REIKI MISTŘI – Podle čeho se rozhodovat při volbě Mistra Reiki? (3. část)

sestavil: Václav

„Jakého Mistra Reiki si vybrat?“ Nejčastější otázka, na kterou se mě různí lidé v souvislosti s Reiki ptají. Pokusím se zde popsat několik hlavních bodů, které můžete vzít v úvahu, pokud se rozhodujete, ke komu jít.

Co mě vedlo k sepsání tohoto článku? Hlavní důvody: (1) vidím, jak si různí lidé neví rady při volbě Mistra Reiki. (2) pozoruji, že někteří lidé lákají jiné lidi na Reiki zasvěcení víceméně jen proto, aby si finančně přilepšili. (3) potkávám lidi, kteří netuší, že se mohou zasvěcení u různých Mistrů Reiki výrazně lišit.

1. část | 2. část | 3. část

Rozdíl mezi tzv. zasvěcením a tzv. iniciací

REIKI MISTŘIPrvní zasvěcení bývá označováno Reiki I, druhé zasvěcení Reiki II atd. Na každém zasvěcení se provádí několik iniciací. Mistři Reiki v tradičních systémech provádí zpravidla 4 iniciace na Reiki I a 4 iniciace na Reiki II. Počet iniciací se může lišit.

Jedna iniciace je rituál délky zhruba 2-3 minuty, mezi jednotlivými iniciacemi jsou přestávky (aby se mohly energetické těla postupně „přelazovat“ na vyšší vibrace).

Pokud Reiki neznáte, zde jsou základní informace: Reiki léčení

A tady jsou informace k Reiki zasvěcení: Reiki zasvěcení

Zasvěcení do Reiki I a Reiki II najednou?

Někteří mistři nabízí iniciace do více stupňů najednou. Je dobré si uvědomit toto: během jednoho dne Vám může Mistr Reiki předat jen tolik, kolik jste zrovna schopni přijmout. Kvalitní Mistr Reiki Vás při každém zasvěcení posune přesně o tolik, kolik je v danou chvíli možné (ani méně, ani více – to je vlastnost kvalitního mistra).

Absolvovat najednou dva stupně Reiki je stejné, jako si dát v restauraci oběd i večeři zároveň. Nic to člověku nemůže přinést a dělat to jen proto, že ušetříme jednu cestu (k mistrovi, nebo do restaurace), nebo že dostaneme slevu, je naprostý nesmysl.

Takže jestli nám mistr udělá Reiki I, nebo třeba najednou Reiki I + II + III, bude se dít to stejné. Je jedno, jak tomu říká :))

Pozn.: netvrdím, že každý kdo nabízí dohromady Reiki I + II to dělá špatně - to určitě ne. Jen v označení "Mistr Reiki" cítím trošku víc než jen jednu návštěvu na zasvěcení Reiki I + II a pak druhou na zasvěcení Reiki III.

Doba mezi dvěma Reiki zasvěceními

Mezi iniciacemi by měly být pauzy. Záleží to na Mistrovi Reiki a na tom, jak rychle se člověk přeladí na vyšší vibrace. Doba výuky Reiki bývá u tradičních mistrů zpravidla okolo 5 - 10 let. Titul Mistr Reiki lze získat i po několika měsících, ale k patřičným vibracím se dotyčná osoba nedostane (pokud za sebou nemá potřebnou práci již z dřívějška) .. i když si může samozřejmě nalhávat cokoliv, proč ne :))

Každý mistr pracuje s trošku odlišným spektrem energií

Je nesmysl tvrdit, že tento mistr je lepší než tento mistr. Když to někdo dělá jen pro peníze, není co řešit – stejně tak, když se někdo věnuje Reiki poctivě 25 let, přenáší pravděpodobně velmi kvalitní energie. Pro každého člověka může být ale vhodný jiný Mistr Reiki. Ten co je pro jednoho tím nejlepším může být pro jiného naprostou katastrofou, apod.

Kvalitní Mistr člověka nemusí zasvětit vždy, když projeví o zasvěcení zájem

Pokud narazíte na kvalitního mistra, nezasvětí Vás vždy, kdy o zasvěcení projevíte zájem. Zvláště u vyšších stupňů rozhoduje o zasvěcení spíše Mistr Reiki (vyšší síly na které je mistr napojen), než samotný žák. Dobrý Mistr Reiki spolehlivě pozná, jak na tom jste a zasvětí Vás až ve chvíli, kdy ví, že je pro zasvěcení vhodný čas. Nezasvětí Vás dříve, protože ví, že by Vám to stejně nic nedalo.

Kvalitní Mistr Reiki nezasvěcuje pro peníze

Pokud někdo nabízí Reiki zasvěcení jen pro peníze, snaží se nalákat co nejvíce lidí a zajistit, aby byly kurzy co nejvíce plné, a bude je nabízet co nejčastěji, nebude pravděpodobně tím nejlepším a zasvěcení u takového člověka příliš přínosné nebude. Kvalitní Reiki mistr provádí iniciace opravdu jen občas a vybere si vždy takové lidi, kteří odpovídají danému stupni.

Kombinování Reiki s dalšími přístupy

Občas se objevuje zasvěcení do Reiki jako součást jiného programu, kde se učí dvě nebo tři techniky, z nichž jedna je Reiki. Může to být přínosné, nicméně Reiki je samo o sobě natolik široká nauka, že jí tradičně vzdělaní Mistři Reiki učí samostatně.

Prostředí v horách, nebo někde na chatě může je v každém případě výhodou. // není ale nutné

Doporučení přátel, kteří pracují s Reiki

Pokud máme někoho, koho známe a kdo se také věnuje Reiki, může být přínosné se s ním o Reiki pobavit. Pokud si chceme před zasvěcením „vyzkoušet“ Reiki, můžeme se domluvit s někým, kdo s Reiki pracuje a poprosit ho o Reiki ošetření.

Diskuze o Reiki na internetu

Pokud někdo uvádí různé zkušenosti s Reiki v různých diskuzích na internetu, mohou být přínosné. Pokud je ovšem vedle jeho článků na co nejviditelnějším místě nabídka Reiki zasvěcení a různých kurzů, je opatrnost na místě.

Pod články mohou být komentáře jiných lidí + odkazy na jejich stránky. Je dobré vědět, že si je mohl dotyčný člověk sepsat sám (že to lidé dělají často, jsem si uvědomil v souvislosti se stránkami zivotni-energie.cz - mnohokrát jsem zpozoroval, že někdo přidal například nějakou svou akci/článek a za pár minut byl ze stejné IP adresy přidán i komentář ve významu "ano, také to doporučuji, je to velmi přínosné, lektor je opravdu pokorný, změnilo mi to život").

Může Mistr Reiki člověku ublížit?

Každý může druhému ublížit, když si nedává pozor... a to skoro číkmoliv :)) když si dává pozor, tak obvykle ne tolik..

Reiki samotné v podstatě ublížit nemůže, ale člověk ano. Pokud jsou jednotlivé iniciace provedeny nesprávně, může mít zasvěcení (není to moje zkušenost) zcela opačný efekt, než by mělo mít, obrátí to energie v těle naopak, některé centra se otevřou nadměrně a jiné vůbec apod. Proto je vhodné volbu Mistra Reiki nepodcenit.

Při každém zasvěcení otevírá mistr žákovi více a více energetický kanál pro příjem Reiki (ve významu aby byl blíže harmonii), a to vždy takovým způsobem, jak je v danou chvíli vhodné. Pokud tento kanál otevře méně, je to škoda, pokud více, může žákovi ublížit (poškodit energetický systém, dotyčné osobě se může vyplavit více problému, než může v danou chvíli zvládnout apod.).

Pokud se necháme zasvětit do Reiki u člověka, který si tím jen přivydělává, nebo se se věnuje spíše magii než Reiki, tak si opravdu nepomůžeme. Ale i v tomto případě platí, že jsme si přitáhli to, co jsme zrovna potřebovali pro svůj vývoj, takže je vše vlastně v pořádku.

Byl(a) jsem na zasvěcení do Reiki, ale Mistr Reiki nám nic nevysvětlil

Doporučení: vyhledat jiného Mistra Reiki.

Je lepší Reiki, Shamballa, nebo jiný systém?

Není důležité, zda si vybereme Reiki, Shamballu, nebo třeba Taichi, Shiatsu, či Jógu. Novější přístup nemusí vždy nutně znamenat, že se jedná o něco lepšího (mnohdy je to přesně naopak). Všechny dobré systémy vedou do klidu, k vnitřní spokojenosti, vnitřnímu bohatsví, harmonii. // a jako systém můžeme chápat každou činnost, při které se můžeme něco přiučit.

V souvislosti s Reiki je důležité především spektrum vibrací, které má daný mistr k dispozici (dostat se k vysokým vibracím může být práce na mnoho let... a uvědomit si, že to vlastně zase tak vysoké vibrace ještě nejsou několik dalších let.. atd. Přesněji řešeno jemnost vibrací - protože ty nejvyšší vibrace stejně nemůžeme jakkoli vnímat, ale začnou nám měnit život. Viz. různí mistři - jsou obyčejní a nic zvláštního na nich nenajdeme.


Další informace o Reiki si můžete přečíst na stránkách reiki.zivotni-energie.cz


Vloženo: 7.03.2011

KOMENTÁŘE

počet komentářů: 7
poslední: 17.02.2013 03:32

SOUVISEJÍCÍ STRÁNKY


Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Radostí nezměrnou září, každičký kamének malý, lísteček, střepinka, vše, co zříš, Sambhógakájou přesvatou, všude rozprostřenou. Sám ve Všem jsi, když všechno opustíš. (Míla Tomášová)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Kryoterapie - léčba mrazem: ex..
komentářů: 3, poslední: 19.08.2019
Geofyzikální válka
komentářů: 5, poslední: 1.08.2019
Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019

Takže na Měsíci nikdy nikdo ne..
komentářů: 26, poslední: 3.08.2019
Destilovaná voda - je rozumné ..
komentářů: 45, poslední: 1.08.2019
Petr Chobot - meditační akce
komentářů: 9, poslední: 1.08.2019
mystička Ivana Adamcová
komentářů: 73, poslední: 1.08.2019
Křesťanství v Čechách
komentářů: 13, poslední: 25.07.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 5, poslední: 19.07.2019


Anketa

Byl/a jste vždy sexuálně věrný/á své/mu partnerce/partnerovi?
-> ->
Celkem hlasovalo: 7959

Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0