není zadarmo a duchovní vývoj nelze příliš urychlit - pomáhá tam, kde ví, že může pomoci.

Slova jako "nejlepší", "nejvyšší", "nejsilnější", "nejrychlejší" dobří mistři obvykle nepoužívají.

Fotografie Mistra Reiki

Každý kvalitní Mistr Reiki si uvědomuje, že se na něj může člověk nejlépe napojit skrze fotografii. Kvalitní Mistr Reiki se nemusí stydět za energie, které přenáší, proto na stránky vždy vloží svou fotografii. Pokud fotografii nevloží, můžeme ho o fotografii poprosit. Pokud někdo uvede jen své jméno, či pouze svou přezdívku, je rozumné začít hledat jinde.

Mnoho lidí fotografii záměrně nezveřejňují, protože ví, jak na tom ve skutečnoti jsou, a kolik lidí by jejich fotografie odradila :)) Vždy si najdou výmluvu, proč na stránkách fotografii nemají :))

Podrobné informace o Mistrovi Reiki

Podrobné informace o Mistrovi Reiki? Záleží na mistrovi, co vše o sobě na stránkách uvede. Pokud je ovšem na stránkách jen text typu „Reiki je..“ a ceník, nebude to pravděpodobně to pravé. Dobrý Mistr Reiki si texty alespoň částečně upraví podle svých zkušeností.

Jak zjistit, zda texty o Reiki nesepsal jiný Mistr Reiki?

Pokud Vás zajímá, zda to, co píše dotyčná osoba o Reiki je skutečně výplod konkrétní osoby, vyberte jednu větu uprostřed textu, který si chcete ověřit, dejte ho do uvozovek, například "hledaný text" a vložte ho do vyhledávače, např. gooogle.com. Uvidíte, kde všude se vyskytují stejné texty. Když to uděláte, uvidíte, že má spousta lidí, kteří se prezentují jako Mistři Reiki na stránkách úplně totožné texty (převzaté odjinud).

Jak poznáte, který z článků je původní? Můžete použít svou intuici.

Absolvovat Reiki zasvěcení na dálku nebo osobně?

Pohodlnost není vždy na místě. Vždy je lepší absolvovat zasvěcení osobně. Zvláště v prvních stupních je potřeba uvést i některé praktické informace o tom, jak s Reiki pracovat. Po zasvěcení nás Mistr Reiki zpravidla vyzve, abychom si hned Reiki vyzkoušeli a vysvětlí nám vše potřebné.

Druhým důvodem, proč je osobní setkání lepší, je to, že díky tomu může Mistr Reiki reagovat i na některé oblasti, které se týkají našeho života, může nám zodpovědět různé otázky. Může nám ukázat, jak začít meditovat, jak se vypořádat s různými problémy, doporučit vhodnou literaturu, apod.

Žádné skripta nemohou nahradit osobní setkání s mistrem. Tím, že půl dne nebo den pobudeme v jeho blízkosti, se můžeme snadněji naladit na energie, s kterými Mistr Reiki pracuje.

Proč nabízí někteří mistři zasvěcení do Reiki na dálku - někteří dokonce pouze na dálku? Důvody jsou různé. Setkal jsem se i s takovým Mistrem Reiki, který provádí zasvěcení na dálku jen proto, že je mezi cizími lidmi nervózní - nezvládá energie jiných lidí - ale co, proč ne :))

Při výběru Mistra Reiki se vyplatí používat selský rozum

Ačkoliv se Reiki může zdát nadpřirozené, tajemné, neznámé, jedná se o naprosto přirozené procesy. Pokud nám říká Mistr Reiki něco, co se nám nezdá, může být přínosné se na to zeptat i jiného Mistra Reiki.

Jak tedy poznat skutečně dobrého mistra?

Pokud potkáme skutečného mistra, cítíme podporu zevnitř a není prostor pro žádné pochybnosti.


Další informace o Reiki si můžete přečíst na stránkách reiki.zivotni-energie.cz


Vloženo: 7.03.2011

KOMENTÁŘE

počet komentářů: 16
poslední: 13.05.2014 00:11

SOUVISEJÍCÍ STRÁNKY


Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Je velmi nesnadné nalézt štěstí v sobě. A najít je jinde je nemožné. (Chamfort Sebestian Roch)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Kryoterapie - léčba mrazem: ex..
komentářů: 3, poslední: 19.08.2019
Geofyzikální válka
komentářů: 5, poslední: 1.08.2019
Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019

Takže na Měsíci nikdy nikdo ne..
komentářů: 26, poslední: 3.08.2019
Destilovaná voda - je rozumné ..
komentářů: 45, poslední: 1.08.2019
Petr Chobot - meditační akce
komentářů: 9, poslední: 1.08.2019
mystička Ivana Adamcová
komentářů: 73, poslední: 1.08.2019
Křesťanství v Čechách
komentářů: 13, poslední: 25.07.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 5, poslední: 19.07.2019


Anketa

Byl/a jste vždy sexuálně věrný/á své/mu partnerce/partnerovi?
-> ->
Celkem hlasovalo: 7960

Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0