Reiki zdarma, nebo za peníze?

sestavil: Václav

V tomto článku sepisuji několik zkušeností s tím, jak jsem dříve pracoval s Reiki, a různé zjištění, z toho vyplývající. Pokud s Reiki začínáte, třeba vám to k něčemu bude.

Předávání Reiki zdarma

Dáreček jménem Reiki Několik prvních let, kdy jsem pracoval s Reiki, jsem to dělal jen tak - pro radost a pro novou zkušenost.

Bylo to krásné, nevinné, nezjištné. Lidé poděkovali, odešli, a mě zaplavil klid a mír. To mi bylo odměnou.

Když těch lidí přibývalo, tak jsem zjistil, že přestávám mít čas sám na sebe a na svou práci, která mě živí. Mimoto jsem si začal všímat toho, že to někteří lidé brali jako naprostou samozřejmost, že si na ně najdu jen tak spoustu času.

Tak jsem si řekl, že mírně změním formu, jak budu Reiki prezentovat/nabízet.

Předávání Reiki za peníze

Ve chvíli, kdy jsem si dal na stránky ceník, se ihned změnil typ lidí, kteří přicházeli. Přestali se mi ozývat lidé, kteří si chtěli jen povídat o nadpřirozených schopnostech a dobře znějících věcech, kteří se chtěli předvádět, nebo pro sebe zdarma získat něco, z čeho budou mít osobní výhody.

Začali přicházet lidé, kteří měli opravdu problémy a tvdili, že jsou ochotni s tím něco dělat (občas jen tvrdili a skutek utek, ale to už je jejich věc). Částky jsem si nebral vysoké, studenti to měli tak za 200 Kč, pracující tak za 300 Kč. Když jsem viděl, že to dotyčný myslí vážně, nebral jsem si většinou nic. Neomezoval jsem to časově, takže setkání trvaly 2 až 3 hodiny, a probírali jsme různé témata, s čím si lidé nevěděli rady.

Reiki ošetření je otázka na 10-20 minut, ale cca hodinu trvalo, než se lidé dostali do stavu, kdy se zastavili ve svém spěchu a druhou hodinu, než ze vypovídali ze všech těch problémů, na které denodenně myslí.. až pak byli schopni vnímat, co jim vlastně říkám, bez toho aby to filtrovali přes své momentální rozpoložení.

Lidé se tedy uvolnili, a na konec jsem provedl ošetření Reiki. Potom obvykle krátká, velmi přirozená meditace a rozloučil jsme se. Po dvou nebo třech dnech mi lidé psali, jak se jim v životě něco důležitého zázrakem vyřešilo. Vlastně jsem tomu ani nerozuměl, kdo nebo co to vlastně dělá. Ale fungovalo to.

Tu a tam se mi ozval někdo, u koho jsem cítíl, že jsme na tom tak nějak stejně, to bylo příjemné.. žili jsme své životy tak nějak v podobné úrovni, takže to bylo příjemné kamarádské setkání...

Předávání Reiki jen tak pro radost

Nějak mě postupně přestalo bavit, doslova žebrat o peníze. Někdo je dával i rád, ale hodně lidí mělo pocit, že vlastně není za co platit. Někdy mi přišlo, že platili jen ze slušnosti. Přicházeli zklíčení a plní různých problémů, odcházeli veselí, spokojení, zharmonizovaní. Platit se jim ale většinou moc nechtělo.

Za co taky? Oni přece jen tak 2 hodiny povídali o jejich smutném životě a já na to reagoval, a potom leželi půl hodiny a relaxovali.. Proč za to platit? Však si domů v ruce nic neodnáší..

Nejsmutnější na tom bylo, že si někteří lidé ani nevšimli té změny. Ve chvíli, kdy je to zharmonizovalo, zapomněli na rozpoložení, ve kterém přišli, a začali obvolávat známé a domlouvat si na večer schůzky.. :)

A tak jsem zkončil zase tam, kde jsem začal. Ceník jsem na stránkách nechal, protože jsme neměl zájem o lidi, kteří si chtějí jen povídat, ale peníze jsem si nebral. Když už nějaké Reiki, tak jen pro novou zkušenost, pro radost z toho.. :) a dělat Reiki na "plný úvazek"?? to je otázka.. lidé, které jsem potkal a byli u někoho, kdo se tím živí na plný úvazek (léčení, zasvěcování), z něj/ní většinou příliš nadšeni nebyli..


Pozn.: toto je text ze série článků, které jsem sepsal v polovině roku 2011. Další informace o Reiki jsou uvedené například zde: reiki.zivotni-energie.cz.


Vloženo: 29.02.2012

KOMENTÁŘE

počet komentářů: 7
poslední: 23.09.2018 05:20

SOUVISEJÍCÍ STRÁNKY


Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Ožeň se v každém případě! Dostaneš-li dobrou ženu, budeš šťastný. Dostaneš-li zlou, budeš filozofem. (Sókratés)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Kryoterapie - léčba mrazem: ex..
komentářů: 2, poslední: 17.08.2019
Geofyzikální válka
komentářů: 5, poslední: 1.08.2019
Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019

Takže na Měsíci nikdy nikdo ne..
komentářů: 26, poslední: 3.08.2019
Destilovaná voda - je rozumné ..
komentářů: 45, poslední: 1.08.2019
Petr Chobot - meditační akce
komentářů: 9, poslední: 1.08.2019
mystička Ivana Adamcová
komentářů: 73, poslední: 1.08.2019
Křesťanství v Čechách
komentářů: 13, poslední: 25.07.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 5, poslední: 19.07.2019