Reiki systémy: naprosto nesmyslné dělení Reiki

sestavil: Václav

Poslední dobou nacházím stále více a více druhů Reiki, a vět typu "toto Reiki je lepší než tamto Reiki", "před zasvěcením do tohoto typu Reiki potřebujete zasvěcení v jiném typu Reiki" apod. Je to sranda.

Okolo Reiki to začíná být hodně nepřehledné a hodně lidí sice nabízí "to nejlepší Reiki", ale úplně se z toho vytrácí to nejdůležitější (...).

Pokud tedy někdo nabízí spoustu "druhů" Reiki, tak v podstatě ani s žádným Reiki nepracuje (v Reiki by přece mělo jít o to, naučit se pracovat s energií, která je okolo nás a v nás - ne pracovat s mnoha "druhy" Reiki). A když někdo nabízí 30 nebo 50 druhů Reiki, je to jen neúcta ke slovu Reiki.

Různé druhy Reiki

První obrázek ilustruje, jak se někdy prezentuje Reiki. Jména a umístění jednotlivých “odnoží“ Reiki není důležité - dolů si lidé umísťují obvykle ty druhy Reiki, se kterými sami nejvíce rezonují :))

Proč tedy existuje tolik různých zasvěcení? Protože je to finta na ty z nás, kdo si myslí, že jim to něco přinese :)) Tedy, rozdělení Reiki dle následujícího obrázku je pouze výmysl některých lidí... :)

Reiki dělění

Je pouze jedno Reiki

Následující obrázek ukazuje, jak lze pohlížet na různé druhy Reiki (teoreticky i prakticky). Pokud navštívíme jedno či dvě zasvěcení u kvalitního mistra, a budeme na sobě mezi tím poctivě pracovat, můžeme přenášet opravdu mnoho frekvencí.

Toho si všimli i někteří podnikaví jedinci a tak rozdělili Reiki na mnoho druhů a zasvěcují do každého zvlášť. A lidé si myslí, co vše jim to nepřinese. Je to sranda, číst si všechny ty řeči okolo – o duchovnosti, novém věku, zapomenutých druzích Reiki, účincích jednotlivých systémů na konkrétní nemoci, princeznách, vílách, stvořitelích a mezigalaktických energiích :) Někdy je to sepsané opravdu velmi působivě :))

Reiki dělění

Souvislost Reiki s jinými systémy

Není důležité, jakou metodou/technikou se mistr dostane k mistrovství – zda je to Reiki, Taichi, Tantra, meditace, křesťanství, buddhismus, práce pro druhé, či něco jiného. Mistr je prostě mistr.

Jedno či dvě setkání s takovým člověkem nám může úplně přeuspořádat žebříček hodnot, změnit to, jak chápeme svět okolo nás, udělat z nás lepšího člověka. A neudělá to mistr - uděláme to my sami - když u něj zahlédneme úroveň, ve které můžeme žít svůj život (když na sobě trošku zapracujeme).

Reiki dělění

Proč lidé rozdělují Reiki do tolika stupňů?

Občas to svůj smysl může mít. Mistr Reiki rozdělí to, co nabízí, do několika úrovní a různě to pojmenuje. Až je žák vibračně připraven na konkrétní úroveň, pozve si ho a provede zasvěcení.

Nabízet 5, 10, nebo dokonce 30 druhů Reiki je ale nesmysl, komedie. Vtipné je, že člověk, který něco podobného nabízí, mnohdy pracuje s energií, která vibračně neodpovídá ani prvnímu stupni Reiki (při dobře provedeném zasvěcení). Proč? Protože se nechal zasvětit na dálku od jiného člověka, který to dělá taky jen tak – pro zábavu, z nevědomosti, nebo pro peníze :))

Proč to tedy lidé nabízí? Protože je o to zájem... lidé uslyší o Reiki a tak si rádi koupí pár zasvěcení do Reiki, doslechnou se o Shamballe, a rádi si koupí pár zasvěcení do Shambally.. mnohdy je jim bohužel (a snad i bohudík) jedno, že to koupené "Reiki zasvěcení" je úplně něco jiného než "Reiki zasvěcení" u kvalitního mistra..


Další informace o Reiki si můžete přečíst na stránkách reiki.zivotni-energie.cz


Vloženo: 7.03.2011

KOMENTÁŘE

počet komentářů: 15
poslední: 29.12.2014 16:50

SOUVISEJÍCÍ STRÁNKY


Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Použít překážek jako stupňů na cestě. Neházet si sám klacky pod nohy. (František Drtikol)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Kryoterapie - léčba mrazem: ex..
komentářů: 3, poslední: 19.08.2019
Geofyzikální válka
komentářů: 5, poslední: 1.08.2019
Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019

Takže na Měsíci nikdy nikdo ne..
komentářů: 26, poslední: 3.08.2019
Destilovaná voda - je rozumné ..
komentářů: 45, poslední: 1.08.2019
Petr Chobot - meditační akce
komentářů: 9, poslední: 1.08.2019
mystička Ivana Adamcová
komentářů: 73, poslední: 1.08.2019
Křesťanství v Čechách
komentářů: 13, poslední: 25.07.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 5, poslední: 19.07.2019


Anketa

Byl/a jste vždy sexuálně věrný/á své/mu partnerce/partnerovi?
-> ->
Celkem hlasovalo: 7959

Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0