Reiki zasvěcení na dálku, léčení energiemi na dálku

sestavil: Václav

Tento článek je o tzv. zasvěcování do Reiki "na dálku". V praxi to vypadá následovně: najdete si stránky, kde se nabízí Reiki zasvěcení na dálku, pošlete někam peníze a pak se dozvíte, že proběhlo zasvěcení.

Zasvěcení

Reiki na dálkuCítím to nějak takto: když už má člověk dostatečné vibrace na provedení zasvěcení, může se skrze něj provést zasvěcení samo od sebe, nezávisle na něm (proč také ne, když je vysokovibrační energie tak inteligentní, jak se o tom všude píše - přece to nebude závislé na tak "nespolehlivém" článku, jakým je člověk). A když tyto vibrace k dispozici člověk nemá, nepomůže mu ani znalost rituálu pro nějaké zasvěcení (na vysoké vibrace se nenaladí, protože tomu není uzpůsobený jeho energetický systém).

Co ovšem stojí za zamyšlení je toto: každý z nás je schopen přenášet skrze svůj nervový systém různé frekvence, nějak se kolem něj točí energie. Všimli jste si, že když se setkáte se skutečným mistrem, postačí pouze chvíli posedět v jeho přítomnosti, naladit se na něj skrze jeho texty (různé duchovní knihy), nebo na něj jen tak chvíli myslet? Automaticky se pak člověk přibližuje jeho vibracím. Takže zasvěcení je tímto způsobem k dispozici každému zdarma. Nezískáme takto sice žádný certifikát, ale jinak to funguje podobně jako formální zasvěcení. Nebo snad ne? :) Některé dodatečné informace si ale člověk sám jen tak nevymyslí, takže i formální zasvěcení mohou mít svůj smysl.

Ale i tak bych řekl, že skuteční mistři působí vnitřně na všechny lidi a pro "formální zasvěcení" si k nim chodí opravdu jen ti nejnatvrdlejší - např. lidé jako jsem já :))

A Reiki zasvěcení na dálku za peníze? Jasná ukázka duchovní nevyzrálosti dnešního tzv. moderního světa. Ne že by nebylo možné na dálku někoho zharmonizovat, nebo mu něco předat (pracuji s Reiki, takže mám ověřeno, že to funguje), ale nefunguje to způsobem, že si někdo, kdo se těmto věcem nevěnuje "koupí" zharmonizování, nebo nějaký druh "zasvěcení", a někdo to za něj pak provede. To svádí k tomu, že už dnes vlastně není potřeba vůbec nic dělat, jen někam poslat peníze a čekat, že se něco změní. Tak to ale bohužel nefunguje.

Reiki zasvěcení na dálku

Velmi důležité je tedy pobýt u mistra (když ho neznáme, tak nejlépe pár hodin fyzicky u něj), a také: dobrý mistr vidí, jak na tom zrovna jsme, co zrovna potřebujeme. Takže nám může poradit, může nám poskytnout různé dodatečné informace, které v danou chvíli zrovna potřebujeme slyšet. Poradí nám, jak na sobě pracovat, a díky této práci na sobě se mohou uskutečnit různé změny v našem životě. Pokud tedy od někoho obdžíme zasvěcení tzv. "na dálku" - připravíme se o tyto velmi důležité součásti zasvěcení.

Zasvěcování na dálku je dle mého názoru vlastně jen snaha nabídnou klientovi (a i sobě) pohodlnost - a to je právě trošku k smíchu. Člověk se má naučit na sobě pracovat, měnit se, vyřešit si ty věci, které ještě nemá dořešeny. A místo toho si jen na dálku "objedná" zasvěcení do Reiki - a mnohdy aniž zná člověka, který ho bude zasvěcovat.

Ono když by člověk hodil pár tisíc korun do studny, vyšlo by ho to občas tak nějak nastejno. Ale co, jsou mezi námi holt i lidé, kteří rádi kopou studny, pak je chodí vybírat a velmi pečlivě se starají o to, aby jim nikdo nepřišel na to, že to nikomu zase tak moc nedá :)

Reiki manuály a Reiki certifikáty

Zajímavá situace je i okolo tzv. Reiki manuálů a certifikátů - Např. věty typu "součástí Reiki zasvěcení je 100 stránkový Reiki manuál, který Vám přijde emailem a certifikát, který Vám přijde podepsaný poštou"... - když to někde čtu, vzpomenu si vždy na našeho mistra.. dal nám před zasvěcením jeden list papíru, kde byly základní instrukce o tom, jak pracovat s Reiki, chvíli se na něj díval a pak řekl, že to všechno sepsal nějak složitě, že to musí do příště zkrátit :))

A o tom to je. Reiki je jednoduché. Pokud ne, není to Reiki.

Pozn.: Dostalo se kě mě několik manuálů od jiných Mistrů Reiki.. (jsem si chtěl dříve "ověřit", jestli se Reiki někde jinde náhodou neučí jinak, a také mě občas zajímalo, co mě čeká v dalším stupni - vždy to ale probíhalo úplně jinak, než jak se o tom psalo :))

Občas slýchávám, že je takový manuál potřeba, protože to je kompenzace za to, že se provádí Reiki zasvěcení na dálku. Co v nich bylo? Na 10 stránkách texty o historii Reiki, které jsou volně stažitelné na internetu, na dalších deseti stránkách Oshovy meditace, pak něco z křesťanství, seznam pozic kam přikládat ruce při léčení, fotografie různých duchovních mistrů, pár stránek o Bohu, trošku textu z buddhismu, různé koány, lidové moudrosti apod. A o tom všem se psalo jako o Reiki, Reiki postupech, Reiki návodech, Reiki cvičeních.

Mimochodem, to hlavní jsem tam nenašel.


Další informace o Reiki si můžete přečíst na stránkách reiki.zivotni-energie.cz


Vloženo: 6.03.2011

KOMENTÁŘE

počet komentářů: 2
poslední: 14.11.2013 20:06

SOUVISEJÍCÍ STRÁNKY


Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Ha, ha, ha - jsem jen prostý buddhistický mnich. (Dalajláma)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Kryoterapie - léčba mrazem: ex..
komentářů: 3, poslední: 19.08.2019
Geofyzikální válka
komentářů: 5, poslední: 1.08.2019
Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019

Takže na Měsíci nikdy nikdo ne..
komentářů: 26, poslední: 3.08.2019
Destilovaná voda - je rozumné ..
komentářů: 45, poslední: 1.08.2019
Petr Chobot - meditační akce
komentářů: 9, poslední: 1.08.2019
mystička Ivana Adamcová
komentářů: 73, poslední: 1.08.2019
Křesťanství v Čechách
komentářů: 13, poslední: 25.07.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 5, poslední: 19.07.2019


Anketa

Byl/a jste vždy sexuálně věrný/á své/mu partnerce/partnerovi?
-> ->
Celkem hlasovalo: 7952

Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0