REIKI MISTŘI – Podle čeho se rozhodovat při volbě Mistra Reiki? (2. část)

sestavil: Václav

„Jakého Mistra Reiki si vybrat?“ Nejčastější otázka, na kterou se mě různí lidé v souvislosti s Reiki ptají. Pokusím se zde popsat několik hlavních bodů, které můžete vzít v úvahu, pokud se rozhodujete, ke komu jít.

Co mě vedlo k sepsání tohoto článku? Hlavní důvody: (1) vidím, jak si různí lidé neví rady při volbě Mistra Reiki. (2) pozoruji, že někteří lidé lákají jiné lidi na Reiki zasvěcení víceméně jen proto, aby si finančně přilepšili. (3) potkávám lidi, kteří netuší, že se mohou zasvěcení u různých Mistrů Reiki výrazně lišit.

1. část | 2. část | 3. část

Reiki je především způsob seberozvoje, ne pouze technika léčení

REIKI MISTŘIReiki bývá někdy prezentováno pouze jako léčitelská technika. V Reiki se žák učí pracovat s energií. Reiki ovšem není psychotronická technika – neučíme se zjišťovat, v jaké části je nedostatek nebo přebytek energii a tu pak doplňujeme. To co se při Reiki děje je řízeno skrze Reiki (vesmírnou harmonii), ne skrze Mistra Reiki. Když už používáme Reiki jako léčitelskou techniku, dochází zpravidla k zjištění příčiny konkrétního problému (léčený si uvědomí, kde udělal chybu, co přehlédl apod.) – tím se může nejen uzdravit, ale také poučit pro příště.

Pokud Reiki neznáte, zde jsou základní informace: Reiki léčení

Dobrý Mistr Reiki žákovi ochotně vysvětlí vše potřebné

Pokud máme nějaké nejasnosti, je dobré se zeptat. Odpověď si dvakrát pročíst a vnímat, jak na nás působí. Pokud si nejsme jistí, koho si vybrat, napíšeme více Mistrům Reiki a nebojíme se jich zeptat na to, co nás trápí. Když stále nevíme, neděláme nic a prostě jen počkáme :))

Dobrý Mistr Reiki se s žákem rád sejde i před Reiki zasvěcením

Pokud si stále nejsme jisti, je možné poprosit Mistra Reiki o osobní setkání ještě před zasvěcením. Kvalitní Mistr Reiki si vždy najde chvilku na každého člověka, který se opravdově zajímá o Reiki.

Mistři Reiki zpravidla nezasvěcují zadarmo, takže v ceně zasvěcení máme i jakési poradenství. Často mi píšou lidé, že na ně nemá jejich mistr čas. Že jim vždy jen provede zasvěcení, ale oni si pak musí sami zjišťovat, jak s Reiki pracovat (to je opravdu smutné).

Je dobré vědět, že je mnoho kvalitních mistrů, kteří si na Vás čas vždy najdou - jen je najít, resp. jen si je zasloužit.

Počet lidí na kurzu Reiki

Méně je vždy lépe. Optimální počet? Reiki I cca 1-5 lidí, Reiki II cca 1-4 lidi, další stupně cca 1-3 lidi. Pokud přijdeme na zasvěcení, kde je 15 lidí, můžeme se rovnou otočit a jít domů, protože v tomto počtu zasvěcení kvalitně provést nelze. // odkazuji se na různé mistry, kteří dle mého názoru pracují s velmi kvalitní energií

Nás bylo na zasvěcení vždy max 4-5 a i tak měl mistr co dělat - jak sám říkal - při Reiki zasvěcování protéká jeho nervovým systémem obrovské množství energie. A také si občas vzpomenu na jednoho mladého Mistra Reiki, který mi říkal, jak si vzal na Reiki zasvěcení (Reiki II) 6 lidí, a chtěl to udělat pořádně, a pak ho týden opravdu hodně bolela hlava - že si to může dovolit mistr, který je mistrem 10, 15 let... ne někdo kdo pracuje s Reiki teprve pár let - tam může být optimální počet tak jeden, dva, tři lidi.

Ale toto lze obejít. Pokud někdo provádí Reiki zasvěcení s efektivností řekněme 20% oproti klasickým mistrům, může si dovolit pozvat i 20 lidí a provést jim zasvěcení. Nebo si jich pozve 5 a s efektivností 20% může zasvěcovat co druhý den.

Jak často Mistr Reiki zasvěcuje?

Správně provedené Reiki zasvěcení dá i zkušenému mistrovi zabrat (odkazuji se na slova mistra, u kterého jsem byl na Reiki). Pokud někdo nabízí Reiki zasvěcení 10x za měsíc, nebude to pravděpodobně to pravé. U vyšších stupňů si kvalitní Mistr Reiki dokonce vybírá, komu zasvěcení provede - kdo je již na zasvěcení připravený.

Je také otázka, co provádí Mistr Reiki mimo zasvěcení. Pokud se jedná o člověka, který relaxuje, několik hodin denně medituje, je často, nebo dokonce trvale v kontaktu s vysokými vibracemi Reiki (klid, harmonie), bude zasvěcení provedeno zcela z jiné úrovně než člověk, který se během týdne stresuje, sám má spoustu věcí nedořešeno a přes víkendy si přivydělává tím, že zasvěcuje do Reiki.

Jak dlouho se Mistr Reiki věnuje Reiki?

Velice důležitá informace. Pokud se někdo věnuje Reiki 5 let, nebo 20 let, bude rozdíl jistě znatelný. Předpokladem je také to, že se tomu dotyčná osoba skutečně věnuje. Pokud někdo obdrží zasvěcení v 17 letech a za 20 let zjistí, že s tím zase chce pracovat a začne rovnou zasvěcovat (nebaví ho jeho současná práce apod.), není to úplně to pravé, přestože od jeho první "iniciace" již mohlo uběhnout několik desítek let.

Jak dlouho je Mistr Reiki Mistrem Reiki?

Je rozdíl, pokud je někdo Mistrem Reiki měsíc nebo 20 let. Je to stejné jako se školou. Po vystudování člověk dostane titul, ale zpravidla toho ještě o reálném světě mnoho neví. Praxe dělá mistra.

Lidskost, pokora.. vztah k Reiki

Nebavíme se tady o „nějaké nadpřirozené schopnosti“. Bavíme se zde o mistrovi, který nás bude provádět běžnými situacemi, se kterými se v životě potkáváme. Proto by Reiki Mistr měl být především dobrým člověkem, který žádným směrem neulítává (žádný marketingový specialista, někdo kdo nabízí nadpřirozené schopnosti, slibuje vyřešení všech problémů, apod.)

Teď si uvědomuju, jak to vlastně ani nejde popsat... jak se může člověk snadno splést, zaměnit to za něco jiného, žít mnoho let v představě že je něco tak a tak.. a ono to přitom vůbec nemusí být pravda... ano, nejdůležitější je vlastní zkušenost.. mistr může v podstatě žákovi jedním letným pohledem předat více moudrosti, než kdyby si žák přečetl desítky různých duchovních knížek.. tedy alespoň pokud žák spolupracuje // spolupracuje ve významu že nemá své vlastní utkvělé představy o tom, jak se věci mají

Cena za Reiki zasvěcení

Cena se může lišit. Obvyklá cena za první stupeň Reiki je 1000-1500 Kč, za druhý stupeň 2000-2500Kč, a tak dále. Cena za mistrovské zasvěcení je různá. Někdy 5.000Kč, někdy 100.000Kč (raději bez komentáře :))... někdo to také nabízí zdarma a pouze lidem, u kterých cítí, že je na mistrovské zasvěcení již vhodný čas.

K zamyšlení: zasvěcení neprovádí Mistr Reiki, děje se to skrze něj. On je pouze hezky vylazený, klidný, žije harmonický život. Proč je tedy někdo ochoten zaplatit za jedno zasvěcení třeba i několik desítek tisíc korun? A co si ve skutečnosti kupuje? Jak takovému zasvěcenému asi bude, až přijde na to, jak to ve skutečnosti se zasvěceními je? A je vůbec možné, aby si někdo, kdo je hezky vylazený a žije v souladu se vším okolo, řekl za jedno zasvěcení (pár vět + několikrát přiloží ruce na zasvěcovaného) několik desítek tisíc korun?

Úhrada ceny za Reiki zasvěcení předem

Pozor na to, že chtějí Mistři Reiki peníze předem. Zaplatíte a pak si to týden před zasvěcením rozmyslíte (až si například o mistrovi zjistíte podrobnější informace) a zjistíte že storno poplatek je 100% ceny. Já osobně jsem vždy platil až po zasvěcení. Kdyby se mi cokoliv nezdálo, hned odejdu - klidně i v průběhu zasvěcení.

A zaplatil bych jen tolik, na kolik bych si vážil toho, co mi dotyčný předal - proč taky platit víc, když si nedá Mistr Reiki na své stránky informace, na základě kterých bych si o něm mohl udělat obrázek ještě před tím, než se k němu vydám na zasvěcení?

Na druhou stranu ale chápu, že když se k někomu nahlásí 5 lidí a přijde 1, tak je úhrada alespoň části ceny předem rozumnou volbou. Také mě to příliš nebavilo, když se někdo např. objednal na Reiki ošetření a já si na něj vymezil 2 hodiny času, čekal jsem tam na něj, ale on nepřišel, dodatečně se neomluvil a ani nereagoval na email, kde jsem ho poprosil o vysvětlení.


Další informace o Reiki si můžete přečíst na stránkách reiki.zivotni-energie.cz


Vloženo: 7.03.2011

KOMENTÁŘE

počet komentářů: 0

SOUVISEJÍCÍ STRÁNKY


Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Lidé neumějí pracovat. Práce je unavuje. Zachováte-li při práci klid, práce vás neunaví. Vezměte práci jako odpočinek. (František Drtikol)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Kryoterapie - léčba mrazem: ex..
komentářů: 3, poslední: 19.08.2019
Geofyzikální válka
komentářů: 5, poslední: 1.08.2019
Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019

Takže na Měsíci nikdy nikdo ne..
komentářů: 26, poslední: 3.08.2019
Destilovaná voda - je rozumné ..
komentářů: 45, poslední: 1.08.2019
Petr Chobot - meditační akce
komentářů: 9, poslední: 1.08.2019
mystička Ivana Adamcová
komentářů: 73, poslední: 1.08.2019
Křesťanství v Čechách
komentářů: 13, poslední: 25.07.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 5, poslední: 19.07.2019


Anketa

Byl/a jste vždy sexuálně věrný/á své/mu partnerce/partnerovi?
-> ->
Celkem hlasovalo: 7952

Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0