Reiki zasvěcení – drobné postřehy

sestavil: Václav

V tomto článku uvádím několik postřehů, které jsem si uvědomil v souvislosti s tzv. Reiki zasvěceními.

Liší se Reiki zasvěcení u různých Mistrů Reiki?

Na následujícím obrázku je názorná ukázka toho, jak si můžeme představit vibrace, které budeme schopni přenášet po zasvěcení u různých Mistrů Reiki. Mistra si vybíráme hlavně podle toho, jak na tom zrovna jsme. Setkal jsem se už z hodně lidmi, kteří obdrželi zasvěcení do Reiki, ale neví, jak s tím pracovat, nevnímají žádnou změnu. Přitom když jim provedu Reiki ošetření, vidím, že jsou to hodně citliví lidé. Prostě jen nevěděli, že je mezi různými mistry veliký rozdíl a tak volbě mistra nevěnovali pozornost.

Jedná se pouze o příklad. Situace je ve skutečnosti daleko složitější a nedá se vyobrazit jedním obrázkem. Každý jsme na tom jinak a podle toho si také volíme své mistry (jeden konkrétní mistr může být pro někoho tím nejlepším, ale pro jiného naprostou katastrofou).

Reiki mistři

Co se v souvislosti s Reiki zasvěcením mnohdy neuvádí?

V Reiki je důležitá ještě jedna věc. Je tím tzv. práce na sobě a tzv. meditace. Bez toho to opravdu nejde (ne proto že to někdo říká, ale proto, že to v principu není možné). Stačí si přečíst knihy různých mystiků, kteří popisují, jak meditovali 40, či 50 let a stejně pozorují, že mají před sebou ještě spoustu práce – a ti také měli své duchovní mistry. Často slyším, že je dnes jiná doba, že už není potřeba tolik meditovat apod. Ano, ale když se podíváme na dnešní svět, rozhodně mi nepřijdou lidé „lepší“ než třeba před 10 ti lety. Mnohdy mi přijde, že to je právě naopak – bohužel.

Kromě zasvěcení se v souvislosti s Reiki dějí i tzv. samo-zasvěcování (o tom se ale většinou moc nemluví). Je to vlastně něco, na co by si měl člověk v několika prvních stupních přijít, aby již nebyl dále odkázán pouze na mistra. Kvalitní Mistr Reiki si pozve žáka na další zasvěcení až ve chvíli, když vidí, že se žák sám posunul – ne jen díky zasvěcení od mistra, ale i vlastní prací na sobě a tím, že medituje (opět - ne proto, že to tak je, ale proto, že to je způsob, jak se může žák postupně dopracovat k vyšším vibracím).

Reiki mistři


Další informace o Reiki si můžete přečíst na stránkách reiki.zivotni-energie.cz


Vloženo: 7.03.2011

KOMENTÁŘE

počet komentářů: 3
poslední: 28.02.2014 23:12

SOUVISEJÍCÍ STRÁNKY


Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Jak vzniká vynález? To všichni vědí, že je něco nemožné, a pak se objeví nějaký blázen, který neví, že je to nemožné, a udělá vynález. (Albert Einstein)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Astrologie: Narození vers. poč..
komentářů: 10, poslední: 15.10.2017
Různé pohledy na tzv. léčitels..
komentářů: 9, poslední: 18.10.2017
Vícebarevné stromy na podzim?
komentářů: 2, poslední: 7.10.2017
Meditace - odkazy, myšlenky, z..
komentářů: 2, poslední: 1.10.2017

Pokračovatel Květoslava Minaří..
komentářů: 71, poslední: 18.10.2017
Duchovní, či jinak zajímavé fi..
komentářů: 252, poslední: 17.10.2017
Hypnóza - praktické historky
komentářů: 2, poslední: 13.10.2017
Přátelství, osobní setkání, sp..
komentářů: 3, poslední: 10.10.2017
Burčák - taky si rádi dáváte?
komentářů: 4, poslední: 8.10.2017
Derealizace / depersonalizace
komentářů: 2, poslední: 6.10.2017Copyright © 2007-2017: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0